28. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - LIRR NEC a jízdní řád

Už tomu budou skoro 2 roky co jsem spojil LIRR a NEC pro TSW. Bohužel v té době bylo možné použít pouze LIRR jízdní řád a nebo NEC jízdní řád, ale nikdy nefungovaly oba. Jenže od jisté doby co mám možnost jízdní řády modifikovat nastala menší změna :) Stále pracuji na MSB jízdním řádu z roku 2017, stále pracuji na DE modifikaci a US modifikaci, ale včera mě napadla myšlenka spojení dvou jízdních řádů. No a zde je zatím pracovní výsledek. Nečekejte vydání v nějakém rozumném čase... zatím se jedná pouze o zkušební projekt, který mi slouží k odreagování od MSB jízdního řádu :) Navíc NEC nebude součástí TSW 2 což odsouvá tuto modifikaci na takovou vedlejší kolej. Jen v číslech můžu napsat, že obsahuje 808 servisů a 885 formací. Zatím jsou všechny časy nastaveny na 0:00 (čeká mě tedy modifikace startovacího času u všech 808 servisů). Zde je alespoň video jak to vše zatím vypadá.

Diskuse k článku [1 komentářů]

26. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - GWE jízdní řády

Tak čistě náhodou se mi podařilo zjistit, že trať GWE obsahuje více jízdních řádů než jen klasický původní. Dobře o jednom extra jízdním řádu vím již delší dobu, ale zatím jsem nebyl schopen jej do hry dříve dostat. Teď nastala změna a onen jízdní řád je možné do hry nahrát. Mimochodem jedná se o jízdní řád, který je určený pouze pro konzole (obsahuje méně servisů a zřejmě i kratší formace). Druhý jízdní žád je pro mě novinkou, protože nese název PR Timetable (Paddington Reading) a obsahuje pouze jednotku HST a s ní několik servisů. Tenhle jízdní řád neobsahuje žádné master data (soubor s časy) a tak jsou soupravy vždy na stejném místě při nahrání téměř všech servisů (alespoň ty co jsem zkoušel).
Instalace je jako vždy popsána v readme.first souboru. Pro správnou funkčnost potřebujete samozřejmě GWE trať. Přepínání mezi jízdními řády se dělá přes Journey mód při volbě Chapter 5 (Switching timetable). Zde si můžete vybrat všechny 3 (DMU je základní, PR je jen HST a XBOX je konzolová verze). Na jízdní řád je nutné 2x kliknout a nechat hru nahrát jeden servis, během toho se zároveň nahraje nový jízdní řád. Servis stačí ukončít návratem do menu a nový jízdní řád můžete vyzkoušet v Service režimu (Timetable mod). Ostatně vše je hezky ukázáno na přiloženém videu, které jsem připravil pro snadnější pochopení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [473.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - jak to bude se saršími DLC ?

Při oznámení TSW 2 DTG vyřvávalo, že veškerý obsah z TSW přejde do TSW 2. Že o svou kolekci DLC nepřijdete... a teď tomu začíná být trochu jinak. Sice některé DLC půjdou portovat do TSW 2, ale najdou se i nějaké DLC, které prostě portovat nepůjdou. A už jsou známé i konkrétní případy, kdy se tak skutečně může stát. Pokud tedy očekáváte Rapid Transit a NEC, potom je možné, že se zrovna těchto dvou DLC nedočkáte (zatím se více mluví o NEC). Stejně tak dopadne možná i loco DLC GP40-2. Ostatně to jsou taktéž jediné DLC, které nemají pořád Journey režim. Zde je jen další důkaz toho, že DTG nejdříve naslibuje jak to vše mají zmáknuté a ve finále to dopadne jinak.

Diskuse k článku [3 komentářů]

17. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - poznatky ze streamu

Včera proběhl další ze streamů, který se věnoval otázkám od komunity. První část byla věnovaná samotné trati, scénářům, servisům (jízdnímu řádu). Při vydání bude tedy trať obsahovat 48 servisů a 5 scénářů. Pokud budete vlastnit MSB, potom se počet servisů zvedne (nutno říci, že u MSB není známo datum převodu), pokud budete vlastnit RRO, tak se taktéž počet servisů zvedne (i zde je dobré říci, že není známo datum převodu, takže v podstatě zatím platí 48 na delší dobu :).
Druhá část streamu se věnovala editoru scenario planner (tedy vloženému editoru pro scénáře). I zde bylo řečeno několik informací o tom, jak vše bude fungovat. Na mapě je vyznačeno několik desítek (možná i stovek, kdo ví) bodů, které je možné vybrat pro start a konec daného servisu. Každý bod má svou délku a vybraná souprava by tedy neměla být delší než předem definovaná délka. Scénáře budou pouze jízda z bodu A do bodu B a po cestě nějaké zastávky. Nelze definovat přímo cestu, tu si rozhodne hra sama. Nelze taktéž umístit statické prázdné vagóny. Byl dokonce oznámen limit pro každou trať, takže pr jeden scénář si musíte vystačit s 30 soupravami (pozor, pokud volíte soupravu, která se skládá ze dvou jednotek, potom zaberete hned 2 místa) a každá trať může mít maximálně 30 scénářů. Vzhledem k tomu, že to bude jízda z bodu A do bodu B, tak těch 30 scénářů bude prakticky skoro stejných.
Na konec padla otázka na ukládání a sdílení scénářů - takže scénáře je možné uložit. Hra bohužel nenabízí možnost sdílení, ale vše se ukládá do souborů, které bude velmi snadné dohledat a klidně někam nahrát - kde se podělo Co nemůžou mít konzole tak nebude mít nikdo ? :) Konzoloví hráči budou tedy odkázáni pouze na svou tvorbu. TSW 2 by měl vyjít 20. srpna (pokud se opět nic nezmění).

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 odložen

Asi to nikoho nepřekvapí, ale DTG se rozhodlo odložit TSW 2 na 20. srpna (nevím zda je to dobře či špatně, protože 18. srpna vychází nový Microsoft Flight Simulátor, které mu dám tentokrát přednost :) DTG sice uvádí hlavním důvodem to, že chtějí zprovoznit scenario planner pro starší loko a tratě (což již podle mě funguje od samotného importu do nové verze UE4). Zřejmě nechtějí vypadat blbě, kdyby hru vydali v takovém stádiu a já přišel s modifikací, která by všechny loko a tratě otevřela pro PC hráče (konzolisti by je asi neměli moc v lásce :) Podle mého názoru je hlavním důvodem zatím stále nedokončená hra (nové tratě). Normálně by hra musela být již poslána ke kontrole na PS Store, Xbox Store ke schválení. Steam nemá tak dlouhé schvalovací procesy, tam to stačí klidně později. Originální novinku si můžete přečíst tady.

Diskuse k článku [4 komentářů]

16. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - třetí Q/A stream

Dneska ve 21 hodin našeho času proběhne další stream od DTG ohledně jejich ohlášeného TSW2. Dnešní stream by se měl týkat opět otázek a odpovědí směřované na poslední video (ukázka německé tratě). Krom posledního videa by mělo být odpovězeno i několik otázek na téma Scenario planner (takový quick drive editor scénářů) a možná se dočkáme i nějakých obrázků nebo dokonce i samotné ukázky přímo ze hry. Dnešní stream by měl být určitě zajímavější než předchozí, který byl ohledně SPG tratě. Poslední ukázka totiž ukázala na německé trati i jednotku 422 Dostos, které ale nejsou součástí daného DLC. Že by nakonec bylo možné používat i starší jednotky v novější verzi UE4 ? :) Osobně si myslím, že i když autoři řeknout, že to nebude možné, tak v tom bude jen malý trik jak to aktivovat (viz. jejich mastery - diorama).

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - DE modifikace oprava

Vzhledem k tomu, že své modifikace testuji na čisté hře tak se občas stane, že mě vše funguje bez problémů a jiní mají s danou modifikací potíže. Už jsem řešil jeden problém s UK modifikací a tentokrát je zde i problém s DE modifikací. Jednoduchá oprava spočívá v přejmenování souboru např. na DEmod12.pak. Nejlepší je úplně odmazat TS2Prototype- a čistě bez mezer napsat název souboru. Pokud Vám tedy DE modifikace padá na trati MSB a RRO, potom je oprava snadná... přejmenujte soubor. Na čisté hře se mi žádné potíže neprojevili.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.2

Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi modifikace s označením 2.0 a moje původní modifikace 1.1 zatím neustále padá díky aktualizaci od DTG tak jsem se rozhodl vypustil alespoň malý update pro původní verzi. Celý update spočívá v tom, že jsem odstranil jednotku BR 422, která způsobovala padání hry (DTG totiž udělalo update a odebralo 3 vozovou formaci 422 ze hry a já jsem na tuhle formaci linkoval). Stejně tak aktualizovali soubory formací a já jsem zatím upravil jen některé soupravy. Na oplátku za odebrání jednotky 422 ze všech tratí kromě RRO jsem do modifikace přidal dieselovou loko BR 204, kterou si tak můžete konečně užít na všech tratích. Modifikace není úplně perfektní, jednalo se jen o rychlovku, ale je hratelná a hra mi zatím ani jednou nespadla. Jednotku 422 samozřejmě vrátím a to všetně jednotky BR 425... vše chce jen čas... myslím, že jsem na dobré cestě a věřím, že se Vám to čekání vyplatí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

4. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - cirkus na tratích

Po čtvrtečním traileru ohledně předělané tratě SPG pro TSW 2 přišel na řadu opět stream, který byl věnovaný otázkám. Jak nejdříve hlásalo DTG, že PC hráči dostanou to co konzole (naprosto identické), tak dnešní stream ukázal pravý opak... Omezenost servisů a délka formací pro konzole je toho důkazem. Tak se tak nějak sám sebe ptám, co se stalo s tímto tvrzením... když né konzole tak nikdo :) Konzole budou mít cca 20 - 40 vozů na formaci, PC hráči 60 (nic extra, ale alespoň trochu pokrok). Padlo i několik otázek na scenario planer - nepůjdou dělat posunovací servisy, nepůjdou na trať naházet čekající vozy, nepůjde udělat servis s připojením nějaké soupravy a zase s odpojením na jíném místě... v podstatě jste odkázáni na jízdu z A do B :) Kde ale využijete scenario player na plno je cirkus :) Aneb jak udělat ze simulátoru mega arkádu, kde můžete jezdit s elektrickou soupravu na neelektrifikované trati (nebude to sice defaultně povolené, musí se to ve hře povolit, ale kam to DTG kleslo ?) Osobně jsem tyhle varianty mohl dávno vypustit i pro TSW 1 (i zde bych mohl vypnout fyziku), ale to by asi jejich hesla o realistickém simulátoru vzala za své.
Zatím mě tedy DTG nepřesvědčilo o tom, že bych si nutně musel pořídit TSW 2. Stejně negativně jsem dopadl i s dotazem na partner program, kde jsem psal, že bych měl zájem být součástí... jednoznačná odpověď, že nemají žádné developerské nástroje a že editor je složitý dokazuje jen to, jak si autoři myslí že jsou PC hráči totální amatéři, co se nedokážou s nějakým editorem poprat (škoda jen, že autoři prostě soudí podle sebe).

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - více jízdních řádů pro jednu trať

DTG nás od začátku krmí tím, že TSW dokáže zvládnout pouze jeden jízdní řád pro Service (timetable) mód. A že pro funkčnost více jízdních řádů by potřebovali změnit celé UI a konfiguraci hry. Jenže oni už to tak nějak nevědomky udělali při představení Journey režimu. Každý servis v Journey režimu má totiž definován jízdní řád jaký má používat. No a ten stejný jízdní řád si hra nahraje a bude jej používat do doby, než zase jízdní řád změníte. Ve video ukázce vidíte přepnutí jízdního řádu na trati SPG z finální verze hry na betu (Journey mód jsem musel patřičně modifikovat :))

Diskuse k článku [0 komentářů]