9. června 2020 Novinka - Train Sim World

Dneska velké oznámení

Na dnešní podvečer je naplánováno jedno velké oznámení od DTG. Nepředpokládám, že by bylo oznámení ohledně nějakého loco DLC či tratě. Co se dá tedy očekávat ? Buď klasický update na TSW 2021 a nebo kompletní změna na TSW 2.0 :) Ostatně na kontě mají již 3 hry s rybařením, takže bych se tomu ani nedivil. O tom, že se bude jednat o něco většího se dá spekulovat i díky ohlášení speciálního streamu, který je naplánovaný na čtvrtek a který bude obsahovat odpovědi na Vámi kladené dotazy (zřejmě v rámci live streamu - ve videu pod článkem se o tom hovoří v čase 14:55).

Diskuse k článku [3 komentářů]

8. června 2020 Novinka - Train Sim World

TSW a DLC

Nepřítomnost editoru mě neustále pohání ve zkoumání jak samotné TSW funguje a musím Vám říct, že jsem ohromen jak skvěle blbě DTG naprogramovalo používání DLC. Co tím chci říct ? V podstatě nepotřebujete mít žádné extra schopnosti a nemusíte nic složitě obcházet a ve hře můžete spustit i DLC, které tak nějak nemáte ve své knihovně. Tím nechci samozřejmě nabádat k nekalostem (samo to hned nefunguje, to asi každému hned dojde, ale není potřeba navštěvovat pochybné stránky, modifikovat Steam soubory přes emulátory apod. s tím, že pak jednoho dne třeba dostanete ban). Jsou i lepší cesty jak si dané DLC pořídit (díky Steam refundaci mnohem snadnější). Detailní návod samozřejmě neuvedu i když by si to za ty všechny nesplněné sliby DTG zasloužilo (netřeba připomínat, že kromě posledního DLC M3 mám na svém Steam kontě komplet sbírku - M3 bohužel do hry nepřináší nic nového a tak jsem momentálně do tohoto DLC neinvestoval a zatím ani investovat nehodlám... možná v akci za 3 eura :), asi by jim skončilo to dojení PC hráčů. Jen musím říct, že blbější implementaci jsem ještě neviděl :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

6. června 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - stav editoru

Ptáte se kde je již nějaké ty měsíce či roky slibovaný editor pro TSW ? Tak tady je odpověď. Nový človíček na postu komunikace s komunitou se trochu rozpovídal (otázkou je zda jednal za DTG nebo to jen tak napsal). Na editoru se údajně stále pracuje a teď je momentální problém rozchodit editor na konzolích, protože DTG nechce, aby konzole patřily do druhé třídy a tak musí zvládnout editor také. Což ve výsledku znamená, že pokud nebude editor na konzole tak ho nedostane nikdo. Takže dle mého názoru se editoru prostě nikdy nedočkáme, protože DTG vždy přijde s nějakou dlaší výmluvou proč zrovna editor není. Uvidíme jak na to zareaguje třeba Matt z DTG. Originální post v angličtině můžete najít tady.

Diskuse k článku [14 komentářů]

24. května 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - journey mod

Během úprav formací a přípravy reálného jízdního řádu pro MSB mě nic nezastaví v průzkumu dalších věcí v TSW. No a tak to dopadlo, že jednoho dne jsem přidal do TSW novou trať (již jsem prezentoval). Jenže jsem s výsledkem nebyl úplně spokojen. Vše fungovalo jak mělo až na jeden bod a tím je Journey režim, který jsem sice do menu vložil, ale normálně se nezobrazoval. Rozhodl jsem se tedy experimentovat na již existující trati, kde taktéž Journey režim není. Vyvolenou tratí je Rapid Transit. I zde byl stejný problém, modifikoval jsem kompletně menu schované pod tratí, ale Journey režim né a né vyskočit. Ve finále jsem zkusil modifikovat jeden klíčový soubor, na který jsem dříve ani nesáhl... no a světe div se... výsledek je na světě :) Ostatně výsledek si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Modifikovat samotný Journey režim už není tak složitá věc jako jej vůbec dostat do menu :) No a pokud se ptáte k čemu je vlastně Journey režim dobrý, když je to v podstatě mix již existujících scénářů a servisů z jízdního řádu. V Journey režimu nemusíte myslet na počasí, nic ručně nastavovat, protože vše je předem dané... tím různé jízdy vypadají o něco zábavnější než při klasickém jízdním řádu, kde stejně jen většina vybere službu a startuje (nějaké počasí nikoho v tomto bodě moc nezajímá, protože ho musím pokaždé nastavovat ručně). Teď mám alespoň další věc, kterou můžu začít dělat po dokončení formací a jízdního řádu :) Teď už jen rozluštit samotnou stavbu tratí a dostat do hry první metry kolejí se soupravou :)

Diskuse k článku [4 komentářů]

18. května 2020 Novinka - Train Sim World

Trocha spekulací

Myslím si, že trocha spekulací neuškodí. Na mezinárodní den žen 2020 vypustilo DTG video k tomuto dni. Podobné video ukázalo tehdá i jednotku M3 ještě před samotným oznámením. Ale pojďme k danému videu. Krom různých dialogů stojí za zmíňku 42 sekunda, kde se zrovna koukají na českého brejlovce. Nu což, jeden by řekl že koukají na lokomotivu, nic nezajímavého. Kdyby se to dělo na domácím PC, tak by to bylo asi bez povšimnutí, ale tohle se děje na pracovním PC. Jenže záběr na lokomotivy není až tak zajímaví jako potom rychlý překlik na záložku s google vyhledávačem a potom rychlý střih na další povídačky. Při menší analýze jsem ovšem narazil na něco zajímavého - zde je originální fotka z toho videa no a zde je odkaz na výsledky vyhledávání co je přímo ve videu. Tak co, že by jsme se dočkali konečně nějaké české tratě pro TSW nebo TS ? :) Náhod je to najednou až moc, ale můžeme začít v tichosti alespoň doufat :) Neberte to jako oznámení, ale pouze jako spekulaci, protože dokud DTG skutečně něco neoznámí tak jako by to nebylo.

Diskuse k článku [12 komentářů]

16. května 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - portály

Asi netřeba psát, že je venku souprava M3, která do LIRR kromě vlastní soupravy nic nepřindá (žádná změna jízdního řádu, nic). V podstatě se jedná o soupravu, která náhodně nahrazuje již existující M7. Pro mě zatím celkem nezajímavé DLC, ale pojďme k příjemnější zprávě :)

Jak zřejmě můžete z nadpisu vyčíst, budu mluvit o portálech. Před několika dny jsem v novince psal, že chystám reálný jízdní řád pro trať MSB, ale že řeším problém s portály. Takže teď už můžu slavit, protože se mi povedl vyřešit další problém a portály už fungují jak mají :) Pro mě osobně skvělá zpráva, protože nebudu muset nechávat pokračující vlakové soupravy někde pohozené na odstavných kolejích, ale krásně je navedu na portál, kde se prostě ztratí. Tímto může kompletní příprava jízdního řádu začít :) Obdržel jsem jízdní řád z roku 2017.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. května 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - modifikace v přípravě

Původní plán bylo vydání jízdního řádu pro MSB a jeho přístaviště. Chtěl jsem tak učinit ještě před vydáním 204 (určité soupravy už byly připravené). Nakonec jsem vypustil ven možnost hrát servisy přímo z 204 addonu a to bez příslušného addonu. Poprvé jste si tak mohli zahrát servisy ještě před samotným vydáním DLC. No a vzhledem k tomu, že pracuji současně na několika věcech tak tady je menší seznam na co se můžete v následujících týdench těšit:
DE mod i US mod ve verzi 2.0 (za přečíslováním stojí změna souboru formací)
Reálný jízdní řád pro MSB - zatím pořád rozpracováno (díky komunitě mám jízdní řády pro tuto trať tuším z roku 2017. Postupně zapracovávám servisy do jízdního řádu a zároveň řeším i zapeklité situace v podobě zjevení se soupravy přímo z portálu (zatím to funguje tak ma 50% :)
Journey mód - jsou některé tratě, které neobsahují tento režim a já jsem se rozhodl vytvořit modifikaci, která tuto možnost přidá na trať LS2 (s Talent2). Zde to vypadá na delší dobu, protože se mi zatím spolehlivě daří modifikovat existující Journey režim, ale nedaří se mi přidat zcela nový. Věřím, že se mi tento problém podaří co nejdříve vyřešit a budete mít vychutnat si Journey režim i na tratích, kde zatím není.

Takže i když to vypadá, že je zde místy mrtvo, rozhodně nelením a makám pomalu bez přestání :) Ani u jedné modifikace zatím neuvedu datum vydání (chtěl bych to stihnout v květnu), protože se zatím vždy vyskytl nějaký problém při tvorbě, který vydání značně komplikuje. Datum tedy zveřejním až při testování hotového módu.

Diskuse k článku [2 komentářů]

24. dubna 2020 Novinka - Train Sim World

M3 pro LIRR

A je to venku... po několika spekulacích je tady potvrzené info přímo od DTG. LIRR pro TSW se dočká konečně další jednotky v podobě M3 soupravy. DLC by mohlo být k dispozici za cca 14 dní (takový je běžný cyklus od oznámení DLC). Teď už je jen otázkou, zda M3 nahradí některý servis M7 a nebo dojde skutečně k většímu oživení této tratě. Osobně bych uvítal druhou možnost (zatím v textu není specifikováno).

Diskuse k článku [1 komentářů]

20. dubna 2020 Download - Train Sim World

TSW - BR204 servis bez BR204 DLC

A je to tady... nezabralo to moc času a venku je modifikace pro MSB, která odemkne 7 servisů z DLC BR204, které má vyjít až v průběhu zítřka. Protože momentálně není pro německé DLC jiná diesel loko (konkrétně posunovací), rozhodl jsem se použít jednu loko z UK (Class08). Pro správnou funkčnost tedy budete potřebovat Class08 z DSN. Pak soubor stačí zkopírovat do Vaší DLC složky (instrukce jako vždy v přiloženém readme.first souboru). Tato modifikace neobsahuje 3 scénáře, které mají být součástí DB BR204 DLC, jedná se čistě o servisy. Teď už jen zakomponovat tento jízdní řád do mého připravovaného a budou i osobní soupravy :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5.8 KB] | Diskuse k článku [7 komentářů]

17. dubna 2020 Novinka - Train Sim World

BR 204 pro TSW

Jak jste jistě již jinde zaznamenali, těsně před vydáním je zde první DLC pro TSW, které tvořil někdo jiný než samotné DTG. Jedná se o Rivet Games a nejsou to rozhodně žádní nováčci v oboru. Jen je potřeba uvést některé informace na pravou míru. Členové Rivet Games byli dříve členy DTG a proto bych to úplně nenazval první DLC co dělal někdo jiný :) Každopádně se jedná o německou posunovací dieselovou loko BR 204, která je tvořena pro trať MSB a má být nasazena na doposud nevyužitou oblast dané mapy (na dané části totiž není elektrifikace). Loko vypadá zajímavě, ale včerejší DTG stream prozradil celkem smutnou věc. Za 14 euro totiž dostanete pouze danou loko a k tomu 3 scénáře a 7 servisů do jízdního řádu, které na sebe ani nenavazují. Tohle je danou cenu opravdu málo (alespoň v době, kdy není stále k dispozici editor). Celkem jsem se na tohle DLC těšil, ale myslím si že tentokrát opravdu odolám a po vydání si tohle DLC prostě nechám ujít a počkám si až na nějakou slevovou akci. Jízdní řád pro toto loko bude součástí MSB, takže nebude problém na dané servisy nasadit jinou loko.

Diskuse k článku [6 komentářů]