24. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - C40-8W servisy bez C40-8W

Jako vždy s vydáním nějaké extra vrstvy pro jízdní řády je i tentokrát připravena modifikace, která odemkne extra 10 servisů pro loco C40-8W, která vyjde zřejmě ve čtvrtek. Součástí tohoto DLC bude i 1 nákladní vůz. Tato modifikace odemkne 10 extra servisů, ale neobsahuje scénáře (těch není známo kolik bude). Mod nepotřebuje kromě základní TSW 2 hry prakticky nic, protože SPG je součástí základní hry a pro modifikaci jsem použil lokomotivu 4400. Seznam servisů najdete na přiloženém obrázku.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - BR Heavy Freight pack - unlock

Update
BR Heavy Fright pack je již venku a tak není tento mód potřeba. Download je tedy odstraněn, protože by mohl způsobovat i pád hry.

Vzhledem k tomu, že je BR Heavy freight pack už na Steamu odemčen, ale k vydání zatím nedošlo, protože to zdržují console, tak jsem se rozhodl nahodit menší návod, jak toto DLC ve svém TSW 2 můžete plně zpřístupnit. Podmínkou je samozřejmě nutné vlastnit licenci pro toto DLC (tedy musíte vlastnit BR Heavy freight pack pro TSW 2020). V první řadě je potřeba do Steamu nahodit consoli (stisknout klávesu Win+R a zadat steam://open/console. No a potom do konzole napsat příkaz download_depot 1282590 1304441. Ve vaší složce Steam/SteamApps/Content by mělo být dané DLC k dispozici. Pak soubor překopírujte do DLC složky a přidejte k tomu .pak, který si zde stáhnete. Potom se Vám DLC plně zobrazí na trati NTP. [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [1 komentářů]

13. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - BR 204 a BR 363 pro RSN a MSB download

Očekávaná modifikace je tady. Pokud vlastníte obě loko, tedy BR 204 a BR 363, potom je pro Vás připravena modifikace, která přiřadí k servisům pd BR 204 i právě BR 363 na trati MSB. Jenže tím to nekončí, protože tahle modifikace obsahuje i přiřazení servisů od BR 363 i k BR 204 pro trať RSN. Obě loko tedy můžou pracovat na obou tratích. Může se stát, že modifikace bude mít vliv na některé scénáře (tyhle formace jsem nekontroloval). Pokud by byl někde výraznější problém, potom se o to klidně postarám :) Pokud patříte mezi uživatele, kteří chtějí mít obě loko v service režimu na obou tratích, potom není nic lehčího než si tuhle modifikaci stáhnout. Samozřejmě, že můžete umístit obě loko na obě tratě i bez této modifikace pomocí Scenario Planneru, ale ten neobsahuje kompletní jízdní řád.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.1 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

11. listopadu 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - jak je to vlastně s FGW ?

Včerejší stream ohledně aktualizované Road Mapy přinesl rozluštění, jak je to vlastně s FGW modelem pro TSW 2. Ten byl ve hře pouze na testování a neměl se vůbec dostat ven. Jak jsem psal již dříve, FGW byl i součástí původního TSW, ale tam scházely klíčové soubory. Mimochodem při původním vydání GWE pro TSW tento model ještě v balíku nebyl. Funkční existenci modelu prozradila až uniklá vývojová verze TSW 2020. Pro mnohé bylo ovšem překvapení, že se tento model dostal do TSW 2 :) Na včerejším streamu padlo, že pokud někdo dokáže model aktivovat, potom jej může používat... pro klasické hráče je deaktivovaný. Sam ve streamu neřekl, zda se chystají nějakou aktualizací model odebrat, proto je dobré si minimálně tenhle .pak soubor zálohovat. Pravdou je, že model nebyl zveřejněn, protože DTG na něj nemá licenci. Zde mají zřejmě smůlu kozolisté, protože tam model aktivovat nejde. Kolik takových překvapení nám ještě DTG nachystá ? :)

Diskuse k článku [6 komentářů]

10. listopadu 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - 204 a 363 pro MSB a RSN již brzy

I když je možnost využít Scenario Planner a dát si obě loko na jednu trať tak stejně dostávám různé požadavky na umístění do jízdních řádů (servisů). Tentokrát jsem dostal požadavek umístit soupravu BR 363 na trať MSB (k servisům od BR 204) a obráceně BR 204 na trať RSN na servisy od BR 363. Byl to trochu oříšek, ale ve finále se to povedlo. Download bude k dispozici již brzy, ještě je potřeba otestovat funkčnost, protože některé 204 servisy mají potíže s tím, když je nahrazuje jiná loko. Zároveň bych tímto poděkoval uživateli Nickhawk za podporu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. listopadu 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - BR Heavy freight pack

Jako poslední DLC, které by mělo být portováno z klasického TSW 2020 do TSW 2 je BR Heavy freight pack. Datum vydání je teoreticky stanoveno na 12.11. Tedy skutečné datum vydání, protože DTG toto poslední DLC uvolnilo na Steamu taktéž minulý čtvrtek zároveň s vydáním BR 363, NTP a GWE. Freight pack nebyl údajně vydán, protože na něm autoři ještě chtějí pracovat. Zda to byla pravda či ne se ukáže teď ve čtvrtek. Každopádně DLC je momentálně plně funkční a hratelné a zatím bez nějakého dalšího zásahu. Poslední update na DLC byl proveden aktuálně před 14ti dny. Jde tedy vidět, že na něm usilovně pracují, protože jiné DLC mají viditelně větší aktivitu... třeba takové GWE bylo aktualizováno před hodinou.

Diskuse k článku [1 komentářů]

6. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - FGW pro GWE

V uniklém dev buildu TSW 2020 byla k dispozici i verze FGW pro soupravu HST a 166. Protože Dev Build neměl každý tak jsem tuto modifikaci vůbec nevydával. Jenže finální verze tratě GWE pro TSW 2 ukázala, že autoři tento model zřejmě nedopatřením nechali (on byl i v TSW 2020, ale scházely mu klíčové soubory). Proč ho tedy nezačít rovnou používat. Aktivoval jsem tedy HST ve verzi FGW a 166. HST má 2 formace s FGW, 166 bohužel jen jednu a to 3 vozovou, protože 6 vozů se nepoužívá v jízdním řádu. O opravu skinu pro HST FGW (originál vypadá zvláštně) se postaral londonmidland. A teď už si užijte HST i 166 ve verzi GWR i FGW do doby než přijde update a DTG tuto soupravu odebere (nedávno tak odebral extra vrstvy jízdních řádu pro konzole, protože šly aktivovat a neměly jít :) Mimochodem FGW je použitelné i ve scenario planneru.

Autor: pampaliny a londonmidland
Celý článek » | download [7.7 MB] | Diskuse k článku [14 komentářů]

6. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - editor formací

Je to již přes rok, co vydávám modifikace pro Train Sim World a nacházím nové a nové věci. Hodně mě k tomu inspiroval právě stream z první ukázky editoru. Tehdá DTG nedodrželo slib a celý editor nevydalo. Hecl jsem se a začal jsem pracovat na svém. No a protože DTG editor zrušilo kompletně tak jsem se rozhodl, že svůj počin postupně zveřejním. Nečekejte žádné zázraky, první verze obsahuje editor formací. Nutné vědět, že nemůžete editovat existující formace, ale můžete si vytvořit formace se stejným jménem, které potom nahradíte. Důležíté je kompletně extrahovat .pak soubory a při tvorbě formací dodržet kompletní strukturu.
Pro správnou funkci budete potřebovat Unreal Engine 4 a svůj projekt. Soubor extrahujte do svého projektu (měla by tam být složka Plugins).
Po spuštění najdete editor formací v položce Miscelaneous -> DataAsset -> TrainFormation. Pro správné naplnění souboru formací budete potřebovat RVD soubory, které vytvoříte stejně, ale místo TrainFormation zvolíte RailVehicleDefinition (soubor bude prázdný a poslouží jen k nalinkování původního RVD či jiného souboru formace). Stejně tak pokud chcete převážet náklad, potom musíte vytvořit CargoAsset (náklady jsou uloženy v Core hry). Důležité je dodržet opravdu adresářovou strukturu a hlavně stejné jména formací. Dále je potřeba dodržet délky formací jinak se nebudou zobrazovat správně.
Ve finále dejte v editoru Launch, vše se uvaří (cook) a je to téměř připraveno k použití. Ve finále musíte vytvořit ještě .pak soubor... Pro vytvoření pak souboru použijte u4pak nebo unrealpak. Důležité je zkopírovat pouze soubory formací... né ty RVD a Cargo soubory!!
Neříkám, že je celá práce jednoduchá, ale pokud někdo zvládá vytvářet modifikace, potom bude tohle hračka :) Užijte si první verzi tohoto editoru (nutné říci, že DTG neustále aktualizuje soubory formací, toto není poslední verze, ale formace z tohoto editoru budou fungovat i ve scenario planeru).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [68.1 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

5. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - 363 servisy bez 363

Update 23:58
Stala se malá chyba a omylem jsem vypustil modifikaci, která odebrala BR 155. Nahrál jsem novou verzi souboru, pokud jste tedy již tuto modifikaci stáhli při vydání, potom stáhněte tento soubor znovu.

S vydáním nové loko BR 363 došlo k přidání extra vrstvy pro trať RSN. No a protože každý hned nemá tuhle novou loko a nebo ji ani neplánuje koupit, bylo by škoda Vás o tuto vrstvu připravit. Modifikace vyžaduje DLC BR 204 or Rivetu (dá se občas pořídit v dobré akci) a trať RSN (taktéž občas v akci - doporučuji kupovat vždy verzi pro TSW 2020, protože tak dostanete 2 verze) a MSB pro nákladní vůz. Instalace jednoduchá jako vždy. Pokud již model 363 vlastníte, potom tato modifikace není určena pro Vás.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

24. října 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - scenario planner bez limitu

Při vydání TSW 2 se uživatelé mohli dočkat i editoru scénářů, který je pojmenován jako Scenario Planner. Bohužel editor přináší několik limitů, jednak 30 scénářů pro jednu trať a druhým limitem je potom počet unikátních jednotek na trati. Počítají se jen unikátní, tedy když dáte na trať stejný vlak 10x, potom limit nemáte šanci překročit a nejste ničím limitováni. Jak se ale do hry dostává více a více vozidel, tím se stává tento limit celkem malý. No a k tomu Vám pomůže tato modifikace :) Instalace je trochu složitější, ale věřím že z popisu ji každý zvládne. Nutno říci, že vyžaduje zřejmě všechny německé DLC ze starého TSW. No a teď už k instrukcím:
- nikam zatím tento .pak soubor nekopírujte a jen spusťte hru
- vyberte si trať, jděte do nástrojů a zde najdete scenario planner
- začněte tvořit scénář, v nastavení scénáře zvolte off rails a začněte přidávat první servis
- nastavte to nejdelší nádraží (jak startovní tak i cílové) a při volbě loko zvolte BR 185.2, zde najděte formaci DB BR 185.2 + 30 mixed freight!
- dokončete scénář, opusťte editor, ukončete hru
- .pak soubor z tohoto archivu nakopírujte do DLC složky a spusťte znovu hru
- jděte znovu do stené tratě, vyberte si svůj scénář (nespouštět) a znovu editujte!
- přidávejte soupravy které chcete, při poslední nabídce zjistíte, že jste přes limit 31/30 :), hra už na to přes limit kašle, takže pokračujte...
- nutné říci, že daná formace obsahuje RRO 422, HRR 422 a 425, RT Talent 2, SKA ICE 3 a 8 německých elektríckých loko - proč to píšu ? Protože všechny tyhle jednotky při přidání budou vykazovat číslo 0, ale ve finále až tuhle modifikovanou formaci odeberete, tak se dané formace započítají následujícím způsobem: RRO 422 (4), HRR 422 (4) a 425 (4), SKA ICE3 (8), Talent2 (3) a k tomu 8 německých elektrických lokomotiv. Proto minimálně těchto pár multi jednotek Vám dá ve výsledku číslo 23. Pokud k tomu přidáte Talent2 ze SKA (4), potom budete na čísle 27 no a už Vám schází vybrat jen nějaké další 4 unikátní vozy (nutné přesáhnout číslo 30!!)
- po dokončení všech servisů je nutné tuhle formaci odebrat - můžete si ji samozřejmě nechat, ale ukončete hru a odeberte .pak soubor z DLC adresáře
- teď už můžete znovu nastartovat hru a zahrát si svůj scénář - takhle si můžete předpřipravit několik scénářů (nutné překročit číslo 30!) k pozdějšímu dokončení :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]