20. července 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - Great Western Express Pack

A je to tady, na konci srpna se můžeme těšit na první DLC pro TSW. Bude se jednat o Great Western Express, která leží v UK (nic překvapivého). K dispozici bude jak osobní doprava tak i nákladní. Samozřejmostí jsou i cestující ve hře a zde to bude jiné než v Train Simulatoru, protože cestující se nevypaří ve dveřích, ale půjde si krásně ve vlaku sednout (co tomu všemu řekne FPS nešlo z videa poznat :). Navíc byl představen nový režim a tím je režim cestujícího. Můžete si tak počkat na nádraží než se přižene Váš vlak a potom do něj nastoupit a kochat se krajinou. První DLC tedy vypadá zajímavě a už jsem zvědav jak představí multiplayer a hlavně editory. První DLC si můžete již teď zakoupit na Steamu za skvělou cenu 16 euro. Od 24. srpna potom bude stát 29.99 euro. Osobně jdu do toho teď, protože nečekám, že přijde nějaká větší slevová akce kolem Vánoc. Ani TSW výrazně během letních slev na Steamu nekleslo.

Diskuse k článku [4 komentářů]

19. července 2017 Novinka - Train Sim World

TSW novinky

Již zítra 20.7.2017 v odpoledních hodinách studio Dovetail Games představí další novinky pro Train Sim World. Podle obrázku na jejich FB profilu to vypadá, že se dočkáme oznámení nějakého DLC s osobní vlakovou dopravou a čistě teoreticky by to mělo být v anglii. Je možné, že nám bude představen i rozpracovaný editor či multiplayer. Všechny spekulace necháme teď stranou a budeme jen čekat s čím Dovetail Games zítra přijdou.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. června 2017 Novinka - Train Sim World

TSW 1.4 bright future update

Venku je takové malé první DLC, které obsahuje i několik oprav do samotné hry. Toto DLC přináší do hry ještě další grafické varianty lokomotiv (starší ročníky 1990). Na větších opravách se zatím stále pracuje. Je bohužel škoda, že s každou novou opravou se pokazí několik dalších věcí, které před tím byly bez problémů. První větší DLC by mělo přijít v září tohoto roku a já jen doufám, že do té doby bude vyřešena většina potíží, které hra má.

Diskuse k článku [0 komentářů]

26. května 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - aktualizace a XBOX verze

Na začátku května vypustili autoři beta update 4 s tím, že pokud bude v pohodě tak jej nasadí do ostrého provozu. Místo ostrého provozu ovšem vznikl update 4.5 a opět je to beta. Je k dispozici od poloviny měsíce s tím, že měl být dávno nasazen do ostrého provozu. Zatím to vypadá, že ani update 4.5 není na správné cestě a tak můžeme očekávat brzo update 5 (beta nebo final). Současná situace je taková, že každý update, který autoři vydají, hru ještě více rozbije. Tady můžu být rád, že jsem si udělal zálohu první verze, která alespoň fungovala i když pro fungování kamer je potřeba anglické nastavení. Teď už jen věřit autorům, že se jim hru podaří opravit do plně funkčního produktu. Zatím na mě hra působí jako Early Access produkt, který se tváří jako finální verze.
Stejně tak je netrpělivě očekávaná i XBOX verze. Ta není pravděpodobně venku právě z důvodů, že hra není plně funkční. Co se optimalizace pro XBOX ONE týče, zde jim stačí hru zamknout na 30FPS a nemusí nic řešit. Hráči na PC se s omezením 30FPS nespokojí. Původní datum vydání XBOX verze bylo plánováno na stejný den jako PC verze. Teď bych i věřil tomu, že XBOX verze bude k dispozici až v roce 2018. Autoři při každém dotazu na XBOX verzi odpovídají už od února stejnou větou: info přineseme již brzy (během několika týdnů).

Diskuse k článku [2 komentářů]

10. května 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - editor

Podle poslednich informací se nedočkáme editoru pro Train Sim World s prvním DLC (tedy v září tohoto roku), ale až před koncem tohoto roku. A to samozřejmě jen v případě, že vše půjde podle plánu a bude vše plně funkční. Vzhledem k tomu, že už víme jak dopadlo spuštění TSW, tak bych věřil, že editor bude k dispozici až příští rok. Během toho čekání by měl fungovat už multiplayer, takže většina hráčů už bude hrát 2 tratě pěkně ve spolupráci s hráčema z celého světa. Jsem zvědav jak se s tímhle autoři poperou. Třeba v Run8 je multiplayer opravdu zábavný.

Diskuse k článku [1 komentářů]

6. května 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 4 beta

Témeř po měsíci ticha je k dispozici nový beta update, který mění jednak build hry a druhak opravuje další řadu chyb. Velikost downloadu je cca 400 MB a dostat se k němu můžete přes Steam - TSW - pravé tl. myš., vlastonsti a tam najdete záložku BETAS. Zde si potom zvolíte u4tb a beta se začne stahovat. Tento update slouží hlavně pro testování a pokud vše půjde jak má, potom by měl být během následujícího týdne k dispozici i jako finální. Autoři samozřejmě dále pracují na rozšíření hry a při dotazu ohledně multiplayeru se vyjadřovali stylem: multiplayer né jen že někdy bude, ale on přichází... Konkrétná datum zprovoznění multiplayeru není zatím známo (předpokládám že vyjde s prvním DLC), ale je jasné, že díky multiplayeru se doba hraní rozhodně prodlouží. Autoři vše již brzy oznámí a to včetně XBOX ONE verze.

Diskuse k článku [3 komentářů]

13. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 3

Autoři dnes oficiálně vypustili již třetí update pro Train Sim World. Zaměřili se zejména na vylepšení optimalizace. Takže SimuGraph využívá všechny jádra, které procesor má. Dále byla opět vylepšena podpora klávesnic (nemám možnost zatím vyzkoušet zda je česká skutečně v pořádku). Opravili i load - save potíže, přidali nějaké chybějící zvuky, apod... Na Steam foru už si nový update někteří pochvalují, že jim to skutečně vylepšilo FPS. Osobně to na mé stestavě zjistím až večer. Update se instaluje ze Steamu automaticky. Pokud jste se účastnili beta updatů, potom jste byli automaticky přesunuti do klasické verze.

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - spousta balastu v souborech

Před 14ti dny se na svět dostala teoreticky finální verze Train Sim World. Simulátor, který posunul vlakové simulátory zase o kousek dál. Nebudu se vyjadřovat k nedodělané optimalizaci i když nás autoři ujišťovali, že na tom zamakali a hra využívá prostředky jinak než v betě. Při porovnání souborů z tratě bety a plné verze jsem si všiml rozdílných velikostí souborů. Zde došlo k oné optimalizaci, protože spousta souborů je téměř o 50% menších než v betě. Další zajímavostí je i fakt, že finální verze obsahuje soubory, které jsou určeny pro betu a ve finální verzi se nenačítají (takže bordel autorů). Nejvíce balastu je možné najít u jízdních řádů, kde je několik jízdních řádů z bety, potom něco z ledna 2017, pár testovacích jako MattsTest, mptest, BEN_TEST_250117, SandPatchDemo (tenhle je z bety), SandPatchDemo2 (tohle může být klidně finální verze jízdních řádů, která v service režimu nefunguje korektně), SandPatchTimetableJan2017, TEST a TestRunMP. Nevím co si mám představit pod MP, že by test multiplayeru ? Stejně tak se dá najít spousta balastu i mezi scénáři, kde je taktéž možné najít MattTest či TestScenarios. Tyhle scénáře se ve hře nezobrazují, protože nemají komplet soubory. Takových souborů je ve hře samozřejmě více. Ve finále to vypadá tak, že autoři zkompilovali hru s veškerým balastem, který jejich složka unreal enginu obsahovala.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 3 beta

Taková várka updatů od Dovetail Games se jen tak nevidí. Autoři zřejmě ani nespí a makají na opravách ve dne i v noci. Je v podstatě 14 dní od vydání a zatím tu byl update každý týden. I třetí update opravuje nějaké potíže s nahráváním uložených pozic, opravuje podporu více jádrových procesorů a opravuje samozřejmě ještě pár dalších věcí. Vzhledem k tomu, že se jedná o betu je nutné ve vlastnostech hry na steamu v záložce BETA zvolit tu s číslicí 3. Pokud se vše zadaří jak má, potom by měla být finální verze této aktualizace venku již na začátku nového týdne. Jen se tak sám sebe ptám, co dělali autoři od ledna, kdy jim BETA skončila. Potíže s multicore procesory měla už jejich BETA a dostali na to určitě nemálo reportů. Na druhou stranu je od nich hezké, že se snaží sjednat nápravu co nejrychleji.

Diskuse k článku [4 komentářů]

29. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 2

Venku je po týdenním testování update 2 pro hru Train Sim World. Autoři se údajně zaměřili na optimalizaci pro lepší fungování. Názory v diskusích na tento update jsou rozdílné, někteří nepozorují žádný rozdíl ve FPS, jiní říkají, že je tam rozdíl k lepšímu o 20 FPS apod... Dále byla opravena podpora klávesnic s jinou znakovou sadou. Opraveno bylo i nahrávání uložených her, nějaké detaily v lokomotivách a zvuk. Kompletní seznam změn najdete na Steam foru ke hře. Patch má 2,9 GB, ale k downloadu Vás čeká něco kolem 600 - 800 MB.

Diskuse k článku [0 komentářů]