17. prosince 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.4

I přestože jsem měl tenhle update nachystaný, tak jsem jej prostě nějak nenahrál na server. Dnes tedy napravuji a k dispozici je tedy aktualizovaná verze oblíbeného Out of Bounds deaktivátoru a odstraňovače neviditelných stěn. Byl aktualizován aby pracoval i s posledním DLC. Měl by tedy fungovat na všech již existujících tratích pro TSW 2. Jen připomenu, že se jedná pouze o odstranění neviditelných stěn, které byly na určitých místech pro zamezení volného pohybu po mapě. Ploty a keře, které zamezují opuštění předem daného koridoru, zustaly netknuty a nelze díky ním opustit mapu. Je tedy potřeba opravdu najít úsek, kde není žádný plot. Místo nesmí být ani součástí nějakého modelu, protože v tomto místě to taktéž nepůjde. No a Out of Bounds je hláška, která ve hře vyskakuje, pokud opustíte daný úsek po kolejích a vrátí Vás do herního menu což mnozí z Vás určitě nechtějí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.5 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue již tento týden

Ano, datum vydání druhého dema, které nese označení Prologue bylo konečně upřesněno. Stane se tak již 16.12.2021 (tedy tento čtvrtek). Demo bude obsahovat 2 scénáře, jeden již znáte z prvního dema. Druhý scénář je zaměřen na nákladní vlak. V současné době dostali již někteří šťastlivci možnost si dané demo vyzkoušet a tak se dají na youtube najít první videa z hraní. Zde přikládám i jednu hodinovou ukázku. Osobně si raději počkám na samotný Prologue ať jsem překvapen. Plná verze hry potom zřejmě vyjde až příští rok, protože rok 2021 byl ze steamu odebrán a nahrazen zkratkou TBA (bude oznámeno).

Diskuse k článku [2 komentářů]

6. prosince 2021 Novinka - Derail Valey

Derail Valley Simulator

Možná jste o tomto zajímavém simulátoru ještě neslyšeli. Možná patříte mezi aktivní hráče. Každopádně se nám blíží velký update, který ponese Derail Valley Simulator. Původní datum konec roku 2021 se bohužel nepodařilo dodržet a oficiální vydání je momentálně stanoveno na březen roku 2022. V současné době startuje uzavřená beta. No a co by měla verze s označením Simulator přinést ?
- střídání dní a nocí
- dynamické počasí
- vylepšená simulace díesel-elektrických lokomotiv
- vylepšená simulace parních lokomotiv
- předělané GUI
- sandbox režim
- a spousta dalších menších věcí + další věci budou oznámeny
Stejně jako minulý větší update i tenhle bude zdarma.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro - jak pokračuje EA + trailer

Hmmsim Metro je simulátor postavený na Unreal Enginu 4. Oproti Train Sim World vyniká krásnou grafikou, dobrým ozvučením a hlavně velmi dobrou optimalizací. Malé studio, které je pod tímto projektem podepsané tak dokazuje, že když se chce tak to skutečně jde a i vlakový simulátor může na UE4 vypadat více než dobře. Samotná hra v předběžném přístupu nabízela ze začátku jen malou část tratě. Postupem času se začala mapa zvětšovat a v současné době je úsek již dostatečně dlouhý... Nutno podotknout, že to ještě není finále. Jediná vada na kráse je stále nepřeloženo několik věcí v hlavním menu hry a proto je složité odhadnout jaké grafické nastavení je momentálně aktivní. Osobně se při hraní tohoto simulátoru momentálně více bavím než u samotného TSW. Možná to bude i tím, že tohle je prostě i nové prostředí a né pořád se opakující krajina z US, UK a DE. Za sebe můžu Hmmsim Metro jenom doporučit. Cena možná někoho odradí, ale berte to tak, že za cenu sice dostanete zatím jednu linku, ale i celkem pěkný vozový park. No a k samotné trati mohu dodat, že je na ní pěkně živo (nejde ani spočítat kolik souprav během jízdy potkáte a kolik Vás jich třeba i předjede). Navíc pokud váháte, potom je zde i možnost vrácení hry s tím, že Vám Steam vrátí peníze. Důležité je nepřekročit 2 hodiny hraní a nebo 14 dní vlastnictví.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Ostatní

Metro Simulátor 2

Po celkem úspěšném Metro Simulátoru 1 autoři přicházejí s novým oznámením. Osobně jsem spíš očekával, že Metro Simulátor se dočká klasických aktualizací a třeba i placených DLC. Autoři ale zvolili cestu nové hry a tak přichází na řadu Metro Simulator 2. Stejně jako jednička i dvojka je zaměřené na Moskevské metro. Tentokrát došlo k předělání linky 6, která obsahuje krásných 24 stanic. Součástí budou i různé herní režimy jako cestující, free režim a potom klasické scénáře. Hra by měla být k dispozici v předběžném přístupu stejně jako jednička. Datum vydání je stanoveno na začátek roku 2022. V současné době je k dispozici i takový malý teaser.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 12.1

Ne, není to chyba v nadpisu novinky. Promeškal jsem verzi 12.0 a najednou je tu hned verze 12.1 :) Každopádně asi všem došlo (minimálně těm, kteří sledují vydávání hlavních verzí OpenTTD), že došlo k nějaké změně. Autoři totiž vždy před Vánoci vydávají první bety a RC verze pro hlavní klíčovou verzi, která pravidelně již několik roků vychází vždy 1.4.. Proč tedy náhle změna a verze 12.x je tady s velkým předstihem ? Verze 12.x totiž přináší kompletně předělaný multiplayer (ne, není se třeba děsit, předěláno bylo pouze serverové jádro). Co to pro uživatele znamená ? Hráč, který chce hostovat hru, tak ji prostě vytvoří a všem ostatním rozešle kód na který se mají připojit. Osobně bych to přirovnal k TeamVieweru, kde taktéž pro server vygenerujete uživatelské jméno a heslo (kód). Díky tomu odpadá nastavování různých portů. Samozřejmě to má svá pro i proti, protože ve finále se nejedná o přímé spojení mezi serverem a hostem, ale je zde ještě mezi server, který tohle všechno zajišťuje (to Vás ovšem zajímat až tak moc nemusí... do doby než daný server nebude stíhat a nebo bude mít výpadky). Za mě je to od autorů OpenTTD dobrý krok jak přiblížit multiplayer ještě více hráčům, protože většina z nich jede na linkách, kde si prostě port nastavit nemůžou a tak pro ně kompletně odpadla možnost vytvoření vlastní hostované hry.
Novou verzi OpenTTD si již tradičně můžete stáhnout na domovské stránce projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.4

Řekl bych, že po více jak roce jsme se dočkali nové klíčové verze freeware simulátoru OpenRails. Simulátoru, který vznikl zejména jako freeware nádstavba pro Microsoft Train Simulátor. První verze vyžadovaly samotný MSTS pro správnou funkčnost, ale od jisté verze se simulátor osamostatnil a ke své funkčnosti již MSTS nepotřebuje. Co budete potřebovat jsou hlavně addony jak pro MSTS tak i přímo pro OpenRails. Každopádně k dispozici je verze 1.4, která přinesla zase několik zajímavých novinek (nenechte se zmást hlavní stránkou simulátoru, kde je pořád napsáno v1.3. Stačí zajít do downloadu a tam už čeká v 1.4.
Změny ve verzi 1.4
- stará grafika je nahrazena knihovou XNA, která podporuje práci s větší grafickou pamětí a hlavně pro některé hodně využívaný ReShade
- webový server, který poskytuje vlakové data přístupných na jiných zařízeních (např. telefonu, tabletu, apod...)
- ještě realističtější vakuové brzdy
- analogové hodiny pro 2D kabinu a budovy
- otočný digitální display ve 2D kabině
- manuální brzda pro každý vagón
- Eames vakuové brzdy
- pokročilé volaní signalisty
- podpora točny v jízdních řádech
a samozřejmě několik dalších. Nemá smysl vypisovat vše, protože změn je podstatně více. Jen dodám, že OpenRails taktéž podporuje 24 hodinové jízdní řády, které můžete znát z TSW. No a co je hlavní... právě v OpenRails si můžete jízdní řád i vytvořit. Dokonce existují nějaké utilitky, které dokáží vzít reálný jízdní řád (zřejmě je nutný nějaký formát) a z něj vygenerují jízdní řád pro hru. A ještě je dobré zmínit, že pro OpenRails můžete vesele používat editor z MSTS a to jak pro tratě tak i pro scénáře. Pokud to s tvorbou pro OpenRails budete myslet vážně, potom je dobré stáhnout přímo editory právě pro OpenRails (již existují na tratě i scénáře... a samozřejmě na jízdní řády). Závěrem bych ještě zmínil podporu Multiplayeru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue bude i v češtině

Připravovaný Prologue k SimRail 2021 od Polského studia SimKol bude komunikovat i česky. Dokládá to jedna z posledních aktualizací na Steamu, kde je v podpoře jazyků i čeština. Pokud má tedy někdo problém s angličtinou, tak ho jistě přítomnost češtiny potěší. Zda se čeština promítne i do finální verze hry není známo, protože Steam stránka se hrou sice hlásá podporu 8 jazyků, ale čeština tam momentálně není. Všechno se samozřejmě do vydání plné verze může změnit.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. listopadu 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail - Nový trailer pro Prologue

Vypadá to, že se blíží vydání druhého dema tohoto očekávaného simulátoru. Druhé DEMO si budete muset na Steamu znovu přidat do knihovny, protože původní DEMO neprojde aktualizací. Autoři totiž druhé demo vydávají jako SimRail - The Railway Simulator Prologue. Datum vydání není stanoveno, ale podle všeho by se tak mělo stát během několika dní (tento nebo snad příští týden). Finální verze je stále plánovaná na konec tohoto roku... Zda to tak dopadne je ale ve hvězdách :) No a teď už se můžete podívat alespoň na slibně vypadající trailer pro Prologue.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. listopadu 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - odemčené mastery 3.1

Dneska vyšlo další DLC pro TSW 2 no a já jako vždy přináším odemčené mastery i pro toto DLC. Hlavně balíček Mastery obsahuje i nějaké další zajímavé věci :) Pojďme na to mrknout...
Pro Sherman Hill je Scene Overlay v podobě Bizonů, no a stejně jako u předchozích DLC i zde najdete věci pro livery editor.
Aby toho nebylo málo, zjistil jsem, že jsou zde pro Livery Editor ještě další překvapení... jednak něco pro SFJ trať a ve finále vánoční balíček XMAS21, který bude pravděpodobně součástí opět nějaké Vánoční akce. Vy už si jej můžete odemknout dnes :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [34.5 KB] | Diskuse k článku [7 komentářů]