12. ledna 2023 Novinka - Ostatní

TramSim módy

V roce 2021 autoři řekli, že se chystaní pro TramSim vypustit editor (neřekli samozřejmě kdy). Během toho se stihlo vydat několik DLC a jedno další město. V současné době autoři vůbec o editoru nemluví a věnují se spíše přípravě nový hry City Driver. No a protože mi před tím absence editoru a zajímavých módů scházela pro TSW tak jsem se pustil již s TSW 1 do editoru. S vydáním TSW 2 na verzi 4.26 jsem ještě s kolegou začal editor tvořit znovu a ten je momentálně ve verzi 0.3.

No a proč to píšu ?
TramSim totiž funguje na stejné verzi enginu 4.26. A protože naše verze editoru si hravě poradí s cooked assety tak stačilo jen pár menších úprav a byl jsem schopen otevřít kompletní mapu pro obě verze hry (přiložený obrázek je z Vídně. Mapy se nahrávají úplně stejným způsobem jako pro TSW, tedy jedna hlavní a pak vše co obsahuje umap. Tedy není problém přidat něco extra na mapu. Problém je pouze v tom, jak to do hry dostat :) Hra totiž neobsahuje žádnou DLC složku a Pak složka načítá pouze 1 pak, který obsahuje i všechny DLC. Každopádně je to výzva do hry dostat něco vlastního. Na druhou stranu jsem si jen tak pro srandu nasadil tramvaj do TSW 3 - to vše díky stejné verzi UE4. Ještě není funkční, schází hodně scriptování. Navíc jsem převedl zatím základ, finální konfigurace modelu je podstatně složitější. Ale kdo ví, třeba se jednou v TSW tramvají projedeme :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. ledna 2023 Novinka - SimRail 2021

Konec playtestu

Dneska úderem 19 hodiny by měl skončit playtest pro SimRail. Pokud si tedy chcete ještě playtest zahrát, potom již nemáte mnoho času. Zítra by měla potom hra vyjít oficiálně. Během těch 24 hodin dojde pravděpodobně k aktualizaci všech serverů na plnou verzi hry (i když zatím v předběžném přístupu).
Osobně musím ohodnotit playtest za velmi vydařený. I když obsahoval pouze část mapy a jen pár servisů a stanovišť, tak se mi za celou dobu nikdy nestalo, že bych se hra opakovala. A to jsem klidně mohl zvolit stejný servis. Vždy záleželo na dispečerech a jiných souprav a o tom to celé je :) Každopádně od zítřejší 19 hodiny by měla zábava znovu pokračovat na již kompletní mapě :) Za mě to bude dlouhá páteční noc a možná celý víkend :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. ledna 2023 Novinka - Ostatní

SubwaySim Hamburg - video

Autoři SubwaySim Hamburg zveřejnili první video ukazující zhruba trať, která je hotová. Hra poběží na UE5 enginu a hned na začátku videa autoři upozorňují, že naskakující detaily stromů budou odstraněny, je to jen nastavením. Stejně tak finální verze bude obsahovat AI dopravu. Je možné, že simulátor bude dostupný i na konzole, protože na konci videa se autoři ptají... na čem by to rádi uživatelé hráli no a vzhledem k tomu, že hra funguje na UE5, tak je vše vlastně připraveno i pro ostatní platformy. Datum vydání zatím není stanoveno, před autory je ještě dost práce.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. ledna 2023 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator - video

Dlouho očekávaná hra Trans - Siberian Railway Simulátor na sebe upozorňuje novým videem. V něm lze vidět jak se strojvedoucí uchlastá k smrti :)) TSRS má být taková survival hra, kdy zřejmě pojedete celým koridorem, ale nebude to procházka růžovou zahradou. Na předchozích videích lze totiž vidět i střelbu ve stanici či lov divoké zvěře. I samotné indikátory ve hře dokazují, že budete ve hře trpět hlady, žízní, alkoholem, nemocí, apod... Hra by měla vyjít v předběžném přístupu již tento rok. Původní plán konec roku 2022 se nezdařil, ale snad vyjde alespoň první čtvtletí roku 2023.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. ledna 2023 Novinka - SimRail 2021

Oficiálně potvrzen předběžný přístup

Na steam stránce SimRailu je aktualizované info ohledně vydání. Datum vydání tedy zůstává na 13. ledna, ale změnil se stav a místo finální verze dostaneme zatím předběžný přístup. Za mě to není na škodu, protože se playtest pročistí od hráčů, kteří nemají zájem za hru zaplatit a multiplayer využívali třeba jen ke trolení a blokování tratě. Jinak s nákupem předběžného přístupu nemusíte spěchat, protože hra se po opuštění tohoto přístupu bude pořád prodávat za stejnou cenu. No a proč vlastně předběžný přístup ? Jak jsem již podotkl včera, autoři chtějí hru pořádně doladit, přidat další potřebné věci do jádra a tím z toho udělat jeden z nejlepších simulátorů na kterém díky předběžnému přístupu bude spolupracovat i komunita (alespoň co se různých připomínek týče).
A co vlastně zatím v předběžném přístupu dostaneme ? Podle všeho kompletní mapu (Katowice - Sędziszów a Katowice - Warszawa), singlplayer, multiplayer, režim dispečera či strojvedoucího, atd... No a vozový park bude obsahovat EU07, ET25 Dragon, E186 Traxx, ED250 Pendolino EMU, EN76/EN96 Elf EMU a 4 typy osobních vozů a nákladní vozy. Kromě všeho i dynamické počasí či realistickou fyziku.
Aby toho nebylo málo, zde je i todo list co ještě schází a bude v plné verzi:
- parní lokomotivy
- podpora různých herních ovladačů
- Posunovací mise
- Zimní počasí
- Přidání více signal boxů pro hráče

V předběžném přístupu by měla hra zůstat cca 3 - 6 měsíců, tedy hlavně podle toho jak dobře jim půjde optimalizace a veškerá oprava připomínek.

Diskuse k článku [5 komentářů]

4. ledna 2023 Novinka - SimRail 2021

Bude EA nebo ne ?

Se SimKol začíná být dobrá sranda :) V listopadu loňského roku mělo dojít k vydání SimRail v předběžném přístupu. Autoři ale od předběžného přístupu upustili a začali promovat finální verzi, kterou vydají 13. ledna tohoto roku s tím, že v prosinci vydají playtest verzi, kterou si budou vybraní (ti co se přihlásí) vyzkoušet zcela zdarma. Jenže 2. ledna tohoto roku aktivoval SimKol na SimRail steamdb stránce předběžný přístup a tak to vypadá, že ve finále 13. ledna vyjde SimRail v předběžném přístupu. Osobně jim to nemám za zlé, je lepší přiznat, že hra nedosahuje kvalit finální verze a je prostě potřeba ještě určité věci, na které se přišlo díky playtestu, doladit. Rozhodně tento přístup vítám a hru si i tak pořídím v den samotného vydání předběžného přístupu, protože za mě si rozhodně tohle studio podporu zaslouží.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2023 Novinka - Ostatní

Daší zajímavý simulátor v přípravě

Po HmmSim Metro to vypadá, že se dočkáme i nějakého Japonského simuláoru, který poběží na UE5. Dokládá to i následující twitt, kde je k dispozici i krátké demonstrativní video soupravy na kolejích. Schází samozřejmě ještě okolní krajina. Předpokládám, že jde momentálně o preview a lazení. Datum vydání není známo (nepředpokládám, že to bude tento rok i když možná koncem tohoto roku by mohlo být z projektu i něco hotovo). Jsem na tenhle projekt velmi zvědav, protože zrovna Japonské tratě v jiných simulátorech dost schází. Jinak na autorově twitteru jsou k dispozici i další informace.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. ledna 2023 Novinka - Ostatní

Industrial Belt

Asi se ptáte, co má Industrial Belt společného s vlakovými simulátory, když to neobsahuje ani slovo train, rail, subway, atd... No budete se divit, ale tohle je prostě název malého vlakového projektu od autorů, kteří tvoří modely pro OpenRails. Říkají si Deko games a taktéž se rozhodli vstoupit i mezi autory simulátorů. Jak samotní autoři prohlašují, Industrial Belt je simulátor simulující 44 tunovou dieselovou posunovací lokomotivu na krátké městské trati. Vše by mělo běhat na moderním 3D enginu (zda používají vlastní či již nějaký existující zatím neprozradili). Více informací o tomto simulátoru zatím není známo, ale k dispozici je alespoň několik hezky vypadajících obrázků přímo na jejich stránce. Jen to bude chtít trošku trpělivosti při načítání... mě osobně to připomělo dny dial-upu, kdy se stránka načítala několik minut a obrázky lezly opravdu pomalu :) Ono asi není zrovna nejlepší naházet na stránku 4 MB obrázky pro načítání místo náhledů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2023 Novinka - SimRail 2021

Co přinesly poslední updaty ?

SimKol nezahálel ani mezi svátky a testovací verzi opět vylepšoval. Do posledních aktualizací tak přidal detekci idle, kdy souprava stála i když byla třeba zelená (pokud hráč nezareaguje na zprávu, potom kontrolu převezme AI). První implementace se sice nezdařila, protože nedetekovala signalizaci a AI přebrala kontrolu i pokud jste čekali na červenou, ale další opravou byla implementace vylepšena a detekce je již zde.
Jednou z dalších oprav je detekce špatné cesty. To byl totiž hlavní problém v multiplayeru na většině serverech. Je totiž škoda, že se hráči hrnou do pozic dispečerů a nedokáží si ani přečíst svůj deník (jízdní řád), kde je zobrazeno kam daný vlak směřuje. Většina blokád na trati byla potom způsobena, že hráč jako dispečer prostě poslal soupravu špatným směrem a na dalším dispečerském stanovišti třeba AI již nevěděla kam danou soupravu poslat, protože tam vůbec neměla být. Naštěstí se jedná o playtest, kde se prostě tyto mouchy dají vychytat a zatím se tak vesele děje. Do plné verze hry nám schází krásných 11 dní, protože datum vydání je stále nastaveno na 13. ledna tohoto roku.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2023 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 13.0 RC1

S novým rokem přichází také OpenTTD 13.0 RC1. Což ve finále znamená, že nastal již jen čas testování a odstraňování posledních chyb před samotným vydáním. Již by neměly být přidávány nové funkce. Autoři upozorňují, že testování verze 13 je velmi důležité a prý dokonce důležitější něž kdykoliv před tím. Pokud autoři dodrží již zaběhnutý systém tak by verze 13.0 final měla přijít 1.4.2023 (tedy opět na apríla jako všechny předchozí roky). Testovací verzi si můžete stáhnout z domovské stránky.
Jen připomenu, že OpenTTD je vlastně freeware klon legendární klasické obchodní dopravní strategie Transport Tycoon od Chrise Sawyera. I v současné době má hra své kouzlo a díky možnosti multiplayeru až 16ti hráčů hra získala od své původní verze úplně nový rozměr (původní hra umožňovala multiplayer pouze 2 hráčů). Navíc OpenTTD již několik let nevyžaduje ke své funkčnosti vlastnit originál Transport Tycoon, ze kterých dříve OpenTTD čerpalo veškerou grafiku.

Diskuse k článku [0 komentářů]