1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - více jízdních řádů pro jednu trať

DTG nás od začátku krmí tím, že TSW dokáže zvládnout pouze jeden jízdní řád pro Service (timetable) mód. A že pro funkčnost více jízdních řádů by potřebovali změnit celé UI a konfiguraci hry. Jenže oni už to tak nějak nevědomky udělali při představení Journey režimu. Každý servis v Journey režimu má totiž definován jízdní řád jaký má používat. No a ten stejný jízdní řád si hra nahraje a bude jej používat do doby, než zase jízdní řád změníte. Ve video ukázce vidíte přepnutí jízdního řádu na trati SPG z finální verze hry na betu (Journey mód jsem musel patřičně modifikovat :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - nevydané testovací scénáře

V současné verzi TSW jsou pozůstatky ještě z bety a první verze. Pozůstatky tam najdete v podobě jízdních řádů a jednoho scénáře. Ostatně onen scénář jsem již dávno vypustil ven. Jenže první verze TSW toho obsahovala daleko více než obsahuje verze současná. Kromě scénářů, které byly později ze hry odstraněny a zůstaly jen ty jízdní řády, bylo možné najít i testovací scénáře pro funkčnost hry (kolik toho hra snese). Jeden takový scénář můžete vidět i na videu, které jsem nahrál. Většina odstraněných scénářů je vývojové verze hry, kdy se z daných částí stříhalo video pro různé prezentace.
Při snaze použít dané scénáře ve hře jsem narazil na nemilé překvapení... první verze TSW totiž běžela na verzi UE4 4.14 a současná verze je na verzi 4.16, takže soubory spolu nejsou kompatibilní a první verze TSW neumožňovala žádné modifikace. Naštěstí s prvním DLC nastal přechod na 4.16 a světe div se, i v této verzi jsou dané soubory k dispozici a to ve verzi 4.16, kterou se mi již podařilo několikrát přesvědčit, že hra ten soubor prostě chce :) Video tedy pochází z první verze 4.16, kterou taktéž asi moc lidí nemá a v současné verzi nefungují jak mají (došlo k několika zásadním změnám). Takže jsem se rozhodl vzít ty nejzajímavější scénáře (moc jich není) a předělám je do současné verze hry, aby byly plně hratelné. Nějakou chvilku to zabere, ale minimálně ten testovací scénář (první na videu) bude stát za to :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v1.2

V předchozí verzi 1.1 se vyskytla chyba v Class 31 na trati NTP, kde nečekaně při nahrávání servisů hra padala. Opravil jsem tedy danou chybu a je tedy k dispozici verze 1.2. Kdyby se vyskytla ještě nějaká další chyba tak neváhejte o tom informovat v diskusi pod článkem.
Pro instalaci smažte existující .pak soubor a nakopírujte nový.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.2 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

28. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - Cement Circle Scenario Fix

Jak to vypadá, DTG si moc práce nedalo s testováním posledného DLC a jeho dopadu na ostatní formace, které se používají i ve scénářích. No a díky právě poslední aktualizaci došlo ke změnění některých formací na trati TVL. Díky této změně se potom scénář Cement Circle pro Class 31 stál nedohratelným, protože Dispatcher nevěděl jak naložit s otočenou formací. Osobně nečekám, že by DTG ještě před ukončením podpory vypustilo nějakou opravu. Naštěstí to lze jednoduše opravit a postačí k tomu mnou zatím získané dovednosti :) Pokud máte tedy TVL a k tomu i Class 31, potom by tahle oprava měla být určena právě pro Vás. Instalace je stejná jako při ostatních modifikacích a je popsána v readme.first uvnitř archivu.
Co je opraveno ?
- formace, které měly otočené loko jsou modifikoval a nahrál do adresáře formací přímo v daném scénáři (původní formace jsou stále i v servicemode adresáři)
- modifikace jízdního řádu daného scénáře aby používal formace ze složky formace uvnitř scénáře
Scénář je bez problémů dohratelný do konce... jenže modifikace sebou přinesla 2 kosmetické chyby (těžko si jich všimnete, ale já o nich vím :)
- při startu scénáře sice vidíte kompletní formaci (je plně funkční), ale při zobrazení 2D mapy zjistíte, že je ve formaci nějaké díra... nemá vliv na hraní, formace funguje bez problémů
- modifikací jízdního řádu došlo k naručení scriptu pro zobrazovací tabule u souprav 101 (zobrazení cílové destinace). AI tak nemá přednastavenou cílovou destinaci - nedošlo k poškození - když si vezmete AI soupravu, tak tu destinaci můžete nastavit ručně :) Pouze jsem modifikací naručil automatický script... opravím později :)
Tohle jsou 2 chyby, které jsem vypozoroval... a teď už hurá do hraní :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [30.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

24. června 2020 Novinka - Boso View Express

BVE 6 RC2

Pro mnohé asi překvapení (musím uznat, že mě to také překvapilo :), ale pracuje se již na nové verzi Japonského freeware simulátoru BVE. V současné době je venku již druhý Release Candidate. Na stránce má napsanou podporu Win 8.1 a Win10, ale bez problémů funguje i na Win 7. Aktuální RC2 si můžete stáhnout na homepage projektu. K dispozici je zatím jedna trať. Mimochodem na jeho blogu je i verze 5.8, která zatím na oficiální domovské stránce není k dispozici.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.1

Po delším čekání je tady aktualizovaná verze UK módu, která přidává všechny UK loko na všechny UK tratě + DBS 66 na DE tratě (pokud máte DE modifikaci). No a co je vlastně v této verzi nového ? Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi UK módu a nebude to jen tak hned, tak jsem se rozhodl aktualizovat své staré modifikace. První z nich je tedy právě UK, do které jsem přidal Class BR 20 na všechny tratě. Myslím si, že na některých formacích se tato loko celkem zapotí. Pokud nebudete schopni nějaký servis dokončit, potom klidně napište jméno servisu, čas startu a hlavně tratě na kterých dané servisy najdu. Bez těchto informací se těžko vyhnu stejnému problému i u nové UK modifikace 2.0 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - odemčené Class 20 servisy bez Class 20

A je to tu zase, tak jak jsem oznámil již dříve... pokud vyjde update TSW, který přidá do hry podporu Class 20 tak já uvolním modifikaci, která odemkne 4 servisy pro Class 20 bez Class 20 :) A opravdu se tak stalo, DTG vypustilo dneska update a modifikace je tady. Pravděpodobně se jedná o poslední modifikaci pro nové DLC, protože TSW se již dalších DLC nedočká a jak jsem avizoval dříve, TSW2 si nehodlám koupit.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat trať TVL a BR nákladní DLC. Dané 4 scénáře jsou schovány pod lokomotivou Class37 pod čísly 6E46, 6E47, 6E48 a 6E49. Class 20 bude zřejmě nahrazovat i jiné servisy, ale tyhle jsou nově přidané. Navíc se Class 20 ukáže i na trati WSR. Kromě Class 20 přinese nové DLC i nový nákladní vůz PGA (ten jsem ve svém módu nahradil).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

14. června 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - co bude s módy ?

Mnozí z Vás si jistě pokládají otázku co se stane s módy po přechodu na TSW 2. Odpověď je jednoduchá, módy z této stránky nebudou jednoduše v TSW 2 fungovat. Nadále budu podporovat a tvořit módy pro TSW 1 a zatím mě nic nepřesvědčilo myslet i na TSW 2. No a na které módy se pro TSW 1 ještě můžete těšit ?
- US mód - téměř všechny loko na všech US tratích (zatím se na něm plně pracuje, jasno bude po posledním UK DLC, protože v tu dobu vyjde pro TSW1 zřejmě poslední update. Potom již nečekám, že by DTG s něcím překvapilo a znovu modifikovalo soubory formací apod...) - datum vydání zatím neupřesním, ale mohlo by to být do konce června
- DE mód - opět všechny DE loko na všech tratích (tedy téměř) a to včetně DLC 204 (např. na Rapid Transit se můžete těšit i na soupravu 425 a 422, které krásně nahrazují 4 vozovou soupravu Dostos - není to ještě úplně perfektní, ale funguje to :)) I zde zatím neuvedu datum vydání... chtěl bych mód vypustit ještě před US módem.
- UK mód - nebudem se opakovat, asi všichni tušíte... zde se čeká na poslední DLC a potom se na něm začne pracovat. UK mód je tedy v pořadí jako poslední
- MSB realistický jízdní řád z roku 2017 - původně měl být jízdní řád už venku minimálně ve verzi s RE54 a RE55 soupravami. Když se vše zapne od půl noci tak to jede OK a 24 hodin proběhne bez problémů. Když se ale začne někde v polovině dne, tak se to celé zatím rozbije a soupravy si dělají co chtějí. Pro peklo na železnici je to celkem zajímavé, ale reálně to zažít nechcete. Celá chyba je v data timing souboru, kde jsou uloženy všechny pozice a časy pro danou soupravu aby hra dokázala určit, kde má být souprava v daný okamžik. Něco se pokazilo, někde jsem musel něco přehlédnout a i když se souprava ukáže na správném místě tak se bohužel vrací, že nějaký úkol nesplnila. Jak na chybu přijdu tak jízdní řád vypustím a potom jej postupně aktualizuji o další soupravy (RB58, IC, EC, a později i nákladní vlaky).
- po zkušenostech s MSB bych se chtěl potom věnovat jízdnímu řádu na LIRR a RRO (Wuppertal).
Vidíte, že módů v přípravě je ještě hodně a jako třešničkou na dortu by mohla být modifikace BR20 (posledního oznámeného DLC, které ma vyjít již 18. června) před vydáním stylem jako jsem udělal u DLC 204. Vše záleží na tom, zda DTG vypustí update již 17. června nebo až 18 (vždy to bývá o den dříve, ale to ještě nečekali, že začnu vydávat modifikace ještě před samotným vypuštěním daného DLC :)
Pokud tedy plánujete zůstat u klasického TSW, potom z toho budete těžit díky modifikacím - majitelé TSW 2 se budou muset bez modifikací jízdních řádů, formací, apod... prostě obejít a to minimálně do doby, než změním na novou verzi názor a než DTG skutečně do hry naportuje všechny již existující DLC (před samotným vydáním hry to totiž nebude hotovo).

Diskuse k článku [2 komentářů]

12. června 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.2

Na začátku června vyšla nová verze freeware hry OpenTTD. Opraveno bylo několik chyb a to zejména v multiplayeru. Pokud patříte mezi OpenTTD hráče, kteří hrají právě multiplayer, potom je nová verze určena hlavně Vám. Samozřejmě je opraveno i několik dalších chyb, které ocení i ostatní hráči. Pro neznalé jen připomenu, že OpenTTD je open source freeware klon klasického Transport Tycoonu a za svou existenci se z něho stala samostatná hra, který již nevyžaduje originální Transport Tycoon soubory, protože je autoři plně nahradili. Novou verzi můžete jako vždy stahovat na domovské stránce projektu.
Již při minulém updatu jsem psal něco ohledně multiplayer session a rád bych tedy hodil do placu třeba datum. Pojďme třeba 19. června nebo 20. června ve večerních hodinách hodit jedno sezení (vytvoříme hru, domluvme se předem na velikosti mapy a zábava může začít :) Návrhy a případně i jiné data můžete zanechat v komentáři, stejně tak i komentář, že máte zájem (pevně věřím, že se pořád najdou nějací čeští hráčí, kteří tuhle hry hrají).

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. června 2020 Novinka - Train Sim World

Komedie TSW 2 část první

A je po live streamu... musím říct, že spoustu věcí jsem čekal už z důvodu historie DTG. Takže modifikovat přes jejich livery editor půjdou soupravy jen z TSW 2 (původní ne), stejně tak to platí pro jejich quick drive scénáře... opět můžete použít pouze nové TSW 2 věci a navíc ještě pouze na nových tratích a jako třešničkou na dortu nepůjdou tvořit formace. Zatím není ani seznam, které starší DLC budou připraveny v době vydání. Navíc je jasné, že se nekoná žádné dynamické počasí, pouze mraky... Světla zůstaly stejné... Hra se mimochodem dočkala kromě upgradu i downgradu v podobě tratě SPG (HH), kde odebrali fungující přejezdy. O multiplayeru nepadlo ani slovo a finální otázka ohledně editoru nedopadla zrovna nejlépe... alespoň né pro mě. Editor (ten UE4) prostě nebude, protože konzole ho nemůžou používat tak ho nedostane nikdo. Tímto se myslím uzavřela jedna éra nadějně vypadajícího vlakového simulátoru. Škoda...

Diskuse k článku [3 komentářů]