9. února 2021 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - věci v UE4 část 2 :)

Není to tak dávno, kdy jsem Vás informoval o průlomu s UE4 a TSW 2. Pokud jste tuto novinku promeškali, potom zopakuji, že se mi povedlo dostat do UE4 originální soubory z TSW 2. Mé snažení samozřejmě dále pokračuje a tak bych se chtěl dnes podělit o své další úspěchy.
Jedním z úspěchů je možnost otevření a editace originálních TSW 2 souborů jako jsou formace, RVD, RVN, informace o trati, atd... Co mě osobně nejvíce potěšilo je možnost editace již existujících jízdních řádů, protože třeba tahle funkce by nebyla možná s editorem od DTG :)
Dalším krokem mělo být použití a editace modelů. První bod se mi povedlo vyřešit, ale u druhého jsem zatím na mrtvém bodě :) K editaci modelů patřily i textury, které jsou na tom podobně. Pojďme to trochu rozvést... při importu nové textury do UE4 editoru je možné danou texturu potom klasicky otevřít a zobrazit ji. No a zde jsem právě na mrtvém bodě, protože sice originální texturu vidím, ale nedokáži ji otevřít. Pokud položím otexturovaný model tak opět texturu vidím. Je mi jasné, že v oteření textury i modelu mi schází jen nějaká drobnost - může to být modifikovaná hlavička souboru a nebo nějaký chybějící plugin. Ostatně jsem si všiml, že DTG používá nějaký jejich vlastní DTGShader plugin... zde mi právě třeba materiály taktéž házely chybu a to může být problém i u modelů, protože právě materiál je hlavní vrstva textury (materiál je vlastně nastavení pro danou texturu, která se vkládá do materiálu).
V současné době se věnuju zejména rekonstrukci kolejí... i tento systém je vělice zajímavý a pokud se mi jej povede rozluštit, tak budeme zase blíže k tvorbě tratí. I zde platí, že kompletni mapa se mi zatím nepovedla otevřít (může být opět problém se shadery, protože na mapě je spousta různých materiálů).

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - SEHS scenario planner paths v1.0

Jak jsem již psal v novince ohledně jízdního řádu pro SEHS, DTG uzamklo spodní stanici Ebbsfleet pouze pro AI soupravy. No a protože v jízdním řádu jsem tohle nádraží zpřístupnil, tak už bylo potřeba jen zapracovat na cestách pro scenario planner. První verze přidává cesty pro Ebbsfleet a zpátky hned ve dvou variantách ... s mezi zastávkou a přímý spoj. Modifikace vyžaduje ke správné funkčnosti Out of bound a invisible wall remover.
Příští verze by měla přinést i cesty pro AI, které povedou až do portálu za stanicí Ebbsfleet.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Invisible wall remover

Včera jsem vypustil soubor, který odebral z TSW trigger Out of Bounds. No a protože jsem dostal několik dotazů, zda by nebylo dobré odebrat i neviditelné stěny tak jsem se odhodlal i tuto možnost realizovat. Zde to není tak jednoduché jako v případě jednoho spouštěče. Neviditelné stěny jsou totiž jednak 2 (pro kameru a pak pro samotného hráče) a druhak jsou nastavené pro každou trať zvlášť. Testoval jsem tuto modifikaci na několika tratích a funguje dobře. Co je hlavní, že některé neviditelné stěny jsou sočástí modelů a to bych musel každý model editovat zvlášť (což je dost časově náročné).
Pokud tedy toužíte po větší svobodě, potom se Vám tenhle balík bude hodit. Obsahuje modifikaci kompletně pro všechny tratě.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [10.2 KB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

7. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - SEH jízdní řád (340 services)

Po vydání posledního DLC od DTG si mnoho hráčů všimlo, že klasické hráčem řízené soupravy nejezdí na spodní stanici Ebbsfleet. Z tého a na tuto stanici míří soupravy řízené pouze počítačem. Na jedné straně je mi jasné proč, protože stanice nemá vůbec funkční nástupiště a dokonce se do nástupiště propadáte. A potom zde nejsou ani žádní cestující. Ve finále si nemožnost návštěvy tohoto nádraží DTG pojistílo i pomocí neviditelné stěny. No a pokud by Vás přeci jen napadlo, že nad hrou vyzrajete, tak Vás před nádražím vyhodí hláška, že jste opustili herní plochu a skončíte v menu. Tahle modifikace jednat tuhle hlášku odstraní, ale dokonce Vám zpřístupní dané servisy z tohoto jízdního řádu takže se v klidu dostanete i na spodní stanici Ebbsfleet. Servisy jednoucí na danou stanici a nebo z dané stanice mají v názvu J. Pak jsou v jízdním řádu i 2 servisy kompletně beze jména. Jinak tyto servisy najdete pod jednotkou Class 395.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [739.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds remover

Určitě nebudu sám, koho to občas potkal a byl vyhozen zpátky do menu jen protože DTG nastavilo trigger, který Vám na obrazovce zobrazil zprávu Out of Bounds.... Kolikrát se tohle stalo i během pořizování zajímavých obrázků. A nejvíce tahle hláška potěšila během delších scénářů, kdy jste již byli skoro na konci a kamerou jste hodili vzdálenější externí pohled. Teď už je tomu konec... už Vás hra za tohle nebude trestat. Důvod vydání tohoto fixu je ovšem jízdní řád pro SEHS, kde je právě před dolním nádražím tahle past na hráče nastražena. No a když už jsem tu opravu udělal, tak proč ji nezveřejnit i zvlášť :) Pokud Vám tedy tahle hláška ve hře vadí, potom ji konečně můžete odstranit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

5. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Livery Editor Logo Pack 1.2

Po měsíci je zde opět logo pack, který přináší 12 nových log a nějaké opravy u stávajících. Pro neznalé, logo pack obsahuje loga různých vlakových společností, které můžete (tedy pouze PC hráči) využít v Train Sim World 2 livery editoru. Balíček Vám usnadní tvorbu reálných souprav. No a hlavně Vám ušetří i několik desítek minut při vytváření daného loga přímo v livery editoru (zde Vám ušetří i vrstvy, které můžete využít na něco jiného). No a co je v tomto balíčku vlastně nového ?
- opravil jsem logo DB
- přidal jsem další verzi loga DB
- opravil jsem logo ICE
- nové loga (BWEGT, CalTrain, Nation Express v bílé verzi, Overground, SNCF ve dvou verzích, TGV z roku 1980 a 1990, Underground a VIA Canada.
Instalace je snadná jako vždy, stačí soubor pouze nakopírovat do DLC složky (pokud již máte předchozí verzi tak nezapomeňte přepsat existující soubor).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [538.6 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

2. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - 377 livery fix

Dnešní akutalizace pro TSW 2 přidala několik oprav, ale taktéž né všechno po aktualizaci funguje jak má (to mě osobně vůbec nepřekvapuje). Hlavní součástí dnešní aktualizace byla podpora BR 377 pro livery editor. Tuhle jednotku je skutečně možné konečně obarvit do svých barev, ale nastal malý problém. Formace určená pro livery editor není nikde během hry používaná. Co to z namená ? Jednoduše není možné svou vytvořenou soupravu vybrat. Zde je oprava, která Vám zpřístupní Vaší tvorbu pro timetable režim i pro scenario planer. Možná i DTG jednoho dne vydá oficiální opravu. Např. pro BR 483 (pro IoW od Rivetu) se na opravu čeká už přes měsíc :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. ledna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - RRO jízdní řád v1.1

První verze modifikovaného jízdního řádu pro RRO přinesla 442 ve třech verzích (5 vozů, 5+3 vozy a 5+5 vozů). Jednalo se ovšem o první verzi, která měla i menší mouchy. Jednou z nich je nefunkční suplování větších lokomotiv za menší. Zabralo to pár nocí než se mi povedlo tento problém vyřešit a kompletně nahrát originální DTG soubor s jízdním řádem do UE4. Před tím jsem sice soubor nahrál, ale některé informace nebyly díky mé chybě dostupné... jako třeba právě možnost suplování.
Opravenou verzi najdete opět ve dvou verzích. Jednak je tam klasická verze, kde přes Journey mode vyberete Chapter 3 a potom 442 timetable. Druhá verze obsahuje Journey mode nalinkovaný přímo na jízdní řád (zde se nemusíte přepínat do Chapter 3, ale stačí vybrat jakýkoliv servis (né scénář!). Pro návrat na klasický jízdní řád je nutné buď kompletně opustit trať do hlavního menu k výběru tratí a nebo v Journey režimu vyberete Chapter 3 a originální jízdní řád.
Tímto samozřejmě práce na této modifikaci nekončí, ještě zkoumám lívery editor pro 3 vozovou formaci a 5ti vozovou formaci. No a jako bonus ještě možnost řídit Dosto Cab Car, který sice ve hře najdete, ale Dosto formace se kompletně točí a vždycky jede loko na před.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.1 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

15. ledna 2021 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - RRO jízdní řád - oprava informací

Včera jsem uvedl, že moje modifikace jízdního řádu nepodporuje suplování. Je potřeba to uvést na pravou míru, protože suplování funguje tak jak má a jak je navrženo samotným DTG.
Jak vlastně funguje suplování navržené DTG ?
Vezme se hlavní loko z formace - zde se zjistí délka a loco a porovnává se to s ostatníma loko (s jejich délkou). Pokud je jiná lokomotiva kratší nebo stejně dlouhá, potom není problém (samozřejmě to je jen jeden z faktorů). Problém nastane tehdy, pokud je jiná lokomotiva delší než nastavený originál. V tomto případě delší lokomotiva nemůže suplovat kratší. A zde je vyjímka, kterou má DTG ve svých jízdních řádech. Ke každé loko či vagónu má přidanou extra hodnotu třeba 20 cm (můžou přidat kolik chtěji). Díky této hodnotě i lokomotiva o 19 - 20 cm delší než originál může suplovat danou loko. No a to je přesně informace, která momentálně není v mém jízdním řádu, protože tuhle část jsem ještě nedodělal a tak při editaci originálního jízdního řádu se tahle informace prostě vypustí. Dočasným řešením by mohlo být nastavení loko na stejné délky, ale raději bych nerušil žádné data již při editaci.
Takže ještě jednou suplování funguje tak jak bylo navrženo DTG, můj jízdní řád pouze neobsahuje extra délku pro každý loko či vůz - supl tedy kratší za delší ano, delší za kratší ne. Snad už to bude všem jasné :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

14. ledna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - RRO upravený jízdní řád s BR 442

Update 15.1.2021
Zip jsem aktualizoval o soubor s názvem JourneyModeRROupdatedtimetable.pak. Jedná se o stejný soubor, který jako bonus obsahuje i upravený Journey mode pro spolupráci s upraveným jízdním řádem. Nahrávejte tedy pouze jeden nebo druhý soubor, podle toho jak budete daný jízdní řád využívat.

Mám tady jedno malé překvapení o kterém jsem toho moc nenapsal, ale nějakou část jsem prozradil na oficiálním DTG fóru. Díky možnosti editovat jízdní řády jsem se rozhodl upravit jízdní řád pro RRO (Wuppertal) na podobu jaká je reálná. Nečekejte přidané servisy, na ty je potřeba ještě trošku máknout, ale upravil jsem formace. Můžete se namítnout, že tohle jsem dělal již před tím, ale tohle je zcela jiná úprava. Předešlá editace formací měla jednu malou nevýhodu... pokud jsem upravil formaci pro jednu linku, úprava se promítla i do ostatních. Uvedu příklad z RRO: Linka R7 byla navedena na MSB formaci BR 146 a vozy Dosto, stejně tak je navedena linka i RE4. Pokud bych změnil formaci pro linku R7, změnila by se i formace pro RE4 no a tohle jsem přesně nechtěl. DTG si tak ulehčilo práci (ostatně asi nepočítali s tím, že bude někdo tvořit vlastní formace, když mají editor jen oni :) Díky možnosti editaci jízdního řádu, jsem mohl přiřadit každé lince vlastní formaci. V této modifikaci tedy najdete BR 442 použitou z TSW 2 a to ve formaci 5 vozů (RB48), 5+3 vozy (taktéž RB48) a 5+5 vozů (R7). Na lince S8 a S9 najdete BR 422 a na lince RE4 potom BR 146 a Dosto.
Jízdní řád nepřepisuje původní jízdní řád, ale najdete jej pod tratí RRO v Journey režimu jako Chapter 3... zde uvidíte originální jízdní řád a 442 jízdní řád. Vždy se Vám při hře nahraje originál a je na Vás zda si jej přepnete. Při přepnutí se Vám nahraje jeden servis, který můžete ukončit a potom se pustít do samotného jízdního řádu. Pokud vyměníte trať v menu, potom se Vám nahraje při opakovaném výběru RRO původní jízdní řád (po dobu co budete v RRO menu Vám zůstane aktivovaný modifikovaný jízdní řád pokud si jej aktivujete).
Jako malý bonus jsem mnou vytvořené formace použité pro BR 442 odemkl i ve Scenario planneru (editoru scénářů), kde si tyto formace můžete umístit do svých scénářů.
Upozornění:
Modifikovaný jízdní řád momentálně nepodporuje suplování delších vozů než je originálně nastaveno ve formaci (pouze kratší či vozy stejné délky než je originální loko ve formaci jsou podporované) , pokud máte tedy v originálním jízdním řádu i BR 155 či BR 185, potom Vám tyto loko budou v modifikované verzi scházet. Osobně vím kde je chyba, ale zatím se mi nepovedlo najít správné řešení. Samozřejmě na řešení neustále pracuji :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.1 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]