9. dubna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - je to na dobré cestě :)

Po tom co se mi povedl nákladní servis včetně připojení soupravy je tady ochutnávka s tématikou osobní :) Již je to nějaký ten pátek co jsem tu dával video ohledně servisu na první nepoužívanou zastávku. Stalo to hodně času se tam dostat a ve finále jsem ten jízdní řád smazal abych mohl začít znovu. Nová verze obsahuje jak již nákladní vlak tak i osobní. Navíc jsem se s osobním vlakem dostal i na druhou zastávku daného úseku. V této video ukázce můžete vidět servis spěšného vlaku, potom servis osobního vlaku a ve finále i průjezd nákladního vlaku (chce to na konci chvilku počkat :) Datum vydání tohoto jízdního řádu zatím nevím, ale myslím si, že se celkem blížím do finále. Původně jsem chtěl vše uspěchat, abych to stihl před vydáním nového DLC (myslel jsem si že bude venku již 9.4.), ukázalo se ale že mám ještě nějaký ten čas k dobru, protože nová diesel loko vychází 21.4. a pustí Vás právě do těchto lokací, které jsou součástí tohoto jízdního řádu.

Diskuse k článku [4 komentářů]

8. dubna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - pokračuji v jízdním řádu

Je to již nějaký ten pátek co experimentuji s jízdním řádem. Zatím jsem byl schopen poslat soupravu z bodu A do bodu B a udělat i zastávku pro lidi :) Všechny tyhle pokusné jízdní řády jsem smazal a začal jsem se plně věnovat jednomu, který snad vypustím co nejdříve (jízdní řád by byl již dávno venku, ale bohužel jsem se snažil více jak 3 dny naučit jednotku připojit čekající vozy). Dneska (nebo už včera 7.4.4) se mi to konečně po dlouhých hodinách konfigurací a testování povedlo. Teď již vím, kde jsem dělal chyby a u dalších formací a servisů se tomu pokusím vyhnout. Tím by se měly práce na novém jízdním řádu trochu uspíšit. K nahlédnutí je i video, kde je provedeno úspěšné napojení čekajících vagónů a automatické přepnutí na nový servis, který začíná v jinou dobu. Jsem zvědav co všechno se mi ještě v jízdních řádech podaří :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

2. dubna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - pravda o formacích :)

Můj včerejší návod vyvolal na různých místech zajímavé reakce :) Osobně jsem jej udělal pro pobavení a nečekal jsem, že se na to někdo chytne. Ovšem opak je pravdou a jsou i tací, kteří mi píšou co jsem to použil za nástroj :) Takže v první řadě jsem formace (ty obrázky co byly ve videu) skládal v programu Photoshop :). Ostatně když se otvíral hlavní soubor .psd tak jsem zapracoval trochu v After Effect a .psd jsem odmazal - photoshop nechtěl otevřít .psd pod jiným jménem. U ostatního až takový problém nebyl, protože jsem si stáhl malé obrázky (dříve používané do Traffic Sceensaveru) různých jednotek a pojmenoval je jako .uasset :) Zde už photoshopu nevadilo, že koncovka nemá jméno .jpg či .gif či .png. atd... No a výsledek byl na světě. Pak už přišlo jen skrytí vrstev a import nových (to bylo to viditelné otvírání .uasset souborů). Měl jsem připraveno 8 obrázků takže jsem přesně věděl kam kliknout. Kdybych klikl na mnou nepřipravený .uasset soubor tak by došlo k chybě. Potom došlo na několik úprav v After Effect. No a na chybějící část v soupravě jsem použil jednoduchý trik - smazal jsem model prostřední části... když totiž není model tak se nemá ve hře co načíst :) Ostatní novinky už aprílové nebyly :)

Diskuse k článku [17 komentářů]

1. dubna 2020 Návod - Train Sim World

TSW - editace formací

Je to již dlouho co jsem schopen přeměnit formace. Říkal jsem si, že ten návod zveřejním před vydáním editoru (jen jako informativní), jenže to vypadá, že se editoru jen tak nedočkáme. Rozhodl jsem se tedy publikovat video instrukce ohledně editování formací, protože v současné době si hraji s jízdním řádem a na formace moc nemám čas. Ve videu jsou ukázky před editací, po editaci a k tomu ještě nějaký bonus. Video není doprovázeno komentářem, proto pozorně sledujte, mělo by to být všem jasné, protože je to předvedeno celkem detailně.
[více »]

Autor:
Diskuse k článku [3 komentářů]

31. března 2020 Download - Train Sim World

TSW - všechny dioramas a scenery

Už dlouho jsem nezveřejnil nějaký zajímavý mód no a tak to dneska napravím. Někteří si o to psali a tak Vám splním toto přání. Připravil jsem pro Vás odemčené Mastery (všechny dostupné dioramata a scenery). Důležité je vědět, že mastery není pro všechny tratě, takže pokud zrovna vlastníte pouze tratě, kde tyhle funkce nejsou, potom se Vám stejně nic nového nezobrazí. Pokud ale máte určité tratě, potom stačí kouknout do Change diorama a Change overlays (nebo tak nějak to je :)) a můžete si aktivovat, které budete chtít. Pro instalaci stačí .pak soubor z archivu uložit do Vaší TSW DLC složky (cesta je popsána v přiloženém readme.first souboru). Enjoy :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [7.3 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

25. března 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - test AI v jízdním řádu

Pokud vlastníte trať MSB, potom jste si mohli všimnout, že je na trati celkem velká oblast, kde vlaky nejezdí (je tam potřeba diesel loko a pro DE zatím žádná není - kromě DB verze Class 66. Na konci je jsou doky s nákladem z lodí. Jenže po cestě jsou i 2 nepoužívané stanice, které by chtěla komunita využívat. No a protože jsem se začal hrabat v jízdních řádech, tak sem si řekl, proč toho nevyužít a nedat nějakou linku přímo na ty 2 odlehlé stanice. V přiloženém videu jde vidět souprava, která si to žene právě jedné z těch stanic. Jsem schopen se dostat i ke druhé stanici, ale tam se mi zatím nedaří najít ta správná souřadnice pro zastavení soupravy přímo na zastávce. V aktuální verzi (není zatím ve videu) mám na trati 2 osobní soupravy a jednu nákladní :) Až bude jízdní řád plně funkční, potom se o něj klidně s radostí podělím.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. března 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - oprava informací

Občas se stane, že nemám až tak úplně pravdu no a tento případ se stal nedávno s novinkou, že ve hře není žádná AI. Takže to musím uvést na pravou míru, protože jsem neměl tak úplně pravdu. Hra skutečně obsahuje funkčního dispečera a skutečně jde nastavit bod A a bod B, pokud mezi těmito body existuje cesta, potom ji dispatcher vytvoří. Celý problém o scriptování se týkal pouze AI - respektive nascriptovaná je simulace pro každý servis ve hře a to z jednoho důvodu - když začnete hrát servis třeba v 11 hodin, tak hra projede všechno co se stalo od 00:00 do 11:00 a na dané pozice umístí AI formace. Bez těchto údajů by bylo potřeba hru zapnout v 00:00 a nechat to běžet 24 hodin - což je nesmysl. Z tohoto důvodu hra obsahuje master data soubor, kde jsou veškeré časy. U scénářů je to jiné, protože ten začíná v určitý čas a tak není problém připravit formace pro daný čas a scriptování se nemusí až tak řešit. Pro 24 hodinový režim je to bohužel nutné.
Své dnešní tvrzení jsem si včera otestoval (proto nebylo video, řešil jsem jízdní řády :)) a skutečně to tak funguje. Proto se za špatně uvedené informace omlouvám.

Diskuse k článku [2 komentářů]

23. března 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - jak daleko jsem ?

Pomalejší aktualizace na těchto stránkách neznamená nic jiného, než že plně makám na TSW :) Mám rozděláno několik projektů, které sice pomalu dokončuji, ale nevěnuji se pouze těmto projektům. Snažím se přicházet na nové věci. Zde bych tak nějak sepsal co je již hotovo a co se snažím ještě zvládnout.


  • formace 100% hotovo - modifikace existujících formací (v přípravě aktualizované verze US, UK a DE modifikace)
  • konfigurace vlaků (RVD) 100% hotovo - taktéž jsem schopen kompletně modifikovat
  • přidání nové tratě do menu (položky) 100% hotovo - dokončil jsem tuhle modifikaci
  • modifikace Diorama 100% hotovo - možnost mít všechny Diorama ve hře bez nutnosti splnit Mastery
  • modifikace bonusů z Matery (krajina pro trať) 100% hotovo - krajina na trati bez nutnosti plnit mastery
  • scénáře (hotovo tak 10% :) - jsem schopen vytvořit scenář co se zobrazí v menu a dokonce spustí trať, zobrazí formaci a umístí Vás na určité místo - zatím bez AI a bez úkolů
  • jízdní řády - jsem schopen modifikovat (vytvářet) jízdní řády i když je to docela bez editoru masakr :)


Budete toho určitě více, třeba pojízdné auto, které můžete řídit, ale to jsou už takové vedlejší přídavky :) V současné době zkoumám samotnou krajinu (hlavně koleje), takže se může za nějakou dobu stát, že budu schopen položit na volnou plochu koleje z TSW a hodit na ně vlak. Během večera bych mohl nahodit i video co již mám hotovo. Třeba z toho všeho jednoho dne poskládám kompletní hru :D

Diskuse k článku [2 komentářů]

18. března 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - zkouška jízdního řádu

Po zjištění, že to nebude s jízdním řádem tak jednoduché (v editoru to bude samozřejmě jiné), jsem se rozhodl, že zkusím vytvořit první dva úkoly z originálního jízdního řádu. Akce se skoro povedla až na tu soupravu co zastavila na začátku nástupiště místo ve středu. Bude to chtít ještě doladit, ale myslím si, že to půjde :) Teď už jen na MSB dohodit nějakou soupravu, která obslouží dvě stanice v levé části mapy, protože tam normálně žádná souprava v TSW momentálně nejezdí. Uvidíme jak se zadaří.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - jízdní řády

Pokořil jsem formace, pokořil jsem konfigurace vlaků, pokořil jsem nastavení scénářů a pokořil jsem částečně jízdní řády. Když to vezmu postupně tak formace byly jen takové zahřívací kolo s tím, že změna je opravdu jednoduchá. Důležité bylo dodržet stejnou délku formace, protože ty jsou uloženy právě v jízdním řádu. Konfigurační soubory lokomotiv a vagónů byl již jiný level, ale i zde se vše vyřešilo bez problémů. Ano, nemodifikoval jsem zde úplně všechno na rozdíl od formací, ale i tak je to na dobré cestě (v přípravě mám novější modifikaci US, UK a DE - zabere to ještě nějaký čas, protože v souborech formací i v souborech loko či vagónů jsou nové věci, které je potřeba prozkoumat).
Dalším krokem byly scénáře, které ještě nefungují korektně. Zatím se mi daří nahrát soupravu do hry, ale nezobrazují se úkoly. Ty jsou řešeny přes další řídicí soubor, který jsem ještě nepokořil (jednou to ale přijde :).
Zatím posledním kouskem, co se mi povedl, jsou jízdní řády. Ty jsou využívány jak ve scénářích tak i v režimu Timetable (Service), což je onen 24 hodinový režim. No a právě tady se trochu pozastavím. Díky pitvě jízdních řádů jsem totiž zjistil (kdo nechce mít zkažený sen o skvěle fungujícím dispečerovi tak raději ať dál nečte), že je jízdní řád kompletně nascriptovaný. Každý pohyb vlaku, každá světelná signalizace či výhybka je předem nastavená a předem se v určitý čas sama přepne i přestože tam třeba nic nejede. Hra má nascriptované všechny polohy vlaků v jízdním řádu včetně infa na které koleji bude v jaký okamžik. Zkoušel jsem si totiž nejdříve modifikovat servis na mé spojené trati RRO RSN - servis se takhle zobrazí - ale při detailnějším zobrazení je všude červená a trať v podstatě není vůbec nastavená, protože jsem nemodifikoval kompletní cestu soupravy. Mimochodem můj servis začíná na v RRO nevyužité vlečce, kde se jen tak nedostanete. Bohužel právě díky nenastavení cesty souprava skončí na vedlejší koleji a na hlavní tah se prostě nedostane (přes editor by to bylo samozřejmě mnohem snadnější, protože ten to všechno vytrasuje sám a vše nastaví - nascriptuje - pro správnou funkčnost). S tím si budu muset ještě trochu pohrát. Naivně jsem si totiž myslel, že zadám A a B a hra samotná (tedy inteligentní dispečer) mi vytvoří volnou cestu, nečekal jsem, že si cestu budu muset vytvořit celou sám - v podstatě nahradím dispečera.

Diskuse k článku [5 komentářů]