1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 3 beta

Taková várka updatů od Dovetail Games se jen tak nevidí. Autoři zřejmě ani nespí a makají na opravách ve dne i v noci. Je v podstatě 14 dní od vydání a zatím tu byl update každý týden. I třetí update opravuje nějaké potíže s nahráváním uložených pozic, opravuje podporu více jádrových procesorů a opravuje samozřejmě ještě pár dalších věcí. Vzhledem k tomu, že se jedná o betu je nutné ve vlastnostech hry na steamu v záložce BETA zvolit tu s číslicí 3. Pokud se vše zadaří jak má, potom by měla být finální verze této aktualizace venku již na začátku nového týdne. Jen se tak sám sebe ptám, co dělali autoři od ledna, kdy jim BETA skončila. Potíže s multicore procesory měla už jejich BETA a dostali na to určitě nemálo reportů. Na druhou stranu je od nich hezké, že se snaží sjednat nápravu co nejrychleji.

Diskuse k článku [4 komentářů]

29. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 2

Venku je po týdenním testování update 2 pro hru Train Sim World. Autoři se údajně zaměřili na optimalizaci pro lepší fungování. Názory v diskusích na tento update jsou rozdílné, někteří nepozorují žádný rozdíl ve FPS, jiní říkají, že je tam rozdíl k lepšímu o 20 FPS apod... Dále byla opravena podpora klávesnic s jinou znakovou sadou. Opraveno bylo i nahrávání uložených her, nějaké detaily v lokomotivách a zvuk. Kompletní seznam změn najdete na Steam foru ke hře. Patch má 2,9 GB, ale k downloadu Vás čeká něco kolem 600 - 800 MB.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 1

Den po vydání TSW autoři vypustili do světa první update, který konečně bere v potaz, že existují i jiné klávesnice než US. Právě US konfigurace měla za následek, že kamery nefungovaly při zachování české klávesnice před spuštěním simulátoru. Zároveň odstraňuje problém s VR spouštěním. Update je zatím testovací a získat jej můžete pokud na Steamu ve vlastnostech hry přepnete na získávání beta updatů. U této možnosti není vyžadováno žádné heslo. Update neřeší problém s optimalizací hry, to bude běh na delší trať. Pokud nechcete stahovat testovací updaty, potom si raději počkejte na oficiální update.

Diskuse k článku [1 komentářů]

17. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - První dojmy

TSW je konečně venku a je na čase se podělit o první dojmy. Download hry zabral 3 GB, po celkové instalaci hra zabere 8 GB - tedy ještě o pár desítek či stovek MB méně než BETA. Jde vidět, že toho bylo dost optimalizováno.
Při prvním spuštění se ocitnete hned u tratě a čeká Vás tutoriál, který nejde přeskočit. Doporučuji Vám před spuštěním hry nastavit klávesnici na anglickou, protože součástí tutoriálu jsou i kamery na klávesách +ěš (123) a ty samozřejmě při české klávesnici nefungují. Ve výsledku budete muset tutorial opakovat, pokud si tu klávesnici nenastavíte hned (klávesy nejdou ve hře nastavit!)
Další věc, která zamrzí ze startu je nastavení hry. Rozlišení je nastaveno na 640x480 ? a celkově je hra prezentována v režimu okno + celá obrazovka - stejné to bylo opět i v beta verzi.
Ale pojďme k věci, protože při nastavení všeho na Ultra včetne FHD rozlišení jede hra nádherně (moje konfigurace i7 4Ghz, 16GB RAM, 6GB GTX 1070). Je tam rozdíl minimálně o 20 FPS než v betě.
A teď už k samotné akci ve hře. Nechtěl jsem ztrácet čas nad tutoriály a vrhl jsem se rovnou na první scénáře. První scénář Vám zabere takových 40 minut, se soupravou se musíte dostat k odstaveným připraveným vagónům někde na trati. Druhý scénář je podobný tomu v betě, kdy na yardu máte 3 lokomotivy, které musíte někam dopravit (připojit k soupravě, odpojit a natankovat či nastartovat kompletně loko, odbrzdit a přes točnu ji připojit k další soupravě. Mise velice zajímavá a časově zabere také tak 45 minut. Z časové tísně jsem měl možnost zahrát první tři mise s tím, že třetí je zajímava a opravdu se v ní hodně naběháte :) Ono oběhnout celou soupravu od zadní loko po přední zabere nějakou tu minutu a přidává to přeci jen na realističnosti strojvedoucích než jen kliknout klávesou a ocitnout se hned v opačné kabině.
Hra má ještě nějaké nedostatky, ale vypadá to, že nový build je snad venku skoro každý den, protože při prezentaci den před vydáním ukazovali build 42 a k downloadu už byl build 43. Co autoři nestihli přidat je pohupování kabiny i když to slibovali, protože na to naráželo dost hráčů při testování bety. Finančního podpoření rozhodně nelituju, protože si hru zatím náramně užívám jo a textu na překlad je poměrně hodně :)

Diskuse k článku [13 komentářů]

16. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - další video

Od vydání TSW nás dělí už jen pár hodin. Ono dlouhé čekání si můžete zkrátit dalším videem, které pochází přímo od Matta Peddlesdena (jeden z autorů TSW). Myslím si, že není třeba psát další omáčku, zkrátka klikněte na play a kochejte se.

Diskuse k článku [1 komentářů]

15. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - první video preview

Uživatel TrainsimUSA měl jedinečnou příležitost zahrát si finální verzi Train Sim World, ke které se dostanou ostatní až zítra v 18h. Na videu můžete vidět všechny 3 lokomotivy, průjezd vlaku přes plnící uhelnou věž, kdy je možné spatřit i jak se uhlí ve voze plní. Video neobsahuje mluvené slovo, ale občas přiletí nějaký ten titulek. Na takové první preview to vypadá dobře a myslím si, že to bohatě stačí na to, aby si hráč udělal nějakou představu. Osobně jsem na hru víc a víc natěšen a rozhodně nelituju předprodeje.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. března 2017 Novinka - Train Sim World

Stream TSW před vydáním

Váháte s předobjednáním TSW ? Potom by Vám v rozhodování mohl pomoci Stream na Twitch kanálu Dovetail Games, který by měl být 15.3. v 19h našeho času. Stream by měl ukazovat současný stav hry před čtvrtečním vydáním. Pokud jej promeškáte, potom má být záznam k dispozici na youtube. Ještě další věc, pokud jste hru ještě nezakoupili, potom můžete využít 32% slevu na serveru gamersgate, kde je hra v akci. Ušetříte tak ještě dalších 12% z akce na Steamu, kde je sleva pouze 20% a to navíc pro majitele předchozích Train Simulatoru. GamersGate Vám dá slevu i bez předchozích verzí. A nemusíte se bát, jedná se o ověřený obchod. Zakoupením hry na GamersGate získáte číslo, které aktivujete na Steamu a tím se Vám vloží hra na Steamu do knihovny.

Diskuse k článku [15 komentářů]

3. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW předprodej

DTG na Steamu spustilo předprodej Train Sim World. A jak bylo plánováno dříve, majitelé jakékoliv verze Train Simulatoru (né od toho Microsoftu) se dočkají slevy 20% (samozřejmě není to nic extra, ale i tak to potěší). Klasická sleva při předobjednání je 10% z původní ceny. Samozřejmě pokud si počkáte na letní slevy, tak se může stát, že produkt bude stát i 50% z původní ceny (ono ostatně ze začátku nebude až takový problém počkat, protože hra nemá editor, nemá multiplayer a těch 6 scénářů Vám asi mnoho nezabere). Osobně mám předobjednáno, takže jsem zvědav jak bude finální produkt vypadat.
S vydáním PC verze měla jít do prodeje původně i XBOX ONE verze. Ta je bohužel odložena a více informací plánují autoři vypustit později. Čistě teoreticky by měla být k dispozici ještě tento rok.

Diskuse k článku [4 komentářů]

25. února 2017 Novinka - Train Sim World

TSW má Steam stránku

Pokud nechcete promeškat vydání Train Sim World, potom je dobré navštívit již připravenou stránku na Steamu, kde si můžete produkt přidat do svého listu přání a tím vlastně sledovat vydání hry. Datum vydání i cena bude již brzy upřesněna přímo od tvůrců. Součástí hry budou tři loko, jedna trať a 6 misí. Hra bude umožnovat 24h jizdní řád podle reality což ve výsledku znamená, že každý den bude jiný. Při vydání nebudou k dispozici žádné editory ani multiplayer. Vše by se mělo do hry přidat s aktualizací, která by měla být k dispozici někdy v září či říjnu. V tuto dobu bude k dispozici i první DLC pro hru. Zajímavostí je i vydání pro XBOX ONE, které by mělo být k dispozici s vydáním pro PC. Takže teď už můžeme jen čekat...

Diskuse k článku [1 komentářů]

4. února 2017 Novinka - Train Sim World

TSW odložen a další info

Autoři TSW rozhodli posunout datun vydání z únoru na březen. Myslím si, že je to rozumné rozhodnutí s tím, že dostaneme vylazenější simulátor. Autoři opravili spoustu chyb z bety, vylepšili optimalizaci, spoustu nepotřebného kódu vyházeli, dopsali druhý, zmenšili některé zbytečně velké textury, a naučili se pořádně využívat fyziku, kde neni potřeba tak dávají více prostoru procesoru, apod. Zapracovali i na zvuku a brždění souprav. Zde autoři původně pro kontrolu fyziky vložili špatné hodnoty, takže to byla ta nejlehćí oprava, kterou museli provést. Celé info přinesu po návratu domů, na mobilu se to píše špatně. Jinak v angličtině to najdete na domovské stránce.

Diskuse k článku [0 komentářů]