11. ledna 2017 Novinka - Train Sim World

Sand Patch Grade - velikost

Jak jistě z předchozích novinek víte, TSW bude obsahovat při vydání jednu trať. Beta obsahovala podle všeho jen 2 úseky z dané tratě. Osobně si myslím, že BETA obsahovala celou trať, ale vše bylo bloknuto v daných scénářích. Pokud se pletu, tak by mě zajímala velikost kompletní tratě, když v betě má velikost 8GB. Z této velikosti je jasné, že na TSW addony budeme potřebovat podstatně více místa. Vagóny mají 120 a 100 MB a samotná lokomotiva potom 400 MB. Ze samotné tratě potom 3,6GB patří terénu (mapě) a další 3,5 GB okolní krajině. Pokud to tedy byl jen úsek tratě, potom při takové velikosti zabere celá mapa přes 20 GB. Ostatně by se to vše dalo zjistit, pokud by šla mapa otevřít v klasickém Unreal Engine 4 editoru. Ten ale při pokusech o otevření hází chybu.

Diskuse k článku [2 komentářů]

3. ledna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW odstraněno ze Steamu

Vypadá to, že kouzlu s datumem odzvonilo, protože DTG oficiálně zrušilo Train Sim World: CSX Heavy Haul Beta ze Steamu a hra se po restartování Steam klienta nezobrazuje v knihovně a v podstatě už nejde spustit ani po změně data. U změny data se programátoři moc nepředvedli, protože tuhle funkci používaly starodávné shareware programy, které byly časově omezené. Jenže autoři se zrovna extra nepředvedli ani s knihovnou pro Steam. Nebudu zde uvádět žádný postup, ale napíšu jen, že vypnutí podpory Steamu mi zabralo 5 sekund. Návod neuvedu z jednoho prostého důvodu, hra potom nevyžaduje vůbec Steam a díky tomu funguje úplně všude. Nerad bych tímto podporoval nekalé činnosti. Jen dodám, že jsem nemodifikoval nic ze samotného kódu hry.

Diskuse k článku [2 komentářů]

28. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

Multiplayer až na podzim

Train Sim World je zatím stále ohlášen na únor roku 2017 a podle všeho autoři toto datum dodrží. Bohužel tato první verze nebude obsahovat multiplayer a tak se budeme muset spokojit s ježděním na jedné mapě a to celý půl rok, protože až s prvním DLC vyjde nějaký větší update, který do hry přidá i možnost multiplayeru. Je mi jasné, že teď autoři pracují raději na dokončení hry než na přidávání dalších věcí. Otázkou je, jak dlouho bude jedna mapa hráče bavit, protože podle všeho nebude s vydáním dostupný ani editor tratí či scénářů (zatím na těchto nástrojích autoři stále pracují). Když bych měl tuhle situaci porovnat s Run8 Train Simulatorem, ten taktéž nemá editor, první verze obsahovala pouze jednu trať, ale hlavně obsahovala multiplayer, kde se spousta hráčů mohla domluvit a hrát opravdu zajímavé scénáře.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW - konec bety

Tak a je dotestováno. Beta TSW včera vypršela a hráčům se smazaly .exe soubory z adresáře se hrou. Kdo byl chytrý a udělal si zálohu tak si hru může stále zahrát. Hra paradoxně využívá ten nejjednodužší systém co se expirace týče (není to jako free weekend hry na Steamu). Pokud hru spustíte s .exe souborem dneska, hra zahlásí, že beta vypršela. Jenže zkuste si posunout datum třeba na 17.12. :) Hra jde skutečně spustit a to do doby než zmizí úplně ze Steam knihovny. Pokud si tedy pořád chcete hrát s betou, potom šup do minulosti s datem nižším jak 21.12. a hrajeme vesele dál. Doporučuji jen vypnout aktualizace pro tuto hru, protože ta poslední právě maže data hry. Pro ostatní co si zálohu neudělali je to bohužel smůla.

Diskuse k článku [6 komentářů]

20. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW - BETA 10

Dobrá zpráva pro všechny testovatele, beta TSW byla prodloužena o dva dny. Vyšel na to speciální update, který změnil i číslo bety z 9 na 10. Testování se tak ukončí 21.12. Byla opravena chyba s VicoDynamics.dll, díky tomu by hra měla fungovat i na starších procesorech. Knihovna se používala na fyziku tankovací hadice. Bude tak nahrazena něčím jiným. Bylo opraveno zasekávaní kamer, kdy ji bylo potřeba resetovat přes CTRL+0. Bylo opraveno i několik dalších chyb, které v seznamu nejsou. Pokud tedy máte ještě čas a chuť betu testovat, potom s chutí do toho.
Update
Vypadá to, že bylo opraveno i propadávání souprav skrz koleje do neznáma. Místo toho aby se souprava propadla tak se raději úplně zastaví (působí to dost nerealisticky, ale snad je to jen takové preventivní opatření).

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW BETA - druhý den

Train Sim World dovoluje dělat ve hře tolik zajímavých věcí. Ostatně ve kterém jiném simulátoru se můžete svézt v nákladovém prostoru pro auta a nebo se dokonce pohoupat na vagónu ? (viz přiložené video, které se mi podařilo natočit) :) Samozřejmě houpačka je chyba ve hře, která doufejme bude ve finální verzi opravena. I tak je to velice zajímavé naskakovat za jízdy na vagóny, seskakovat, odpojovat. Jinak naskakovat na vagóny lze jen do určité rychlosti. Stejně tak seskakovat z mašiny za jízdy lze jen do určité rychlosti. Je to samozřejmě zajímavá možnost při posunování nemusíte úplně zastavit soupravu pro přehození na jinou kolej, ale jen zpomalíte, vyskočíte, doběhnete přehodit a honem zpátky na mašinu :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW Beta - první dojmy

Včera se to konečně stalo, vyšla beta nového vlakového simulátoru od DTG. Hráči teď mají 12 dní na to, aby si hru pořádně zahráli a samozřejmě zde nezůstáváme pozadu a hrajeme a hrajeme :) Můsím uznat, že hra vypadá opravdu parádně, jsou zde drobnosti jako občasná vločka v kabině, ale věřím že tyhle nedostatky se do finální verze nedostanou. Osobně jsem se těšil na volnost pohybu a ta je naprosto skvělá. Můžete si projít soupravu ze všech stran, zatahovat brzdy na vagónech, odpojovat je, spojovat je, ale co mi shodilo mou čelist byla možnost otevření nákladního vozu pro auta ve kterém jsou skutečně auta a ještě si do toho vozu můžete klidně naskočit a na auta se pořádně podívat. Co se mi zatím nepovedlo je odražení vozů jak bylo slibováno. Na brždění vlaku by to taky chtělo trošku zamakat, protože brzdná dráha mi připadá dosti krátká, ale můžu se plést. Co se počasí týče, sněhová bouře je super, oblaka prašného sněhu dělají parádní mlhu. Za mě zatím jednoznačně palec nahoru. Pokud se mi to povede, zkusím nahrát nějaké video i když po internetu jich jistě kolují desítky.

Diskuse k článku [13 komentářů]

8. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW Beta - první video ze hry

Do vydání bety schází pár hodin a Squirel ve spoluprácí s DTG vypustil do světa první 30 minutové video co od této bety můžeme očekávat. Video, které je k dispozici pochází z alfa, ale i tak vypadá velice zajímavě. Takže pokud se těšíte na betu a jste majiteli pioneer edice, potom můžete využít tuto ukázku k zaplácnutí dalších 30ti minut. Ostatní se můžou podívat o co vlastně přijdou na dalších 12 dní :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW Beta na Steamu

Train Sim World betu je možné dohledat v databázích Steamu. Betu tak najdete pod číslem 397880. Stránka není momentálně ještě aktivní, ale stránka bety bude tady. Co si momentálně můžete prohlédnout je EULA a otevřené diskusní fórum. Oficiální název pro Steam je tedy Train Sim World: CSX Heavy Haul Beta.
Update
Pokud jsou dané soubory pravdivé, potom to vypadá, že nás čeká k downloadu 9GB dat (maxsize: 10498454090 (9.78 GB)). Může se jednat samozřejmě o soubory bez komprese, které na Steamu nejdříve projdou kompresí a potom se budou stahovat. Další zajímavou věcí je distribuce pro Linux, která obsahuje 4,9GB dat. Že by byl TSW tvořen i pro Linux ? Zřejmě se to dozvíme dneska večer (Linux 4.91 GB). Instalační adresář ponese název TSW.
Update 2
Vypadá to, že je TSW Beta kompletně připravena k downloadu. V databázi je možné dohledat u položky releasestate released. Teď už jen čekat, než DTG aktivuje kopii pro Váš účet. Ostatně to můžete zkoušet na tomto odkazu. Odkaz začne instalovat hru do Vašeho počítače v případě, že už bude aktivovaná pro Váš účet.

Diskuse k článku [1 komentářů]

2. prosince 2016 Novinka - Train Sim World

TSW Beta info

Musím trošku poopravit informaci ohledně bety pro TSW. Původní datum 7.12., které jsem napsal, bylo pro možnost zakoupit si Pioneer Edici a připojit se tak k betě. Beta bude k dispozici 8.12.2016 v 19h. Měla by se zobrazit přímo ve Vaší knihovně her na Steamu. Pokud se tak nestane do 21h večer, potom je dobré kontaktovat podporu DTG. Ještě než to ale uděláte, tak zkuste restartovat Steam.

Co bude v betě?
Budete mít možnost zahrát si na dvou omezených sekcich tratě. Vyzkoušíte si tak úsek v Cumberlandu a vyzkoušíte si Vaše schopnosti na trati, kde se mění stoupání a klesání přes Sand Patch Summit.

Beta bude obsahovat EMD SD40-2 loko a k tomu dva funkční nákladní vozy. Kabina loko je plně interaktivní a přes startem bude potřeba nastavit potřebné věci jako délku soupravy nebo váhu soupravy.
K dispozici dále budou 3 tutoriály a 2 scénáře. V tutoriálech se naučíte ovládat soupravy a vše okolo. Zároveň si vyzkoušíte volnost pohybu i mimo soupravu. Scénáře si Vaše schopnosti potom prověří.
V betě budete mít možnost seznámit se s novou možností jízdních řádů. Ve finální verzi tak budete moci zažít 24h jízdní řád přes celý úsek tratě.
Je dobré připomenout, že TSW je plně interaktivní a je tedy možné ovládat jak soupravu tak i vše okolo tratě co je mechanické - například potřeba natankovat soupravu či otočit soupravu na točně.
Krom toho budete moci sbírat různé věci kolem tratě (ve videu je ukázáno jak hráč sebere helmu a vylepí plakát :). Podaří se Vám posbírat a vylepit vše ?
Mějte na paměti, že se nebude jednat o finální produkt. Ten se může změnit díky připomínkám od hráčů (tedy i díky te Vaší).
Tedy už nás čeká jen 6 dlouhých dní, než se této bety dočkáme. Aby nám to čekání autoři alespoň trošku zpříjemnili, vypustili do světa další video na které se můžete podívat pod článkem.

Diskuse k článku [1 komentářů]