12. června 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.2

Na začátku června vyšla nová verze freeware hry OpenTTD. Opraveno bylo několik chyb a to zejména v multiplayeru. Pokud patříte mezi OpenTTD hráče, kteří hrají právě multiplayer, potom je nová verze určena hlavně Vám. Samozřejmě je opraveno i několik dalších chyb, které ocení i ostatní hráči. Pro neznalé jen připomenu, že OpenTTD je open source freeware klon klasického Transport Tycoonu a za svou existenci se z něho stala samostatná hra, který již nevyžaduje originální Transport Tycoon soubory, protože je autoři plně nahradili. Novou verzi můžete jako vždy stahovat na domovské stránce projektu.
Již při minulém updatu jsem psal něco ohledně multiplayer session a rád bych tedy hodil do placu třeba datum. Pojďme třeba 19. června nebo 20. června ve večerních hodinách hodit jedno sezení (vytvoříme hru, domluvme se předem na velikosti mapy a zábava může začít :) Návrhy a případně i jiné data můžete zanechat v komentáři, stejně tak i komentář, že máte zájem (pevně věřím, že se pořád najdou nějací čeští hráčí, kteří tuhle hry hrají).

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0

Je to již tradice, že se v dubnu dočkáváme vždy hlavní verze OpenTTD. Letos tomu, ostatně kdo by to čekal, není jinak a nová verze OpenTTD 1.10.0 je konečně tady. Ostatně beta byla k dispozici již na konci listopadu s tím, že to chtějí do Vánoc uzavřít... což se zřejmě nepovedlo :) Ale teď je již vše napraveno a domovské stránce je finální verze připravena k downloadu. Musím říct, že od verze 1.0 urazilo OpenTTD opravdu velký kus cesty. Chtělo by to někdy udělat pořádnou OpenTTD session s 16ti hráči :) Zkusím něco vymyslet.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0-beta2

Od začátku listopadu 2019 byla k dispozici první beta nové verze OpenTTD s označením 1.10.0. Původní finální verze měla vyjít právě na Vánoce, ale nestalo se tak. Na Vánoce byla k dispozici beta2. Nová verze OpenTTD by měla přinést opět nějaké novinky a vylepšení. Betu 2 si můžete momentálně stáhnout z domovské stránky. Rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení i když se nejedná ještě o finální verzi.
Asi není třeba opakovat, že OpenTTD je freeware verze stařičkého Transport Tycoonu, která podporuje hru až 16ti hráčů v multiplayeru a již od jisté verze nevyžaduje originální soubory od Transport Tycoonu. Zatím se stále jedná o jednu z nejlepších strategických her s dopravu. Hra nesází na mega grafiku, ale rozhodně svou hratelností neurazí (těžko se přestává :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. března 2019 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.0 RC1

OpenTTD drží většinu roku bobříka mlčení, ale když se blíží jejich datum vydávání hlavních verzí tak dají o sobě vědět. Již za 14 dní se dočkáme verze 1.9.0. No a protože chcou svůj finální produkt zveřejnit bez chyb, které by hráči spíš škodily, tak dali k dispozici Release Candidate verzi. Autoři každopádně slibují lepší frekvenci aktualizací než tomu bylo teď. Spoustu času totiž věnovali přesunům a tvorbě nového webu. Releace Candidate 1 si můžete každopádně stáhnout z domovské stránky. Finální verze bude k dispozici 1.4. - ostatně jako každý rok. No a kdo OpenTTD nezná, pro něho připomenu, že se jedná o free verzi klasického Transport Tycoonu, která v současné době nevyžaduje žádné soubory z původní hry.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2017 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.7.0 RC1

Tak jak vycházela nová menší verze OpenTTD i několikrát do roka tak poslední verze skončila pouze na čísle 1.6.1 (tedy jen jedna nová verze). Už to vypadalo, že letos se 1.4. nedočkáme další verze a ejhle. Autoři zamakali a venku je verze 1.7.0 RC1 (finální verze bude k dispozici 1.4. stejně jako předešlé roky). Autoři přidali další novinky do NewGRF api a opravili spoustu chyb. RC1 verzi je možné stahovat přímo z domácí stránky projektu. Finální verzi potom bude možné stahovat i z lokálního downloadu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. března 2016 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.6.0 RC-1

Stejně jako každý rok i letos to nebude jiné. OpenTTD se 1.4. dočká nové verze s označením 1.6.0 V současné době byl uvolněn Release Candidate 1. Ten obsahuje několik novinek v podobě nového GRF souboru. Kompletní seznam změn a novinek najdete tady. Release Candidate 1 si pak můžete stáhnout tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. března 2015 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.0 RC1

Od nového roku jsem nenapsal ohledně OpenTTD ani tečku. Nebylo pomalu ani co psát, protože autoři na Vánoce vypustili verzi 1.5.0 beta1, potom byl dlouho klid a naskočila verze 1.5.0 beta2. No a zase dlouho klid až do včerejšího dne, kdy se konečně ukázal RC1. Verze 1.5.0 má přinést nekolik novinek o kterých jsem psal už při první beta verzi. Release Candidate 1 je k dispozici přímo na homepage projektu. Finální verze by mohla být snad 1.4.2015 (téměř pravidelně vydávají autoři 1.4. nějakou novou verzi takže bych za tohle snad dal i ruku do ohně :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2014 Novinka - Transport Tycoon

OepnTTD 1.5.0 - beta1

Jako každý rok i letos si autoři ke kenoci roku připravili novou verzi OpenTTD s označením 1.5.0. Novinek není málo, ale otázkou je, kolik z toho hráči využijí. Byl zvednut limit pro výšku mapy, takže teď si můžete udělat opravdu krásné hornaté mapy. Betu si můžete stáhnout přímo z domácí stránky. Finální verze by mohla být k dispozici snad první týden v lednu 2015. Pro neznalce OpenTTD jen dodám, že se jedná o klon stařičkého a doposud nepřekonaného Transport Tycoonu (i když nějaké ty pokusy o překonání byly tak hra pořád odolává).

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. července 2013 Novinka - Transport Tycoon

Transport Tycoon pro Android a iOS

Nebudeme se bavit o OpenTTD, které už na androidu běhá. Řeč bude o originálním Transport Tycoonu od Chrise Sawyera. On sám se totiž rozhodl, že připraví tento rok verzi právě pro tyto systémy a spustil k tomu i domovskou stránku na které můžete najít i kratičké upoutávkové video. Hra by měla mít propracované dotykové ovládání, ale prvky by měly zůstat stejné jako ve stařičkém Transport Tycoonu z roku 94. Je neuvěřitelné jak dlouho už je tahle hra s námi a pořád má díky modifikaci OpenTTD velkou hráčskou základnu. Škoda jen, že to zatím nevypadá na nějaké opravdu povedené pokračování Transport Tycoonu pro PC.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2013 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD - facebook

Po možnosti hrát OpenTTD v prohlížeči se autoři vrhli i na verzi pro Facebook. Koncem tohoto měsíce by měla být spuštěna beta verze tohoto projektu, která bude fungovat obdobně jako klasická verze s tím rozdílem, že celý report Vašeho hraní se bude postovat na Vaši zeď. Zajímavá bude volba kompletního multiplayeru s tisíci hráči, kdy o některé města budete muset hlasovat. Přibudou i mikro platby, které budou fungovat jako malý uplatek radním daného městečka. Osobně už se těším až se mi na zdi ukáže, ze můj vlak poprvé přijel do nějaké stanice a 50 dalších lidí mi to olajkuje. Jsem zvědav jak tohle ve finále dopadne.

Diskuse k článku [0 komentářů]