9. března 2023 Download - Ostatní

TramSim Unofficial editor v0.1

Ano čtete správně :) TramSim od ViewApp totiž používá úplně stejnou verzi UE4, tedy 4.26.x. No a protože pro TSW již existuje neoficiální editor, který dokáže pracovat s téměř všemi soubory tak jsem se rozhodl do editoru přidat i podporu hry TramSim. Jedná se o samostatný plugin, který nezasahuje do obsahu TSW. Důležité je vědět, že TramSim nepodporuje módy, ale není nemožné je vytvořit a nahrát do hry :) Každopádně editor nemusíte používat pro tvorbu modifikací, ale můžete jen prozkoumávat assety, které jsou ke hře. Osobně třeba musím uznat, že TramSim má rozhodně lépe propracovaný jízdní řád :)
Pro instalaci je potřeba vlastnit TSW Unofficial editor v0.3. Balíček rozpakujte do hlavního adresáře editoru (to je ten, kde uvidíte složku Engine a TS2Prototype). TramSim editor spustíte přiloženým .bat souborem. Ve finále ještě budete potřebovat TramSim soubory. S jejich extrakcí Vám bohužel nemohu pomoci, protože .pak soubor je zaheslován klíčem. Na internetu jsou samozřejmě prográmky, které Vám pomůžou klíč získat. Zde si ale musíte poradit sami.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [97.8 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. února 2023 Novinka - Ostatní

HmmSim Metro na UE5 ?

Pokud patříte mezi majitele tohoto skvělého simulátoru HmmSim METRO, potom se můžete těšit, že jednoho dne se simulátor aktualizuje na novou verzi Unreal Enginu. V současné době se autoři (či autor) snaží hru portovat právě na novější verzi enginu. Pod touto novinkou je dokonce video ukázka k dispozici. Datum vydání není ještě stanoveno, ale dalo by se předpokládat, že to bude ještě letos. Osobně bych si troufl odhadnout první polovinu tohoto roku :) Z videa to vypadá velice zajímavě. Osobně se na tenhle port i těším, protože HmmSim Metro jsem projížděl několikrát a za sebe můžu říct, že tenhle simulátor vůbec není špatný.

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. ledna 2023 Novinka - Ostatní

TramSim módy

V roce 2021 autoři řekli, že se chystaní pro TramSim vypustit editor (neřekli samozřejmě kdy). Během toho se stihlo vydat několik DLC a jedno další město. V současné době autoři vůbec o editoru nemluví a věnují se spíše přípravě nový hry City Driver. No a protože mi před tím absence editoru a zajímavých módů scházela pro TSW tak jsem se pustil již s TSW 1 do editoru. S vydáním TSW 2 na verzi 4.26 jsem ještě s kolegou začal editor tvořit znovu a ten je momentálně ve verzi 0.3.

No a proč to píšu ?
TramSim totiž funguje na stejné verzi enginu 4.26. A protože naše verze editoru si hravě poradí s cooked assety tak stačilo jen pár menších úprav a byl jsem schopen otevřít kompletní mapu pro obě verze hry (přiložený obrázek je z Vídně. Mapy se nahrávají úplně stejným způsobem jako pro TSW, tedy jedna hlavní a pak vše co obsahuje umap. Tedy není problém přidat něco extra na mapu. Problém je pouze v tom, jak to do hry dostat :) Hra totiž neobsahuje žádnou DLC složku a Pak složka načítá pouze 1 pak, který obsahuje i všechny DLC. Každopádně je to výzva do hry dostat něco vlastního. Na druhou stranu jsem si jen tak pro srandu nasadil tramvaj do TSW 3 - to vše díky stejné verzi UE4. Ještě není funkční, schází hodně scriptování. Navíc jsem převedl zatím základ, finální konfigurace modelu je podstatně složitější. Ale kdo ví, třeba se jednou v TSW tramvají projedeme :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. ledna 2023 Novinka - Ostatní

SubwaySim Hamburg - video

Autoři SubwaySim Hamburg zveřejnili první video ukazující zhruba trať, která je hotová. Hra poběží na UE5 enginu a hned na začátku videa autoři upozorňují, že naskakující detaily stromů budou odstraněny, je to jen nastavením. Stejně tak finální verze bude obsahovat AI dopravu. Je možné, že simulátor bude dostupný i na konzole, protože na konci videa se autoři ptají... na čem by to rádi uživatelé hráli no a vzhledem k tomu, že hra funguje na UE5, tak je vše vlastně připraveno i pro ostatní platformy. Datum vydání zatím není stanoveno, před autory je ještě dost práce.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. ledna 2023 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator - video

Dlouho očekávaná hra Trans - Siberian Railway Simulátor na sebe upozorňuje novým videem. V něm lze vidět jak se strojvedoucí uchlastá k smrti :)) TSRS má být taková survival hra, kdy zřejmě pojedete celým koridorem, ale nebude to procházka růžovou zahradou. Na předchozích videích lze totiž vidět i střelbu ve stanici či lov divoké zvěře. I samotné indikátory ve hře dokazují, že budete ve hře trpět hlady, žízní, alkoholem, nemocí, apod... Hra by měla vyjít v předběžném přístupu již tento rok. Původní plán konec roku 2022 se nezdařil, ale snad vyjde alespoň první čtvtletí roku 2023.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2023 Novinka - Ostatní

Daší zajímavý simulátor v přípravě

Po HmmSim Metro to vypadá, že se dočkáme i nějakého Japonského simuláoru, který poběží na UE5. Dokládá to i následující twitt, kde je k dispozici i krátké demonstrativní video soupravy na kolejích. Schází samozřejmě ještě okolní krajina. Předpokládám, že jde momentálně o preview a lazení. Datum vydání není známo (nepředpokládám, že to bude tento rok i když možná koncem tohoto roku by mohlo být z projektu i něco hotovo). Jsem na tenhle projekt velmi zvědav, protože zrovna Japonské tratě v jiných simulátorech dost schází. Jinak na autorově twitteru jsou k dispozici i další informace.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. ledna 2023 Novinka - Ostatní

Industrial Belt

Asi se ptáte, co má Industrial Belt společného s vlakovými simulátory, když to neobsahuje ani slovo train, rail, subway, atd... No budete se divit, ale tohle je prostě název malého vlakového projektu od autorů, kteří tvoří modely pro OpenRails. Říkají si Deko games a taktéž se rozhodli vstoupit i mezi autory simulátorů. Jak samotní autoři prohlašují, Industrial Belt je simulátor simulující 44 tunovou dieselovou posunovací lokomotivu na krátké městské trati. Vše by mělo běhat na moderním 3D enginu (zda používají vlastní či již nějaký existující zatím neprozradili). Více informací o tomto simulátoru zatím není známo, ale k dispozici je alespoň několik hezky vypadajících obrázků přímo na jejich stránce. Jen to bude chtít trošku trpělivosti při načítání... mě osobně to připomělo dny dial-upu, kdy se stránka načítala několik minut a obrázky lezly opravdu pomalu :) Ono asi není zrovna nejlepší naházet na stránku 4 MB obrázky pro načítání místo náhledů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. prosince 2022 Novinka - Ostatní

Metro Simulátor 2 venku

Na steamu v tichosti vyšel Metro Simulátor 2. Momentálně je hra s 10% slevou a navíc zatím v předběžném přístupu, protože chtějí od komunity slyšet, co by mělo být ještě přidáno a na čem by mělo být zapracováno. Osobně ji testuji již nějaký ten den a nevypadá špatně (takov malá záplata za stále nevydaný Subtransit). Je postavená na stejném enginu (tedy Unity) jako první verze. Grafická stránka je bez chyb, ostatně většina trati je v tunelu, takže můžete obdivovat maximálně podzemní stanice. Se zvukovou stránkou (i když jsou zvuky velmi dobré) je to trošku horší... neměl jsem možnost hru otestovat po posledním updatu, ale ze začátku jim neseděly zvuky k rychlostem a loop byl taký celkem špatný. Ono se to dá překousnout, ale je to škoda. Je možné, že při vydání posledního updatu a vydání hry v předběžném přístupu se to změnilo. Ostatně mám na hru rozepsáno takové preview včetně pár video ukázek... snad se mi podaří zveřejnit během víkendu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2022 Novinka - Ostatní

Metro Simulátor 2 již brzy

Minulý týden začal zajímavě oznámením, že autoři Subtransitu jsou připraveni zveřejňovat první info. Spousta natěšených hráčů se těšila na oznámení data vydání Subtransitu, ale tak nějak k tomu nedošlo. Místo toho jsme dostali mobilní hru (nevypadá sice špatně, ale přeci jen PC je PC). Jako malá útěcha nám může být Metro Simulátor 2, který se kvapem blíží i když v den vydání bude zatím jen v předběžném přístupu. Hra má údajně pokrýt linku 6 Moskevského metra. K dispozici bude free mode, kde budete mít možnost hrát za cestujícího či za strojvedoucího. Jako cestující budete mít možnost prozkoumávat všech 24 stanic. Jako strojvedoucí si potom můžete zvolit trasu (start a konec). Můžete začínat na stanicích, ale i kompletně na konečných. Kromě free ride režimu budou k dispozici i scénáře. Datum vydání na steam stránce není sice zveřejněno, ale díky vetší aktivitě na SteamDB bych usoudil, že se dočkáme ještě letos.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. prosince 2022 Novinka - Ostatní

Subtransit Drive

A je to venku, Wagon Software oznámilo Subtransit Drive. Hru určenou pro mobilní telefony (PC verze Subtransit je stále v přípravě). Na oficiální stránce se můžete dočíst spoustu zajímavých informací a to včetně velice slušně vypadajících obrázků (na mobilní verzi je to velmi slušné... když vezmu v potaz jak vypadá mobilní hra Pražského metra... ). iOS verze by měla být k dispozici 21. prosince, jak jsem již psal v předešlé novince. Android verze bude následovat v Q1 2023. Osobně jsem dneska očekával více detailů o PC verzi, tak snad se tak stane v druhé vlně novinek, která zatím nemá žádné datum oznámení.

Diskuse k článku [0 komentářů]