21. února 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet free 2 play

Train Planet má naběhnuto stát se velmi zajímavou hrou. Autoři totiž vydají hru zcela zdarma v modelu free 2 play což je vlastně hra zdarma, ale platíte za různá vylepšení (popřípadě DLC). Na jednu stranu velmi zajímaví možnost jak získat jádro hry včetně nějaké tratě a lokomotiv zdarma a na druhou stranu pro autory zajímavá možnost dostat hru k co nejvíce hráčům. Ostatně autoři zřejmě vědí co dělají, protože jejich Fishing Planet se těší velké oblibě a hra je taktéž k dostání zdarma v modelu free 2 play. Nechápu, proč není třeba jádro hry TSW včetně training center k dispozici zcela zdarma, když samozné DLC stojí již přes 2000 euro (tedy v případě, že by jste si chtěli koupit celou kolekci). Třeba se s takovým modelem setkáme při TSW 5 :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. února 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet na Steamu

Na konci ledna jsem informoval o novém simulátoru Train Planet, který se dal stáhnout v podobě dema do Steamu jen přes speciální odkaz. Hra neměla ještě svou stránku na Steamu a tak scházelo podrobnější info. Teď je tomu jinak a Train Planet již na Steamu existuje. Z uvedené stránky se lze dozvědět, že hra vznikala jako fanouškovský projekt a tvoří se již nějaký ten čas. Je zaměřena na simulaci z dema je možné zjistit, že budou potřeba i nějaké finance. Na jejich domovské stránce paradoxně kromě COMING SOON není žádné další info. Úsměvné je, že za projektem stojí firma Fishing Planet LLC, která tvoří simulátory rybaření (i takové DTG tvoří simulátor rybaření :)). Každopádně datum vydání Train Planet není známo. Mělo by to být v tomto roce. Zda bude později k dispozici editor či podpora multiplayeru nebo role dispečera není momentálně známo. Zatím není implementován ani volný pohyb jako tomu je u SimRailu či TSW. Uvidíme kam autoři hru ještě do vydání posunou. Mimochodem hratelné demo obsahuje json soubory, kde jde najít spoustu dalších informací a hlavně jdou díky tomu aktivovat i jiné vlakové soupravy či tratě, které jsou součástí DEMA a nejsou zatím viditelné, protože nejsou kompletní.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. ledna 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet

Toužíte po mixu her Train Life, SimRail a TSW ? No tak potom je Train Planet postavený na enginu Unity zrovna hrou, která by Vás mohla alespoň trochu zaujmout :) K dispozici je momentálně DEMO, které se podle databáze steamdb tváří, že je na Steamu, ale při prohledávání Steamu žádnou takovou hru nejadete. Jenže skutečnost je taková, že demo tam skutečně je a díky tomuto odkazu si demo můžete rovnou nainstalovat do své knihovny. Na Steamu není pouze vytvořena prezentační stránka hry. Pokud tedy toužíte vyzkoušet nový simulátor, který je v přípravě, potom není dobré zaváhat... Mimochodem momentálně jsou k dispozici pouze německé věci.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. ledna 2024 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator: Prologue

Ven se dostal Prolog pro Trans-Siberian Railway Simulator. Po opravdu krátkém demu, které končilo připojením soupravy jde prolog o něco dál. Nečekejte zázrak a hodiny hraní... Mělo by se jednat o jednu celou misi, která zabere cca 30 - 40 minut. Prolog je mimochodem vylepšená verze dema. Obsahuje zapracované připomínky a opravy po vydání dema. Stejně jako demo i prolog je zdarma. Kdy se ovšem dočkáme plné verze hry, která je každým rokem posouvána na další rok je zatím ve hvězdách. Navíc se v prvnám stádiu hry bude jednat o předběžný přístup.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. ledna 2024 Novinka - Ostatní

SubwaySim Hamburg update

Nový větší update zvaný MEGA Update pro SubwaySim Hamburg přineste kromě spousty oprav i možnost připojování a odpojování souprav. Komunita po této funkci volala již delší dobu a tak se konečně dočkají. Není jasné zda tato možnost bude k dispozici pouze pro scénáře a nebo si ji budou moci hráči vychutnat i během normálního hraní. Osobně bych se přikláněl k tomu, aby tato vlastnost byla k dispozici úplně všude. Autoři bohužel zatím neuvedli, kde se této mega aktualizace dočkáme.

Diskuse k článku [0 komentářů]

20. prosince 2023 Novinka - Ostatní

Train Simulator NEXT editor tutorial 1

Pokud jste využili stejně jako já onen 7mi denní přístup na Patreon autora, který je v podstatě zdarma (je potřeba jej samozřejmě během té sedmi denní zkušební doby zrušit), potom Vám určitě neunikla verze hry či editoru k downloadu. No a protože po spuštění se ocitnete v editoru. Možná zkušenější hráči a tvůrci si poradí hladce... každopádně pro ostatní je zde první video tutoriál od autora, který editorem provází a ukazuje práci v něm. Na jeho youtube kanále je video k dispozici i v německém jazyce pro případ, že je němčina Vaší silnější stránkou.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. prosince 2023 Novinka - Ostatní

Train Simulator NEXT

Aby těch vlakových simulátorů nebylo málo, dnes byl oznámen další vlakový simulátor (platforma) s názvem Train Simulator NEXT. Očekávané datum vydání plné verze je stanoveno předběžně na říjen 2025. Je to celkem dlouhá doba, ale v průběhu příštího roku se autoři chystají vypustit editor a později i první verzi v předběžném přístupu. Ostatně pokud chcete mít všechno co nejdříve, potom mají autoři k dispozici patreon, kde si za 25 euro měsíčně již teď můžete simulátor osahat a začít tvořit v editorech. Jako bonus je k dispozici zkušební 7mi denní verze onoho předplatného díky které si budete moci poslední verzi simulátoru (editoru) i stáhnout a osahat. K dispozici je i video, které nový simulátor představuje:

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. prosince 2023 Novinka - Ostatní

City Transport Simulator - Tram

ViewAPP, autoři TramSim simulátoru, oznámili nový simulátor nazvaný City Transport Simulator s podtitulem Tram. Hádám, že do budoucna se dočkáme i jiných podtitulů. Asi nikoho nepřekvapí, že je do toho zataženo i DTG, které pomohlo ViewAPP vypustit jejich TramSim pro konzole. Zřejmě i teď se DTG podílelo na portu pro konzole. Datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale je jisté, že to bude až v roce 2024 :) Každopádně je k dispozici první teaser a hlavně fungující domovská stránka. Hru si samozřejmě můžete přidat na Steamu do seznamu přání.

Diskuse k článku [1 komentářů]

5. prosince 2023 Novinka - Ostatní

Railroader přijíždí - změna data

Update
Původně oznámené datum 15. prosince již neplatí. Možná si říkáte, zase další odložení... jenže opak je pravdou. Nestává se to moc často aby hra oznámená na určité datum vyšla o týden dříve než ono původní datum. Většinou totiž dojde k odložené. Takže nové datum vydání pro Railroader je 7. prosince tohoto roku... což je ve výpoštu již za 2 dny. Stále platí, že se bude jednat o hru v předběžném přístupu.

Dne 15. prosince se můžeme těšit na další dobře vypadající simulátor s názvem Railroader. Tento simulátor není klasickým simulátorem jako SimRail či TSW. Soustředí se zejména na parní loko a trať je situována do horského prostředí. Pomocí parní loko tak budete převážet lidi v osobních vozech či zboží v nákladních vozech. Hra nabídne režim singl playeru, ale zároveň i multiplayer. No a co je ještě zajímavější... vypadá to, že půjdeme ve stylu SimRailu a můžeme místo řízení parní loko obsluhovat dispečerská stanoviště. Z traileru to vypadá hodně slibně. Tenhle projekt sleduji již přes rok. Nutné říci, že 15. prosince vyjde hratelná verze v předběžném přístupu.

Diskuse k článku [4 komentářů]

21. listopadu 2023 Novinka - Ostatní

MetroSim trailer venku

SimKol nedávno oznámilo, že již brzy bude spuštěna stránka na Steamu pro jejich připravovaný MetroSim. Dnes se tomu tak stalo a stránka včetně traileru je skutečně k dispozici. Osobně mě zaujaly hned soupravy v traileru, protože podobné v jiných barvách jezdily i v Praze (mám pocit, že v modernizované verzi stále ještě jezdí na lince B a A).
K dispozici bude metro ve Waršavě. Zda půjde o kompletní pokrytí dvou tras s označením M1 a M2. Hodně zajímavě vypadá možnost prozkoumávat tunely a hledat závady jako inspektor. Zároveň je možnost si zahrát na kontrolora lístků. Samozřejmostí je potom možnost řídit soupravy :) O proti SimRailu schází dispečerské stanoviště, ale byl ponechán multiplayer. Všechno to zní hezky až na datum vydání, protože to nebylo oznámeno. Od prvního traileru po vydání SimRailu uběhly 2 roky... snad nebudeme muset taktéž čekat 2 roky na první verzi MetroSim. Podle všeho by MetroSim neměl vyjít v předběžné verzi.

Diskuse k článku [0 komentářů]