12. května 2021 Novinka - Ostatní

SIMT simulátor

SIMT Simulátor slaví již 10 let své existence a já osobně nechápu jak mi tenhle kousek mohl uniknout. SIMT je totiž simulátor tramvají, trolejbusů i autobusů v jednom. Hra je ke stažení zdarma, ale onen balíček obsahuje pouze autobusy a vybrané linky. Pro přístup k trolejbusům a tramvajím je potřeba zakoupit jednu ze zlatých edic (1 měsíc, 3 měsíce, rok, 2 roky a nebo dokonce 4 roky). Přednosti zlaté verze jsou každopádně velmi zajímavé...

Po zakoupení zlaté verze odemknete:
- autobusy, trolejbusy a tramvaje
- 17 originálních linek
- 90 druhů vozidel
- garáže a tramvajová vozovna
- mytí a péče o technických stav vozů
- editor BUSE panelů
- speciální bonusové linky
- různé výluky, stavby apod.

Po vypršení této lhůty se hra opět přepne do klasické verze pouze s autobusem. V současné době vypadá mapa linek takhle. Aby toho nebylo málo, autoři by v budoucnu mohli představit i multiplayer a možná i vlakovou simulaci. Za mě projekt vypadá opravdu zajímavě a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení. Oficiální stránky projektu můžete najít na adrese www.simt.cz.

Diskuse k článku [1 komentářů]

20. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Crosstiestudios na prodej

I přestože to pořád vypadalo nadějně, že se jednoho dne dočkáme simulátoru od tohoto studia, tak teď už je zřejmě definitivně potvrzeno, že tomu tak nebude. Doména crosstiestudios.com je totiž na prodej a celá stránka již neexistuje. Pro neznalé jen dodám, že Crosstie Studios oznámilo jako první Train Simulátor pod UE4. Všechny prezentace, obrázky, videa vypadaly zajímavě a dočkat jsme se měli i dema. Jenže po oznámení dema přišlo DTG okamžitě s oznámením jejich simulátoru pod UE4. Netrvalo dlouho a byla v prosinci daného roku i beta. Tento rychlý krok zřejmě definitivně pohřbil simulátor připravovaný právě Crosstie Studiem. Osobně si myslím, že kdyby Crosstie Studios neoznámilo tento simulátor v daném roce, tak by TSW vyšlo až o rok později. Takhle si DTG chtělo jen posílit pozici a to se jim evidentně povedlo. Mimochodem na DTG fóru je přímo uživatel, který se jmenuje Crosstie. Zda je to jen shoda nicků či je to opravdu člověk stojícím za Crosstie Studio se mi bohužel nepodařilo zjistit. Všechny mé dotazy totiž vesele ignoroval :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Train Conductor

Vypadá to, že letošní rok bude celkem zajímavý na hry s vlakovou tématikou. Jednak se můžeme těšit na SimRail, potom by mělo být k dispozici v předběžném přístupu Hmmsim Metro, nemusím zmiňovat i aktualizaci pro TSW 2 a TSXXXX. American Railroad by mělo být portováno pro Unreal Engine4, Derail Valey taktéž přinese několik novinek. Toto všechno jsou nějakým způsobem vlakové simulátory. Jáké možnosti přinese SimRail není zatím pořádně známo (dispatcher, strojvedoucí), ale už teď je jisté, že se tento rok můžeme těšit na simulátor průvodčího (tedy cviklístka) v simulátoru Train Conductor, který by měl být k dispozici ke konci tohoto roku. Vašim úkolem bude kontrolovat cestovní doklady, starat se o bezpečí cestujících, odhalovat kontrabant, kontrolovat stav vlaku. Všechno to zní velmi zajímavě a osobně jsem zvědav jak tahle hra ve finále dopadne. Cena zatím nebyla stanovena a první video by se mělo ukázat již brzy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Urban Transport Simulátor

Již nějakou dobu (řekl bych že to bude několik let) je ve vývoji český City Transport Simulátor, který měl být zamšřen na trasu linky C Pražského metra a tramvajové linky 22. Datum vydání zatím stále v nedohlednu a rozhodně ho ani v následujících letech neočekávám. Navíc podobný simulátor je i LOTUS, který má pokrýt více dopravních prostředků v jednom městě. I zde se to všechno táhne. Jenže do hry vstupuje další simulátor s názvem Urban Transport Simulátor. Ten by měl být zaměřený na trolejbusy, autobusy i tramvaje. Na jejich patreon stránce je možné najít několik pěkně vypadajích obrázků. Za nějaký měsíční příspěvek (když budete patreoni), se můžete dočkat nějakých bonusů jako předběžný přístup do alfa verze, být součástí vývoje, odemčení EA verze na steamu (jak bude k dispozici), atd... Datum vydání není zatím stanoveno, ale už teď je jasné, že je projekt trochu opožděn (alespoň na patreon stránce je to napsáno). K dispozici je i první video, které ukazuje start trolejbusu. Vše to vypadá celkem zajímavě a jsem zvědav jak tenhle projekt dopadne.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro

V tomto měsíci by se měl na Steamu odemknout nový simulátor z prostředí metra s názvem Hmmsim Metro. Hra bude k dispozici v předběžném přístupu (tedy nebude se zatím jednat o finální verzi). K dispozici bude komplikovaná Line 1 ze Soulu, respektive část mezi Yeongdeungpo a Cheongnyangni. Je to úsek o délce cca 18km, který obsahuje 16 stanic (možná se dočkáme později rozšíření, které pokryje celou linku 1. Na Steamu jsou k dispozici i první obrázky. Na domovské stránce těch obrázů můžete najít daleko více. Mimochodem autoři mají za sebou i vlakový simulátor Hmmsim 2, který je určený zejména pro mobilní zařízení a fungují na něm tratě z BVE. Možná i Hmmsim Metro bude takový BVE klon, kde bude možné otevřít i klasické BVE tratě. Cena zatím na Steam stránce není stanovena

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. března 2021 Novinka - Ostatní

TramSim update

Nestává se to často, ale tvůrci, kteří rádi přidají nějaký obsah do svého simulátoru jako bonus zdarma. No a mazi tyto tvůrce patří i autoři TramSim simulátoru, který je zasazený do hlavního města Rakouska - Vídně. Při vydání hry totiž obsahoval simulátor pouze jednu soupravu a poslední update do hry přidal ještě další soupravu. A co víc, autoři dokonce prozradili, že chystají rozšíření o další linku... překvapivě také zdarma (zde by se mělo DTG trochu poučit:). Pro TramSim se kromě rozšíření připravuje i editor, kterým budete moci editovat a tvořit nové linky, města, apod... Datum vydání editoru není zatím známo (snad brzy). Vypadá to, že nám zde zůstane pouze TSW 2 bez editoru - zde je jen otázkou času, jak dlouho to autoři vydrží ještě blokovat, protože se může stát, že jim pomalu začne odliv hráčů právě k TramSimu (věřím, že díky editoru bude možné tvořit i jiné než tramvajové linky), protože i ten běží na Unreal Enginu 4. Autorům TramSimu fandím... ostatně i jejich opravy jsou mnohem častější a opravdu zaměřené na věci, které chtějí hráči.

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. října 2020 Novinka - Ostatní

TramSim venku

O simulátoru TramSim jsem již minimálně jednou psal. A teď nadešel čas na další novinku, protože simulátor je konečně venku. Cenově to není žádná hitparáda (cca 35 euro) a obsahově moc také ne (jedno město, jedna linka), ale berme to jako začátek slibně vypadajícího simulátoru tramvají. Hra je zasazena do Vídně. Engine, který se autoři rozhodli použít, Vám bude všem dobře znám, protože na něm běží i Train Sim World. Autoři TramSimu ale sáhli po daleko novější verzi a hra tedy běží na Unreal Enginu 4 ve verzi 4.25.3 (TSW 2 na verzi 4.23.1). Zatím jsem neměl možnost hru pořádně otestovat, takže své první dojmy prozradím později. Velkou překážkou pro některé může být němčina na ovládacích panelech i když hra komunikuje i v angličtině (něco hold přeložit nejde). Součástí hry jsou i zdrojové soubory pro modifikaci barevných variací tramvaje (dokonce i zdrojové psd soubory pro photoshop). Jinak pro simulátor se již připravují další DLC, jedno z prvních by mělo být zasazeno do německa, konkrétně do Mnichova. Jak si tento nadějně vypadající simulátor povede ukáže až čas, v současné době nejvíce odrazuje malá hratelnost za vysokou cenu. Naštěstí je na Steamu možnost refundace, kdy je možné hru minimálně hodinu vyzkoušet a potom vrátit... a později třeba znovu zakoupit v nějaké akci.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. září 2020 Novinka - Ostatní

TramSim

Na Steamu se objevil další zajímavý simulátor s názvem TrainSim. Jak již název napovídá, bude se jednat o simulátor tramvaje. Hra má obsahovat 25 km kolejí a má být zasazena do centra Vídně. Celkem je detailně zpracovaná oblast o velikosti 4 km^2. Můžete se těšit na okolní dopravu, inteligentní cestující. Zda budou auta blokovat koleje jako v realitě to se teprve ukáže. Cena sice není zobrazena, ale spekuluje se o digitální verzi za 35 euro a klasika za 39 euro. Předpokládané datum vydání je stanoveno na konec října. Jinak tvůrcem je studio ViewApp, které ma na svědomí zpracovanou Vídeň i pro OMSI 2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. května 2020 Novinka - Ostatní

Změna hostingu

Od včerejšího dne probíhala změna hostingu na nového poskytovatele. V současné době by mělo všechno fungovat, dokončují se downloady (cca 20 minut). Pokud zaznamenáte něco nefunkčního, potom se o to podělte v diskusi pod tímto článkem. Osobně jsem zatím zaznamenal chybu právě v diskusi, kdy při odeslání zprávy to hodí chybu (zpráva se ale bez problémů uloží). Na nápravě této chyby se pracuje a věřím, že se mi ji podaří vyřešit stejně rychle jako ostatní potíže, které nastaly při převodu (špatné znakové sady, apod... :) Přeci jen kód stránek je dosti starý a chtělo by to něco novějšího.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2020 Novinka - Ostatní

Trackside - video ukázky

Dlouho očekávaný projekt Trackside (hra tvořená na Unreal Enginu 4 oznámená dříve pod jménem The Railway) se opět představuje. Když se to vezme, její první oznámení bylo již 3 roky zpátky. Tehdá vyšlo i herní demo, které bylo možné vyzkoušet. Hra by měla být později k dispozici na Steamu (zatím není stále oznámeno datum vydání). Ve třech video ukázkách, které mají celkově kolem hodiny, se toho o hře celkem dost dozvíte, proto celkem doporučuji videa shlédnout. Mě tenhle projekt osobně zajímá už od prvního vydání hratelné ukázky a neustále sleduji co v něm je nového. Na to že to dělá jediný člověk to vše vypadá opravdu skvěle a už se těším až budu moci autora finančně podpořit právě zakoupením jedné kopie hry.Diskuse k článku [0 komentářů]