24. září 2020 Novinka - Ostatní

SimRail 2021 - The Railway Simulator

Z Polska přicházejí velmi zajímavé vlakové simulátory. Existují minimálně 2 kvalitní zdarma (Maszyna, Train Driver 2) a to nepočítám ještě starou DOS éru. Teď je tady jeden komerční simulátor v příprave pod názvem SimRail 2021. Simulátor je poháněn Unity enginem a ze samotného výpisu toho alespoň pro mě nabízí více než Train Sim World. Ano, pořád schází editor, ale zhruba 500 km tratí, reálné počasí, které čerpá z reálných meteo dat, multiplayer, co-op režim (režim signalisty - dispečera), sníh, déšť, vítr to všechno vynahrazuje. K tomu všemu jště cestující, náhodně generované mise a hlavně i parní loko. To je myslím slušná dávka na první verzi této hry. Je jasné, že s editorem to nebude až tak snadné, protože Unity pracuje na jiném principu než UE4. Ale kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme nějakého DEV kitu. Autorům fandím a doufám, že tento simulátor dotáhnou do zdárného konce. Datum ani cena zatím není známa. Na Steamu je mimichodem i trailer..

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. září 2020 Novinka - Ostatní

TramSim

Na Steamu se objevil další zajímavý simulátor s názvem TrainSim. Jak již název napovídá, bude se jednat o simulátor tramvaje. Hra má obsahovat 25 km kolejí a má být zasazena do centra Vídně. Celkem je detailně zpracovaná oblast o velikosti 4 km^2. Můžete se těšit na okolní dopravu, inteligentní cestující. Zda budou auta blokovat koleje jako v realitě to se teprve ukáže. Cena sice není zobrazena, ale spekuluje se o digitální verzi za 35 euro a klasika za 39 euro. Předpokládané datum vydání je stanoveno na konec října. Jinak tvůrcem je studio ViewApp, které ma na svědomí zpracovanou Vídeň i pro OMSI 2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. května 2020 Novinka - Ostatní

Změna hostingu

Od včerejšího dne probíhala změna hostingu na nového poskytovatele. V současné době by mělo všechno fungovat, dokončují se downloady (cca 20 minut). Pokud zaznamenáte něco nefunkčního, potom se o to podělte v diskusi pod tímto článkem. Osobně jsem zatím zaznamenal chybu právě v diskusi, kdy při odeslání zprávy to hodí chybu (zpráva se ale bez problémů uloží). Na nápravě této chyby se pracuje a věřím, že se mi ji podaří vyřešit stejně rychle jako ostatní potíže, které nastaly při převodu (špatné znakové sady, apod... :) Přeci jen kód stránek je dosti starý a chtělo by to něco novějšího.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2020 Novinka - Ostatní

Trackside - video ukázky

Dlouho očekávaný projekt Trackside (hra tvořená na Unreal Enginu 4 oznámená dříve pod jménem The Railway) se opět představuje. Když se to vezme, její první oznámení bylo již 3 roky zpátky. Tehdá vyšlo i herní demo, které bylo možné vyzkoušet. Hra by měla být později k dispozici na Steamu (zatím není stále oznámeno datum vydání). Ve třech video ukázkách, které mají celkově kolem hodiny, se toho o hře celkem dost dozvíte, proto celkem doporučuji videa shlédnout. Mě tenhle projekt osobně zajímá už od prvního vydání hratelné ukázky a neustále sleduji co v něm je nového. Na to že to dělá jediný člověk to vše vypadá opravdu skvěle a už se těším až budu moci autora finančně podpořit právě zakoupením jedné kopie hry.Diskuse k článku [0 komentářů]

27. ledna 2020 Novinka - Ostatní

LOTUS - silniční modul

Během loňského prosince se platforma LOTUS rozrostla o další modul. K železničnímu modulu se přidal silniční, který umožní řídit auta, autobusy, trolejbusy, nákladní auta, motory, atd... v podstatě téměř vše co jezdí po cestě. I tento modul není zdarma a je jej nutné zakoupi. Pro funkčnost je vyžadována základní hra.
Nutné říci, že LOTUS je stále v předběžném přístupu a postupně se rozšižuje a vylepšuje. Mimochodem hra se začíná trošku prodražovat. Při koupi kompletního balíku zaplatíte momentálně přes 100 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. ledna 2020 Novinka - Ostatní

Train Driver 2 (2019.3.4)

Polské simulátory pro nás nejsou velkou neznámou. Ostatně v Polsku to všechno jednoho dne začalo DOSovským simulátorem Mechanic, který toho na svou dobu uměl dost. Ostatně jaký jiný simulátor Vám v té době nabídl náhodně generovanou trať. Později začal vznikat simulátor EU07, který se postupně probojoval k názvu Maszyna. Jenže tím to zdaleka nekončí, protože již v roce 2017 jsem Vás informoval o projektu Train Driver 2, který stále žije a k dispozici jsou novější verze. Hlavním tahákem právě Train Driveru 2 je multiplayer, který hrává celkem spousta hráčů. Simulátor lze hrát i jako singl. Snad jedinou překážou pro některé hráče může být polština. Každopádně simulátor je zdarma a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení... jen dodám, že vypadá graficky podobně jako právě Maszyna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. srpna 2019 Novinka - Ostatní

Railroad Corporation - předběžný přístup

Od května je na Steamu v předběžném přístupu vlaková strategická hra Railroad Corporation. Graficky vypadá obdobně jako již ostatní vlakové či dopravní strategie, tedy všechno pěkně ve 3D. Stavění je taktéž obdobné jako u ostatních her. Stanete se majitelem vlakové společnosti a pro svou existenci musíte začít vydělávat. No a jak jinak vydělávat než převážet suroviny do továren, kde se z toho potom zpracovávají různé produkty apod... Celé to trošku připomíná Mashinky nebo Railroad Empire. I cenově hra stojí obdobně jako Mashinky. V předběžném přístupu za ni zaplatíte 25 euro. Pokud jste tedy ještě nenašli nějakou svou oblíbenou dopravní strategii (králem je stejně podle mě pořád OpenTTD), potom si můžete Railroad Corporation vyzkoušet. Jen pozor, kdyby se Vám hra nelíbila tak hry z předběžného přístupu nelze na Steamu vracet. Hra má zatím na Steamu vesměs kladné hodnocení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. června 2019 Novinka - Ostatní

LOTUS - multiplayer

Multiplayer pro LOTUS simulátoru byl oficiálně oznámen a dokonce předveden. Datum vydání multiplayeru není známo, ale je vidět nějaká práce. V následujícím videu je multiplayer předveden. Nečekejte žádné zázraky, jedná se stále o rannou verzi a stejně tak i samotný LOTUS je pořád v předběžném přístupu. Třeba u takového TSW se ještě s multiplayerem vůbec nezačalo, ale byl to tehdá hlavní reklamní tahák pro hru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. června 2019 Novinka - Ostatní

Diesel RailCar Simulator Editor 1.40

Pokud patříte mezi majitele Diesel RailCar Simulatoru potom by Vám neměl uniknout tento update, který přináší do hry Editor tratí (to je něco na co zoufale čekají majitelé TSW). S editorem tratí přichází i editor jízdních řádů. Mimochodem se jedná o první veřejnou verzi editoru. Tím chci jen naznačit, že nění plně funkční a jeho funkce jsou ještě stále limitovány. I tak se dá s editorem postavit plně funkční trať. Kromě editoru je update zaměřen i na zlepšení grafiky, uživatelského rozhraní, atd... Kompletní seznam si můžete přečíst tady. Na stejné stránce si mimochodem samotný simulátor můžete i zakoupit za krásných 16USD.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. června 2019 Novinka - Ostatní

MS Flight Simulator trailer

I když moc neinformuji o ostatních simulátorech tak tohle si zaslouží minimálně malou pozornost. Microsoft totiž na včerejší E3 konferenci oznámil Flight Simulator jak pro XBOX tak i pro PC. Microsoft již dříve Flight Simulátor i Train Simulátor 2 tak trošku pohřbil, ale teď minimálně Flight Simulátoru svitla naděje a konečně se dočkáme pořádného nástupce. Z prvního traileru, který byl na E3 předveden mi poněkud spadla brada.
Nebylo by špatné, kdyby po oživení Flight Simulátoru, oživil Microsoft i jejich Train Simulátor. Ostatně díky TSW Microsoft určitě zná určitá čísla jaký je o vlakový simulátor na XBOX zájem. Nebojím se tvrdit, že kdyby Microsoft představil i Train Simulátor, tak by vlna nadšení ohledně TSW opadla a mnozí by se soustředili na nový Train Simulátor od Microsoftu. Tenhle rok už to zřejmě neklapne, ale třeba se dočkáme oznámení na příští E3 :)
A teď už si vychutnejte parádní trailer pro Flight Simulator.

Diskuse k článku [2 komentářů]