25. ledna 2022 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Smulator v3 venku

Až nečekaně se objevila nová verze Run8 Train Simulátoru od Run8 Studios. Přes 2 roky se na jejich stránce neobjevila žádná nová aktualizace ani žádné nové info. Jde vidět že v tichosti pracovali. A že práce a novinek není málo, dokazuje jejich 11ti stránkové PDF. Mezi hlavní novinky asi patří loco Dash 9s, AI dispatcher, lepší náhodné poruchy, implementace počasí, lepší stíny, lepši AI přímo ve hře. Cena opět zůstala stejná a to je $50. Není to málo, ale není to ani moc. Pro někoho může být překážou pouze zaměření na USA. Na druhou stranu Run8 byl původně tvořen pro multiplayer a zde svou úlohu plní parádně. Hra jde hrát i bez multiplayeru. Osobně jsem si dlouhou dobu užíval v1, u v2 autoři avizovali práce na v3 a tak jsem v2 přeskočil. Každopádně s v3 nezaváhám :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

29. ledna 2018 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 v3

Run8 Train Simulátor ve verzi 2 se tady moc neohřál a autoři již plánují vydat koncem tohoto roku verzi 3. Ta by měla opět přinést několik novinek a to zejména co se počasí týče. Jen pro neznalé připomenu, že Run8 Train Simulátor je primárně určen pro online hraní, kdy se připojíte k serveru, vyberete si soupravu a pak už jen čekáte na Vaše povolení. Tratí Vás provází dispečeři, kteří mají na starosti určité úseky na trati. Jejich úkolem je zajistit hladký provoz bez nehod. Osobně mám odehráno v tomto simulátoru již několik desítek, možná i stovek hodin a zatím jsem nikdy nelitoval investovaných peněz. Verze 2 se navíc prodává s větším počtem tratí než tomu bylo u první verze. Ta obsahovala jednu základní a zbytek bylo potřeba dokoupit (asi jako model Train Sim World). Run8 TS je jeden z nejlepších vlakových simulátorů a to i přestože to nejsou hotové grafické orgie jako u TSW (i když ten už taky nevypadá tak hezky jako tomu bylo při betě, optimalizace se bohužel na kvalitě razantně promítla).

Diskuse k článku [3 komentářů]

5. října 2017 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator v2 update 3

Pro Run8 Train Simulator v2 je venku již třetí update, který opět vylepšuje hru. Změny v daném udpatu jsou jako vždy v updatu, který je nejdříve nutné nainstalovat na hru. Jen připomenu, že Run8 Train Simulator je primárně tvořen pro online hraní (funguje i v offline režimu, ale není to taková zábava). Jedná se o placený produkt. Hra neobsahuje editor i když jej autoři usilovně připravují. Osobně zatím vlastním pouze první verzi, ale o druhé stále uvažuji.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. listopadu 2016 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator v2 venku

Po několika odkladech je venku konečně Run8 Train Simulator ve verzi 2. Cena tohoto simulátoru je stanovena na $50 a zakoupit si jej můžete přímo na domovské stránce. Co nového verze 2 přináší ? Celková grafická stránka hry byla vylepšena, vylepšena byla také fyzika. Verze 2 zároveň obsahuje 3 tratě (verze jedna měla pouze jednu) - UP-BNSF Mojave Sub, Barstow-Yermo Yards a BNSF Needles Sub. Hra obsahuje počítačem řízenou AI. Hra dovoluje vytvořit vlakový svět tím, že dokáže spojit zakoupené tratě do jednoho světa (škoda, že tohle nefunguje třeba u Train Simulatoru 2017). Verze 2 Vás může překvapit i selháním určitých systémů s tím, že je potřeba je opravit. Novinky jsou to zajímavé, nutné samozřejmě říci, že tenhle simulátor je tvořen pro online hraní a má už celkem velkou komunitu. DLC z verze 1 jsou plně funkční pod verzí 2 (na některé je potřeba stáhnout update přímo ze stránek). Osobně jsem neváhal a novou verzi si pořídil. Cenově to není zase taková hrůza. Škoda jen, že autoři zatím stále negarantují trvanlivost odkazu pro download. Instalátor je tedy dobré zálohovat na několika místech, protože pokud jej smažete tak v podstatě o hru přijdete.

Diskuse k článku [3 komentářů]

9. května 2016 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator v akci

Pro všechny zájemce, kteří by si rádi zahráli Run8 Train Simulator, ale částka $40 pro ně byla vysoká, je tady dobrá zpráva. Doporučuji využít, protože Run8 Studios zrovna není firma, která by dělala časté slevy. Run8 Train Simulator si teď můžete zakoupit za $25. Samozřejmě se jedna pouze o jádro simulátoru, které obsahuje jednu trať, ale k tomuto jádru si můžete později dokupovat další tratě. Osobně mám už tratě 3 a jsem s tímto simulátorem velmi spokojen. Bohužel neobsahuje žádné editory tratí a ani české tratě. Jedná se o simulátor zaměřený zejména na multiplayer a ameriku, ale co se reálnosti týče tak je to asi jednička. Ostatně autoři naslouchají komunitě a do hry přidávají stále nové prvky či opravují to co se nepovedlo. Jinak znalost angličtiny je nutností.

Diskuse k článku [1 komentářů]

10. dubna 2016 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator 2 odložen

Práce na nové verzi Train Simulatoru od Run8 Studios stále pokračují, ale nejdou tak rychle jak by si autoři přáli. Rozhodli se programátorům sundat oprátku z krku a dát jim více času na dodělání nové verze tak, aby odpovídala tomu co si komunita přeje a v mnohém snad i předčila jejich očekávání. Nová verze je odložena o 6 měsíců a dočkat se máme někdy v září nebo říjnu tohoto roku. Ve finále to znamená, že před vydáním druhého dílu vyjde ještě několik DLC, které budou fungovat i v nové verzi hry. Osobně si na kvalitní titul raději počkám, než vydat poloviční hru s tím, že to pak lepí další rok záplatama. Zrovna u Run8 Studios se čekání určitě vyplatí.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. dubna 2016 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator v2

Už jsem zde jednou psal, že se chystá nová verze Train Simulatoru od Run8 Studios. Autoři vydali prohlášení, že veškeré dodatečné práce na verzi 1 jsou momentálně pozastaveny a vše se soustředí na verzi 2. Obsah z verze 1 bude plně podporován verzi 2, takže se nemusíte bát, že Vaše draze zakoupená DLC (pokud teda nějaké máte) nebudou fungovat. Zároveň autoři slibují před vydáním zveřejnit video, které Vám ukáže co je pro Vás připraveno. Na konec dodávají, že počkat se určitě vyplatí. Moc střípků to zrovna není, ale verze 2 by mohla být k dispozici ještě v první polovině tohoto roku za předpokládanou cenu $40. Zda bude nějaká zvýhodněná cena pro majitele první verze zatím není známo.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2016 Novinka - Run8 Train Simulator

BNSF Needles Sub

Pro Run8 Train Simulator existuje již několik zajímavých tratí, ale mnohé z Vás zastaví cena. Teď je ale v nabídce trať BNSF Needles Sub o délce 190 mil za pohých $20. Pokud začínáte jásat, že si konečně Run8 Train Simulátor budete moci vyzkoušet za pohých $20 tak Vás asi nepotěším. Tohle je pouze samotná trať (mimochodem jiné samotné tratě stojí $40) a k této trati je potřeba vlastnit základní hru, která stojí bohužel stále $40. Každopádně v prosinci se hra dočkala dalšího většího updatu a je opět realističtější. Osobně investice do tohoto simulátoru nelituji i když jej nehraji poctivě každý den. Spustím jej jednou za čas, ale vždy jsem překvapen jak se to vylepšílo. Škoda je, že není k dispozici nějaké hratelné demo, které by Vám tento produkt přiblížilo. Jen tak pro zajímavost a informaci, tento simulátor je zejména určen pro online hraní s několika hráči najednou a věřte si nebo ne, je to nesmírná zábava (to jen tak pro odpůrce multiplayeru pro jiné vlakové simulátory).

Diskuse k článku [3 komentářů]

19. srpna 2015 Novinka - Run8 Train Simulator

Verze 2 v přípravě

Ze začátku jsem si myslel, že Run8Studios budou svůj produkt jen vylepšovat s tím, že bude pořád jedna verze a bude dostávat updaty. Jenže autoři oznámili, že je v přípravě Run8 Train Simulator 2, který by měl být k dispozici už příští rok. Pro nováčky, kteří netuší co je to Run8 Train Simulátor připomenu, že se jedná o jeden z nejlepších simulátorů i když je bohužel pro našince zaměřen na USA. Primárně je hra určena pro hraní v multiplayeru, kde je velmi dobrá komunita a né naschvály dělající hráči, kteří by schválně onen multiplayer ničili jako se tomu stává třeba u Trainz. Ostatně i pořizovací cena hry je o větší než u klasického simulátoru. No a co je hlavní, spousta hráčů to vzdá ze začátku, protože se jim ani nepodaří rozpohybovat soupravu. Osobně se na novou verzi těším i když z první verze vlastním pouze základní jádro hry s první tratí.

Diskuse k článku [8 komentářů]

26. března 2015 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator - 4 tratě + update

I přestože o tomto americkém komerčním vlakovém simulátoru moc nepíši tak jej sleduji. Od začátku tohoto simulátoru je to už pár let a stále má skvělou základnu hráčů. Připomenu jen, že je určen primárně pro multiplayer a hlavně se snaží přiblížit co nejvíce realitě (něco jako ZD Simulator). Před startem je tedy nutné provést několik nutných procedur. Při spuštění samotné hry byla k dispozici pouze jedna jediná trať. Teď už jsou k dispozici 4 velmi zajímavé tratě, které můžete v multiplayeru hrát s ostatníma. Nevýhodou je, že jedna trať stojí $40. To nám zrovna, v době kdy jde dolar nahoru, vůbec nenahrává. Hlavní je, že kdo by chtěl jednu ze tří nových tratí, tak musí vlastnit i základní hru, což vyjde potom na $80.
V únoru se tento simulátor dočkal další větší aktualizace, která opět zlepšuje hru. Autoři doporučují seznam změn vytisknout, protože je tam i dost novinek v ovládání. Osobně si tento simulátor občas zahraju. Některým může vadit nepřítomnost editorů, ale co se herního zážitku týče, tak je lepší jak Train Simulátor 2015 od Dovetail Games. A ukázněnost hráčů v multiplayeru ukazuje, že to opravdu jde. Ostatně mrkněte na přiložené video z rok staré verze hry.

Diskuse k článku [3 komentářů]