8. dubna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - odemčené mastery v 2.2

Pro nové DLC Clinchfield Railroad pro TSW 2 DTG zařadilo opět i Mastery (kemp někde na podél tratě). Pro odemčení musíte splnit nějaký ten úkol a hlavně musíte být přihlášeni do jejich systému. Osobně jsem se ani jednou ještě nepřihlásil (ono není ani důvod, hra si totiž login moc dlouho nepamatuje a servery Vás nutí pořád přihlašovat). Pokud tedy patříte mezi uživatele, kteří zrovna plnění úkolů pro získání nějakého toho bonusu, potom je tento mód určený právě pro Vás. Jen dodám, že mód obsahuje kompletně všechny vydané mastery. No a pro tuto trať zvolilo DTG kemp, kde je ohniště a několik stanů. Vedle stanu stojí medvěd a uvnitř se klepe osel :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [19.4 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

7. dubna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - HRR timetable bez BR 101

Update
Byl jsem nucel soubor odebrat, protože ve hře nefungoval správně. I když bylo možné servisy projíždět, tak některé RE2 servisy bohužel vyvolávaly SPAD a ukončovaly hru. Pravděpodobně je zde nějaká chyba v mém jízdním řádu. Je možné, že mi něco v editoru schází. Pokud se mi nepodaří chybu najít, potom zveřejním tuto modifikaci starou metodou (je sice náročnější, ale zřejmě bude fungovat :)

Pro trať HRR vyšel update, který mimo jine obsahoval aktualizaci jízdního řádu. Do jízdního řádu tak byly přidány servisy z připravovaného DLC BR 101. Než ale toto DLC vyjde, tak si můžete tyto servisy zahrát již teď pomocí ICE 3 z tratě SKA (základní trať součástí TSW 2). HRR tak dostane extra 30 servisů (soupravy jsou ve verzi 8, 10 a 12 vozů). Soubory prozradily, že se kromě BR 101 dočkáme i dvou osobních vozů Avmmz a Bpmmz. Konečně něco jiného než Dostos :) Mód nainstalujete jako vždy rozbalením .pak souboru do DLC složky.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - RRO jízdní řád v 1.3

Po dokončení módu s funkčním informačním systémem na nástupišti pro RRO mohl každý zjistit, že jízdní řád neobsahuje všechny potřebné informace. No a protože by bylo škoda je tam nemít tak jsem se rozhodl minimálně aktualizovat svůj modifikovaný jízdní řád a nějaké informace jsem tam zatím doplnil. Respektive momentálně se zobrazuje pouze číslo servisu. Kompletní koncové stanice (tedy pokud vlak pokračuje ještě dál mimo mapu) se zatím nezobrazují, zde to musím ještě vymakat :) Ale i číslo servisu je celkem důležitá informace. Pokud tedy máte RRO modifikaci pro informační tabule a chcete vidět u mého modifikovaného jízdního řádu i čísla servisů, potom je tento update určený právě pro Vás. Pokud nemáte aktivované tabule, potom Vám stále stačí verze 1.2 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [1.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - SEHS jízdní řád 1.3

Před vydáním DLC BR 465, které je primárně určeno pro SEHS, DTG aktualizovalo i jízdní řád pro tuto trať. Starší verze modifikace sice fungovala, ale nezobrazovala některé verze formací správně. Zde je aktualizované verze tohoto jízdního řádu, která má opět odemčené servisy půdovně určené pro AI. Modifikace obsahuje i invisible wall remover a out of bound remover, protože bez těchto dvou věcí se na některé místa prostě nedostanete. Současný počet servisů je 347 (minulá verze obsahovala 346 servisů).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [759 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

15. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Livery Editor Logo pack 1.3

Jak už je zvykem, každý měsíc připravuji aktualizovaný balíček log, které můžete používat v TSW 2 livery editoru. Tento měsíc bylo přidáno 11 nových log a jedno extra bílé pro již existující logo. Co máme tedy na dnešním seznamu ? To ostatně můžete zjistit i na přiloženém obrázku. Každopádně se jedná o loga: GWR (bílá varianta, můžete si změnit barvu jakou chcete, TESCO, ThamesLink, Greater Anglia, GB Railfreight, LNER, Mendip Rail, Acela, Feve,CMA CGM, Colas Rail a Intercity. Seznam je to pěkný a balíček nám pomalu roste a v současné době obsahuje 84 log. Vidím to, že příští měsíc se hecnu a přidám jich trochu více ať pokoříme 100 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [635.4 KB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

10. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - RRO jízdní řád v1.2

Včerejší aktualizace pro TSW 2 přinesla podporu více jízdních řádů pro danou trať. No a proč toho tedy nevyužít a nepřidat rovnou upravený jízdní řád pro RRO do tohoto menu ? Verze 1.2 tedy neobsahuje žádné extra změny, jedná se pouze o přidání jízdního řádu do menu... už nemusíte používat Journey režim, kde jsem před tím schoval přepínač pod kapitolou 3 (pokud Vám tato možnost samozřejmě nevadí, potom tenhle balík vůbec nepotřebujete). Archiv samozřejmě stále obsahuje i verzi 1.1 pro Journey mode (žejmě upravím na Chapter 3 a Chapter 4 a přihodím v příští verzi pod jeden soubor). Journey mode .pak soubor je pro ty, kteří si chtějí vychutnat jízdní řád i v tomto režimu.
Vzhledem k tomu, že originální jízdní řád nemá žádné jméno, tak v menu uvidíte jen prázdné pole a pod ním 442 jízdní řád. Není to chyba, nepředpokládám, že by DTG honem začalo všude vyplňovat jména jízdních řádů. Spíš to budou dělat postupně jak budou přidávat nějaký nový jízdní řád.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [1.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - PIS pro SKA

Update 8.3.2021
Omylem jsem do .pak souboru nepřidal stanici Aachen, teď už by měl být archiv kompletní. Pokud jste si původní verzi stáhli a ještě tady nebyla tato zpráva, potom soubor stáhněte znovu. Za komplikace se omlouvám :)

Před vydáním samotného TSW 2 DTG představilo novinku v podobě fungujících informačních tabulí. Problém ale byl, že celý systém byl představen pouze na trati BKL (Bakerloo). Spousta uživatelů vznesla okamžitě vlnu dotazů ohledně tohoto systému i pro SKA (Köln). Jenže odpověď od DTG nepotěšila nikoho. Tahle trať se při vydání tohoto systému nedočkala a nevypadalo to ani, že by se k tomu DTG chtělo alespoň po vydání rozhoupat. Po RRO a HRR jsem se tedy k tomuto kroku odhodlal já. I zde je potřeba vlastnit Munich - Augsburg DLC, ze kterého čerpám tabule. Pokud chcete SKA trochu oživit, potom se tahle modifikace pro Vás jako dělaná :) I zde to vypadá, že některé stanice DTG tabulema prošpikovalo doslova všude a některé stanice nemají ani jednu. Osobně mě to překvapilo, protože minimálně na těch větších stanicích bych nějakou tabuli čekal (věřím, že v reálu tam nějaké jsou).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [51.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

4. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - PIS pro HRR 1.1

Občas se stane, že zapomenu aktualizovat soubory v balíku pro vydání a vypustím tak modifikaci, která se tváří že funguje na 100%, ale opak je pravdou - tedy problém byl pouze u 3 stanic. Kompletně jsem totiž vynechal stanici Essen Frohnhausen (již doplněno), potom byla chyba ve stanici Essen West (tohle nebyla moje chyba, DTG označilo nástupiště 1 - 4, ale pojmenovalo je v obráceném pořadí, takže sice na nástupišti máte cedulku 1, ale na tabuli je bohužel číslo 4 (když bylo číslo 1 tak to ukazovalo servisy v obráceném směru - tedy špatně... značení podle DTG je tedy 1=4, 2=3, 3=2 a 4=1 :). No a ve finále jsem omylem nechal na stanici Wattenscheid 2x tabuli pro nástupiště číslo 2, taktéž tedy opraveno.
Pokud tedy vlastníte první verzi této modifikace, potom Vám doporučuji stáhnout verzi novou, která by měla být již 100% funkční :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [54.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. března 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - PIS pro HRR

Po vydání fungujícího informačního systému pro cestující na trati RRO je zde tento informační systém i pro trať HRR. Jako v předchozím případě je nutné vlastnit kromě HRR i DLC Munich - Augsburg ze kterého čerpám informační tabule. I trať HRR není na road mapě co se implementace tohoto systému týče přímo od DTG, tak jsem se ji ujal já. Bohužel i zde narazíme na drobnosti jako nezobrazování názvu servisů, protože nejsou součástí jízdního řádu.
Bohužel i zde bylo DTG trošku lenivé a některé stanice prostě tabule nemají i když v reálu tam jsou. Je to škoda, ale možná je osadí v svém oficiálním updatu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [51.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

27. února 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - PIS pro RRO

Mám pro Vás malé překvapení. Krátkou video ukázkou z ECW jsem Vám dal nápovědu jaký mód bych mohl již brzy vydat pro TSW 2. No a protože ECW se dočká oficiální podpory PIS přímo od DTG, bylo by škoda ztrácet čas implementací tohoto systému přímo do této tratě. Vybral jsem proto trať, která ještě na road mapě pro PIS není. Jedná se tedy o Wuppertal (RRO), kde jsem aktivoval téměř všechny postavené tabule. Neaktivoval jsem jen ty, které jsou přehnané a ve skutečnosti na trati vůbec nejsou. Zároveň je zde několik nádraží, které nemají žádné tabule (zde bych mohl třeba v příští aktualizaci i nějaké nahodit :))
Pro správnou funkčnost je vyžadována trať RRO (kdo by to čekal) a hlavně trať Munich Augsburg, protože z té čerpám tabule.
Na informačních tabulích se nezobrazují názvy sevirsů, čisla servisů ani reálné cílové destinace, protože tyhle informace nejsou uloženy v souboru s jízdním řádem. Vše bude nutné přidat ručně, což zabere nějaký ten čas - upravím ale pouze modifikovaný jízdní řád s BR 442. Na kráse tohoto módu to ovšem nic nemění, ten funguje i bez toho :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [46.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]