15. září 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - Koln Aachen jízdní řád - download

A je to venku. Slibovaná modifikace, která odemkne kompletní jízdní řád, který je součástí Koln - Aachen tratě. Za normálních okolností by se odemkl po vydání RRO a MSB, ale teď už na tyto dvě tratě nemusíte čekat a můžete se pustit klidně do hraní. Původní verze modifikace vyžadovala RSN, HRR a BR 155. Na poslední chvíli jsem se rozhodl, že bych mohl potěšit všechny (né jen ty, kteří vlastní potřebné DLC) a tak jsem udělal hned 5! verzí. Soubory jsou podle toho pojmenované (vše je obsaženo v jednom zipu) a instalaci by měl tady zvládnout úplně každý - i vybrat si tu správnou verzi.
Modifikaci si tak můžou ninstalovat i uživatelé, kteří nemají žádné z potřebných DLC, zkrátka nakopírují do DLC složky pouze soubor KolnTimetableBasicGameRequiredOnly.pak. Uživatelé, kteří vlastní pouze RSN si nakoupírují soubor obsahující pouze RSN, ti co mají jen HRR tak zase pouze HRR no a ti co mají RSN i HRR (bez BR155) tak si nainstalují soubor obsahující RSN i HRR. Pro ty co mají všechno je tu taktéž soubor, který obsahuje všechno :)
Teď něco málo k těm verzím... základní verze přidává osobní servisy pod Talent 2, nákladní nenajdete, protože žádný nákladní vlak není součástí základní verze hry (maximálně SPG :)
HRR verze přidává 422 a 425 pro osobní dopravu (opět žádný nákladní vlak)
RSN verze přidává Dostos a nákladní vlaky (servisy určené pro 422 jsou obsluhovány soupravou 442 - Talent2)
RSN a HRR verze přidává vše co je potřeba - nákladní i osobní vlaky
RSN, HRR a 155 přidává ještě BR155 a jeden extra nákladní vůz.
Vzhledem k tomu, že v některých verzích je použita jednotka 425 a 442 místo Dostos, tak je tato formace prodloužena a některé části nemají kola - stejný problém byl s Talent2 v TSW 1, kde jsem dělal 4 vozovou verzi.
Update v1.1 - menší chyba nastala při basic verzi a při RSN. Rychlá aktualizace by měla tento problém vyřešit. Pokud máte čistě základní hru a nebo RSN, potom je dobré stáhnout tuto novou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [129.4 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

26. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - GWE jízdní řády

Tak čistě náhodou se mi podařilo zjistit, že trať GWE obsahuje více jízdních řádů než jen klasický původní. Dobře o jednom extra jízdním řádu vím již delší dobu, ale zatím jsem nebyl schopen jej do hry dříve dostat. Teď nastala změna a onen jízdní řád je možné do hry nahrát. Mimochodem jedná se o jízdní řád, který je určený pouze pro konzole (obsahuje méně servisů a zřejmě i kratší formace). Druhý jízdní žád je pro mě novinkou, protože nese název PR Timetable (Paddington Reading) a obsahuje pouze jednotku HST a s ní několik servisů. Tenhle jízdní řád neobsahuje žádné master data (soubor s časy) a tak jsou soupravy vždy na stejném místě při nahrání téměř všech servisů (alespoň ty co jsem zkoušel).
Instalace je jako vždy popsána v readme.first souboru. Pro správnou funkčnost potřebujete samozřejmě GWE trať. Přepínání mezi jízdními řády se dělá přes Journey mód při volbě Chapter 5 (Switching timetable). Zde si můžete vybrat všechny 3 (DMU je základní, PR je jen HST a XBOX je konzolová verze). Na jízdní řád je nutné 2x kliknout a nechat hru nahrát jeden servis, během toho se zároveň nahraje nový jízdní řád. Servis stačí ukončít návratem do menu a nový jízdní řád můžete vyzkoušet v Service režimu (Timetable mod). Ostatně vše je hezky ukázáno na přiloženém videu, které jsem připravil pro snadnější pochopení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [473.4 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

5. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.2

Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi modifikace s označením 2.0 a moje původní modifikace 1.1 zatím neustále padá díky aktualizaci od DTG tak jsem se rozhodl vypustil alespoň malý update pro původní verzi. Celý update spočívá v tom, že jsem odstranil jednotku BR 422, která způsobovala padání hry (DTG totiž udělalo update a odebralo 3 vozovou formaci 422 ze hry a já jsem na tuhle formaci linkoval). Stejně tak aktualizovali soubory formací a já jsem zatím upravil jen některé soupravy. Na oplátku za odebrání jednotky 422 ze všech tratí kromě RRO jsem do modifikace přidal dieselovou loko BR 204, kterou si tak můžete konečně užít na všech tratích. Modifikace není úplně perfektní, jednalo se jen o rychlovku, ale je hratelná a hra mi zatím ani jednou nespadla. Jednotku 422 samozřejmě vrátím a to všetně jednotky BR 425... vše chce jen čas... myslím, že jsem na dobré cestě a věřím, že se Vám to čekání vyplatí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

30. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v1.2

V předchozí verzi 1.1 se vyskytla chyba v Class 31 na trati NTP, kde nečekaně při nahrávání servisů hra padala. Opravil jsem tedy danou chybu a je tedy k dispozici verze 1.2. Kdyby se vyskytla ještě nějaká další chyba tak neváhejte o tom informovat v diskusi pod článkem.
Pro instalaci smažte existující .pak soubor a nakopírujte nový.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

28. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - Cement Circle Scenario Fix

Jak to vypadá, DTG si moc práce nedalo s testováním posledného DLC a jeho dopadu na ostatní formace, které se používají i ve scénářích. No a díky právě poslední aktualizaci došlo ke změnění některých formací na trati TVL. Díky této změně se potom scénář Cement Circle pro Class 31 stál nedohratelným, protože Dispatcher nevěděl jak naložit s otočenou formací. Osobně nečekám, že by DTG ještě před ukončením podpory vypustilo nějakou opravu. Naštěstí to lze jednoduše opravit a postačí k tomu mnou zatím získané dovednosti :) Pokud máte tedy TVL a k tomu i Class 31, potom by tahle oprava měla být určena právě pro Vás. Instalace je stejná jako při ostatních modifikacích a je popsána v readme.first uvnitř archivu.
Co je opraveno ?
- formace, které měly otočené loko jsou modifikoval a nahrál do adresáře formací přímo v daném scénáři (původní formace jsou stále i v servicemode adresáři)
- modifikace jízdního řádu daného scénáře aby používal formace ze složky formace uvnitř scénáře
Scénář je bez problémů dohratelný do konce... jenže modifikace sebou přinesla 2 kosmetické chyby (těžko si jich všimnete, ale já o nich vím :)
- při startu scénáře sice vidíte kompletní formaci (je plně funkční), ale při zobrazení 2D mapy zjistíte, že je ve formaci nějaké díra... nemá vliv na hraní, formace funguje bez problémů
- modifikací jízdního řádu došlo k naručení scriptu pro zobrazovací tabule u souprav 101 (zobrazení cílové destinace). AI tak nemá přednastavenou cílovou destinaci - nedošlo k poškození - když si vezmete AI soupravu, tak tu destinaci můžete nastavit ručně :) Pouze jsem modifikací naručil automatický script... opravím později :)
Tohle jsou 2 chyby, které jsem vypozoroval... a teď už hurá do hraní :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [30.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.1

Po delším čekání je tady aktualizovaná verze UK módu, která přidává všechny UK loko na všechny UK tratě + DBS 66 na DE tratě (pokud máte DE modifikaci). No a co je vlastně v této verzi nového ? Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi UK módu a nebude to jen tak hned, tak jsem se rozhodl aktualizovat své staré modifikace. První z nich je tedy právě UK, do které jsem přidal Class BR 20 na všechny tratě. Myslím si, že na některých formacích se tato loko celkem zapotí. Pokud nebudete schopni nějaký servis dokončit, potom klidně napište jméno servisu, čas startu a hlavně tratě na kterých dané servisy najdu. Bez těchto informací se těžko vyhnu stejnému problému i u nové UK modifikace 2.0 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - odemčené Class 20 servisy bez Class 20

A je to tu zase, tak jak jsem oznámil již dříve... pokud vyjde update TSW, který přidá do hry podporu Class 20 tak já uvolním modifikaci, která odemkne 4 servisy pro Class 20 bez Class 20 :) A opravdu se tak stalo, DTG vypustilo dneska update a modifikace je tady. Pravděpodobně se jedná o poslední modifikaci pro nové DLC, protože TSW se již dalších DLC nedočká a jak jsem avizoval dříve, TSW2 si nehodlám koupit.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat trať TVL a BR nákladní DLC. Dané 4 scénáře jsou schovány pod lokomotivou Class37 pod čísly 6E46, 6E47, 6E48 a 6E49. Class 20 bude zřejmě nahrazovat i jiné servisy, ale tyhle jsou nově přidané. Navíc se Class 20 ukáže i na trati WSR. Kromě Class 20 přinese nové DLC i nový nákladní vůz PGA (ten jsem ve svém módu nahradil).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

20. dubna 2020 Download - Train Sim World

TSW - BR204 servis bez BR204 DLC

A je to tady... nezabralo to moc času a venku je modifikace pro MSB, která odemkne 7 servisů z DLC BR204, které má vyjít až v průběhu zítřka. Protože momentálně není pro německé DLC jiná diesel loko (konkrétně posunovací), rozhodl jsem se použít jednu loko z UK (Class08). Pro správnou funkčnost tedy budete potřebovat Class08 z DSN. Pak soubor stačí zkopírovat do Vaší DLC složky (instrukce jako vždy v přiloženém readme.first souboru). Tato modifikace neobsahuje 3 scénáře, které mají být součástí DB BR204 DLC, jedná se čistě o servisy. Teď už jen zakomponovat tento jízdní řád do mého připravovaného a budou i osobní soupravy :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5.8 KB] | Diskuse k článku [7 komentářů]

31. března 2020 Download - Train Sim World

TSW - všechny dioramas a scenery

Už dlouho jsem nezveřejnil nějaký zajímavý mód no a tak to dneska napravím. Někteří si o to psali a tak Vám splním toto přání. Připravil jsem pro Vás odemčené Mastery (všechny dostupné dioramata a scenery). Důležité je vědět, že mastery není pro všechny tratě, takže pokud zrovna vlastníte pouze tratě, kde tyhle funkce nejsou, potom se Vám stejně nic nového nezobrazí. Pokud ale máte určité tratě, potom stačí kouknout do Change diorama a Change overlays (nebo tak nějak to je :)) a můžete si aktivovat, které budete chtít. Pro instalaci stačí .pak soubor z archivu uložit do Vaší TSW DLC složky (cesta je popsána v přiloženém readme.first souboru). Enjoy :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [7.3 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

5. března 2020 Download - Train Sim World

TSW - 10x4400+300 SFJ naložených vozů

Chcete si otestovat co Váš počítač zvládne ? :) Přiravil jsem jízdní řád i scénář (opět jen volná jízda) s celkem dlouhou soupravou 10x diesel 4400 a k tomu 300 naložených vozů ze SFJ addonu. Celé se to odehrává na základní trati SPG (použil jsem SFJ vozy, protože ty umějí simulovat právě hmotnost). Ještě dodám, že každý vůz je naložen 120 tuny + samotná hmotnost prázdného vozu vám dá ve výsledku celkem slušný kolos. Osobně jsem při testování (sice mi běžel v pozadí ještě program pro živé vysílání) dosáhl neuvěřitelných 10 FPS :) Jinak pro správnou funkčnost budete právě potřebovat SFJ addon.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [801.9 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]