14. ledna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - RRO upravený jízdní řád s BR 442

Update 15.1.2021
Zip jsem aktualizoval o soubor s názvem JourneyModeRROupdatedtimetable.pak. Jedná se o stejný soubor, který jako bonus obsahuje i upravený Journey mode pro spolupráci s upraveným jízdním řádem. Nahrávejte tedy pouze jeden nebo druhý soubor, podle toho jak budete daný jízdní řád využívat.

Mám tady jedno malé překvapení o kterém jsem toho moc nenapsal, ale nějakou část jsem prozradil na oficiálním DTG fóru. Díky možnosti editovat jízdní řády jsem se rozhodl upravit jízdní řád pro RRO (Wuppertal) na podobu jaká je reálná. Nečekejte přidané servisy, na ty je potřeba ještě trošku máknout, ale upravil jsem formace. Můžete se namítnout, že tohle jsem dělal již před tím, ale tohle je zcela jiná úprava. Předešlá editace formací měla jednu malou nevýhodu... pokud jsem upravil formaci pro jednu linku, úprava se promítla i do ostatních. Uvedu příklad z RRO: Linka R7 byla navedena na MSB formaci BR 146 a vozy Dosto, stejně tak je navedena linka i RE4. Pokud bych změnil formaci pro linku R7, změnila by se i formace pro RE4 no a tohle jsem přesně nechtěl. DTG si tak ulehčilo práci (ostatně asi nepočítali s tím, že bude někdo tvořit vlastní formace, když mají editor jen oni :) Díky možnosti editaci jízdního řádu, jsem mohl přiřadit každé lince vlastní formaci. V této modifikaci tedy najdete BR 442 použitou z TSW 2 a to ve formaci 5 vozů (RB48), 5+3 vozy (taktéž RB48) a 5+5 vozů (R7). Na lince S8 a S9 najdete BR 422 a na lince RE4 potom BR 146 a Dosto.
Jízdní řád nepřepisuje původní jízdní řád, ale najdete jej pod tratí RRO v Journey režimu jako Chapter 3... zde uvidíte originální jízdní řád a 442 jízdní řád. Vždy se Vám při hře nahraje originál a je na Vás zda si jej přepnete. Při přepnutí se Vám nahraje jeden servis, který můžete ukončit a potom se pustít do samotného jízdního řádu. Pokud vyměníte trať v menu, potom se Vám nahraje při opakovaném výběru RRO původní jízdní řád (po dobu co budete v RRO menu Vám zůstane aktivovaný modifikovaný jízdní řád pokud si jej aktivujete).
Jako malý bonus jsem mnou vytvořené formace použité pro BR 442 odemkl i ve Scenario planneru (editoru scénářů), kde si tyto formace můžete umístit do svých scénářů.
Upozornění:
Modifikovaný jízdní řád momentálně nepodporuje suplování delších vozů než je originálně nastaveno ve formaci (pouze kratší či vozy stejné délky než je originální loko ve formaci jsou podporované) , pokud máte tedy v originálním jízdním řádu i BR 155 či BR 185, potom Vám tyto loko budou v modifikované verzi scházet. Osobně vím kde je chyba, ale zatím se mi nepovedlo najít správné řešení. Samozřejmě na řešení neustále pracuji :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.1 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. ledna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Livery editor Logo pack v1.1

Přináším aktualizovanou verzi mého logo packu pro Train Sim World 2 Livery Editor. No a co je v této verzi nového ?
- opraveno logo National Express (scházela tečka nad i)
- přidány loga TGV (bílá varianta, která lze přebarvit), Veolia (červená a bílá ve verzi logo a logo s textem), Trans Dev (červená verze logo, logo s textem), East Midlands Trains logo.
Není toho moc, ale převod loga vyžaduje hodně času a ty lehčí loga jsem převedl přednostně. Pokud máte předchozí verzi, potom stačí pouze .pak soubor přepsat.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [458.5 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

5. ledna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - IoW livery fix 1.1

Update v1.1
Upravil jsem fix i pro režim timetable, teď už si můžete vybrat svou soupravu i v tomto režimu. I zde Rivet změnil formaci a tak bylo nutné udělat malou úpravu pro správnou funkčnost :) Pokud jste stáhli opravu před 13h (CET), potom si klidně stáhněte novou verzi (zip je pojmenován jako TSW2-IoWfix_1.1.zip.

Po poslední aktualizaci tratě IoW od Rivetu přestaly fungovat vlastní skiny vytvořené v livery editoru právě pro soupravu, která je součástí IoW tratě. Důvod je jednoduchý, Rivet totiž vyměnil hlavní formaci v souboru pro livery editor. Tím se stalo, že již existující skiny přestaly fungovat a nové se taktéž nezobrazují. Tahle oprava opravuje 2 formace z 5ti, které Vám umožní si zvolit opět svůj vlastní skin vytvoření v livery editoru. Věřím, že Rivet chybu v nějaké další aktualizaci opraví, každopádně do té doby můžete tuhle opravu použít.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [7.1 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

24. prosince 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - livery editor logo pack v1

Očekávaný logo pack je tady. Při vydání samotného TSW 2 autoři představili Livery Editor, který slouží pro tvorbu vlastních skinů. Práce s ním je jednoduchá, ale vytvoření reálného loga vyžaduje nějaký ten čas a hlavně si tím uberete několik později potřebných vrstev. Logo pack přináší do hry právě reálné loga (nejsou zde samozřejmě všechny, další budu postupně přidávat). Instalace je jednoduchá, ostatně jako vždy jen pak nakopírujete do DLC složky. V livery editoru potom loga najdete pod položkou Logos.
EN
When DTG released new TSW 2, one of the main feature was Livery Editor where you can create your own liveries. But creating real logos need some skill and takes some layers which you can need later. In this logo pack you can find 51 real logos submitted by users (more logos will come). For installation just unpack the .pak file into your TSW2 DLC folder (under plugins). You can find logos under Logos in the Livery Editor Menu (you need to add new layer to see the menu).
If you like my work and you would like to see some more, than you can help me by sending some donation by hitting that donate button which is on the right side menu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [422.3 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

21. prosince 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - BR442 fix pro scenario designer

Občas se DTG povede, že fungující věci prostě rozbije. No a to se stalo i při poslední aktualizaci jednotce Talent 2 (BR442) ze SKA tratě (přiložená trať k TSW 2). Před aktualizací vše fungovalo normálně a jednotka se zobrazovala v nabídce. Bohužel poslední aktualizace změnila nastavení ve formaci a jednotka se přestala zobrazovat. Jednoduchá oprava (ostatně pomocí již zveřejněného editoru si mohl opravu udělat každý sám) jednotku znovu zobrazí a tak si můžete opět tvořit scénáře i s touto jednotkou.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [7.5 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

15. prosince 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - odemčené overlay pro Mastery

Update:
Aktualizoval jsem balíček, který nyní obsahuje i odemčené Decals pro Livery Editor. Měla by se objevit nabídka Images a nějaké nové cedule by měly být i v Signs. Pokud jste si stáhli předchozí verzi tak stačí jen přehrát .pak soubor. Zip jsem pojmenoval jinak ať máte jistotu, že je to nová verze 2.1.

Dnešní update pro TSW 2 přinesl zpátky Mastery. Zatím nejsou součástí Diorama, ale pořád jsou zde k dispozici podklady pro mapy. Boužel tahle extra vánoční verze nepřináší zrovna žádnou mega kreativitu, protože všechny 3, tratě, kterých se mastery týká obsahují vánoční trhy :) Zatím mastery funguje na tratě, které jsou součástí samotné hry, tedy Bakerloo, Koln a Sand Patch Grade. Jenže samotná hra obsahuje tratě i z TSW 2020 a zde jsou pořád k dispozici extra podklady. Tenhle mód Vám tedy zpřístupní všechny existující podklady. SPG má teď dokonce 2 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

24. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - C40-8W servisy bez C40-8W

Jako vždy s vydáním nějaké extra vrstvy pro jízdní řády je i tentokrát připravena modifikace, která odemkne extra 10 servisů pro loco C40-8W, která vyjde zřejmě ve čtvrtek. Součástí tohoto DLC bude i 1 nákladní vůz. Tato modifikace odemkne 10 extra servisů, ale neobsahuje scénáře (těch není známo kolik bude). Mod nepotřebuje kromě základní TSW 2 hry prakticky nic, protože SPG je součástí základní hry a pro modifikaci jsem použil lokomotivu 4400. Seznam servisů najdete na přiloženém obrázku.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - BR Heavy Freight pack - unlock

Update
BR Heavy Fright pack je již venku a tak není tento mód potřeba. Download je tedy odstraněn, protože by mohl způsobovat i pád hry.

Vzhledem k tomu, že je BR Heavy freight pack už na Steamu odemčen, ale k vydání zatím nedošlo, protože to zdržují console, tak jsem se rozhodl nahodit menší návod, jak toto DLC ve svém TSW 2 můžete plně zpřístupnit. Podmínkou je samozřejmě nutné vlastnit licenci pro toto DLC (tedy musíte vlastnit BR Heavy freight pack pro TSW 2020). V první řadě je potřeba do Steamu nahodit consoli (stisknout klávesu Win+R a zadat steam://open/console. No a potom do konzole napsat příkaz download_depot 1282590 1304441. Ve vaší složce Steam/SteamApps/Content by mělo být dané DLC k dispozici. Pak soubor překopírujte do DLC složky a přidejte k tomu .pak, který si zde stáhnete. Potom se Vám DLC plně zobrazí na trati NTP. [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [1 komentářů]

13. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - BR 204 a BR 363 pro RSN a MSB download

Očekávaná modifikace je tady. Pokud vlastníte obě loko, tedy BR 204 a BR 363, potom je pro Vás připravena modifikace, která přiřadí k servisům pd BR 204 i právě BR 363 na trati MSB. Jenže tím to nekončí, protože tahle modifikace obsahuje i přiřazení servisů od BR 363 i k BR 204 pro trať RSN. Obě loko tedy můžou pracovat na obou tratích. Může se stát, že modifikace bude mít vliv na některé scénáře (tyhle formace jsem nekontroloval). Pokud by byl někde výraznější problém, potom se o to klidně postarám :) Pokud patříte mezi uživatele, kteří chtějí mít obě loko v service režimu na obou tratích, potom není nic lehčího než si tuhle modifikaci stáhnout. Samozřejmě, že můžete umístit obě loko na obě tratě i bez této modifikace pomocí Scenario Planneru, ale ten neobsahuje kompletní jízdní řád.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.1 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

6. listopadu 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - FGW pro GWE

V uniklém dev buildu TSW 2020 byla k dispozici i verze FGW pro soupravu HST a 166. Protože Dev Build neměl každý tak jsem tuto modifikaci vůbec nevydával. Jenže finální verze tratě GWE pro TSW 2 ukázala, že autoři tento model zřejmě nedopatřením nechali (on byl i v TSW 2020, ale scházely mu klíčové soubory). Proč ho tedy nezačít rovnou používat. Aktivoval jsem tedy HST ve verzi FGW a 166. HST má 2 formace s FGW, 166 bohužel jen jednu a to 3 vozovou, protože 6 vozů se nepoužívá v jízdním řádu. O opravu skinu pro HST FGW (originál vypadá zvláštně) se postaral londonmidland. A teď už si užijte HST i 166 ve verzi GWR i FGW do doby než přijde update a DTG tuto soupravu odebere (nedávno tak odebral extra vrstvy jízdních řádu pro konzole, protože šly aktivovat a neměly jít :) Mimochodem FGW je použitelné i ve scenario planneru.

Autor: pampaliny a londonmidland
Celý článek » | download [7.7 MB] | Diskuse k článku [14 komentářů]