24. října 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - scenario planner bez limitu

Při vydání TSW 2 se uživatelé mohli dočkat i editoru scénářů, který je pojmenován jako Scenario Planner. Bohužel editor přináší několik limitů, jednak 30 scénářů pro jednu trať a druhým limitem je potom počet unikátních jednotek na trati. Počítají se jen unikátní, tedy když dáte na trať stejný vlak 10x, potom limit nemáte šanci překročit a nejste ničím limitováni. Jak se ale do hry dostává více a více vozidel, tím se stává tento limit celkem malý. No a k tomu Vám pomůže tato modifikace :) Instalace je trochu složitější, ale věřím že z popisu ji každý zvládne. Nutno říci, že vyžaduje zřejmě všechny německé DLC ze starého TSW. No a teď už k instrukcím:
- nikam zatím tento .pak soubor nekopírujte a jen spusťte hru
- vyberte si trať, jděte do nástrojů a zde najdete scenario planner
- začněte tvořit scénář, v nastavení scénáře zvolte off rails a začněte přidávat první servis
- nastavte to nejdelší nádraží (jak startovní tak i cílové) a při volbě loko zvolte BR 185.2, zde najděte formaci DB BR 185.2 + 30 mixed freight!
- dokončete scénář, opusťte editor, ukončete hru
- .pak soubor z tohoto archivu nakopírujte do DLC složky a spusťte znovu hru
- jděte znovu do stené tratě, vyberte si svůj scénář (nespouštět) a znovu editujte!
- přidávejte soupravy které chcete, při poslední nabídce zjistíte, že jste přes limit 31/30 :), hra už na to přes limit kašle, takže pokračujte...
- nutné říci, že daná formace obsahuje RRO 422, HRR 422 a 425, RT Talent 2, SKA ICE 3 a 8 německých elektríckých loko - proč to píšu ? Protože všechny tyhle jednotky při přidání budou vykazovat číslo 0, ale ve finále až tuhle modifikovanou formaci odeberete, tak se dané formace započítají následujícím způsobem: RRO 422 (4), HRR 422 (4) a 425 (4), SKA ICE3 (8), Talent2 (3) a k tomu 8 německých elektrických lokomotiv. Proto minimálně těchto pár multi jednotek Vám dá ve výsledku číslo 23. Pokud k tomu přidáte Talent2 ze SKA (4), potom budete na čísle 27 no a už Vám schází vybrat jen nějaké další 4 unikátní vozy (nutné přesáhnout číslo 30!!)
- po dokončení všech servisů je nutné tuhle formaci odebrat - můžete si ji samozřejmě nechat, ale ukončete hru a odeberte .pak soubor z DLC adresáře
- teď už můžete znovu nastartovat hru a zahrát si svůj scénář - takhle si můžete předpřipravit několik scénářů (nutné překročit číslo 30!) k pozdějšímu dokončení :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. října 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - vlajky pro menu v 1.1

Ve čtvrtek se kromě nové Německé tratě dostanou na Steam i další DLC, které jsou portované z TSW 1. Konkrétně se jedná o Kanadskou trať (OSD), Německou (RRO) a Britskou (WSR). Ke kompletní kolekci už tak budou scházet pouze 2 Britské tratě. Zatím se skutečně rozloučíme s NEC (možná, že DTG jednoho dne tento port provede). Každopádně s přidáním tratí do TSW 2 je zde modifikace, která dodá k novým tratím vlajky v menu. Můžete se tak už předpřipravit na zítřejší kolekci. Jako vždy stačí jen nakopírovat do Vaší DLC složky (pokud již máte předchozí verzi, potom ji jen přepíšete).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.3 KB] | Diskuse k článku [5 komentářů]

1. října 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - vlajky pro menu 1.0

Při vydávání starších DLC pro TSW 2 se DTG rozhodlo, že do menu pro tyto tratě nepřidá vlajku z důvodů snadného rozeznání od tratí TSW 2 a starších. No a protože to v menu vypadá celkem divně bez těch vlajek, tak je tady taková jednoduchá modifikace, která Vám ty vlajky přidá. Aby to bylo snadno rozeznatelné od nových DLC, ve vlajce je číslovka 2020. Rozhodně to vypadá lépe než kompletně prázdné. Pokud Vám prázdné místo nevadí, potom není tenhle mód určen pro Vás. Vlajky se přidají do všech současných DLC.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [44.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. října 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - Koln Aachen jízdní řád 1.2

Po vydání dnešní kolekce starších DLC pro TSW 2, která obsahuje i německou trať MSB, přestala verze 1.1 fungovat. Proto je zde verze 1.2, která přidává do archivu .pak soubor s pro majitele MSB. Soubor vyžaduje HRR pro BR 422. Tentokrát jsem nepřipravoval další verze. Nepředpokládám, že by někdo potřeboval verzi bez HRR s MSB. Kdyby tuto verzi někdo vyžadoval, potom ji můžu připravit, prioritou pro mě bylo udělat verzi, která bude fungovat s BR 422 a MSB. Jinak pokud vlastníte DSN, potom si opět můžete do MSB přidat BR 204 servisy z jízdního řádu přes tuto modifikaci, která stále funguje i se současnou verzi hry. Můžu samozřejmě připravit i verzi s Class 66.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [139.2 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

15. září 2020 Download - Train Sim World

TSW 2 - Koln Aachen jízdní řád - download

A je to venku. Slibovaná modifikace, která odemkne kompletní jízdní řád, který je součástí Koln - Aachen tratě. Za normálních okolností by se odemkl po vydání RRO a MSB, ale teď už na tyto dvě tratě nemusíte čekat a můžete se pustit klidně do hraní. Původní verze modifikace vyžadovala RSN, HRR a BR 155. Na poslední chvíli jsem se rozhodl, že bych mohl potěšit všechny (né jen ty, kteří vlastní potřebné DLC) a tak jsem udělal hned 5! verzí. Soubory jsou podle toho pojmenované (vše je obsaženo v jednom zipu) a instalaci by měl tady zvládnout úplně každý - i vybrat si tu správnou verzi.
Modifikaci si tak můžou ninstalovat i uživatelé, kteří nemají žádné z potřebných DLC, zkrátka nakopírují do DLC složky pouze soubor KolnTimetableBasicGameRequiredOnly.pak. Uživatelé, kteří vlastní pouze RSN si nakoupírují soubor obsahující pouze RSN, ti co mají jen HRR tak zase pouze HRR no a ti co mají RSN i HRR (bez BR155) tak si nainstalují soubor obsahující RSN i HRR. Pro ty co mají všechno je tu taktéž soubor, který obsahuje všechno :)
Teď něco málo k těm verzím... základní verze přidává osobní servisy pod Talent 2, nákladní nenajdete, protože žádný nákladní vlak není součástí základní verze hry (maximálně SPG :)
HRR verze přidává 422 a 425 pro osobní dopravu (opět žádný nákladní vlak)
RSN verze přidává Dostos a nákladní vlaky (servisy určené pro 422 jsou obsluhovány soupravou 442 - Talent2)
RSN a HRR verze přidává vše co je potřeba - nákladní i osobní vlaky
RSN, HRR a 155 přidává ještě BR155 a jeden extra nákladní vůz.
Vzhledem k tomu, že v některých verzích je použita jednotka 425 a 442 místo Dostos, tak je tato formace prodloužena a některé části nemají kola - stejný problém byl s Talent2 v TSW 1, kde jsem dělal 4 vozovou verzi.
Update v1.1 - menší chyba nastala při basic verzi a při RSN. Rychlá aktualizace by měla tento problém vyřešit. Pokud máte čistě základní hru a nebo RSN, potom je dobré stáhnout tuto novou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [129.4 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

26. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - GWE jízdní řády

Tak čistě náhodou se mi podařilo zjistit, že trať GWE obsahuje více jízdních řádů než jen klasický původní. Dobře o jednom extra jízdním řádu vím již delší dobu, ale zatím jsem nebyl schopen jej do hry dříve dostat. Teď nastala změna a onen jízdní řád je možné do hry nahrát. Mimochodem jedná se o jízdní řád, který je určený pouze pro konzole (obsahuje méně servisů a zřejmě i kratší formace). Druhý jízdní žád je pro mě novinkou, protože nese název PR Timetable (Paddington Reading) a obsahuje pouze jednotku HST a s ní několik servisů. Tenhle jízdní řád neobsahuje žádné master data (soubor s časy) a tak jsou soupravy vždy na stejném místě při nahrání téměř všech servisů (alespoň ty co jsem zkoušel).
Instalace je jako vždy popsána v readme.first souboru. Pro správnou funkčnost potřebujete samozřejmě GWE trať. Přepínání mezi jízdními řády se dělá přes Journey mód při volbě Chapter 5 (Switching timetable). Zde si můžete vybrat všechny 3 (DMU je základní, PR je jen HST a XBOX je konzolová verze). Na jízdní řád je nutné 2x kliknout a nechat hru nahrát jeden servis, během toho se zároveň nahraje nový jízdní řád. Servis stačí ukončít návratem do menu a nový jízdní řád můžete vyzkoušet v Service režimu (Timetable mod). Ostatně vše je hezky ukázáno na přiloženém videu, které jsem připravil pro snadnější pochopení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [473.4 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

5. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.2

Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi modifikace s označením 2.0 a moje původní modifikace 1.1 zatím neustále padá díky aktualizaci od DTG tak jsem se rozhodl vypustil alespoň malý update pro původní verzi. Celý update spočívá v tom, že jsem odstranil jednotku BR 422, která způsobovala padání hry (DTG totiž udělalo update a odebralo 3 vozovou formaci 422 ze hry a já jsem na tuhle formaci linkoval). Stejně tak aktualizovali soubory formací a já jsem zatím upravil jen některé soupravy. Na oplátku za odebrání jednotky 422 ze všech tratí kromě RRO jsem do modifikace přidal dieselovou loko BR 204, kterou si tak můžete konečně užít na všech tratích. Modifikace není úplně perfektní, jednalo se jen o rychlovku, ale je hratelná a hra mi zatím ani jednou nespadla. Jednotku 422 samozřejmě vrátím a to všetně jednotky BR 425... vše chce jen čas... myslím, že jsem na dobré cestě a věřím, že se Vám to čekání vyplatí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

30. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v1.2

V předchozí verzi 1.1 se vyskytla chyba v Class 31 na trati NTP, kde nečekaně při nahrávání servisů hra padala. Opravil jsem tedy danou chybu a je tedy k dispozici verze 1.2. Kdyby se vyskytla ještě nějaká další chyba tak neváhejte o tom informovat v diskusi pod článkem.
Pro instalaci smažte existující .pak soubor a nakopírujte nový.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.2 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

28. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - Cement Circle Scenario Fix

Jak to vypadá, DTG si moc práce nedalo s testováním posledného DLC a jeho dopadu na ostatní formace, které se používají i ve scénářích. No a díky právě poslední aktualizaci došlo ke změnění některých formací na trati TVL. Díky této změně se potom scénář Cement Circle pro Class 31 stál nedohratelným, protože Dispatcher nevěděl jak naložit s otočenou formací. Osobně nečekám, že by DTG ještě před ukončením podpory vypustilo nějakou opravu. Naštěstí to lze jednoduše opravit a postačí k tomu mnou zatím získané dovednosti :) Pokud máte tedy TVL a k tomu i Class 31, potom by tahle oprava měla být určena právě pro Vás. Instalace je stejná jako při ostatních modifikacích a je popsána v readme.first uvnitř archivu.
Co je opraveno ?
- formace, které měly otočené loko jsou modifikoval a nahrál do adresáře formací přímo v daném scénáři (původní formace jsou stále i v servicemode adresáři)
- modifikace jízdního řádu daného scénáře aby používal formace ze složky formace uvnitř scénáře
Scénář je bez problémů dohratelný do konce... jenže modifikace sebou přinesla 2 kosmetické chyby (těžko si jich všimnete, ale já o nich vím :)
- při startu scénáře sice vidíte kompletní formaci (je plně funkční), ale při zobrazení 2D mapy zjistíte, že je ve formaci nějaké díra... nemá vliv na hraní, formace funguje bez problémů
- modifikací jízdního řádu došlo k naručení scriptu pro zobrazovací tabule u souprav 101 (zobrazení cílové destinace). AI tak nemá přednastavenou cílovou destinaci - nedošlo k poškození - když si vezmete AI soupravu, tak tu destinaci můžete nastavit ručně :) Pouze jsem modifikací naručil automatický script... opravím později :)
Tohle jsou 2 chyby, které jsem vypozoroval... a teď už hurá do hraní :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [30.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.1

Po delším čekání je tady aktualizovaná verze UK módu, která přidává všechny UK loko na všechny UK tratě + DBS 66 na DE tratě (pokud máte DE modifikaci). No a co je vlastně v této verzi nového ? Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi UK módu a nebude to jen tak hned, tak jsem se rozhodl aktualizovat své staré modifikace. První z nich je tedy právě UK, do které jsem přidal Class BR 20 na všechny tratě. Myslím si, že na některých formacích se tato loko celkem zapotí. Pokud nebudete schopni nějaký servis dokončit, potom klidně napište jméno servisu, čas startu a hlavně tratě na kterých dané servisy najdu. Bez těchto informací se těžko vyhnu stejnému problému i u nové UK modifikace 2.0 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [61.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]