11. května 2023 Novinka - Derail Valey

Již letos v červnu

Dlouho očekávaný update s názvem Simulátor pro Derail Valley je téměř zde. Dočkáme se ho totiž poslední den v červnu, tedy 30. června. Update přinese do hry spoustu zajímavých novinek a pro stávající hráče je kompletně zdarma. Pokud hru ještě nevlastníte a toužíte po ní (máte ji v seznamu přání), potom doporučuji hned zakoupit, protože cena se od zítřejšího dne (tedy 12.5. od 19h) zvedá (momentální cena je 17 euro, zítra se cena zvedne na 35 euro - uvádějí 39,90 dolarů). Více informací o tomto updatu můžete najít na steam stránce.

Diskuse k článku [1 komentářů]

8. července 2022 Novinka - Derail Valey

Derail Valley: Simulator - stav velké aktualizace

Deral Valley se mělo dočkat velké aktualizace s podtitulem Simulator začátkem letošního roku. Autoři se ale rozhodli aktualizaci trochu odložit a zamakat na ní pořádně. Podle posledního postu na Steamu se autoři blíží zdárně ke konci a čistě teoreticky jsou 3 - 5 měsíců od vydání (tedy pokud budou spokojeni, tak vše vyjde za 3 měsíce, pokud né tak prostě za 5 měsíců). I to se samozřejmě může změnit. S vydáním nové aktualizace poporoste i současná cena pro nové hráče na $35.99. Osobně si myslím, že i nová cena za tenhle simulátor bude v pohodě, protože třeba již nepodporované TSW 2020 se stále prodává za 40 euro. Každopádně kdo bude chtít trošku ušetřit, tak nezaváhá a hru si zakoupí ještě v předstihu, protože update by měl být zdarma (alespoň minulé větší aktualizace zatím byly).
No a co by vlastně nová aktualizace měla přinést ?
- střídání dní a nocí
- lepší simulace počasí (lepší mraky, mlha, déšť, bouřka, atd...)
- vylepšená světla a vizuální efekty
- lepší simulace vody (odrazy, stříkání vody při průchodu, apod...)
- zlepšeno renderování
- nové lokomotivy a to včetně vylepšené simulace již stávajících
Novinek je samozřejmě více, ostatně vše se můžete dočíst ve zmíněném článku. Osoně považuji Derail Valley za opravdu vydařený simulátor, který jen tak neomrzí. Není to totiž jen klasické ježdění z bodu A do bodu B, ale je nutné opravdu plnit někdy až pomalu nesplnitelné úkoly na kterých si stavíte svou kariéru a tím se ve hře dále posouváte. A pokud máte sadu VR, potom hra získává zcela jiný nádech. Za současnou cenu by to byl hřích nekoupit (pokud čekáte na slevu, potom můžete čekat ještě hodně dlouho, protože za celé 3 roky co je hra k dispozici na Steamu ještě nebyla v akci a pochybuji že teď v nějaké akci bude, když se blíží vydání podtitulu Simulátor, který zvedne dokonce i současnou cenu.

Diskuse k článku [1 komentářů]

6. prosince 2021 Novinka - Derail Valey

Derail Valley Simulator

Možná jste o tomto zajímavém simulátoru ještě neslyšeli. Možná patříte mezi aktivní hráče. Každopádně se nám blíží velký update, který ponese Derail Valley Simulator. Původní datum konec roku 2021 se bohužel nepodařilo dodržet a oficiální vydání je momentálně stanoveno na březen roku 2022. V současné době startuje uzavřená beta. No a co by měla verze s označením Simulator přinést ?
- střídání dní a nocí
- dynamické počasí
- vylepšená simulace díesel-elektrických lokomotiv
- vylepšená simulace parních lokomotiv
- předělané GUI
- sandbox režim
- a spousta dalších menších věcí + další věci budou oznámeny
Stejně jako minulý větší update i tenhle bude zdarma.

Diskuse k článku [2 komentářů]

22. května 2020 Novinka - Derail Valey

Derail Valley Overhauled

Derail Valey asi není třeba zdlouhavě představovat. Původně tvořený VR simulátor, který fungoval i bez VR se dočkal velké aktualizace. Nutno říci, že Derail Valey je zatím stále v předběžném přístupu a na hře se neustále pracuje (ostatně stejně jako Mashinky). Autoři do volné aktualizace vložili opravdu hodně úsilí a na hře to jde poznat. Tak jako mě původní verze moc nenadchla po vydání této aktualizace jsem neváhal a hru si okamžitě pořídil. Škoda jen, že se DTG trochu neinspirovalo. Neříkám, že všechno je parádní v Derail Valey, ale rozhodně je tam spousta věcí lepších než v TSW. Navíc ve hře funguje ekonomika, režim kariéra a co je hlavní... za své chyby prostě zaplatíte. Stejně tak jako třeba v Euro Truck Simulátoru si zaplatíte za poškození, tak i v Derail Valey Vaše konto nezůstane nedotknutelné. Jinak je hra opravdu zábavná a momentálně je pro mě zábavnější jak TSW (to jsem mimochodem nehrál už hodně dlouho, protože se raději věnuji jeho modifikacím).
Derail Valey si mimochodem můžete zakoupit na Steamu za krásnou cenu 17 euro. Než tak učiníte, určitě si prohlédněte některé videa z poslední verze Overhauled (youtube i twitch jich nabízí spoustu). Osobně své investice nelituji a raději Derail Valey, který přináší mnohem více zábavy, než M3 pro TSW :)

Diskuse k článku [6 komentářů]