World of Subway odhaluje detailnější informace

Není to tak dávno co jsem Vás informoval o projektu World of Subway, který spadá pod křídla společnosti TML Studio. TML Studio se rozhodlo poodhalit první část detailnějších informací ohledně jejich první chystané tratě New York PATH. Myslíte si, že mají co hráči nabídnout ? Snad Vás tato první část informací navnadí...

Mnozí z Vás si určitě kladou otázku, jak se TML Studio postaví k ovládání dveří. Vyřeší to stylem, že každou stranu dveří budete ovládat zvlášť a navíc otevírání a zavírání dveří půjde vidět jak z venku tak i uvnitř vozu. Nebude scházet i možnost otevřít obě strany dvěří najednou.

Každý z Vás byl alespoň jednou v Pražském metru. Podél kolejí je vedena napájecí kolej, kterou jsou napájeny soupravy. Na určitých místech můžete najít napájecí kolej na levé či pravé straně. Je-li souprava zrovna v úseku, kde jedna kolej končí a druhá začíná na druhé straně tak dojde při přechodu k záblesku. Není to pravidlem, ale z 99% se tak stane :) I autoři World of Subway o tomto jevu ví a nebude chybět v jejich simulátoru. Jak sami dodávají, tenhle jev se nejlépe pozoruje v tunelu, takže se máte na co těšit.

Dále autoři slibují reálné chování soupravy za jízdy. Hned od začátku jízdy se bude souprave reálně pohybovat, stanoviště se pohupovat (doufám, že lidi ve vagónu budou na prudkou brzdu reagovat :)

Zrychlující a zpomalující efekt má dodat větší realističnost viditelnou hlavně ze stanoviště. Bude se tak dít dokud nedosáhnete Vaši povolené rychlosti popřípade pokud prudce zabrzdíte a nedosáhnete rychlosti 0.

Plně konfigurovatelná klávesnice (jak jistě víme tohle je problém Rail Simulatoru). Hráč si tak bude moci namapovat klávesnici jak sám bude potřebovat a jak mu bude vyhovovat.

3D cabview, ve kterém se budete moci porozhlédnout okolo. Moc místa na procházení zde asi nebude, ostatně autoři ani o volném pohybu moc nepíšou.

Při stání vlaku ve stanici budete mít možnost přepnout se do vozidla na místo pasažéra a projít se tak po soupravě. Ostatně s plnou podporou procházení to autoři myslí vážně a tak budete moci ze soupravy vystoupit a procházet se po nástupišti. Jak autoři slibují, některé mise budou začínat na nástupišti s tím, že musíte vejít do dveří směřující na stanoviště.

Možnost přepínání stanoviště je už snad v dnešní době samozřejmosti a ani zde nebude chybět. Dokonce jej budete v hojném počtu využívat. Jenže pozor, nebude stačit klávesa na přepnutí. Musíte ze soupravy vystoupit, projít po dlouhém peronu až na druhou stranu soupravy a opět nastoupit! Takhle bude probíhat změna nástupiště. Co na to říci ? mlask...

Na závěr autoři dodali, že se můžete těšit na realistické hrátky se světlem. Ostatně světelné detaily jste mohli pozorovat na jejich screenech už dříve.

Nevím jak Vy, ale já se na tenhle simulátor po těchto novinkách začínám pořádně těšit.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [4]

mirco | 22. června 2008 | 21:34 |

Nový screeny:
http://www.world-of-subways.com/?id=193

CybGate | 18. června 2008 | 14:42 |

Je vidět, že u toho přemýšlí a nedělají to jen pro maximální zisk -> zjednodušení pro masy a arkádovistost.
Buďto mají "kravaťáky" od fochu nebo to drží v rukách myslící člověk, ne jako u EA v případě RS.

Doufám, že se to fakt povede, vypadá to na zatím nejzajímavější kousek. :)

leonell | 18. června 2008 | 11:26 |

Sám bych to nenapsal líp. Dobrý?

Pernik | 18. června 2008 | 10:58 |

Těšil bych se, kdyby to byl simulátor železnice. Škoda, že jde jen o metro.