TSW 2 - editor formací

Je to již přes rok, co vydávám modifikace pro Train Sim World a nacházím nové a nové věci. Hodně mě k tomu inspiroval právě stream z první ukázky editoru. Tehdá DTG nedodrželo slib a celý editor nevydalo. Hecl jsem se a začal jsem pracovat na svém. No a protože DTG editor zrušilo kompletně tak jsem se rozhodl, že svůj počin postupně zveřejním. Nečekejte žádné zázraky, první verze obsahuje editor formací. Nutné vědět, že nemůžete editovat existující formace, ale můžete si vytvořit formace se stejným jménem, které potom nahradíte. Důležíté je kompletně extrahovat .pak soubory a při tvorbě formací dodržet kompletní strukturu.
Pro správnou funkci budete potřebovat Unreal Engine 4 a svůj projekt. Soubor extrahujte do svého projektu (měla by tam být složka Plugins).
Po spuštění najdete editor formací v položce Miscelaneous -> DataAsset -> TrainFormation. Pro správné naplnění souboru formací budete potřebovat RVD soubory, které vytvoříte stejně, ale místo TrainFormation zvolíte RailVehicleDefinition (soubor bude prázdný a poslouží jen k nalinkování původního RVD či jiného souboru formace). Stejně tak pokud chcete převážet náklad, potom musíte vytvořit CargoAsset (náklady jsou uloženy v Core hry). Důležité je dodržet opravdu adresářovou strukturu a hlavně stejné jména formací. Dále je potřeba dodržet délky formací jinak se nebudou zobrazovat správně.
Ve finále dejte v editoru Launch, vše se uvaří (cook) a je to téměř připraveno k použití. Ve finále musíte vytvořit ještě .pak soubor... Pro vytvoření pak souboru použijte u4pak nebo unrealpak. Důležité je zkopírovat pouze soubory formací... né ty RVD a Cargo soubory!!
Neříkám, že je celá práce jednoduchá, ale pokud někdo zvládá vytvářet modifikace, potom bude tohle hračka :) Užijte si první verzi tohoto editoru (nutné říci, že DTG neustále aktualizuje soubory formací, toto není poslední verze, ale formace z tohoto editoru budou fungovat i ve scenario planeru).

download - [UE4_TSW2_FormationEditor.zip] [68.1 KB]

Staženo: 1142x

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [3]

AnonymnĂ­ | 31. ledna 2022 | 17:17 |

There should be an easier way for this to work

Max | 7. listopadu 2020 | 18:10 |

Ich habe verzweifelt versucht wie man es mit UE4 macht und habe es aufgegeben !

Max | 7. listopadu 2020 | 15:18 |

Kann man auch einfach ein Zug entfernen und dort ein anderen Zug raufsetzen im Fahrplan Modus ?

Can you simply remove a train and add another train there in timetable mode?