Trainz Railroad Simulator 2022

Trainz: New Era jako Kickstarter projekt nastartovalo pokračování Trainz Railroad Simulátoru. Díky tomu, že se New Era projekt chytil tak v roce 2018 vyšel Trainz Railroad Simulator 19. Netrvalo dlouho a blíží se k nám vydání i Trainz Railroad Simulator 22, který je momentálně v předběžném přístupu. Ano, není zde verze každý rok jako u simulátorů od DTG, ale zase co se funkcí a krajiny týče, dovolil bych si říct, že je na tom TRS 22 podstatně lépe. I verzi 22 si můžete pořídit několika způsoby. Hru buď můžete koupit, ale jakékoliv downloady z Auranu jsou potom hodně pomalé a nebo si hru můžete pronajmout ročním poplatkem (jde platit samozřejmě i měsíčně, ale s ročním poplatkem ušetříte) s tím, že hru vlastně nevlastníte (když přestanete platit tak prostě o vše přijdete), ale k tomu máte hned několik bonusů. V první řadě je to rychlejší download z Auranu bez kterého se prostě neobejdete, pokud nechcete čekat hodiny, dny či týdny než se stáhnout určité přídavky či aktualizace pro různé tratě. Mimochodem rychlejší download se dá dokoupit, ale jsou to opět extra finance. Hra samotná stojí $69.99 USD, roční předplatné stojí $69.49 USD no a pak má auran ještě zlatou třídu, která stojí $129.49 USD ročně. Rozdíl mezi klasickým předplatným a zlatým je jasný - zlatá verze = přístup ke všem DLC před vydáním, přístup ke všem již vydaným DLC, slevy v Trainz obchodě. Obě předplatné navíc zahrnují přístup ke všem verzím Trainz a novému Surveyor 2.0 editoru (na tvorbu světů).
K dispozici je i velmi povedený trailer, který v určitých místech vypadá jako reálně natočený svět.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [4]

Br111_Fan | 15. dubna 2022 | 00:12 |

To all english users here: Trainz isnt really a proper simulator, more like a game were you can build routes and drive trains for fun, but without much realism.
Ive bought Trainz 2019 in the steam sale a couple of months ago for about 30€ and tryed it.
The game itself normally costs around 70€/$, what ist pretty expensive if you compare it with TS2022 or other simulators.
The graphics itself doesnt look to bad, but are nothing special for todays standarts. There are lots of mods for Trainz, but a lot of them are for older versions and therefore a bit outdated.

The worst thing about trainz are the physics and realisim and especially the train controls. And the sounds are also not that good. The controls are... well if you want to say it short... just thrash and not in any way realistic. There is a "easy" control mode, wich is called "DCC" and its just moving forward and backward like a toy train without any propper physics. The "realistic" control mode is also not very good. You just have 2 controls, one for driving and the other one for breaking. The physics are still the same as if you use the "DCC" mods. Trains brake and accelerate like racecars or even rockets and it just feels completly unrealistic.

To sum up, Trainz isnt in any way a good simulator and not worth 70€. Even 30€ are to much for this game. No propper physics or good sounds etc.
Save your money and buy real simulator games instead of this overpriced train game for kids.

Highlander | 14. dubna 2022 | 10:48 |

to Pampaliny: Samozřejmě, o DTG se tady nemá cenu bavit, to je společnost zaměřená na ždímání peněz od fanoušků železnic. Nějaká snaha o vyšší mety je jim očividně cizí.
Ale zpět k TRZ. Tady je problém v tom, že se snažili o jakousi kompatibilitu se staršími verzemi, ale moc se jim to stejně nepovedlo. Místo aby do toho v N3V "řízli" a přišli s úplně novou hrou na vyšší úrovni (jako to udělali nepříliš zdařilým způsobem v DTG). Čili v N3V recyklují to beznadějně zastaralé. Výhodou oproti TSW je, že v TRZ zůstal k dispozici plnohodnotný editor světa - i když ten měl před 10 lety spoustu nedostatků. To je právě to, co mě u TRZ2022 zajímá nejvíc - jestli zde došlo k nějakému výraznějšímu zlepšení? Kosmetické záležitosti mě nezajímají. Mám vícero bodů, které bych si chtěl v jejich editoru ověřit, čili nějak už si to zařídím...
Ještě k těm ohavným výhybkám v TRZ: Vzpomínám si, že už do verze TRZ-09 vytvořili nadšenci (ó hrůzo, z Ruska) krásnou sadu plně animovaných modelů se vším všudy, včetně různých textur (plně ojeté kolejnice, polorezavé, totálně zrezivělé...) Stačilo je pak podložit neviditelnými kolejemi, aby byly sjízdné. Bohužel všechny byly pouze pro rozchod 750mm. Ale je to příklad, že i v TRZ to jde, když se chce!! A tímto by se měli řídit především v N3V Games...

pampaliny | 13. dubna 2022 | 19:45 |

to Highlander: tak ono v podstatě stačí si to zaplatit na ten měsíc, vyjde to mám pocit na $8. Měsíc je dlouhá doba na vyzkoušení, pak se to dá zaplatit na rok nebo rovnou koupit :) Je jasné, že to nejsou grafické orgie, ale musím bohužel konstatovat, že TSW taktéž nejsou grafické orgie, protože DTG recykluje věci z klasického TSXXXX. Když si porovnám jiné hry na UE4 enginu, tak je TSW takový slabší průměr (kdybych to měl hodnotit známkou tak 3-)

Highlander | 13. dubna 2022 | 12:12 |

No nevím. Trainz jsem opustil v roce 2012, kdy mě totálně zklamala verze "12". Ovšem při pohledu na zmiňovaný trailer pro verzi "22" jsem na rozpacích i dnes: Grafika jako před 10 lety, jádro engine hry bude nepochybně stejné. Tudíž o nějaké reálné fyzice, či o volném pohybu po vozidle či v terénu si můžeme nechat leda zdát. Kolejiště navenek pořád stejné, taktéž i ty hnusné výhybky bez srdcovek a pohyblivých jazyků (někde ty jazyky nejsou pro jistotu vykresleny vůbec!!). Tohle má být simulátor na úrovni roku 2022?! A za sedmdesát doláčů?!! To si N3V Games dělá ze zákazníků kozy...
Rád bych napsal obšírnější hodnocení, ne jen povrchní dojem z traileru (či spíše z thrileru). Budu si tu věc muset odněkud stáhnout a probádat. Steamem nabízené 2 hodiny na vyzkoušení jsou naprosto nedostatečné.