BVE 1 recenze

Podle mě se jedná o nejlepší vlakový simulátor na PC (zatím). Proč nejlepší? To hned vysvětlím. Vezmeme to tedy popořádku.

Minimální konfigurace této hry je PENTIUM 166 - 200 MHz. Neměl sem šanci tuhle informaci ověřit, protože já mám 233 a tady funguje normálně. Dále bude zapotřebí trošičku více RAMKY. Někde sem viděl, že stačí 32 MB, ale to stačí jen na nějakou jednoduchou dráhu. Já mám 128 MB a některé dráhy se příšerně koušou. Takže budíž, stačí 32 MB. Ke grafice toho moc nevím. Hra zřejmě vyžaduje 3D grafickou kartu, ale nevím jestli je podmínkou.

BVE má jen jednu malou nevýhodu. Veškerá menu jsou v japonštině. Ti co nemají nastavené japonské prostředí a nainstalované japonské fonty uvidí klikyháky jako já. Ovšem menu je tak jednoduché, že pokud při prvním pokusu kliknete na exit, potom už se nezpletete. Více jak 2 tlačítka tam totiž nejsou.

Jak se to ovládá?
Ovládání je jednoduché. Tedy šipkou vpřed nebo vzad určíte vlakové soupravě, zda má jet vpřed nebo couvat. Pokud chcete vlakovou soupravu rozjet, musíte stiskout Y(Z). Pokud budete brzdit, provádí se to klávesou _-. V některých soupravách se brzdí A. Pokud chcete ubrat brzdu musíte stisknout klávesu .:. nebo Y(Z). Dveře se otvírají a zavírají samy.

Plus:
- stovky addonu
- souprava může jezdit vpřed i vzad
- pokud ji nechate stat v kopci a odbrzdite, sama se rozjede

Mínus:
- žádné kolize
- nemůžete zavírat a otvírat dveře
- ostatní vlakové soupravy stojí jako by ke kolejím přimrzly
- cestující zde také nejsou :(

Teď jedno info, jak hru vlastně instalovat:
1) musíte si stáhnout BVE simulátor (download>bve>bve.zip)
2) v archivu BVE.ZIP se nachazi hned 4 spustitelne soubory. První musíte spustit BVE1225.EXE. To je totiž onen simulátor. Veškeré nastavení nechte tak jak vidíte a klikněte jen na počítač. Tím instalace opravdu začne. Na konci instalace obvykle vyskočí error. Stačí zde pouze stisknou IGNORE a vše je OK.
3) další 3 exače otevřete pomocí programu WINZIP nebo WINRAR. No a určitě už tušíte co bude následovat? No extrakce. Pokud WINZIP nebo WINRAR hodí nějakou chybku, rozbalte archiv po adresářích. Všechno patří do adresáře .BVE, kde se vytvoří podadresáře.
4) dále doporučuji stáhnout soubor panely.zip, kde se nachází anglická verze CFG souborů pro mašinky. Budete je potřebovat.
5) teď už stačí hru spustit. Hra hodí při loadu pár chyb, ale pokud nehodí chybu ve znění něco s panel.cfg, máte vše v pořádku. Prostě při erroru stačí jen entrovat.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [3]

Anonymní | 11. září 2008 | 12:59 |

метро

Anonymní | 11. září 2008 | 12:58 |

МЕТО

huba.buba | | 3. května 2005 | 19:17 |

veškerá menu samozřejmě dávno nejsou v japonštině- stačí základní znalost angličtiny- hra samotná má samozřejmě český překlad stažitelný na českých bve stránkách www.bve.wz.cz - tak hodně zábavy