18. dubna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.7

Populární modifikace, která odstraní Out of Bounds trigger z mapy a zároveň Vám dá možnost volného pohybu po mapách. Důležité je, aby na mapě byla část kolem kolejí, která neobsahuje žádné zábradlí, ploty, keře, apod... Čistě volná místa, která na nic nenavazují Vám umožní vstup do částí, které jsou normálně nedostupné, protože normálně jste omezeni jen na předem daný koridor kolem tratě. Modifikace nevyžaduje nic extra. Funguje jen na tratích, které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

18. dubna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.2

Jako při každém novém DLC (tedy pokud se jedná o trať) tak i teď je k dispozici mastery unlocker, který odemkne overlay pro nové MML DLC. Decals byly součástí jádra hry už někdy v březnu, takže ty jsou již součástí balíčku nějakou dobu. Balíček obsahuje i všechny předešlé mastery a nevyžaduje nic extra ke své funkčnosti. Bude fungovat jen na tratích, které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.8 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

18. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update z 17.4.

Autoři SimRail nelení a vydávají další větší update, který přináší do hry opět zajímavé prvky. Autorům se podařilo uzavřít spolupráci s Koleje Mazowieckie a díky tomu budou k vidění ve hře i vlaky v jejich barvách (pro ty kdo nemají ještě SimRail je díky tomuto partnerství opět sleva na Steamu a to až do neděle - není běžnou praxí, že hra v předběžném přístupu je na Steamu v akci).
Další zajímavostí je nový traťový úsek pro nákladní vlaky, který vede z Lazy LC přes Przemiarki - Koziol až do Dabrowa Górnicza Wschodnia. Zde se pohybují soupravy vlaků s čísly 412050-412098 a 442001-442049. Dává to samozřejmě další možnosti ve hře a nedivil bych se, kdyby toho občas někdo využil i pro přesměrování třeba IC a EC vlaků z důvodů např. nehody na trati :)
Další změnou je větší optimalizace hry, kdy i hráči s pomalejším počítačem by mohli mít ze hry něco hratelného. Pořád bych se ale držel minimální konfigurace, přeci jen to asi nepojede 30 FPS někomu, kdo má ještě P4 :D
No a poslední novinkou, kterou přináší tento update jsou 2 nové dispečerská stanoviště - Juliusz in Sosnowiec (klasický velký panel) a Szeligi (počítačový panel).
Řekl bych, že výčet novinek je opravdu dostačující a DTG s updaty se může někde krčit v koutě :) Autoři SimRail si opravdu podporu zaslouží.

Diskuse k článku [3 komentářů]

8. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update venku

Pro SimRail je venku další zajímavý update, který přináší do hry konečně slíbené náklady. Už netaháte pouze prázdné nákladní vozy. Pestrost nákladů je zajímavá a opravdu to dodáva hře lepší atmosféru. Kromě nákladů jsou k dispozici další 2 nové stanoviště dispečera. Stejně jako při ostatních releasech i zde je problém, že nové stanice budou nějakou chvilku nedostupné, protože je chce obsluhovat každý :) Novinky se dočkalo i online menu, kdy už nemusíte náhodně zkoušet kterým směrem souprava jede. Oprav je samozřejmě více. Krom toho autoři finalizují jednotku EN57 (jak autoři poznamenali, tvoří se finální nástřik :). Za mě je SimRail na velmi dobré cestě stát se minimálně nástupcem klasického Train Simulátoru od DTG a nebál bych se říct, že snad i TSW, protože na rozdíl od DTG autoři skutečně naslouchají komunitě a dodávají do hry i věci, které před tím vůbec neplánovali (viz. například možnost hrát za cestujícího, která je na jejich seznamu).

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. dubna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.1

Máte chuť si zaběhat po testovací trati (Training center) a hledat velikonoční vajíčka ? :) Oficiálně event od DTG začíná 5.4., ale díky této modifikaci si můžete zobrazit velikonoční vajíčka na testovací trati již teď. Součástí tohoto mastery jsou i velikonoční decals. Training Center tak po Vánočním nášupu dostává i jeden velikonoční. Jsem jen zvědav zda se DTG na halloweena vytáhna a hodí do placu i nějaké dýně :D Master Unlocker obsahuje i všechny předešlé verze. Není potřeba nic extra vlastnit, funguje vždy jen na DLC, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2023 Novinka - Train Simulator

Train Simulator s celým světem

Může to znít jako sci-fi, ale Microsoft již dokázal, že zvládne generovat 3D svět pomocí Bing map a Azure cloudu za použití ai technologie. Jejich výsledky nejsou vůbec špatné a technologie, kterou používají se neustále zlepšuje. Důkazem může být jinak vypadající Flight Simulator, který vypadal jinak při prvním vydání. Rozdíly jsou znatelné a technologie je vylepšena natolik, že jde použít i pro opravdu detailnější zobrazení. Ve finále to znamená, že Microsoft momentálně pracuje na novém Train Simulatoru, který pohání stejný engine jako Flight Simulator s vylepšeným generátorem prostředí. Pro zajímavost Microsoft k tomu používá Blackshark.ai generátor. Stejně jako pro Flight Simulátor si budou moci uživatelé prostředí vylepšovat či modelovat reálnější stavby. Hra má obsahovat kompletně veškerou železnici z celého světa. Samozřejmě vozový park nebude kompletní a to včetně detailnějších tratí. Ty budou opět rozděleny jako ve Flight Simulátoru do několika edicí (tam se jednalo o letadla a letiště). Ostatní vozový park bude k dispozici později jako různé placené DLC (ostatně tenhle model již funguje několik let pro různé simulátory :). Datum vydání není známo, ale pokud se zadaří tak první testovací beta by mohla být k dispozici někdy začátkem roku 2024. Microsoftu fandím, protože DTG si zaslouží více protivníků na této scéně aby se probudilo. Dobře má již našlápnuto SimKol se svým SimRail simulátorem.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail novinky

Jak to tak vypadá, tvůrci SimRailu nespí a pořád hru vylepšují. Pracují na další aktualizaci, která by měla přinést již dříve oznámenou parní loko a nové dispečerské stanoviště a hlavně naložené nákladní vlaky. Po předchozím oznámení prodloužení současné tratě došlo i k oznámení tratě z Drážďan do Zgorzelece. Pojede se tak přes hranice, protože Zgorzelec leží v Polsku a Ďrážďany v Německu. Trať nedosahuje takové délky jako trať, kterou máme momentálně v SimRailu, ale plánuje se i jeji napojení na současnou trať. To by nám dalo už celkem pěknou mapu :) Osobně autorům fandím, protože zatím si vedou opravdu skvěle.

Diskuse k článku [1 komentářů]

1. dubna 2023 Novinka - Train Sim World

TSW 3: Weather Madness

Jak to tak vypadá, DTG hodlalo s TSW 3 vsadit na počasí a bude v tom evidentně pokračovat. Vzhledem k tomu, že nové placené verze vycházejí co 2 roky tak letos nás čeká free update (stejně jako před tím TSW 2: Rush Hour). Free srpnový update ponese název Weather Madness a nebude to nic jiného než další nezmary počasí. Podle všech řečiček (a ty jdou DTG opravdu skvěle) se můžeme konečně těšit na kupící se sníh, který bude zasypávat koleje a bude potřeba v některých případech zapřahnout před soupravu pluh či frézu, která sníh pěkně rozrazí a odhrne. Co se výhybek týče, může se stát, že občas zamrznou a Vaše souprava si tím zajístí nemilé spoždění. Samozřejmě nezůstane jen i sněhu, ale vliv bude mít i déšť. Do teď nebylo možné v TSW zaznamenat zatopené koleje. Je jen otázkou, zda se dočkáme i pořádného větru, který přinese popadané stromy na troleje.
Kromě počasí se možná konečně dočkáme Planneru 2.0 a Livery Editoru 2.0. Seznam novinech pro tyto ingame editory zatím není znám. Dá se očekávat lepší tvorba scénářů (zřejmě s možnosti odpojování a připojování souprav). Spousta uživatelů volá i po editoru formací, tak uvidíme zda to DTG dotáhne do konce.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. března 2023 Novinka - Ostatní

SimKol tvoří i další simulátory ?

Není to tak dávno, co byla v Polsku výstava, kde se prezentoval i SimKol a přivezl tam právě onen SimRail. Předpokládám, že ohlasy byly dobré i když jsem se osobně neúčastnil. Každopádně na výstavě měli i reklamu na své další projekty. Nikoho asi nepřekvapí, že se připravuje SimBus, protože tenhle projekt je minimálně rok znám. Jenže co třeba SimTram nebo MetroSim ? O těchto projektech se zatím nevědělo, ale tahle reklamní tabule je má na svém seznamu. U obou projektů je napsáno, že jsou momentálně ve vývoji. Jen doufám, že na tom pracuje úplně jiný tým než na SimRail (u SimBus to bylo potvrzeno, že za tím stojí jiný tým lidí). Kdy se právě MetroSim nebo SimTram dočkáme není samozřejmě známo, protože kromě dané fotografie nic oficiálně oznámeno nebylo (takový SimRail přinesl hned ze startu oznámení i trailer). No a i google hraje při dotazech na tyto simulátory mrtvého brouka. U MetroSim Vám to najde již provařený freeware simulátor.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. března 2023 Novinka - EU07

742 pro Maszynu

Jak to tak vypadá, v další aktualizaci polského simulátoru Maszyna se dočkáme posunovací dieselové lokomotivy CD 740, CD 742. Alespoň o tom informuje tahle zpráva. Pokud Maszynu neznáte, potom věřte, že se jedná o velmi kvalitní polský simulátor, který je mimochodem kompletně zdarma. Než se ze simulátoru stala Maszyna tak starší uživatelé si jej můžou pamatovat jako EU07.

Diskuse k článku [0 komentářů]