30. ledna 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet

Toužíte po mixu her Train Life, SimRail a TSW ? No tak potom je Train Planet postavený na enginu Unity zrovna hrou, která by Vás mohla alespoň trochu zaujmout :) K dispozici je momentálně DEMO, které se podle databáze steamdb tváří, že je na Steamu, ale při prohledávání Steamu žádnou takovou hru nejadete. Jenže skutečnost je taková, že demo tam skutečně je a díky tomuto odkazu si demo můžete rovnou nainstalovat do své knihovny. Na Steamu není pouze vytvořena prezentační stránka hry. Pokud tedy toužíte vyzkoušet nový simulátor, který je v přípravě, potom není dobré zaváhat... Mimochodem momentálně jsou k dispozici pouze německé věci.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. ledna 2024 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator: Prologue

Ven se dostal Prolog pro Trans-Siberian Railway Simulator. Po opravdu krátkém demu, které končilo připojením soupravy jde prolog o něco dál. Nečekejte zázrak a hodiny hraní... Mělo by se jednat o jednu celou misi, která zabere cca 30 - 40 minut. Prolog je mimochodem vylepšená verze dema. Obsahuje zapracované připomínky a opravy po vydání dema. Stejně jako demo i prolog je zdarma. Kdy se ovšem dočkáme plné verze hry, která je každým rokem posouvána na další rok je zatím ve hvězdách. Navíc se v prvnám stádiu hry bude jednat o předběžný přístup.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. ledna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - cooking inside editor

Update 16:00
Pokud patříte mezi uživatele, kteří si stihli tuhle modifikaci stáhnout 28.1.2024 do 16 hodin, potom doporučuji soubor stáhnout znovu, protože jsem v něm provedl malou aktualizaci. Jednak se nezobrazovaly ikony a potom kompilování nefungovalo správně. Tahle verze by měla být již plně funkční. Stačí opět pouze přepsat soubory (nemusíte znovu generovat AssetRegistry).

Překvapení :) Věřím, že hodně z Vás netrpělivě čeká na novou verzi BML jízdního řádu. Nebojte, pracuji na něm, ale rozhodl jsem se taktéž vydat něco extra pro samotný TSW 4 editor. Něco u čeho spousta z Vás zajásá, protože právě jednoduchá možnost kompilování souborů přímo v editoru pouhým kliknutím na daný plugin byla v Unofficiálním editoru velmi chválená. No a protože je dnes už jednoduché tvořit modifikace do samotné hry díky oficiálnímu editoru, tak jsem přijal novou výzvu tvořit oficiální editor pro komunitu leší, když DTG do toho hodilo vidle. Zde je tedy první modifikace, která do editoru přidá 2 tlačítka (pro Vás je důležité hlavně Cook mod, kde si jen vyberete plugin, který chcete komilovat). Věřím, že se Vám tahle modifikace pro oficiální editor bude líbit :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [101.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

16. ledna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.0.3

Stejně jako v případě Mastery Unlockeru i zde je aktualizace balíčku, která přidává podporu pro nové DLC od Rivetu. I zde platí, že fungují i všechny předešlé DLC a modifikace nevyžaduje nic extra, protože funguje jen na tratích, které vlastníte. Pokud máte tedy jen základní verzi hry a třeba jedno DLC, potom funguje právě na základní verzi a daném DLC. I přestože to píši u každé aktualizace, tak je dobré stále připomínat, že modifikace neodebere neviditelné stěny z modelů, protože ty jsou nastaveny jinde. Neviditelné stěny jsou odebrány jen z volných prostor, kde není plot, keř či jiná překážka. Mimochodem balíček opět obsahuje i Out of Bounds remover, který jsem z předchozích verzí odstranil, protože Addon Manager dělal potíže.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [17.6 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

16. ledna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.6

Dnes bylo vydáno nové DLC pro Train Sim World 4 od Rivetu. Alpská trať Bernina Line samozřejmě obsahuje i nové overlay pro mastery. No a protože s každým novým DLC přichází oblíbený Mastery Unlocker tak teď tomu není samozřejmě jinak. Mastery Unlocker obsahuje všechny předešlé Mastery. Co se decals pro livery editor týče, zde bylo přidáno již dříve. Co jsem ovšem nepřidal v minulosti bylo decals z Vánoc 2023 což tímto Mastery Unlockerem plně vynahrazuji. Pokud tedy toužíte po odemčených Mastery a nechcete se logovat na DTG Live, potom je unlocker pro Vás jasná volba.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [88.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

14. ledna 2024 Novinka - Train Sim World

Práce na BML jízdním řádu pokračují

Jak jsem ke konci roku 2023 uvedl, na další verzi začnu pracovat až po novém roce. No a stalo se to tak... v současné době mám k dispozici verzi 1.06a (není to veřená verze, ale možnost stažení dostali všichni podporovatelé). Do finální verze 1.06 ještě daleko, měla by být k dispozici na konci ledna či v průběhu února. Zatím jsem do neveřejné verze přidal spoustu depo servisů 5RXX a 5WXX, prázdné převozy (5L01 a 5L02). Po půl noci jsou k dispozici taktéž nějaké servisy, takže trať nevypadá během tohoto časového období tak prázdně. Před sebou mám zatím stále ještě hodně servisů, které musím přidat. Už teď si ale říkám, kterou tratí budu potom pokračovat ? Někdo zmiňoval ECW, někdo zase s vydáním Class 710 i onu BKL. Uvidíme... jsem otevřen pro vylepšení klidně všech jízdních řádů pokud k ním budu mít ty správné podklady :)

Diskuse k článku [8 komentářů]

14. ledna 2024 Novinka - Ostatní

SubwaySim Hamburg update

Nový větší update zvaný MEGA Update pro SubwaySim Hamburg přineste kromě spousty oprav i možnost připojování a odpojování souprav. Komunita po této funkci volala již delší dobu a tak se konečně dočkají. Není jasné zda tato možnost bude k dispozici pouze pro scénáře a nebo si ji budou moci hráči vychutnat i během normálního hraní. Osobně bych se přikláněl k tomu, aby tato vlastnost byla k dispozici úplně všude. Autoři bohužel zatím neuvedli, kde se této mega aktualizace dočkáme.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. ledna 2024 Novinka - SimRail 2021

SimRail slaví 1 rok

Včera to bylo přesně 1 rok, kdy se oficiálně dočkalo vydání SimRail v předběžném přístupu. A i přestože měl předběžný přístup trvat půl roku, tak ani teď ještě nejsme venku. Ostatně může za to ochota autorů přidávat do hry požadavky od hráčů. Podle jejich nové road mapy to vypadá, že k ukončení předběžného přístupu dojde do 3 měsíců. Během těchto tří mesíců se mimo jiné dočkáme LUA editoru pro scénáře, posunovacích operací, možnost ukládání hry (checkpointy - předpokládám, že to bude zaměřeno na singl player), spojení Tunel - Krakow Glowny, parní loko, ETCS zabezpečovací systém, DLC Lodz - Warsava a Cargo DLC. Spousty věcí se dočkáme i po ukončení předběžného přístupu... tedy po těch 3 měsících. To vyjde US DLC, DE DLC, RailDriver podpora, mechanické dispečerské stanoviště, editor lokomotiv, konzolová verze, a spoustu dalšího. Každopádně u položky do 3 měsíců je hvězdička, která značí, že to může být i déle :) Všechno to zní hezky, ale do vydání je to jen text na papíře.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. prosince 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 a TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.052

Update 30.12.2023
Pokud jste si stáhli novou verzi jízdního řádu, potom jste si jistě všimli, že nefunguje správně. Soubor jsem přehrál, nemá smysl vydávat extra opravu, protože šlo jen o chybu, kdy editor něco špatně vyhodnotil :) Každopádně již je vše opraveno. Vám doporučuji znovu stáhnout daný soubor.
En: New timetable was broken because editor did something bad to it... now its all fixed. You can now redownload the file and it will work without any problems. My bad that i tested only those depot services, they were working fine :)

Před novým rokem jsem se rozhodl ještě opravit několik chyb, které daný jízdní řád měl. Odstranil jsem servisy 1Z, které údajně nemají na trati co dělat a jezdí tam jen pokud je na jiné trati nějaký problém. Opravil jsem zastávky pro 9J, opravil jsem nějaké potíže s 9R a GWR servisy. Three Bridges depo jsem aktualizoval, protože tam je další souprava, která začíná svůj den právě tam. Jako vždy můžete mou tvorbu podpořit menším příspěvkem. Po novém roce začnu pracovat na verzi 1.06, která bude obsahovat opět nové servisy.
Každopádně bych chtěl všem poděkovat za podporu v roce 2023 a věřím, že rok 2024 nám přinese ještě spoustu zajímavějších věcí... mám již rozpracováno několik dalších projektů :)
En: I decided to fix some more bugs in the timetable and release it before the new year. I removed 1Z services because they are not suppose to be there. I fixed 9R and 9J services (some stops). I fixed some GWR services. I updated Three Bridges depot with new services there. As usually you can support my work with a small donnation. After new year i will start working on version 1.06 with new services.
I would like to thank to all my supporters in 2023 and i believe that year 2024 will bring us more interesting stuff. I got already some more projects work in progress :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [30 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

20. prosince 2023 Novinka - Ostatní

Train Simulator NEXT editor tutorial 1

Pokud jste využili stejně jako já onen 7mi denní přístup na Patreon autora, který je v podstatě zdarma (je potřeba jej samozřejmě během té sedmi denní zkušební doby zrušit), potom Vám určitě neunikla verze hry či editoru k downloadu. No a protože po spuštění se ocitnete v editoru. Možná zkušenější hráči a tvůrci si poradí hladce... každopádně pro ostatní je zde první video tutoriál od autora, který editorem provází a ukazuje práci v něm. Na jeho youtube kanále je video k dispozici i v německém jazyce pro případ, že je němčina Vaší silnější stránkou.

Diskuse k článku [0 komentářů]