13. dubna 2022 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro - update souprav

Hmmsim Metro sice neobsahuje další extra placené DLC (alespoň momentálně ne), ale za to hru autoři pomalu rozšiřují a zlepšují .. a to navíc zcela zdarma. Momentálně je v produkci větší realita co se chování souprav týče - minimálně tedy v ovládání. V následujícím krátkém videu se můžete podívat, jak jsou všechny přepínače v kabině aktivní. On asi běžný hráč tyhle funkce nevyužije, ale konečně minimálně klikači nebudou klikat do prázdna, ale každý klik vyvolá nějakou reakci :) Za mě osobně za jejich práci autorům palec nahoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.8

K novému DLC samozřejmě nesmí scházet i volnost pohybu a proto je zde připravena aktualizované verze balíčku, který odstraňuje neviditelné stěny na trati. Díky tomu se můžete dostat i do lokací, které jsou normálně nepřístupné. Balíček obsahuje i modifikovaný soubor, který spouští OutOfBounds - což je trigger, který Vás okamžitě hodí bez nějakého varování přímo do menu hry. Samozřejmě by autoři mohli zapracovat na mnohem lepší verzi, která by zapla odpočet a dala by Vám čas se vrátit do herní zóny. Každopádně s touto modifiakací si hlavu s OutOfBounds lámat nemusíte :) Jako vždy funguje na všech doposud vydaných tratích.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.5.1

Venku je nové DLC a sním i Mastery Unlocker ve verzi 3.5.1. Protože se nejedná o nic extra, ale pouze o Overlay pro nové DLC, tak jsem ponechal verzi 3.5 s tím, že jsem jen dodal Overlay. Pro nové DLC se tak můžete těšit na cirkus. Balíček obsahuje i předešlé mastery. Modifikace nevyžaduje žádné extra DLC. Mastery bude tedy fungovat pouze na tratích, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [42.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. dubna 2022 Novinka - Trainz

Trainz Railroad Simulator 2022

Trainz: New Era jako Kickstarter projekt nastartovalo pokračování Trainz Railroad Simulátoru. Díky tomu, že se New Era projekt chytil tak v roce 2018 vyšel Trainz Railroad Simulator 19. Netrvalo dlouho a blíží se k nám vydání i Trainz Railroad Simulator 22, který je momentálně v předběžném přístupu. Ano, není zde verze každý rok jako u simulátorů od DTG, ale zase co se funkcí a krajiny týče, dovolil bych si říct, že je na tom TRS 22 podstatně lépe. I verzi 22 si můžete pořídit několika způsoby. Hru buď můžete koupit, ale jakékoliv downloady z Auranu jsou potom hodně pomalé a nebo si hru můžete pronajmout ročním poplatkem (jde platit samozřejmě i měsíčně, ale s ročním poplatkem ušetříte) s tím, že hru vlastně nevlastníte (když přestanete platit tak prostě o vše přijdete), ale k tomu máte hned několik bonusů. V první řadě je to rychlejší download z Auranu bez kterého se prostě neobejdete, pokud nechcete čekat hodiny, dny či týdny než se stáhnout určité přídavky či aktualizace pro různé tratě. Mimochodem rychlejší download se dá dokoupit, ale jsou to opět extra finance. Hra samotná stojí $69.99 USD, roční předplatné stojí $69.49 USD no a pak má auran ještě zlatou třídu, která stojí $129.49 USD ročně. Rozdíl mezi klasickým předplatným a zlatým je jasný - zlatá verze = přístup ke všem DLC před vydáním, přístup ke všem již vydaným DLC, slevy v Trainz obchodě. Obě předplatné navíc zahrnují přístup ke všem verzím Trainz a novému Surveyor 2.0 editoru (na tvorbu světů).
K dispozici je i velmi povedený trailer, který v určitých místech vypadá jako reálně natočený svět.

Diskuse k článku [4 komentářů]

9. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.5

Po poslední aktualizaci hlavního core .pak souboru je možné najít další decals pro Livery editor. Jsou opět připravené jako mastery nebo jako bonus po splnění nějakých podmínek (obdobně jako vánoční). No a protože je snadné vše odemknout, tak jsem objevené novinky přihodil do tohoto balíku. Najdete v něm tedy Community anniversary balík, Livery anniversary. No a pro tratě bylo doplněno mastery pro TVL a pro DLC, které bude k dispozici 12. dubna. Po vydání nového DLC ještě přihodím i overlay, které momentálně není k dispozici, protože overlay je vždy součástí tratě. Balíček jako vždy obsahuje všechny předešlé mastery.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [41.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

8. dubna 2022 Novinka - RailWorks

Train Simulator Classic

Kdo by si pod tímto názvem představoval znovu vydání klasického Microsoft Train Simulátoru, tak bude zřejmě zklamán. DTG se jen rozhodlo přejmenovat TSXXXX na Train Simulator Classic a k tomu všemu rovnou vydalo i balíček tratí, které bude součástí. Z jejich vyjádření na konci článku není úplně jasné o co vlastně jde. Zda se hra přejmenuje na Train Simulator Classic jen těm, kteří si balíček koupí a nebo se hra bez ostatních tratí prostě přejměnuje všem. Osobně bych očekával alespon info, že se jedná o free core update (tak jako tomu je každý rok vždy v září či říjnu). Každopádně kromě tratí a změny názvu se nic dalšího nezmění - tedy žádné novinky v jádru hry.
No a jaké tratě si můžete s balíčkem pořídit ?
Bahnstrecke Leipzig - Dresden - jedná se o rozšíření pro trať Riesa - Dresden (rozšíření bude samozřejmě k dispozici i jako samostatné DLC - nemusíte si tedy kupovat Train Simulator Classic pro jeho získání)
WCML South: London Euston - Birmingham
Tehachapi Pass: Mojave - Bakersfield
Datum vydání Train Simulator Classic (TSC) je momentálně stanoveno na 21. dubna tohoto roku a to za cenu €24.99. Jen dodám, že TSC je prouze pro PC.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. dubna 2022 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 12.2

Po dlouhých několika letech, kdy se autorům dařilo vydávat novou klíčovou verzi OpenTTD vždy 1.4 se letos tento počin nezdařil. Původně totiž předpokládali, že 1.4 vypustí do světa verzi 13.0. Bohužel došlo k několika komplikacím a verze 13 se zatím nekoná. Jako útěcha nám musí stačit alespoň verze 12.2, která obsahuje několik oprav. Na druhou stranu minulý rok jsme se dočkali dvou klíčových verzí, kdy autoři vypustili verzi 11 právě 1.4 a potom na podzim honem verzi 12.
Novou verzi OpenTTD 12.2 si můžete stáhnout na homepage projektu. Pro neznalce jen dodám, že OpenTTD je vylepšená verze již stařičkého Transport Tycoonu, která má neustále své fanoušky a rozhodně dokáže zabavit na hodiny na rozdíl od některých novějších her :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2022 Novinka - Train Sim World

Train Sim World 3 - Spirit of Steam

Není tajemstvím, že DTG pracuje na svém prvním DLC s parní loko. Jenže celá tahle práce nabrala trochu jíný rozměr než původně DTG předpokládalo. Určitě si pamatujete na vyjádření DTG, že letní Rush Hour core update bude jedním ze dvou velkých aktualizací jádra. S oznámením Rush Hour totiž rovnou přišlo i oznámení Spirit of Steam. Podle původních plánů totiž Spirit of Steam mělo být připraveno před Vánoci 2021 (všichni víme jak plány a sliby DTG končí). No a protože Spirit of Steam vyžaduje trochu více péče, rozhodlo se DTG celou hru naportovat na UE5 a vydat ji jako Train Sim World 3: Spirit of Steam. Zároveň tím skončí podpora starších kozolí (PS4 a X:One), protože zde DTG dost naráželo na limity právě starších konzolí. Co to znamení pro ostatní hráče ? Asi nikoho nepřekvapí, že si budete muset hru znovu zakoupit (ostatně to stejné se stalo při přechodu z TSW 2020 na TSW 2). Dalším faktem je, že všechna již existující DLC skončí opět jako preserved collection. Přechod z UE 4.26 na UE5 není sice tak drastický, ale i zde bude muset všechna DLC nejdříve otestovat.
Druhým faktem je, že hry vydané na UE5 jsou většinou cryptované a tedy hůže modifikovatelné. Ve finále to znamená, že existující modifikace prostě přestanou fungovat. Pro mě a mého kolegu tento přechod znamená ještě další věc a tou je portace neoficiálního editoru právě na UE5.
Mimochodem TSW 3: Spirit of Steam bude v základu obsahovat jednu historickou trať (UK), 2 parní loko, dále opět SPG (pořád je to takové jádro hry) (US) no a zůstaneme i u německé tratě SKA. Cena bude stejná jako při přechodu na TSW 2. Všechna existující DLC se postupně převedou... je zde ale riziko, že opět o nějaké DLC přijdeme. Zůstane Vám ale v TSW 2. Datum vydání jako vždy v srpnu.

Diskuse k článku [7 komentářů]

25. března 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.7

Volnost pohybu po mapě je velmi žádaná a většina komunity očekává vždy podporu pro nové DLC. Zde je tedy aktualizovaná verze odstraňovače neviditelných stěn a onoho spínače pro Out of Bounds, který vás nemilosrdně vždy vrátil do hlavního menu hry i pro poslední DLC od Rivetu. Balíček 1.7 tedy zatím obsahuje podporu pro všechny tratě, které jsou zatím k diszpozici.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.8 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

25. března 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.4

Po několika DLC od DTG se včera ven dostal i další pokus od Rivetu. Stejně tak jako DTG vždy k novým DLC dodává nějaké Mastery tak i Rivet zatím takhle funguje a s každým novým DLC vždy nějaké Mastery přidá. Decals pro livery editor byl součástí balíčku 3.3, protože Decals jsou součástí samotného jádra hry, které fungují i bez samotného DLC (tedy správně by fungovat neměly, protože bez samotného DLC je vlastně nemůžete odemknout). DLC tak vždy přinese pouze extra overlay a zde tomu není jinak. Verze 3.4 tedy přináší overlay pro nové DLC od Rivetu + samozřejmě všechny již existující.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [38.9 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]