1. dubna 2024 Novinka - Ostatní

SubwaySim update beta

Autoři SubwaySim Hamburg již delší dobu lákají na novou větší aktualizaci, která přinese do simulátoru několik zajímavých změn. Vydání aktualizace je téměř na spadnutí. Ještě je potřeba něco málo dodělat, ale již teď si můžete připravovanou aktualizaci nainstalovat přes Steam (stačí se mrknout na vlastnosti dané hry a najít Bety. Zde si zvolíte veřejnou betu a aktualizace se Vám nainstaluje). Je dobré říci, že aktualizace obsahuje cca 80% připravovaných novinek. Mimochodem pokud budete chtít aktualizaci ze hry odebrat, tak stačí ve vlastnostech -> Beta onu betu odebrat (přepnout se na None). Tím dojde k obnově předchozích souborů. Samozřejmě Vás nikdo betu instalovat nenutí. Můžete si klidně počkat na finální verzi.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2024 Novinka - Train Sim World

Train Sim World 5 v UE5

I když by označení TSW 5 dávalo smysl pro UE5 tak celé je to trochu jinak. Komunitu to zřejmě trošku rozvášní, ale na druhou stranu je to od DTG a Focusu rozumné řešení. Pro nás momentálně jako pracovní název TSW 5 bude čistě nová hra postavená právě na UE5. Vzhledem k tomu, že UE5 využívá úplně jiný systém tvoření světa a už se neskládá z dlaždic jako UE4 tak je celkem jasné, že by DTG muselo buď implementovat starý systém do UE5 a nebo prostě všechny tratě přeportovat. Kdyby implementovaly starý systém, tak by přechod neměl moc smysl. No a přeportování takového množství addonů a hlavně DLC od externích studií by dalo spoustu práce, která by byla bohužel zdarma. To jak jistě uznáte není v sílách DTG. Zde tedy přichází kompletní nový vlakový simulátor, který bude poháněn právě UE5 a do kterého si začnete znovu budouvat svou knihovnu. No a aby se i klasické TSW 4 udrželo při životě, tak DTG vypustilo onen editor (ten ovšem nebude opět k dispozici pro UE5 verzi... jak překvapivé). Navíc se říká, že DTG je na tvorbu PR hvězda... UE5 verze má totiž obsahovat multiplayer... osobně neuvěřím dokud jej neuvidím, protože takových slibů jsem již od DTG četl mnoho. Datum vydání je stanoveno na příští rok... předpokládám, že zase září - říjen.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. dubna 2024 Novinka - SimRail 2021

SimRail update + DLC

Ač se to zdá být u SimRailu vždy nekonečné čekání, tak autoři i tak dokáží překvapit a pevně stanovili datum vydání další aktualizace včetně prvního nákladního DLC. Tím magickým datem je 22. dubna (což je za pár týdnů). No a co vlastně tato aktualizace přinese ?
- ETCS levels 1 a 2 budou implementovány pro CMK
- nová testovací trať v Żmigród, kde si můžete vyzkoušel všechny vlaky, vlastnosti a funkce (zda bude součástí i multiplayeru se mi zatím nepodařilo z autorů vypáčit... jisté je, že nebude obsahovat právě stanici Żmigród
- něokolik nových dispečerských stanovišť včetně tratě 62 (trať přes Tunel do Sosnowiec Główny).
- no a samozřejmě spoustu oprav
Druhá část aktualizace nás měla posunout z předběžného přístupu do finální verze hry... bohužel v textu se o tom momentálně moc nepíše. Stejně tak mnozí očekávali i posunovací funkce (taktéž zatím ticho po pěšině). No a v neposlední řadě měl být vypuštěn i editor scénářů... - opět nic nepotvrzeného pro tuto aktualizaci.

Co se prvního DLC týče... to už má i svou Steam stránku, kde se bohužel to nejdůležitější - cenu - nedozvíte. Co ale bude tenhle Cargo pack obsahovat ?
- lokomotivu ET-22, kterou bude možné řídit
- lokomotiva bude mít funkční technickou místnost
- "Falns 441V" hopper vozy, které budou převážet 64 tun různého materiálu jako například uhlí
- "Zaes" tanker s kapacitou 83,000 litrů může převážet benzín, diesel... Simulace nákladu je samozřejmostí - pohyb 83,000 litrů tekutiny v tankeru bude mít vliv na chování soupravy a samozřejmě na brždění.
- několik misí pro single player - spousta hráčů dá přednost multiplayeru - vadou na kráse je zatím chybějící režim posunovačů.

22. dubna si tedy zakroužkujeme v kalendáři.

Diskuse k článku [1 komentářů]

28. března 2024 Novinka - Train Sim World

Dáreček od Rivetu

Rivetu se zase povedl husarský kousek. Na jejich DLC s nižší kvalitou si již mnoho hráčů zvyklo. Ostatně co jiného můžou dělat, krom toho že si DLC nekoupí...Jenže s posledním DLC se ukázalo, že Fife circle neobsahuje pouze danou trať, ale obsahuje i kompletní Edinburgh - Glasgow (tedy taktéž jejich DLC). Samozřejmě schází krajina (tu je možné dodat pokud vlastníte i ono druhé DLC), ale koleje jsou komplet včetně signalizace. V samotné hře tuto část nevidíte, protože jsou koleje schované, ale v editoru se vše zobrazuje. Zde tedy není potřeba nějaké složité spojování tratí... zde to funguje automaticky, protože trať je již spojená :) Teď už můžeme jen čekat na komunitu, až udělá kompletní jízdní řád, který bude používat obě sekce tratě.

Diskuse k článku [0 komentářů]

26. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.0.5

Stejně jako u Mastery Unlockeru i zde jsem zazdil minulé DLC a nevydal jsem novou verzi tohoto populárního módu. Takže zde je konečně verze 1.0.5, která přidává podporu pro Goblin Line a nově vydané DLC Five Circle. Navíc obsahuje i onen Out of Bounds remover, který odstraní trigger na trati což Vás ušetří návratu do menu hry. I tato modifikace nevyžaduje nic extra a bude fungovat pouze na tratích, které vlastníte. Důležité je neustále opakovat, že modifikace sice odstraní neviditelné stěny, ale ty jsou odebrány pouze z částí, kde je volný prostor. Pokud je zde plot, zábradlí či živý plot, potom Vám brání v úniku právě tyto překážky.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

26. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.8

Bohužel se stalo, že jsem při vydání Goblin Line nevydal novou aktualizaci tohoto módu. Nyní vše napravuji a přikládám i podporu pro nové DLC. Nová verze tedy obsahuje Scenery Overlay pro Goblin line a Five Circle. Kromě scenery overlay jsou k dispozici i nové decals pro Five Circle a očekávané DLC Semmering. Mastery Unlocker nevyžaduje nic extra. Bude fungovat jen na DLC, které vlastníte. V balíčku je obsažena podpora pro momentálně všechny vydané DLC.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [93.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.06

Byl to dlouhý boj, hodiny a hodiny simulování a generování timing data a výsledek se konečně dostavil. K dispozici je konečně finální verze 1.06 jízdního řádu pro BML, který přidává komplet všechny servisy s jednotkou Class 700. Některé části jsem musel trochu předělat, ale tím jsem jízdní řád předpřipravil na pozdější verzi, kde bych z něch chtěl udělat 24h loop, tedy pořád by se opakoval, což současná verze neumí. Od poslední bety je přidáno ještě dalších 20 servisů. Neaktualizoval jsem Journey mod a tak jsou v náhledech pořád chybějící obrázky. Problém je též s livery editorem... mám vše připraveno pro tvoření vlastních variant, ale livery editor zatím padá. Bude to chtít ještě trochu poladit :) Samozřejmě moje práce na tomto jízdním řádu nekončí, budu dále pokračovat... už teď mám rozpracovanou verzi 1.07. Mimochodem mou práci můžete jako vždy podpořit malým příspěvkem. Podporující mimochodem jako poděkování za podporu již minule obdrželi 2 neveřejné beta verze 1.06 (většinou se dělím o betu pokud se mi zdárně povede simulace jízdního řádu a ještě se nejedná o finální verzi). Mimochodem v názvu mám pouze TSW 4, tuhle verzi jsem netestoval na TSW 3, takže pokud ji někdo otestujete a bude fungovat, rád nadpis upravím a soubor přejmenuji :)

EN: It was a long fight, hours and hours of simulating and generating timing data. And here it comes, this is final version of BML timetable v 1.06 which include 20 more services since 1.06b. I had to recreate some parts different was but it will be good for future because its almost ready for 24h loop version. I dont update Journey mode yet with this version (will do it with 1.07) so thumbnails are still missing. There is even FLU formation in livery editor but dont choose it yet because it crashing the editor. Im working on a fix. As usually you can support my work with small donation. Its not required but my supporters are getting even non public beta versions of my projects. Anyway, this version is tested only with TSW 4. I dont have TSW 3 installed anymore, if somebody will test that with TSW 3 then let me know if this version is working. I think there will be problem with shaders because there is extra texture in Class 700 cab.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [31.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - No limits and SPAD remover 1.3

Odhodlal jsem se přejmenovat Unlimited layer and SPAD remover na No Limits and SPAD remover, protože jsem odstranil další nepříjemné limity, které nastavilo DTG. A kdybych nechal název utility podle toho co vše odstraní, tak by to bylo dlouhé :)
Pojďme se tedy mrknout, co No Limits odebere. Mnozí začali tvořit nové formace v editoru formací. No a když se hodně tvoří, tak se sloty plní a ve finále se dosáhne onoho limitu 300 formací (tenhle limit byl dříve nastaven i na vrstvy). Limit jsem tedy odebral stylem jako u vrstev... těch 65 tisíc formací Vám zabere snad delší dobu :)
Odebral jsem limit pro počet reskinů, který činil taktéž 300. Teď si můžete užívat taktéž téměř neomezené množství. Vše ostatní je při starém, utilitka stále odstraňuje i limit na počet vrstev v livery editor a samozřejmě odstraňuje nepříjemný SPAD :)
Pro správnou funkčnost je potřeba soubor zkopírovat do adresáře, kde je hlavní TrainSimWorld.exe soubor (viz. readme.first). Pokud jste v minulosti použili unlimited layer remover a máte ve složce TrainSimWorld.bak soubor, potom jej smažte, protože jinak se při spuštění nic nestane. Soubor je nutná spouštět vždy po každé aktualizaci TSW (a vždy je nutné nejdříve smazat .bak).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.5 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

20. března 2024 Novinka - Ostatní

Back in Service

Není to oznámení, že jsem zpátky... Back in Service je totiž projekt Pražského metra, který právě běží na startovači. Cesta k finální verzi je ještě dlouhá a samotný autor na dokončení potřeboval cca 74000 Kč. Ve finále se mu povedlo vybrat podstatně více a čas ještě pořád běží. Cílem autora je dokončit celou trasu A se soupravu EČS (+ 81-71). Samozřejmě při velké podpoře i zájmu autor hodlá pokračovat s přidáním B i C a to včetně nových souprav. Pro podporu má k výběru hned několik možností, které začínají na 100 Kč. Pokud chcete mít přístup k early access verzi, potom je potřeba investovat skoro 300 Kč. Zajištění samotné hry včetně předběžného přístupu a i testovacích verzí stojí skoro 600 Kč. Záleží na každém, kolik se odhodlá do tohoto projektu přispět. Můžete taktéž patřit do skupiny, které těmhle startovačům nevěří a prostě si počká na finální verzi hry. Za mě si projekt rozhodně podporu zaslouží.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.06b

I když jsem moc nechtěl tuhle betu veřejně prezentovat, tak díky posledním pokusům o simulování kompletního jízdního řádu a tím vlastně získání timing data (ty jsou důležité pro polohu vlaků), které momentálně neustále padá se zatím neznámé příčiny, jsem se rozhodl tuhle betu pustit ven veřejně. Ono by se totiž mohlo stát, že na finální verzi budete čekat klidně další týden, 14 dní nebo možná i měsíc. Zatím se jen domnívám, že chyba nastává díky servisům do depa. Budu se teď tedy věnovat právě těmto servisům abych je opravil.
Každopádně beta neobsahuje všechny servisy, které jsou ve finální verzi... schází minimálně komplet Brighton (tedy komplet těch nových co scházely). Beta obsahuje upravenou texturu pro Class 700/1 FLU, takže už při nahrání servisu budete vědět, že sedíte v 700/0 nebo 700/1. Nahodil jsem do bety i možnost livery editoru pro 700/1, ale to není ještě plně funkční a padá u toho hra. Ostatně všechny změny najdete v přiloženém readme souboru. Jo a změnil jsem název tratě na London - Brighton pro snadnější orientaci v menu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [31.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]