29. března 2023 Novinka - Ostatní

SubwaySim Hamburg má datum vydání

Připravovaná hra SubwaySim Hamburg od studia HR Innoways (autoři zajímavých lanovkových simulátorů) má své datum vydání, které je momentálně nastaveno na 16. května tohoto roku. SubwaySim Humburg je poháněn Unreal Enginem 5 a o distribuci se postará Aerosoft. Hra bude obsahovat linku U3, která má 25 stanic a délku téměř 21 km. Z obrázků na Steamu hra vypadá velmi dobře. Na youtube lze dohledat i první videa, které je nutné brát s rezervou, protože hra je pořád ve vývoji. Cena zatím není k dispozici.

Diskuse k článku [0 komentářů]

27. března 2023 Novinka - Ostatní

Nový vlakový simulátor od THQ Nordic ?

Ve dnech 26.3. - 28.3.2023 probíhá PAX East a THQ Nordic tam představuje svůj lineup her. Pro vlakové fandy většinou nezajímavý lineup, ale tentokrát tam THQ Nordic představí i jednu hru ve které je vlak :) Zda se jedná o nový vlakový simulátor zatím není známo. V přiložené video ukázce je to až na konci a zrovna z toho krátkého záběru nelze moc poznat. Ve videu lze vidět parní loko co před sebou tlačí jeden ozbrojený vůz a táhne další vozy. Jen doufám, že z toho nevyleze třeba World of Trains :) O co skutečně jde se určitě dozvíme již tento týden.


Update 29.3.
Tak je to přesně jak jsem si myslel :) Nejedná se sice o World of Trains, ale nemá to nic společného ani s vlakovým simulátorem. Z rozhovoru od tvůrců jsem pochopil, že se bude jednat o strategickou hru zaměřenou na historii, kde se budou odehrávat právě nějaké zajímavé historické události (s tím je spojen právě i ten vlak ve videu). K dispozici bude určitá družina postav (každá bude něco umět) a budou plnit nějaký úkol. Docela mi to připomíná takové Commandos, ale zřejmě z lepšího pohledu. Onen Train v názvu znamenalo prostě něco jiného než vlak :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. března 2023 Novinka - Train Sim World

Kdo je autorem DLC Niddertalbahn: Bad Vilbel - Stockheim ?

Na Steamu každý vychvaluje u tohoto DLC právě TSG, ale je TSG skutečně autorem tohoto DLC ? TSG je totiž jediný člověk a tím je Maik G. Skutečnými autory tohoto DLC jsou zaměstnanci DTG, kteří pracovali na této trati ve svém volném čase. Nebyli tak tlačeni na nějakou dead line, kdy vše musí být hotovo. Onen Maik v podstatě pro toto DLC nastavil akorát fyziku pro jednotku 628. Model 628 taktéž vymodeloval někdo jiný. Krok zaměstnanců DTG se dá pochopit jednoduše... nechtěli vytvářet další extra firmu a tak to hodili k vydání přes TSG (bohužel TSG si odnese díky tomu veškeré kladné reakce a v podstatě neudělali na tomto DLC téměř nic :) ) Na druhou stranu je vidět, že když se chce, tak DTG zaměstnanci umějí vytvořit opravdu hezky vypadající trať. Nesmí je ale vedení tlačit do nesmyslných termínů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. března 2023 Novinka - SimRail 2021

EN57 a pára Ty2

Autoři SimRail pokračují na dalších jednotkách pro jejich simulátor. Momentálně mají rozpracovaný model soupravy EN57 a parní lokomotivy Ty2. Parní lokomotivu jde mimo jiné už teď najít v souborech SimRailu, ale chová se pouze jako statický model, netočí se kola. EN57 není zatím součástí hry a původně nebyla ani v plánu. Na jejich fóru byla tahle jednotka ale hodně žádaná a tak to vypadá, že se ji ve hře dočkáme. Zatím autoři nevypustili žádné placené DLC (EN57 bych klidně jako placené DLC pochopil, protože je to úplně extra), doplňují pouze vozový park, který má být součástí finální verze hry (zatím jsme pořád ve stádiu předběžného přístupu).

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.6

No a co by to byl za balíček aktualizací, kdyby zde scházel i velmi populární mód, který Vám dopřeje volný pohyb i po nově vydané mapě. Zřejmě není modifikaci třeba dlouze představovat, takže jen v krátkosti přijdete o všechny neviditelné stěny na trati (né ty, které jsou brány jako keře, stromy, ploty apod...). Díky uvolnění neviditelných stěn se nemusíte pohybovat jen ve vyznačeném koridoru. Nutné říci, že to neodstraňuje kolize v modelech (některé nádraží či různé modely mají sice prázdná míste, kde by se dalo projít, ale zde jsou stěny definovány většinou v různých BP souborech. Pokud tedy chcete utéct z koridoru, tak využijte místa, která jsou jen prázdná (bez plotů, keřů, apod...). Modifikace nevyžaduje nic extra a funguje jen na tratích které vlastníte.
Kromě samotného odstranění neviditelných stěn modifikace obsahuje i Out of bounds remover, který odstraní nepříjemnou hlášku, která Vás nemilosrdně teleportovala do menu hry.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.0

Dneska je opět k dispozici nové DLC od DTG a s ním přišlo i nové mastery. Decals jsem zveřejnil v době, kdy jsem je našel v hlavní části hry (to je přístupné úplně všem, i těm, kteří si DLC nezakoupí). No a dnešní update Mastery modifikace přináší chybějící Overlay, které je k dispozici jen těm, kteří vlastní DLC. Modifikace obsahuje všechny předchozí mastery. Pokud chcete mít všechny mastery k dispozici bez plnění různých úkolů, potom je tato modifikace určena právě pro Vás.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [72.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - SEHS extra servisy

Poslední aktualizace TSW 3 přinesla pro SEHS trať nové servisy. Normálně jsou skryté a aktivují se až po zakoupení správných DLC. Jenže nemusíte čekat na vydání daných DLC a můžete si extra servisy dopřát už teď. Jedná se zejména o servisy pro Class 700 a dále potom Class 37 / 47. A že toho není málo. Navíc modifikace přidává i HST jednotku jako AI, takže minimálně jedna stanice je opravdu rušná. Díky výčtu servisů bude potřeba vlastnit DLC jako SEHS, DarlingtonSaltburn či PaddingtonReading. Mód jsem testoval několikrát, pokaždé když jsem si myslel, že je vše v pořádku tak se vyskytla další chyba. Díky tomu jsem ho ladil snad nejdéle ze všech modifikací :) Teď už by mělo všechno fungovat (snad :))

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [53.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BR 628 unlocker

Poslední DLC přineslo v jízdním řádu i extra vrzstvu pro připravovanou jednotku BR 628 (měla by být součástí DLC, které bude k dispozici přístí týden od TSG). Pokud nechcete čekat až do vydání daného DLC, potom si vrstvu s jednotkou BR 628 můžete odemknout již teď. Ke správné funkčnosti budete potřebovat DLC Dresden Chemnitz ze kterého čerpám právě dieselovou jednotku BR 612.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.5

Nové DLC, nová aktualizace populárního módu, který odstraňuje neviditelné stěny na trati a nenutí Vás využívat jen předem definovaný koridor. Zaručuje Vám tak volnější pohyb. Jen je dobré zdůrazdit (i když to říkám při každé aktualizaci), že se odstraní opravdu pouze neviditelné stěny. Blokace v podobě keřů, plotů, ohrad, zábradlí, apod... zůstanou stále neprůchozí. Je tedy nutné najít na mapě místo, kde není kolem tratě žádný plot či řada keřů, apod... Součástí balíčku je i odstranění Out of Bounds hlášky, která Vás vždy bez varování poslala do menu hry. Mod nevyžaduje nic extra, funguje pouze na tratích které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.0.9

Pro poslední DLC je k dispozici taktéž mastery v podobě overlay. Livery decals bylo k dispozici již dříve, takže bylo do balíčku přidáno v době vydání. Teď jsem tedy aktualizoval balíček i o overlay, které přináší ohňostroj pro poslední DLC. Mod nevyžaduje nic extra, funguje jen na tratích které vlastníte (tedy co se overlay týče). Pro livery editor funguje na vše, protože decals jsou součástí samotného jádra hry. Balíček obsahuje všechny předchozí mastery věci.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [71.7 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]