17. března 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.3

Dneska vyšlo nové DLC pro TSW 2 a s tímto novým DLC je k dispozici opět nové Mastery v podobě scenery overlay (což je extra scenérie). Pro Harlem trať se jedná o železniční vůz, který stojí na nepoužívané koleji. Kromě overlay jsou k dispozici i extra motivy pro livery editor. No a protože motivy jsou součástí samotného jádra hry, tak nevyžadují pro funkčnost ono DLC. Mimochodem kromě Harlem věcí pro livery editor je přidáno i extra z ECW a LZN (tahle trať bude k dispozici příští týden). Tahle modifikace samozřejmě obsahuje všechny předchozí verze.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [38.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

14. února 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Bakerloo Railtour service

Tento čtvrtek by mělo vyjít extra DLC pro TSW 2, které bude obsahovat 3 scénáře pro každou trať ze základní verze hry. Jedná se o tratě SPG, BKL a SKA (to jsou 3 základní tratě). Navíc třeba SKA obdrží i extra timetable. Pro BKL extra timetable není, ale na druhou stranu DTG přidalo alespoň 4 extra servisy do již existujícího jízdního řádu. Pro SPG je toho zřejmě nejméně, protože tam půjde čistě o suplování. No a protože BKL bude mít 4 extra servisy již v existujícím jízdním řádu, tak jsem na to mrknul a ty servisy již v existujícím jízdním řádu našel. Takže pokud je chcete aktivovat, tak je tahle modifikace určena právě pro vás. Jedná se o 4 extra servisy, které začínají číslem 200X.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.1 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

10. února 2022 Novinka - Train Sim World

TSW Unofficial Editor v0.2 venku

Neoficiální editor ve verzi 0.2 pro TSW 2 je venku. Novinek je více než dost a psal jsem o nich již ve včerejší novince. Editor můžete stahovat z GitHubu. Stejně jako při první verzi je potřeba se registrovat na Epic Games a GitHubu. Potom je potřeba spojit účty (návod najdete právě k novince ohledně v0.1).

Diskuse k článku [2 komentářů]

9. února 2022 Novinka - Train Sim World

TSW Unofficial Editor v0.2 - novinky

Vydání nové verze neoficiálního editoru (k dispozici by mohl být dneska v noci nebo zítra ráno. Před vydáním bude proveden stream přímo z editoru. Obsahem streamu budou novinky samotného editoru, ale hlavně tvorba scénáře. No a co vlastně nová verze editoru přinese ?
- tvorba jízdních řádů (né těch 24h, ale pro scénáře), možnost otevření existujících jízdních řádů pro inspiraci
- otevření mapy (nelze editovat, ale je možné přidávat scenerii)
- Master Material redirector - UE 4.23 uměla číst materiály úplně normálně, ale od verze 4.25 to nelze. Pro zobrazení textur je tedy nutné přidat Master Material soubory do assetu, který je k dispozici
- editace většiny DataAsset souborů
- editace Audio souborů
- v podstatě editace téměř všech typů souborů kromě Blueprintů.
Řekl bych, že novinek není zrovna málo. Nutno podotknout, že třeba tvorba scénáře přímo v timetable editoru vypadá snadně, ale není to tak jednoduché jako v planneru, který je součástí hry, ale zase máte větší volnost.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. ledna 2022 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Smulator v3 venku

Až nečekaně se objevila nová verze Run8 Train Simulátoru od Run8 Studios. Přes 2 roky se na jejich stránce neobjevila žádná nová aktualizace ani žádné nové info. Jde vidět že v tichosti pracovali. A že práce a novinek není málo, dokazuje jejich 11ti stránkové PDF. Mezi hlavní novinky asi patří loco Dash 9s, AI dispatcher, lepší náhodné poruchy, implementace počasí, lepší stíny, lepši AI přímo ve hře. Cena opět zůstala stejná a to je $50. Není to málo, ale není to ani moc. Pro někoho může být překážou pouze zaměření na USA. Na druhou stranu Run8 byl původně tvořen pro multiplayer a zde svou úlohu plní parádně. Hra jde hrát i bez multiplayeru. Osobně jsem si dlouhou dobu užíval v1, u v2 autoři avizovali práce na v3 a tak jsem v2 přeskočil. Každopádně s v3 nezaváhám :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

14. ledna 2022 Download - Train Sim World

TSW - Mastery unlocker 3.2

Chcete si užívat extra Overlay pro již existující tratě nebo popřípadě i pro nové DLC a nechcete se přihlašovat na Dovetail Live ve hře ? Mastery unlocker Vám odemkne všechny již existující mastery a to včetně posledního DLC, kde je vyobrazena stavba. Jako vždy jsou i součástí decals pro livery editor. Pro správnou funkčnost nic extra nepotřebujete (unlocker odemkne mastery jen pro Vámi vlastněná DLC).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [35.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

14. ledna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.5

K dispozici je nová verze odstraňovače neviditelných stěn a deaktivátoru Out of Bounds triggeru, který zajišťoval návrat do menu při překročení dané oblasti. V této verzi byla přidána podpora pro nové DLC Dresden - Chemnitz. Modifikace zároveň obsahuje všechny předchozí tratě. Modifikace nevyžaduje nic extra, stačí pouze základní verze TSW 2.
A k čemu vlastně modifikace je ? Mnozí z Vás toužíte procházet mapu a né jen trčet v předem nastaveném koridoru. K vyskočení z koridoru většinou brání ploty, keře, stromy apod. Najdou se ovšem místa, kde není nic a i tak nemůžete koridor opustit (zde Vám brání neviditelná stěna). Tahle modifikace právě odebere neviditelnou stěnu a tím získáte onu volnost pohybu po mapě. Důležité je říci, že jsou místa s neviditelnou stěnou, která je součástí daného modelu. Zde tahle modifikace nefunguje a zábrana je tam stále. Tohle by vyžadovalo editaci všech modelů.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

31. prosince 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Logo pack 1.4

Dlouho očekávaný logo pack ve verzi 1.4 je konečně tady. Balíček konečně pokořil hranici 100 log. V balíčku najdete logo ČD v modré a bílé verzi, ČD s textem, ČD Cargo, RegioJet, Student Agency, Leo Expres ve 3 verzích, potom nějaké japonské železnice, čínské, korejské a jedno italské. Jako bonus jsem přihodil 5 grafitů, které můžete použít na ozdobění souprav :) Grafity najdete v sekci Pictures, loga jako vždy v Logos.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [858 KB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

17. prosince 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.4

I přestože jsem měl tenhle update nachystaný, tak jsem jej prostě nějak nenahrál na server. Dnes tedy napravuji a k dispozici je tedy aktualizovaná verze oblíbeného Out of Bounds deaktivátoru a odstraňovače neviditelných stěn. Byl aktualizován aby pracoval i s posledním DLC. Měl by tedy fungovat na všech již existujících tratích pro TSW 2. Jen připomenu, že se jedná pouze o odstranění neviditelných stěn, které byly na určitých místech pro zamezení volného pohybu po mapě. Ploty a keře, které zamezují opuštění předem daného koridoru, zustaly netknuty a nelze díky ním opustit mapu. Je tedy potřeba opravdu najít úsek, kde není žádný plot. Místo nesmí být ani součástí nějakého modelu, protože v tomto místě to taktéž nepůjde. No a Out of Bounds je hláška, která ve hře vyskakuje, pokud opustíte daný úsek po kolejích a vrátí Vás do herního menu což mnozí z Vás určitě nechtějí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.5 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue již tento týden

Ano, datum vydání druhého dema, které nese označení Prologue bylo konečně upřesněno. Stane se tak již 16.12.2021 (tedy tento čtvrtek). Demo bude obsahovat 2 scénáře, jeden již znáte z prvního dema. Druhý scénář je zaměřen na nákladní vlak. V současné době dostali již někteří šťastlivci možnost si dané demo vyzkoušet a tak se dají na youtube najít první videa z hraní. Zde přikládám i jednu hodinovou ukázku. Osobně si raději počkám na samotný Prologue ať jsem překvapen. Plná verze hry potom zřejmě vyjde až příští rok, protože rok 2021 byl ze steamu odebrán a nahrazen zkratkou TBA (bude oznámeno).

Diskuse k článku [2 komentářů]