1. dubna 2023 Novinka - Train Simulator

Train Simulator s celým světem

Může to znít jako sci-fi, ale Microsoft již dokázal, že zvládne generovat 3D svět pomocí Bing map a Azure cloudu za použití ai technologie. Jejich výsledky nejsou vůbec špatné a technologie, kterou používají se neustále zlepšuje. Důkazem může být jinak vypadající Flight Simulator, který vypadal jinak při prvním vydání. Rozdíly jsou znatelné a technologie je vylepšena natolik, že jde použít i pro opravdu detailnější zobrazení. Ve finále to znamená, že Microsoft momentálně pracuje na novém Train Simulatoru, který pohání stejný engine jako Flight Simulator s vylepšeným generátorem prostředí. Pro zajímavost Microsoft k tomu používá Blackshark.ai generátor. Stejně jako pro Flight Simulátor si budou moci uživatelé prostředí vylepšovat či modelovat reálnější stavby. Hra má obsahovat kompletně veškerou železnici z celého světa. Samozřejmě vozový park nebude kompletní a to včetně detailnějších tratí. Ty budou opět rozděleny jako ve Flight Simulátoru do několika edicí (tam se jednalo o letadla a letiště). Ostatní vozový park bude k dispozici později jako různé placené DLC (ostatně tenhle model již funguje několik let pro různé simulátory :). Datum vydání není známo, ale pokud se zadaří tak první testovací beta by mohla být k dispozici někdy začátkem roku 2024. Microsoftu fandím, protože DTG si zaslouží více protivníků na této scéně aby se probudilo. Dobře má již našlápnuto SimKol se svým SimRail simulátorem.

Diskuse k článku [2 komentářů]

18. května 2014 Novinka - Train Simulator

Setkání MSTS

V praze se konalo další setkání fanoušků stařičkého, ale přesto stále oblíbeného Microsoft Train Simulatoru. Z celé akce vznikla i zajímavá reportáž, kterou si můžete prohlédnout. Dozvíte se, co všechno je potřeba, než se udělají potřebné modely či dokonce kilometr tratě. V reportáží promluví i legendy MSTS jako modelář Ondra Janiš či stavitel asi jedné z nejdelších tratí pro MSTS, pan Zbyněk Šemora. Ale co Vám budu povídat, ti kteří na tomto srazu byli tak vědí, Vy ostatní si můžete alespoň tuto reportáž prohlédnout (akce o MSTS začíná v čase 8:48). Asi bych měl více sledovat dění okolo MSTS, abych se o nějakém srazu dozvěděl dříve než jen z televiziní reportáže :)

Diskuse k článku [4 komentářů]

22. prosince 2010 Novinka - Train Simulator

Route_Riter je free

10 let je tu s námi. Bylo v něm opraveno stovky bugů, přídáno několik věcí co si uživatelé vyžádali a teď po 10ti letech je kompletně zdarma. Ostatně on to nebyl nikdy nějak drahý produkt, vždycky fungoval zdarma, ale tím, že člověk zaplatil získal nějakou licenci a hřejivý pocit u srdce, že podpořil dobrou věc. A teď když jsou ty vánoce tak se autor po 10ti letech rozhodl, že už na tento produkt žádné platby za licence nechce. Připomeňme jen, že Route_Riter je program určený pro Microsoft Train Simulátor. Autor má na svém kontě i RW_Tools, který je zase určen pro RailWorks. Zatím aktuálně poslední verzi Route_Riter najdete přímo na autorově homepage.

Diskuse k článku [1 komentářů]

7. května 2010 Novinka - Train Simulator

Modifikace MSTS

Asi není třeba připomínat projekt MSTS-Bin, který upravil MSTS do o něco lepší podoby. Jenže v Rusku šli ještě dále a MSTS dokázali opravdu překopat ještě k lepšímu obrazu. Ostatně na jeden takový příklad se můžete podívat přímo ve videu, kdy se u loco dají otevírat boční okna, dveře, větrací šachty, chlazení, atd... Aby ste si nemysleli že je toho málo tak upravili i CABVIEW do podoby jakou znáte v současných simulátorech, tedy plně 3D! Projekt původně vznikl pro implementaci multiplayeru do hry, ale jak to tak vypadá půjde toho mnohem více.

Zatím se nejedná o veřejnou verzi stejně jako tomu je momentálně u OpenRails. Že by se začínal ZD Simulator převádět do MSTS ? :) No nebylo by to vůbec špatné, kdyby se ovládání a chování vlaků přiblížilo větší realitě. Dávám tomuto projektu šanci a budu jej sledovat.

Diskuse k článku [4 komentářů]

26. dubna 2010 Novinka - Train Simulator

OpenRails update 3

Autoři usilovně pracují na simulátoru OpenRails, který by měl umět číst kromě vlastních souborů i formáty z Microsoft Train Simulátoru což by znamenalo, že ta spousta addonů a tratí pro Train Simulátor by se dala využít ve vylepšené verzi, která bude hlavně zdarma. OpenRail by neměl být zaměřen pouze na 3D Maxko, ale autoři se nebrání i jiným formátům. Krom toho do světa vypustili další video na kterém tentokrát ukazují světelné efekty v noci.

Kdy se dočkáme první stabilní verze je ve hvězdách, ale snad by to mohlo být ještě letos i když projekt je pořád v plenkách. Zatím můžeme jen čekat nebo hrát stařičký MSTS. Ostatní můžou dát přednost OpenBVE či RailWorks a zkrátit si tak čekání.

Diskuse k článku [4 komentářů]

17. dubna 2010 Novinka - Train Simulator

RailWorks levněji s MSTS

Railsimulator.com připravili novou akci. Jak vyšel RailWorks tak jej bylo možné získat za levnější cenu výměnou za starší Rail Simulator. Věřte nebo ne, ale tentokrát se kromě výměny za Rail Simulator dočkají i uživatelé Microsoft Train Simulátoru. Máte-li originál MSTS a chcete získat RailWorks za levnější cenu tak je to šance pro Vás. Důležité je poslat originální manuál s tímto formulářem (stále platí i pro uživatele Rail Simulatoru) nebo originál CD (DVD) se hrou a můžete tak získat hru RailWorks za 20 liber (je to poloviční cena jak normální). Nutné dodat, že tentokrát se jedná o krabicovou verzi hry, takže Vám nepřijde jen nějaký kód pomocí kterého hru stáhnete levněji ze steamu, ale dostanete krabici, manuál a v ní i DVD. Hru je potom nutné aktivovat na steamu. Každopádně k výsledné ceně je nutné připočíst ještě poštovné. Tak co, máte chuť se zbavit manuálu k MSTS výměnou za RailWorks ? Pokud ano, tak více info najdete tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. března 2010 Novinka - Train Simulator

OpenRails UPDATE

Autoři OpenRails stále pracují na své první verzi a už zveřejnili video, které zobrazuje počasí ve hře. Je na něm vidět, jak krásně se bude střídat den a noc. Musím uznat, že je to hodně dobře odvedená práce, protože né jednou mi při pohledu na toto video zustala pusa otevřená dokořán. Kromě samotného videa autoři prohlásili, že hra už má takměř vyřešené počasí. Bude dynamické, proměnlivé, vyjdete za slunce, dojedete za deště, husté mlhy, atd... Záleží také na poloze trati. Před autory je ještě dlouhá cesta, ale alespoň to video zobrazující východ slunce, západ slunce, noční oblohu nám musí zatím stačit.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. února 2010 Novinka - Train Simulator

OpenRails - počasí - video

Autoři OpenRails vypustili na internet video s ukázkou počasí respektive střídání dní a nocí při hře. Musím uznat že to vypadá opravdu zajímavě, škoda jen, že zatím není žádný nový update k dispozici.

Jen připomenu, že OpenRails by měl být samostatný simulátor, který by ve finále měl umět spolupracovat i se soubory Microsoft Train Simulátoru. Zatím se na něm stále pracuje a není známo, kdy by mohla být uvolněna nějaká stabilnější verze takže zatím můžeme jen čekat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. prosince 2009 Novinka - Train Simulator

OpenRails a budoucnost

Není to tak dávno co se začal tvořit nadějný simulátor OpenRails a už je tu k němu další novinka. V budoucnu by z něho měl být samostatný simulátor, který bude mít tu možnost číst i soubory z Microsoft Train Simulátoru. V současné době je nutné mít pro jeho správnou funkčnost Microsoft Train Simulator nainstalován, ale to je jen z důvodu aby program rozeznal kde jsou věci u uživatele nainstalovány. Tedy OpenRails pouze využívá registry pro určení místa, kde se nachází MSTS soubory což v budoucnu už dělat nebude, protože vše budete nahrávat přímo do simulátoru. Každopádně nová testovací verze OpenRails je k mání téměř každý den, stačí jen pečlivě sledovat homepage projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. prosince 2009 Novinka - Train Simulator

OpenRails

Komunita se pustila do dalšího vlakového simulátoru, který používá ke svému chodu soubory z jiného simulátoru. Ano, hádáte správně, tentokrát se jedná o soubory z Microsoft Train Simulátoru a proto je tato novinka zařazena do jeho sekce i když v názvu není OpenMSTS. Na OpenRails se pracuje již delší dobu, ale teprve teď je k dispozici nějaká funkční i když zatím ranná verze. Jejich roadmap info vypadá opravdu slibně a TODO list taky. Po OpenTTD, OpenBVE tady máme tedy i OpenRails, který by měl již starý Microsoftem několik let nepodporovaný Train Simulátor zase posunout o něco dál. Testovací rannou verzi si můžete stáhnout z jeho homepage. Asi nemusím zdůrazňovat, že OpenRails vyžaduje ke své funkčnosti mít nainstalován Microsoft Train Simulátor.

Diskuse k článku [3 komentářů]