30. listopadu 2022 Novinka - Ostatní

Subtransit pro mobily

Jak to vypadá, první verze Subtransitu dorazí na mobilní telefony. Na Steamu totiž zatím není nic k nalezení, ale na Google play už je možné najít Subtransit Drive od Wagon Software (a při návštěvě domovské stránky lze zjistit, že za Subtransitem skutečně stojí Wagon software.). K dispozici by měla být i iOS verze, která údajně stojí 7 euro. Jen doufejme, že verze pro další platformy budou v určitém sledu následovat a že nebudeme muset čekat dalších 5 let, než se dočkáme i PC verze. Vzhledem k tomu, že autoři psali ohledně multi platformním simulátoru, tak bych klidně očekával vydání na téměř všech platformách, které jsou podporované Unreal Enginem.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. listopadu 2022 Novinka - Ostatní

Subtransit - první info 1. prosince

Musím říct, že dneska je to překvapení za překvapením :) Nejdříve Trans Siberian simulátor v testovacích fázích, kde jsem se zmínil o zřejmě mrtvém projektu Subtransit a najednou na Subtransit twitteru info, že 1. prosince začne první fáze informací o hře (navíc píší, že multiplatformní což by se dalo chápat i že se dočkají konzolisti. Osobně jsem stále v tichosti doufal, že tenhle projekt není mrtvý a jsem rád, že jsem jej úplně neodepsal. Jsem zvědav co se 1. prosince dozvíme. Zatím není žádné další info (zda a kde se to bude dát koupit, apod...). Hra by měla běžet na UE5 (tedy alespoň podle dřívějších informací od autorů, že hru s vydáním UE5 automaticky přeportovali. Pokud někdo neví co je vlastně Subtransit, tak by se mělo jednat o velmi povedený simulátor metra. Ostatně tenhle 5 let starý trailer jsem viděl už několikrát a pořád mě nepřestává bavit :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. listopadu 2022 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator - vydání

I když se Trans-Siberian Railway Simulator tváří jako mrtvý projekt s bůh ví jakým datem vydání tak to vypadá, že projekt stále žije a v současné době probíhá různé testování s dobrou odezvou. Podle posledních zpráv ještě autoři makají na hratelnostní stránce, která přejde do dalšího testovájí během několika týdnů. Pokud i zde dojde k dobré odezbě, potom autoři plánují vydat demo a na základě dema potom i předběžný přístup. Je tedy zcela možné, že Trans-Siberian Railway Simulator bude mířit na rok 2023. Osobně mám tuto hru v hledáčku již dlouho a tak nějak jsem již přestal doufat, že by hra vůbec někdy vyšla (ostatně stejne jako Subtransit).

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. listopadu 2022 Novinka - Ostatní

Konduktor zmizel

Před více jak rokem jsem zde psal o velice zajímavém projektu s názvem Train Conductor, který byl zaměřen právě na roli průvodčího. Produkt se později přejmenoval na Konduktor a změny se dočkalo i zaměření hry, protože ze simulace průvodčího se najednou stala adventura. Hra se měla publikovat právě 22. listopadu tohoto roku no a místo toho se najednou ze steamu úplně vytratila. Teď se samozřejmě nabízí otázka... vyskočí produkt znovu na Steamu pod jiným jménem a nebo je projekt definitivně zrušen ? Veškeré změny jde samozřejmě díky SteamDB dohledat, takže pokud dojde zase k nějakému publikování či změně tak se to na SteamDB projeví. Za mě je to škoda, že tak nadějně vypadající projekt se jen tak vypařil.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. října 2022 Novinka - Ostatní

Railroads Online slaví 1 rok

Jak je již v nadpisu napsáno, Railroads Online slaví jeden rok a k této oslavě vydávají tvůrci i speciální aktualizaci. Krajina získala podzimní nádech - vše se zbarvilo do podzimních barev. Byla přidána nová lokomotiva Glenbrook, která byla originálně postavena v roce 1875. Po 147 letech máte tedy jedinečnou možnost si jízdu v této krasavici vyzkoušet znovu. Dále byla přidána parní lokomotiva Shay a D&RGW Class 45. Bylo přidáno Paint Works (různé hotové barevné kombinace pro některé vagóny). Pro štěrk byla přidána možnost budovat výhybky bez nebo se štěrkem pod výhybkou.
Kompletní seznam novinek obsahuje i různé opravy. Update se Vám nestáhne automaticky, protože je pouze součístí BETA-Branch. Pro aktivaci bety je nutné ve Steam knihovně kliknout pravým tlačítkem na Railroads Online! -> Vlastosti (Properties) -> Beta -> a vybrat Beta - PublicBeta. Pokud jste měli již předchozí bety, potom se Vám samozřejmě aktualizace stáhla automaticky. Pro odstranění aktualizace se jednoduše odhlaště z bety a tím se Vám hra aktualizuje znovu na klasickou veřejnou verzi.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. září 2022 Novinka - Ostatní

Railway Empire 2

Blíží se nám pokračování vele úspěšné strategie Railway Empire, kterou možná ještě někteří z Vás hrají. První díl vyšel tak nějak v době, kdy se blížilo vydání Mashinek v předběžném přístupu. Railway Empire 2 je, stejně jako jednička, zasazeno do období páry což Vám samozřejmě prozrazuje, že jiný vozový park než parní mít prostě nebudete (celkem by jich mělo být 60). Vašim úkolem tak bude vybudovat impérium, kde bude všechno krásně fungovat... ostatně jako v každé obchodně strategické hře. Railway Empire 2 přijede mezi hráče již v roce 2023. Screeny, trailer a další informace potom můžete najít na Steam stránce. Cena zatím u produktu nebyla zveřejněna, dá se celkem předpokládat, že pod 30 euro to prostě nebude.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. září 2022 Novinka - Ostatní

Orient Express DLC pro TL venku

Pro Train Life je venku první zajímavé DLC v podobě Orient Express DLC. DLC obsahuje parní loko 231C Nord a osobní vozy. Navíc obsahuje onu historickou trasu daného vlaku a to z Paříže až do Vídně. Těšit se můžete na 5 extra scénářů a 2 nové vlakové stanice pro režim kariéry (Štrasburg a Vídeň). DLC si můžete zakoupit na Steamu za pěkných 10 euro. A teď jedna dobrá zpráva pro všechny, kteří neváhali a pořidili si hru ještě v předběžném přístupu. Jako poděkování od autorů za podporu v předběžném přístupu dostanou všichni účastníci tohle DLC automaticky ZDARMA. Osobně jsem tento krok uvítal a autorům za to patří veliké díky.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. září 2022 Novinka - Ostatní

JR EAST Train Simulator

Již 20. září se v předběžném přístupu objeví zajímavý Japonský vlakový simulátor. Nejedná se o žádné grafické orgie, hra používá klasické video. Osobně jsem zde zvědav, zda bude okolní doprava fungovat i když bude souprava stát ve stanici :) (u podobných her je to totiž běžné, že se s postupným bržděním soupravy se i přehrávané video zpomaluje. Hra bude k dispozici právě na Steamu. Zatím není zveřejněna žádná cena. Mimochodem texty v simulátoru budou jak japonské tak i anglické. Tedy neměl by být problém s rozeznáním textu. Osobně jsem zvědav jak bude ve finále simulátor vypadat. Zda si jej pořídím či ne to rozhodne až cena. Každopádně by to mohla být alespoň malá náhrada za to jak DTG ignoruje zbytek světa při tvorbě tratí.

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. srpna 2022 Novinka - Ostatní

SubwaySim: Hamburg

NextSim 22 přinesl velmi zajímavé překvapení v podobě oznámení SubwaySim: Hamburg od studia HR Innoways, kteří mají za sebou velmi úspěšný Winter Resort Simulátor 1 a 2. SubwaySim bude poháněn nejnovějším Unreal Enginem s číslicí 5. Jako trať byla zvolena linka U3 o délce 20.7 km, která obsahuje 25 zastávek a obsluhována jednotkou DT5. Hra je momentálně stále ve vývoji a datum vydání je stanoveno na první polovinu roku 2023. Momentálně je k dispozici alespoň krátký teaser.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. srpna 2022 Novinka - Ostatní

NextSim 22

Aerosoft každý rok prezentuje novinky pro následující dny, týdny či měsíce. I letos tomu nebude jinak a jako vždy dojde i k oznámení nějakých nových simulátorů. Většinou se stane, že jsou prezentovány pokračující ročníky. Jenže tentokrát Aerosoft na svém facebookovém účtu zveřejnil obrázek se slovy, že v pátek při NextSim 22 live přenosu zveřejní i simulátor o kterém neměl nikdo tušení. No a jak lze z obrázku poznat, bude se jednat o nějaký kolejový simulátor (dá se předpokládat podle obrázku, že to bude Berlín a S-Bahn nebo U-Bahn). Na finální rozuzlení si budeme muset do pátku počkat. Z jednoho screenu nelze soudit mnoho, ale za sebe musím říct, že i obrázek sá o sobě vypadá zajímavě - možná WoS 5 ? :)

Diskuse k článku [1 komentářů]