15. června 2022 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator - možná ještě letos

Už je to tak nějak minimálně 3 roky co jsem o tomto simulátoru informoval. Tehdejší info o datu vydání, které znělo již brzy, se nějak protáhlo a hra se v současné době tvářila jako mrtvý projekt. Teď to ale vypadá, že se dočkáme ve třetím čtvrtletí tohoto roku funkčího dema a ve čtvrtém čtvrtletí dokonce EA verze (tedy nějakého předběžného přístupu). Ostatně takhle to prezentují samotní autoři: "The free demo release is planned for the third quarter of 2022, while the early access version of the game is scheduled for the fourth quarter of 2022. These dates may be changed."
Teď už se můžeme jen dohadovat zda se dočkáme dříve SimRail nebo právě Trans-Siberian Railway Simulatoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. dubna 2022 Novinka - Ostatní

Mashinky - multiplayer

Česká strategická hra Mashinky, která je zatím stále v režimu předběžného přístupu, se v poslední aktualizaci dočkala multiplayeru až pro 8 hráčů. Co od multiplayeru tedy můžete čekat ?
- můžete začít hru až s 8mi hráči
- společnosti můžete zamknout popřípadě můžete nechat i jiného hráče připojit se k vaší společnosti
- společnosti můžou spolupracovat na plnění různých úkolů, kde se potom o přidělené body dělí. Nebo může každý pracovat sám na sebe a tím vlastně bojovat o různé zdroje. Je zde možnost i sdílet svou vybudouvanou síť s jinou společností, popřípadě tuto možnost můžete zakázat a jiná společnost si bude muset vybudovat svou vlastní dopravní síť.
- k dispozici je samozřejmě chat, kde můžete komunikovat s ostatními hráči, kteří patří do vašeho týmu. Je možné umístit i textové body na mapě, které opět uvidí jen spolupracující hráči (např. domlouvání obchodní strategie)>
- na samotné mapě můžete sledovat kurzory i jiných hráčů
- módy jsou v multiplayeru povoleny, před každým začátkem hry tak hra stáhne ostatním hráčům potřebné modifikace
Zajímavých věcí je samozřejmě více. Update pro multiplayer je samozřejmě zcela zdarma. I přestože je stále v předběžném přístupu tak si rozhodně zaslouží místo ve vaší steam knihovně.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. dubna 2022 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro - update souprav

Hmmsim Metro sice neobsahuje další extra placené DLC (alespoň momentálně ne), ale za to hru autoři pomalu rozšiřují a zlepšují .. a to navíc zcela zdarma. Momentálně je v produkci větší realita co se chování souprav týče - minimálně tedy v ovládání. V následujícím krátkém videu se můžete podívat, jak jsou všechny přepínače v kabině aktivní. On asi běžný hráč tyhle funkce nevyužije, ale konečně minimálně klikači nebudou klikat do prázdna, ale každý klik vyvolá nějakou reakci :) Za mě osobně za jejich práci autorům palec nahoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro - jak pokračuje EA + trailer

Hmmsim Metro je simulátor postavený na Unreal Enginu 4. Oproti Train Sim World vyniká krásnou grafikou, dobrým ozvučením a hlavně velmi dobrou optimalizací. Malé studio, které je pod tímto projektem podepsané tak dokazuje, že když se chce tak to skutečně jde a i vlakový simulátor může na UE4 vypadat více než dobře. Samotná hra v předběžném přístupu nabízela ze začátku jen malou část tratě. Postupem času se začala mapa zvětšovat a v současné době je úsek již dostatečně dlouhý... Nutno podotknout, že to ještě není finále. Jediná vada na kráse je stále nepřeloženo několik věcí v hlavním menu hry a proto je složité odhadnout jaké grafické nastavení je momentálně aktivní. Osobně se při hraní tohoto simulátoru momentálně více bavím než u samotného TSW. Možná to bude i tím, že tohle je prostě i nové prostředí a né pořád se opakující krajina z US, UK a DE. Za sebe můžu Hmmsim Metro jenom doporučit. Cena možná někoho odradí, ale berte to tak, že za cenu sice dostanete zatím jednu linku, ale i celkem pěkný vozový park. No a k samotné trati mohu dodat, že je na ní pěkně živo (nejde ani spočítat kolik souprav během jízdy potkáte a kolik Vás jich třeba i předjede). Navíc pokud váháte, potom je zde i možnost vrácení hry s tím, že Vám Steam vrátí peníze. Důležité je nepřekročit 2 hodiny hraní a nebo 14 dní vlastnictví.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Ostatní

Metro Simulátor 2

Po celkem úspěšném Metro Simulátoru 1 autoři přicházejí s novým oznámením. Osobně jsem spíš očekával, že Metro Simulátor se dočká klasických aktualizací a třeba i placených DLC. Autoři ale zvolili cestu nové hry a tak přichází na řadu Metro Simulator 2. Stejně jako jednička i dvojka je zaměřené na Moskevské metro. Tentokrát došlo k předělání linky 6, která obsahuje krásných 24 stanic. Součástí budou i různé herní režimy jako cestující, free režim a potom klasické scénáře. Hra by měla být k dispozici v předběžném přístupu stejně jako jednička. Datum vydání je stanoveno na začátek roku 2022. V současné době je k dispozici i takový malý teaser.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. října 2021 Novinka - Ostatní

Railroads Online venku

Tak to vypadá, že tento týden se nám roztrhl pytel s vlakovými simulátory. Dneska došlo na vydání dlouho očekávaného Railroads Online simulátoru, který byl před tím znám jako American Railroads. Pro American Railroads se původně připravoval update a přechod na UE4 (hra jinak běží na Unity). Nakonec se autoři tohoto velkého projektu rozhodli, že Railroads America zůstane na Unity a verze UE4 se ponese v duchu nového produktu. Samozřejmě tímto rozhodutím se zvedla velká vlna nesouhlasů, protože spousta hráčů zakoupila American Railroads za nižší cenu (předběžný přístup) právě z důvodu free updatu na UE4. Autoři to tedy alespoň pořešili slevou pro majitele Railroads America (na Steamu jako Complete collection). Sleva pro majitele původního Railroads America platí pouze 3 dny!
No a co je vlastně Railroads Online ? Systém hry je stejný jako u klasické verze, jen je vše krásně předěláno pro UE4 a hlavně hra podporuje multiplayer (teoreticky až 64 hráčů na jedné mapě). Hlavním cílem je stavba železnice, ale i funkční průmysl. Osobně jsem na hru zvědav, protože vlastním i původní verzi a při hraní jsem si užil několik hodin zábavy.

Diskuse k článku [1 komentářů]

7. září 2021 Novinka - Ostatní

Train Life - ETS 2 na kolejích

I přestože zde koukáte po vlakových hrách, určitě je mezi Vámi spousta uživatelů, kteří si rádi zahrají i Euro Truck Simulator 2. Ta spousta z Vás si třeba i několikrát posteskla, kéž by něco takového bylo i s vlaky. A stejný nápad dostali i tvůrci Train Life. Ve hře si založíte firmu a začnete hrát. Ze začátku Vás čekají výukové mise, kde se naučíte jednoduché ovládání hry, seznámite se s náklady apod. no a potom už můžete vyrazit. Nejedná se o simulátor jako takový, ovládání je jednoduché, ale hra sama o sobě je zábavná. V současné době hra obsahuje pouze německo (samozřejmě není ve velikosti 1:1, ale v podstatě obdoba ETS 2, kdy je model zmenšen k nějaké velikosti). Hra je momentálně v předběžném přístupu za krásných 15 euro. Cena se samozřejmě bude postubně zvedat s tím jak se bude hra blížit do finální podoby. Osobně mě hra překvapila a i když podle obrázků a traileru vypadala jako hodně béčkový titul tak jsem si ji zakoupil a začal hrát. K hratelnosti můžu říct jediné... čas kolem vás letí strašně rychle a než se nadáte, zjistíte, že u toho sedíte i 5 hodin :D Hra je mimochodem tvořena na UE4 enginu a o zvukovou stránku hry se stará jádro FModu (ten byl nedávno dodán i do ETS 2). Samotná mapa dosahuje momentálně krásné velikosti 40 GB (co se km týče, težko to lze spoučítat).

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. července 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro venku

Simulátor, který se měl původně dostavit již na konci dubna, je konečně venku (nevyšel dneska, je venku již týden). Hra je zatím v předběžném přístupu, protože ještě neobsahuje kompletní trať a všechny vlastnosti, které autoři do hry chtějí dodat. Za téměř 17 euro i tak dostanete zábavu na několik hodin. Hra je momentálně v anglickém a korejském jazyce. Některé věci ještě nejsou kompletní (a to včetně tutoriálu). Pokud Vám při prvním spuštění naskočí menu v korejštině, potom je nutné v nabídce najít volbu jazyka a změnit angličtinu na korejštinu a potom zase zpátky. Každopádně v tom nevidím zase až takový problém. Mě osobně zajímala spíš možnost ruzných modifikací, protože hra je poháněna Unreal Enginem verze 4.26 (tedy verzí na které poběží od srpna i TSW 2).
Předně hned ze startu je jasné, že to s modifikováním nebude až tak snadné, protože hlavní .pak soubor je zakryptován a je tedy o něco složitější jej extrahovat. Po finální extrakci jsem byl celkem nadšen z obsahu co jsem viděl. Ze začátku to na mě působilo stejně jako TSW, ale opak byl pravdou. Hmmsim Metro je tvořen kompletně jinou metodou než TSW. Zatím co u TSW autoři využívali ke stavbě tratí a konfigurací všeho okolo klasický UE4 editor tak autoři Hmmsim Metra si vytvořili editor svůj. Jediné co je tvořeno v klasickém UE4 editoru je hlavní .umap soubor, který ovšem neobsahuje mapu tratě (ostatně jeho velikost je jen 15kb), ale obsahuje pouze 2D model na který jsou aplikované reálné mapové textury podle kterých autoři zřejmě stavěli trať. Aby toho nebylo málo, v extrahovaných souborech jde najít složka s názvem Editor, která obsahuje celkem hodně souborů ikonek, ale i několik souborů UI (a pak jeden hlavní UI-Editor). Nedalo mi to a na základě tohoto zjištění jsem si prohlédl .exe soubor a v něm jsem dohledal taktéž zajímavé věci: Object Editor, Scene Editor, Track Editor, Path Editor, Animation Editor, Train Editor, Scenario Editor, Catenary Editor, Cable Editor, Main Track Editor, Sub Track Editor :)
Na základě těchto zjištění se nabízí otázka... obsahuje Hmmsim Metro interní editor ? Tvorba hry tomu napovídá, protože ve složce NonAssets se nachází 9 MB soubor Line1.hmap, který není klasický UE4 soubor, ale jeho formát je stejný jako sav soubory přímo z UE4 her (stejný formát je použit při livery editoru a scenario editoru z TSW 2). Plánují tedy autoři vypustit se hrou i editor a nebo je již součástí hry, ale dokáží jej spustit pouze autoři přes nějaký příkaz (tak nějak funguje i Euro Truck Simulator 2 - hra obsahuje editor, ale je spustitelný pouze přes nějaký konkrétní příkaz). Osobně to zatím nevzdávám a daný příkaz se snažím dohledat. Je taktéž možné, že autoří mají svůj editor, který funguje stejně jako hra, tedy samostatný program ve kterém právě ukládají tyhle .hmap sav soubory.

Diskuse k článku [2 komentářů]

13. května 2021 Novinka - Ostatní

Simulatore di Treno 6.01

Nějakou dobu jsem tomuto Italskému simulátoru vůbec nevěnoval pozornost a autor zatím v tichosti vydal verzi 6, která je momentálně po poslední aktualizaci označena jako 6.01. Simulatore Di Treno obsahuje hned několik zajímavých italských jednotek jako jsou: E444R, E444, E656, E655, E646, E645 série 300, E402b, E464, Ale 642, TAF, Minuetto elektrické, Minuetto Diesel, ETR 500, atd... Důležité je, že simulátor není freeware (tedy zdarma). K dispozici je samozřejmě limitované DEMO, kde si simulátor můžete vyzkoušet. Co si dobře pamatuji z předešlých verzí tak DEMO bylo omezeno snad na 1 či 2 minuty (nevím zda je tento limit stále aktuální, ale za tento časový limit jste se maximálně rozjeli :) Navíc mám pocit, že je simulátor pouze v italštině (ostatně ZD Simulátor byl taktéž jen v ruštině a moc velká překážka to nebyla).

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. května 2021 Novinka - Ostatní

SIMT simulátor

SIMT Simulátor slaví již 10 let své existence a já osobně nechápu jak mi tenhle kousek mohl uniknout. SIMT je totiž simulátor tramvají, trolejbusů i autobusů v jednom. Hra je ke stažení zdarma, ale onen balíček obsahuje pouze autobusy a vybrané linky. Pro přístup k trolejbusům a tramvajím je potřeba zakoupit jednu ze zlatých edic (1 měsíc, 3 měsíce, rok, 2 roky a nebo dokonce 4 roky). Přednosti zlaté verze jsou každopádně velmi zajímavé...

Po zakoupení zlaté verze odemknete:
- autobusy, trolejbusy a tramvaje
- 17 originálních linek
- 90 druhů vozidel
- garáže a tramvajová vozovna
- mytí a péče o technických stav vozů
- editor BUSE panelů
- speciální bonusové linky
- různé výluky, stavby apod.

Po vypršení této lhůty se hra opět přepne do klasické verze pouze s autobusem. V současné době vypadá mapa linek takhle. Aby toho nebylo málo, autoři by v budoucnu mohli představit i multiplayer a možná i vlakovou simulaci. Za mě projekt vypadá opravdu zajímavě a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení. Oficiální stránky projektu můžete najít na adrese www.simt.cz.

Diskuse k článku [1 komentářů]