4. listopadu 2023 Download - Ostatní

Metro Sim 3.18

Po téměř roce je k dispozici nová verze freeware simulátoru Metro Sim, která postoupila do verze 3.18. Pořád se zatím jedná o betu. No a co přináší tahle verze nového ?
- podpora pro dveře na nástupišti (poprvé použito v Lausanne M2) - jedná se v podstatě o prosklenou bariéru, která má v místě dveří soupravy taktéž dveře. O něčem takovém se uvažuje pro linku metra D. Mimochodem dá se najít třeba v metru v Paříži.
- City of Thames žlutá linka dokončena
- City of Thames fialová linka
- City of Thames modrá linka
- Hageningen muzejní tramvajová linka
Novinek je samozřejmě více. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto simulátoru, potom si můžete aktuální verzi přímo z lokálního downloadu. Ostatní, kteří nemají vůbec tušení o tomto simulátoru, můžou minimálně vyzkoušet... nebolí to, je to zdarma a teda za mě je to dobře provedené.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [589.2 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

9. března 2023 Download - Ostatní

TramSim Unofficial editor v0.1

Ano čtete správně :) TramSim od ViewApp totiž používá úplně stejnou verzi UE4, tedy 4.26.x. No a protože pro TSW již existuje neoficiální editor, který dokáže pracovat s téměř všemi soubory tak jsem se rozhodl do editoru přidat i podporu hry TramSim. Jedná se o samostatný plugin, který nezasahuje do obsahu TSW. Důležité je vědět, že TramSim nepodporuje módy, ale není nemožné je vytvořit a nahrát do hry :) Každopádně editor nemusíte používat pro tvorbu modifikací, ale můžete jen prozkoumávat assety, které jsou ke hře. Osobně třeba musím uznat, že TramSim má rozhodně lépe propracovaný jízdní řád :)
Pro instalaci je potřeba vlastnit TSW Unofficial editor v0.3. Balíček rozpakujte do hlavního adresáře editoru (to je ten, kde uvidíte složku Engine a TS2Prototype). TramSim editor spustíte přiloženým .bat souborem. Ve finále ještě budete potřebovat TramSim soubory. S jejich extrakcí Vám bohužel nemohu pomoci, protože .pak soubor je zaheslován klíčem. Na internetu jsou samozřejmě prográmky, které Vám pomůžou klíč získat. Zde si ale musíte poradit sami.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [97.8 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. října 2019 Download - Ostatní

Metro Simulator Beta 3.15

Pro všechny, kteří rádi hrají Metro Simulátor je zde dobrá zpráva. Autoři vypustili do světa Betu 3.15, která přináší opět o něco delší mapky a hlavně i několik nových scénářů. Velikost hry se mírně zvedla, ale při dnešních linkách to nebude problém. Autoři se navíc moc nepřetrhnou se zveřejněním novinek a změn. Jen připomenu, že Metro Simulátor je simulátor fiktivních i reálných linek metra a navíc je možné pro něj stáhnout i tramvaje. Projekt je zcela zdarma a poslední verzi si můžete stáhnout z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [307.8 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

4. října 2017 Download - Ostatní

Metro Simulator 3.11 a 3.12

Než jsem se rozhodl napsat o Metro Simulatoru verzi 3.11 tak stihli autoři vypustit verzi 3.12 :) O novinkách v těchto verzích se toho z oficiální stránky člověk moc nedozví a na jejich wiki stránce je akorát napsáno, že obsahuje 2 města a v každé město obsahuje linky ze 4 různých let. Rozdíl mezi verzí 3.11 a 3.12 je 40 MB, takže tam asi něco nového bude. Osobně jsem neměl možnost ještě vyzkoušet. Každopádně aby Vám nebylo líto, že jste si nevyzkoušeli verzi 3.11, tak Vám tady dávám rovnou obě verze ke stažení. Při kliku na download se stáhne verze 3.12 a pokud kliknete na samotný nadpis, potom se Vám zobrazí i verze 3.11 ke stažení v sekci Ostatní downloady. Ještě podotknu, že se simulátor je kompletně zdarma. Momentálně se tvrdě pracuje na verzi 4, ale je docela možné, že se ještě dočkáme další trojkové verze.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [176 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

9. března 2017 Download - Ostatní

The Railway UE4 - signal DEMO

Na Unreal Enginu 4 nám vznikají velice zajímavé projekty co se vláčků týče. Dneska si ukážeme jeden z nich. The Railway UE4 bude vlaková hra, ve které se vžijete do role několika osob (strojvedoucí, signalista a kdo ví co ještě). Autor momentálně do světa vypustil DEMO modulu signalisty, který ma za úkol ovládat určitý úsek tratě a na něm řídit vlakovou dopravu. Na mnohých železnicích je to role umírající zejména s příchodem plné automatizace. Takže alespoň díky této hře si budete moci postát v budce, která má několik táhel na ovládání návěstidel. Berte v potaz, že se jedná pouze o hratelnou ukázku. Vlak není vůbec nascriptován a tak netuší, že se má na návěstidle stůj zastavit. Je to jen ukázka jak to bude všechno ve finále fungovat. Pokud si tuto hříčku z Unreal Engine 4 chcete vyzkoušet, potom Vás čeká 600 MB downloadu. Některým může postačit pouze ukázkové video. Osobně to vidím jako velice nadějný projekt a jsem zvědav jak bude vypadat další verze. (na lokálním downloadu je připravena poslední revize 4, někteří s ní mají problém a proto je lepší třeba sáhnout po revizi 2, která je k downloadu tady).

Autor:
Celý článek » | download [618.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. ledna 2017 Download - Ostatní

Simulatore di Treno 5.02

Poslední verze tohoto simulátoru se datuje do roku 2014. Téměř mrtvě se tvářící simulátor se opět hlásí o slovo a autor vypustil do světa novou verzi s označením 5.02. Připomenu jen, že Simulatore di Treno je italský komerční simulátor, který si můžete na pár minut vyzkoušet. Osobně jsem to zkoušení vzdal s každou další verzí, protože jsem většinou nestihl ani pořádně rozjet lokomotivu a hra zahlásila, že časový limit dema vypršel. Nevím zda je teď limit delší. Každopádně pokud chcete tento italský simulátor vyzkoušet, potom je DEMO připraveno k lokálnímu downloadu. Co se na hře změnilo jsem pořádně nedohledal, co je ovšem viditelná změna je velikost downloadu (v 5.01 - 200 MB a tahle verze má přes 300 MB). Bohužel kolikrát to bohužel není o velikosti. Upozorním jen, že hra je kompletně v italštině. Poslední anglická verze tohoto simulátoru byla pod označením 2.02 (zřejmě pro veliký zájem o hru se dál anglická verze netvořila).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [376.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2017 Download - Ostatní

MetroSimulator beta 3.10

Na konci roku 2016 autoři vypustili další betu jejich MetroSim simulátoru s označením 3.10. Hra měla původně poskočit o celé číslo 4.0, ale autoři se zatím rozhodli pokračovat v takovém číslování. Co je v této verzi nového ? Už jsem psal dříve, že nedošlo k žádné změně tratí, ale vše bylo věnováno vizuální stránce s tím, že na trati jsou tunely, funguje noc, vše je hezky osvětleno. Jinak hra obsahuje již 2 oblasti (Simvliet s tratí A, B, C a město Rijndam. Příští verze 3.11 by měla obsahovat i Briel a už se ví, že bude i verze 3.12, která bude obsahovat Nederdam. Všechno jsou to samozřejmě nereálné města. Pokud tedy patříte mezi fanoušky tohoto simulátoru, potom je pro Vás připraven k lokálnímu downloadu. Mimochodem jedna změna tu opravdu je, jedná se pouze o 64 bitovou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [105.2 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2016 Download - Ostatní

Nekonečný Express

Toužíte si zahrát v Train Simulátoru za pasažéra, ale ta hra to neumí ? Potom je pro Vás určena právě tahleta hra vytvořená v enginu Unity. Vžijete se do role cestujícího, který se po nějaké chlastačce octne na prapodivném místě. Ostatně jaké víc prapodivné místo to může být než nádraží ? K dispozici máte jízdní řády a vlaky, které přijíždějí na čas... hra tedy není výplodem českých drah. Hra se řídí aktuálním časem, který máte v počítači.
Během svého výletu, dostat se pěkně zpátky domů, se dostanete na několik zajímavých lokací, které Vám svým zpracováním vyrazí dech. Né jednou jsem si třel oči z těch dech beroucích efektů. Obdivuju autory, že něco tak propracovaného uvolnili zcela zdarma. Mě samotný námět připoměl stařičkou hru Agent USA, kde bylo úkolem zničit přístroj, který infikoval obyvatele daného města. Ti pak infekci roznášeli cestováním vlakem do dalších měst. Zde infekci neroznášíte, ale prostě se snažíte dostat domů. Hodně zdaru při hraní a přeji všem bezpečnou cestu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [26.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. června 2015 Download - Ostatní

Metro Simulator beta 3.9

Měsíc květen byl dodržen a autoři skutečně vypustili Metro Simulator s označením beta 3.9. Dlouho očekávaná verze (čekali jsme rok), která přinesla první podzemní stanice a tím vlastně prodloužila již existující trať. Metro Simulator je zdarma a jako vždy si ho můžete stáhnout z lokálního downloadu. Instalace je snadná, stačí hru rozzipovat do nějakého předem vytvořeného adresáře a potom spustit Simulator Demo.exe. Je dobré vedět, že v přípravě je stále verze 4.0, která by měla přinést spoustu zajímavých novinek. Mimochodem simulátor obsahuje spoustu zajímavých scénářů, které si můžete zahrát. Pokud nemáte chuť jezdit v soupravě, potom si můžete mapu jen tak proletět a nechat AI hrát za Vás. I já si občas jen tak stoupnu kamerou na nástupiště a sleduji informační tabuli zda souprava přijede na čas :) Škoda jen, že zde není režim cestujícího, bylo by to určitě zajímavé.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [89.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

5. června 2014 Download - Ostatní

Metro Simulator 3.8 beta

Od verze 4.0 nás dělí snad několik měsíců, ale i několik měsíců jsme si museli počkat na verzi 3.8, která měla podle původních plánů vyjít koncem loňského roku. Nakonec jsme se dočkali a je tady Metro Simulator ve verzi 3.8. Velikostně skoro žádná změna, ale co se obsahu týče, určitě něco nového najdete. Metro Simulátor je simulátor nadzemního i podzemního metra, kde je zatím většina části hry nad zemí. Beta se skládá z několika traťových úseků, které si můžete projet a to přímo řízením soupravy. Ovládání není složité, ale mnohým může dělat potíže. Hra se dokáže odehrát i sama a Vy se tak můžete kochat pohledem na jezdící soupravy a prohlížet se po celé mapě. Na trati jsou i části, kde končí třetí kolej a souprava mění napájení na pantograf. Pokud si chcete tento simulátor vyzkoušet tak Vás čeká 78 MB download. Ostatní, kteří tento simulátor znají z předchozích verzí, určitě zajásají nad novou verzí, kterou opět můžou projíždět dokud nevyjde verze 4.0. Ta by měla přinést zajímavé novinky.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.7 MB] | Diskuse k článku [7 komentářů]