4. listopadu 2023 Download - Ostatní

Metro Sim 3.18

Po téměř roce je k dispozici nová verze freeware simulátoru Metro Sim, která postoupila do verze 3.18. Pořád se zatím jedná o betu. No a co přináší tahle verze nového ?
- podpora pro dveře na nástupišti (poprvé použito v Lausanne M2) - jedná se v podstatě o prosklenou bariéru, která má v místě dveří soupravy taktéž dveře. O něčem takovém se uvažuje pro linku metra D. Mimochodem dá se najít třeba v metru v Paříži.
- City of Thames žlutá linka dokončena
- City of Thames fialová linka
- City of Thames modrá linka
- Hageningen muzejní tramvajová linka
Novinek je samozřejmě více. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto simulátoru, potom si můžete aktuální verzi přímo z lokálního downloadu. Ostatní, kteří nemají vůbec tušení o tomto simulátoru, můžou minimálně vyzkoušet... nebolí to, je to zdarma a teda za mě je to dobře provedené.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [589.2 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

1. října 2019 Download - Ostatní

Metro Simulator Beta 3.15

Pro všechny, kteří rádi hrají Metro Simulátor je zde dobrá zpráva. Autoři vypustili do světa Betu 3.15, která přináší opět o něco delší mapky a hlavně i několik nových scénářů. Velikost hry se mírně zvedla, ale při dnešních linkách to nebude problém. Autoři se navíc moc nepřetrhnou se zveřejněním novinek a změn. Jen připomenu, že Metro Simulátor je simulátor fiktivních i reálných linek metra a navíc je možné pro něj stáhnout i tramvaje. Projekt je zcela zdarma a poslední verzi si můžete stáhnout z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [307.8 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

4. října 2017 Download - Ostatní

Metro Simulator 3.11 a 3.12

Než jsem se rozhodl napsat o Metro Simulatoru verzi 3.11 tak stihli autoři vypustit verzi 3.12 :) O novinkách v těchto verzích se toho z oficiální stránky člověk moc nedozví a na jejich wiki stránce je akorát napsáno, že obsahuje 2 města a v každé město obsahuje linky ze 4 různých let. Rozdíl mezi verzí 3.11 a 3.12 je 40 MB, takže tam asi něco nového bude. Osobně jsem neměl možnost ještě vyzkoušet. Každopádně aby Vám nebylo líto, že jste si nevyzkoušeli verzi 3.11, tak Vám tady dávám rovnou obě verze ke stažení. Při kliku na download se stáhne verze 3.12 a pokud kliknete na samotný nadpis, potom se Vám zobrazí i verze 3.11 ke stažení v sekci Ostatní downloady. Ještě podotknu, že se simulátor je kompletně zdarma. Momentálně se tvrdě pracuje na verzi 4, ale je docela možné, že se ještě dočkáme další trojkové verze.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [176 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

2. ledna 2017 Download - Ostatní

MetroSimulator beta 3.10

Na konci roku 2016 autoři vypustili další betu jejich MetroSim simulátoru s označením 3.10. Hra měla původně poskočit o celé číslo 4.0, ale autoři se zatím rozhodli pokračovat v takovém číslování. Co je v této verzi nového ? Už jsem psal dříve, že nedošlo k žádné změně tratí, ale vše bylo věnováno vizuální stránce s tím, že na trati jsou tunely, funguje noc, vše je hezky osvětleno. Jinak hra obsahuje již 2 oblasti (Simvliet s tratí A, B, C a město Rijndam. Příští verze 3.11 by měla obsahovat i Briel a už se ví, že bude i verze 3.12, která bude obsahovat Nederdam. Všechno jsou to samozřejmě nereálné města. Pokud tedy patříte mezi fanoušky tohoto simulátoru, potom je pro Vás připraven k lokálnímu downloadu. Mimochodem jedna změna tu opravdu je, jedná se pouze o 64 bitovou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [105.2 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2016 Download - Ostatní

Nekonečný Express

Toužíte si zahrát v Train Simulátoru za pasažéra, ale ta hra to neumí ? Potom je pro Vás určena právě tahleta hra vytvořená v enginu Unity. Vžijete se do role cestujícího, který se po nějaké chlastačce octne na prapodivném místě. Ostatně jaké víc prapodivné místo to může být než nádraží ? K dispozici máte jízdní řády a vlaky, které přijíždějí na čas... hra tedy není výplodem českých drah. Hra se řídí aktuálním časem, který máte v počítači.
Během svého výletu, dostat se pěkně zpátky domů, se dostanete na několik zajímavých lokací, které Vám svým zpracováním vyrazí dech. Né jednou jsem si třel oči z těch dech beroucích efektů. Obdivuju autory, že něco tak propracovaného uvolnili zcela zdarma. Mě samotný námět připoměl stařičkou hru Agent USA, kde bylo úkolem zničit přístroj, který infikoval obyvatele daného města. Ti pak infekci roznášeli cestováním vlakem do dalších měst. Zde infekci neroznášíte, ale prostě se snažíte dostat domů. Hodně zdaru při hraní a přeji všem bezpečnou cestu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [26.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. června 2015 Download - Ostatní

Metro Simulator beta 3.9

Měsíc květen byl dodržen a autoři skutečně vypustili Metro Simulator s označením beta 3.9. Dlouho očekávaná verze (čekali jsme rok), která přinesla první podzemní stanice a tím vlastně prodloužila již existující trať. Metro Simulator je zdarma a jako vždy si ho můžete stáhnout z lokálního downloadu. Instalace je snadná, stačí hru rozzipovat do nějakého předem vytvořeného adresáře a potom spustit Simulator Demo.exe. Je dobré vedět, že v přípravě je stále verze 4.0, která by měla přinést spoustu zajímavých novinek. Mimochodem simulátor obsahuje spoustu zajímavých scénářů, které si můžete zahrát. Pokud nemáte chuť jezdit v soupravě, potom si můžete mapu jen tak proletět a nechat AI hrát za Vás. I já si občas jen tak stoupnu kamerou na nástupiště a sleduji informační tabuli zda souprava přijede na čas :) Škoda jen, že zde není režim cestujícího, bylo by to určitě zajímavé.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [89.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

5. června 2014 Download - Ostatní

Metro Simulator 3.8 beta

Od verze 4.0 nás dělí snad několik měsíců, ale i několik měsíců jsme si museli počkat na verzi 3.8, která měla podle původních plánů vyjít koncem loňského roku. Nakonec jsme se dočkali a je tady Metro Simulator ve verzi 3.8. Velikostně skoro žádná změna, ale co se obsahu týče, určitě něco nového najdete. Metro Simulátor je simulátor nadzemního i podzemního metra, kde je zatím většina části hry nad zemí. Beta se skládá z několika traťových úseků, které si můžete projet a to přímo řízením soupravy. Ovládání není složité, ale mnohým může dělat potíže. Hra se dokáže odehrát i sama a Vy se tak můžete kochat pohledem na jezdící soupravy a prohlížet se po celé mapě. Na trati jsou i části, kde končí třetí kolej a souprava mění napájení na pantograf. Pokud si chcete tento simulátor vyzkoušet tak Vás čeká 78 MB download. Ostatní, kteří tento simulátor znají z předchozích verzí, určitě zajásají nad novou verzí, kterou opět můžou projíždět dokud nevyjde verze 4.0. Ta by měla přinést zajímavé novinky.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.7 MB] | Diskuse k článku [7 komentářů]

28. července 2013 Download - Ostatní

Metro Simulator beta 3.7

Před samotným Metro Simulátorem 4.0 je tady ještě beta s označením 3.7. Nová beta by měla obsahovat zase více okolní krajiny a hlavně trať by měla být o kousek delší. Tento freeware simulátor metra si můžete stáhnout přímo z lokálního downloadu. V průběhu tohoto roku se dá očekávat ještě beta s označením 3.8 a příští rok 3.9. Osobně tomuto projektu fandím a novou betu bez sebemenšího zaváhání vyzkouším. Každopádně se mi nabízí... ,a věřím že né jenom mě, otázka jak je to s připravovaným simulátorem pražského metra u kterého na domovských stránkách svítí aktualita někdy z března. Ani v sekci obrázků nenastala žádná změna a všechny screeny jsou skoro 5 měsíců staré. Dočkáme se ještě vůbec ?

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [70.4 MB] | Diskuse k článku [7 komentářů]

21. dubna 2013 Download - Ostatní

MetroSim beta 3.6

I přestože se tento projekt občas tváří pěkně mrtvě tak opak je pravdou. Od poslední bety 3.5 sice uběhl nějaký ten rok, ale autoři nelení a do světa vypouštějí betu 3.6. Nová beta obsahuje prodloužené tratě včetně nových souprav. Celem v této verzi můžete najít 3 metro linky o několika stanicích. Ostatně před stažením tohoto 50 MB balíčku se můžete podívat na video z jedné tratě:

Závěrem jen dodám, že teď už je v přípravě beta s označením 4.0.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [57.1 MB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

27. ledna 2013 Download - Ostatní

Freight Train Simulator 1.03

Od vzniku stránek jsem trošku polevil v hledání nových simulátorů, které bych Vám zde mohl představit. Naposled jsem Vám místo simulátoru doporučil deskovou hru a tak dneska to napravíme. Freight Train Simulátor není sice žádný realistický simulátor, ale malou zábavu si s ním určitě užijete. Jedná se o arkádovou hříčku, kdy máte za úkol převést náklad z jedné strany tratě na druhou. Vzdálenosti nejsou nějak závratné, ale co je důležité je pokořit časový limit. Všechno to vypadá snadno až na detail tratě, která je v každém levelu klikatější takže se musí hodně brzdit. Co se samotného chování vlaku týče, zde to raději ignorujte, protože to vypadá jako by vlak létal. Do oblouků vozy vůbec nesedí na kolejích. Každopádně hra je kompletně zdarma a určitě stojí minimálně za vyzkoušení. Stahovat ji můžete z lokálního downloadu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [51.2 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]