2. srpna 2012 Novinka - Rail Simulator

Railsimulator.com na Gamescomu

Railsimulator.com se chystají na Gamescom, který se koná 15 - 17 srpna. Na tomto eventu se chystají udělat další velké oznámení. Můžeme si tak trošku tipnout co to bude. Počítám s tím, že oznámí Railworks 4 (o tom není pochyb, ale otázkou spíš je jak to bude prezentováno a kolik PR omáčky bude zase okolo). Může to být i něco dalšího jako, že hra bude konečně i pro konzole (to doufám ale ne i když na tomto twitteru to RS označili jako spoiler). Do doby než gamescom bude tak budeme napjati jak struna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2010 Novinka - Rail Simulator

RailWorks na FB

Tak už je to snad komplet :) RailWorks můžete najít na Twitteru, na blogspotu a teď konečně i na Facebooku. Ještě by mohli udělat MySpace i když z toho už není takový fenomén jako novější služby. Jsem zvědav jestli studio zapracuje i na nějakém flash train simulátoru, který můžou hrát stovky, tisíce či milióny lidí online, někteří jako cestující, někteří jako dispečeři, atd... :) Ostatně i větší společnosti začali uvažovat a přemýšlet o tom, že hry už nejsou jen o grafice, stačí jednoduchost ale hlavně hratelnost a už také přemýšlejí hromadně, že udělají nějaké právě takové komunitní online hry. No nechme se překvapit co tým RailSimulator na facebooku vymyslí, doufám že to nezůstane jen u informování o novinkách.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. dubna 2009 Download - Rail Simulator

ReDem

Společnost ZugWare tvořící addony pro Rail Simulator vydala svou první utilitu. Jedná se o program ReDem, který generuje dokonalejší a reálnější terén. Data se stahují v opravdu vysokém rozlišení z institutu USGS (což je americké geologické výzkumné centrum). Ostatně jak tato utilitka funguje si můžete vyzkoušet sami. Připravena je ukázková verze, která převede jen polovinu terénu (registrované samozřejmě celý). Pokud se Vám bude program zamlouvat, potom si jej můžete za směšných 7 dolarů zaregistrovat. ReDem ke své funkčnosti vyžaduje OS XP nebo Vista a to s nainstalovaným .NET Framework 3. Ukázkovou verzi si můžete stáhnout z lokálního downloadu nebo přímo na homepage.

Autor:
Celý článek » | download [492.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. března 2009 Novinka - Rail Simulator

RSDL zatím mlčí

Dneska je poslední den kdyz by měl RSDL tým zveřejnit plány do budoucna. Jejich server se zrovna potí pod náporem uživatelů mačkajících neustále F5 a čekajících na onu zprávu, kterou RSDL tým na dnešní den plánoval. RSDL už je opět součástí Kuju což znamená, že by se mohlo jednat opravdu o překvapení. Ostatně v jedné diskusi bylo celkem zajímavě rozebráno co by mohlo Kuju s RSDL ohlásit:
- update mk3 (neefektivní)
- placené tratě (sice placené = peníze, ale už dávno se ví, že RSDL na jedné trati dělá)
- placená loko (sice placené = peníze, ale taky se ví, že se na jedné dělá)
- Rail Simulator 2 (asi nejvíce možná varianta, placené 35 liber, odpovídalo by to také další podpoře)
No tak uvidíme čím nás opravdu překvapí a zda to bude ještě dneska. U RSDL je zvykem, že své novinky zveřejňují hodně pozdě, až na konci samého dne. Ostatně když se čekávalo na update, tak to zveřejnili úplně poslední den a to ještě těsne před půl nocí.

Diskuse k článku [15 komentářů]

10. března 2009 Novinka - Rail Simulator

Copak RSDL kutí ?

Po tom co Microsoft zrušil znovu jejich téměř dokončený Train Simulator 2 Kuju vydalo prohlášení, že za během následujících 8mi týdnů zveřejní několik zajímavostí. Zatím se tak nestalo. Mají na to ještě pořád 14 dní. V měsíci březnu se totiž dělá finanční analýza a podle toho se uvidí co bude s Rail Simulatorem dál. Určitě většina komunity na onen den D čeká s tím, že by Kuju mohlo oznámit pokračování Rail Simulatoru. Jiní možná očekávají alespoň opravný Mk3 patch. Co opravdu přijde je ve hvězdách, ale já osobně bych se přikláněl k první variantě, protože RSDL zatím o Mk3 updatu moc nemluví. Nechme se překvapit, 14 dní uteče jako voda.

Diskuse k článku [5 komentářů]

28. ledna 2009 Novinka - Rail Simulator

RSDL potvrdil podporu Rail Simulátoru

Po oznámení zrušení Train Simulatoru 2 (mohli alespoň vypustit verzi co už měli hotovou tak jako to dělá Microsoft s Windows) od Microsoftu díky uzavření jejich ACES studia díky finanční krizi se čekalo na odpověď od RSDL týmu. Několik dní neaktualizovaný web, žádné reakce ve foru mohly vyvolávat menší paniku, že RSDL také ukončilo svou činnost. Naštěstí opak je pravdou a práve RSDL na jejich homepage zveřejnil informace, kde soucítí s lidma z ACES studia a zároveň oznámili, že oni pracují dále. Dokonce chystají nějaké novinky a v tomto roce by jich nemělo být podle jejich slov málo. Že by se chystalo oznámení pokračování ? No nechme se překvapit, každopádně buďme rádi alespoň za Rail Simulator.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. září 2008 Novinka - Rail Simulator

Zeleň pro RS k downloadu

Není to tak dávno co jsem přinesl informace ohledně free addonu zeleně pro Rail Simulator. Slibovaná verze v menším rozlišení je konečně k mání zdarma k downloadu a to na 3D Trains fóru, kde se musíte nejdříve registrovat, aby se Vám sekce downloadů zobrazila. Musím autora pochválit, protože odvedl dobrou práci a skvěle se tento addon doplňuje se zelení, kterou uvolnilo Kuju i když ta není zdarma.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. září 2008 Novinka - Rail Simulator

RSDL slaví jeden rok

Už je to rok, co existuje tým RSDL. Alespoň tohle teď svítí na návštěvníky domácích stránek rail simulatoru. Uvádí i seznam kolik toho pro Rail Simulatoru za celý rok udělali. Je pravdou že toho není málo, když to porovnám třeba s dřívějším MSTS tak Microsoft pro něj nevytvořil žádný addon a podporu skončil hned po prvním oficiálním updatu. Jenže pro mě je Rail Simulátor stále v beta stádiu plný chyb a nedodělků, takže toho tým RSDL zrovna moc neudělal. V nejbližších dnech chystají addony vagónů a nových aktivit (samozřejmě né zdarma). Kdy se dočkáme Mk3 updatu o tom autoři raději mlčí. Takže gratulace RSDL za ten rok pěkných addonů do beta verze Rail Simulatoru a teď už se jen modlit, aby na rok oslav pro Rail Simulator konečně vyšel update Mk3, který promění hru z beta verze na finální produkt za který se nebudou stydět.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. září 2008 Novinka - Rail Simulator

Zeleň pro Rail Simulator

Určitě Vám neunikl komerční addon se zelení pro Rail Simulator od Kuju. Za příznivou cenu tak můžete získat o něco reálnější krajinu. Co mít ale reálnou krajinu i zdarma ? Ano, je to tak, alespoň podle screenů, které si můžete prohlédnout tady to vypadá více než dobře. První veřejná beta tohoto freeware addonu bude k mání jíž brzy ve stejném fóru jako jsou screeny. Já musím uznat, že autor tohoto addonu odvedl hodně dobrou práci. Teď by mohlo ještě Kuju zapracovat a konečně udělat z Rail Simulatoru onen Simulator když to mají v názvu hry.

Diskuse k článku [3 komentářů]

26. srpna 2008 Novinka - Rail Simulator

DevTools bez ochrany

S upgradem Mk2 pro Rail Simulator nastala i menší změna co se používání DVD se hrou týče. Respektive tahle novinka je pouze v nové verzi DevTools. Jak jistě víte, ke spuštění samotné hry je potřeba mít v mechanice DVD se hrou. Jednak to zdržuje spuštění a potom dochází i k opotřebení mechaniky či samotného DVD. Když chtěl ale člověk hrát tak neměl jinou volbu. Jenže ono DVD bylo potřeba i při spuštění editoru. Nová verze DevTools tuto ochranu nemá a tak i právě díky této verzi si můžete zahrát Váš Rail Simulátor bez přítomnosti DVD v mechanice. Stačí jen misto RailSim.exe spustit soubor RailSimEditor.exe. Alespoň zde je malý krok správným směrem.

Diskuse k článku [2 komentářů]