15. dubna 2009 Download - Rail Simulator

ReDem

Společnost ZugWare tvořící addony pro Rail Simulator vydala svou první utilitu. Jedná se o program ReDem, který generuje dokonalejší a reálnější terén. Data se stahují v opravdu vysokém rozlišení z institutu USGS (což je americké geologické výzkumné centrum). Ostatně jak tato utilitka funguje si můžete vyzkoušet sami. Připravena je ukázková verze, která převede jen polovinu terénu (registrované samozřejmě celý). Pokud se Vám bude program zamlouvat, potom si jej můžete za směšných 7 dolarů zaregistrovat. ReDem ke své funkčnosti vyžaduje OS XP nebo Vista a to s nainstalovaným .NET Framework 3. Ukázkovou verzi si můžete stáhnout z lokálního downloadu nebo přímo na homepage.

Autor:
Celý článek » | download [492.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

18. srpna 2008 Download - Rail Simulator

Rail Simulator MK2 fix update

Koukám, že Kuju udělalo úplně stejný scénář ohledně jejich updatu. Krom toho že update Mk2 nenaplnil očekávání spousty hráčů ať už díky problémové instalaci (Kuju totiž zveřejnilo 2 updaty Mk1 s tím že o novější verzi ani neinformovali) nebo díky nesplněným přáním komunity. I přes veškeré bláboly v jejich readme.txt, že tentokrát naslouchali komunitě se nic nezměnilo. Směšné je, že se soustředili na AI vlaky, ale chování hráčem ovládané soupravy zůstalo téměř nedotčené. Zaráží mě i fakt ohledně deště a sněžení v tunelu. Vždyť tenhle problém v MSTS neexistoval a stála za ním úplně stejná společnost. Navíc by mě zajímalo jak tenhle update testovali když i po takové době "jejich betatestu" se našel bug v Ealing Broadway na trati Oxford - Paddington kde je chybějící kolej. Zarážející je i info ohledně instalace této opravy (zálohovat veškeré tratě do nového adresáře). Opravu můžete stahovat z lokálního downloadu. Před instalací si přečtěte pozorně přiložený READ ME FIRST soubor. A teď už můžeme další půl rok čekat na Mk3 update, třeba nám jej Kuju nadělí pod stromeček :)

Autor:
Celý článek » | download [9.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. srpna 2008 Download - Rail Simulator

Update MK2 pro Rail Simulator

Po téměř dvou měsíčním spoždění je k mání konečně update MK2 pro Rail Simulator. Kompletní seznam novinek a oprav najdete v anglickém jazyce tady. Ke správné funkčnosti budete potřebovat i update MK1, který není obsažen v tomto updatu. Kuju upozorňuje, že po update nebudou fungovat Vaše uložené pozice. Zároveň addony vydané před srpnem 2008 nejsou kompatibilní. Pokud tedy chcete instalovat addony vydané před srpnem 2008 a už jste aplikovali update MK2, potom je potřeba hru smazat a znovu nainstalovat. Aplikovat update MK1, nainstalovat všechny addony co chcete ve hře mít a potom doinstalovat update MK2. Máte-li už s tímto updatem nějaké zkušenosti, klidně se o ně podělte. Já osobně sem Rail Simulátor nedávno smazal a tak to nějakou dobu potrvá, než jej opět nainstaluji a tenhle update vyzkouším. Balíček o velikosti 20 MB můžete stahovat z jejich oficiální stránky nebo z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [21.3 MB] | Diskuse k článku [20 komentářů]

16. března 2008 Download - Rail Simulator

Kickstart 1.045

Autor utility Route Riter a programu na modifikování bin souborů pro Rail Simulator vypustil novou verzi utility s názvem Kickstart. Utilita slouží k modifikování existujících scénářů a consistů před samotným spuštěním hry. Pomocí utility hru pak spustíte (stejně fungovalo spuštění Berlin Subway pro MSTS). Můžete tak změnit startovací čas, počasí, vagóny a lokomotivy v consistech. Díky utilitě je snadnější vybrat si vagóny, které je možné plnit nebo vyprázdnit. Podrobnosti o funkčnosti najdete v přiloženém ReadMeKickstart.txt. Stáhnout si jej můžete z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [1.4 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

13. března 2008 Download - Rail Simulator

KRS Consist Editor 2.04

Mnozí uživatelé určitě znají již z dob Microsoft Train Simulátoru. Ale pro případ že by někdo neznal. Pomocí tohoto programu si vytvoříte svůj vlastní consist (celou soupravu) pro scénáře. Můžete zároveň volně editovat i modifikovat již stávající. Vše se potom uloží a výsledek poznáte až po spuštění Rail Simulátoru. Myslím, že mnozí z Vás tuhle utilitu uvítají. Autorem je timetraveller.

Autor:
Celý článek » | download [958 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2008 Download - Rail Simulator

KRS Route Analyzer 1.54

Užitečná utilita pokud Vás zajímají detailní informace o tratích a scénářích pro danou trať. Zobrazí consisty souprav, váhu jednotlivých vagónů, váhu celé soupravy. Je potřeba jen zvolit adresář s tratí a víte všechno potřebné. Autorem této utility je timetraveller.

Autor:
Celý článek » | download [901.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2008 Download - Rail Simulator

KRS Bin Converter 1.08

KRS Bin Converter není nic jiného než editor a modifikátor souborů, které dokáže modifikovat už několik podobných programů. Vyberete soubor v Rail Simulatoru, otevře se Vám nabídka v čem jej chcete otevřít, soubor pěkně editujete (modifikujete) a uložíte. Program automaticky soubor převede zpátky a přepíše původní. Můžete tak editovat i zvuky (.dav) a grafické soubory s texturou (.TgPcTx). Vždy stačí zvolit soubor a v jakém programu jej chcete modifikovat. Autorem tohoto programu je timetraveller.

Autor:
Celý článek » | download [418.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2008 Download - Rail Simulator

KRS PAK delete v0.08

KRS Pak delete je utilitka modifikujici Rail Simulator. Může změnit chování hry až k samotnému pádu. Autor ani samotný trainsim.cz nezodpovídá za způsobené škody.Autor před použitím doporučuje zálohovat. Utilitka prohledává a maže soubory Blueprints.pak. Nejdříve je potřeba nastavit správnou cestu k exe souboru od Rail Simulatoru a pak už to celé začne. Autorem tohoto prográmku je Timetraveller.

Autor:
Celý článek » | download [398.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. března 2008 Download - Rail Simulator

US container pack v2

Po včerejším evropském container packu tady máme pro změnu americký container pack, který obsahuje opět nespočet různých verzí kontejnerů pro nákladní vlaky. Má ovšem jednu malou nevýhodu. Ke správné funkčnosti vyžaduje US verzi Rail Simulátoru nebo oficiální expansion pack, který do evropské verze přidá US trať i modely. Autorem tohoto 20ti MB packu je opět newS. A stejně jako evropská verze i tahle je pro Vás připravena k lokálnímu downloadu. Popis instalace najdete v přiloženém readme.txt nebo stačí jen spustit přiložený exe soubor, který se o kompletní instalaci postará.

Autor:
Celý článek » | download [21.8 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

5. března 2008 Download - Rail Simulator

European container pack

A máme tady první větší addon pro Rail Simulátor. Jedná se o balíček, který obsahuje velké množství různých evropských skinů pro kontejnery. Addon označený jako verze 2.0 funguje na obě verze simulátoru (UK/US). Popis instalace asi není třeba, vše je v rpk balíčku se kterým si hravě poradí přiložený packagesetup, který vše nainstaluje. Další podrobnosti najdete v přiloženém readme.txt. Autorem tohoto addonu je newS. Balíček o velikosti 20MB je připraven k lokálnímu downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [18.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]