29. března 2023 Novinka - EU07

742 pro Maszynu

Jak to tak vypadá, v další aktualizaci polského simulátoru Maszyna se dočkáme posunovací dieselové lokomotivy CD 740, CD 742. Alespoň o tom informuje tahle zpráva. Pokud Maszynu neznáte, potom věřte, že se jedná o velmi kvalitní polský simulátor, který je mimochodem kompletně zdarma. Než se ze simulátoru stala Maszyna tak starší uživatelé si jej můžou pamatovat jako EU07.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. srpna 2019 Novinka - EU07

Maszyna na Steamu

Jak to tak vypadá, polští tvůrci se rozhodli získat pro svůj freeware Maszyna simulátor větší publikum. Jejich krokem je tam zveřejnění vlakového simulátoru Maszyna na Steamu. Hra je samozřejmě stále zdarma, ale o další aktualizace se tak budete starat i Steam. Momentálně není na Steam stránce produktu žádný odkaz ke stažení či přidání hry do knihovny (hra je tam přidána teprve krátkou dobu). Věřím, že download bude k dispozici co nejdříve. Ostatně simulátor si stále můžete stáhnout i na domovské stránce..

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. srpna 2016 Novinka - EU07

15 let se simulátorem Maszyna

Zní to až neuvěřitelně, ale tento měsíc oslaví polský freeware simulátor Maszyna již 15 let. Simulátor byl dříve znám pod názvem EU07 a vznikal v době, kdy zde vládnul Microsoft Train Simulátor nebo dokonce BVE a Mechanic. No a protože se jedná o 15 let, tak autoři připravují novou kompletní verzi k downloadu, která nese označení 16.08. Dostupná by měla být již brzy. Nemusím asi připomínat, že se jedná o kvalitní simulátor, který se nerozjede jen stiskem šipky nahoru, ale je potřeba udělat několik důležitých kroků, než se souprava dá do pohybu. O vydání Vás budu informovat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. ledna 2016 Novinka - EU07

Maszyna - cestující

Je pár simulátorů, kteří nabízejí animované cestující na peronu a jde vidět že nastupují do vlaku. Maszyna měla na peronu cestující pokud je tam autoři dodali, ale ti nenastupovali a spíš byli ozdobou peronu. Jenže teď autoři ukazují první verzi rozpracovaného chování cestujících, když vlak zastaví u peronu. Zatím to vypadá trošku zvláštně jako by souprava lidi přitahovala nějakou nadpozemskou silou, ale věřím že se vše do finální verze podaří sladit tak, že cestující budou plně animovaní. Mimochodem jen tak pro informaci, Maszyna je polský vlakový simulátor, který se opět vyznačuje dobrou realističnostní a hlavně je zdarma. A teď už se mrkněte na to video.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. srpna 2012 Novinka - EU07

Maszyna 2012 - SP1

Pro polský freeware simulátor Maszyna je v testování nový Service Pack 1, který je určen pro mega balíček 2012. Mega balíček má v originále číslovku 2011, ale díky tomu, že je to k dispozici až v tomto roce, tak jsem jej přejmenoval na 2012. Moje chyba, malé nedopatření, ale proto to zde píšu, aby nedošlo ke komplikacím a dotazům, že zde je verze 2012 a autoři mají ten service pack určen pro verzi 2011. Jsou to tedy stejné verze hry. Kdy bude SP1 k dispozici není známo, ale jak už jsem uvedl na začátku, SP1 je ve stádiu beta testování.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. května 2012 Novinka - EU07

Maszyna 2011 balíček

Polský freeware simulátor Maszyna asi není třeba zdlouhavě představovat. Začalo to jako projekt EU 07 a narostlo to do ohromných rozměrů. Jedná se o jeden z těch realističtějších vlakových simulátorů, který obsahuje velkou spoustu addonů. Většina jich je samozřejmě polských. Loni autoři vypustili mega balíček, který narostl do velikosti 1.8 GB a letos tomu nebude jinak. Datum vypuštění se blíží (během května) a s novým mega balíčkem připravují autoři i další příjemnou změnu... po několika letech budou mít nový web. Osobně jsem na nový mega balíček zvědav. Ten by měl obsahovat opět veškeré existující addony a hlavně co nejaktuálnější verzi samotného simulátoru.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. března 2008 Novinka - EU07

Nová Maszyna 2 SPT v nedohlednu

Už je tomu nějaký ten rok, kdy jste se mohli podívat na nové screeny z připravovaného polského simulátoru Maszyna 2 SPT, který měl být pokračováním EU07, jednoho z nejlepších freeware simulátorů. Bohužel projekt, který vypadal opravdu nadějně i s dobře vypadajícím editorem tratí byl zrušen. Respektive autoři stále pracují na nějakém projektu, ale ona verze tvořená v Nebula enginu už nevyjde. Zatím si tedy budeme muset vystačit stále s tou stařičkou i když dobře propracovanou verzí.

Diskuse k článku [4 komentářů]

18. ledna 2006 Novinka - EU07

Tvorba stále pokračuje

Tvorba nové verze polského freeware simulátoru Maszyna (EU07) stále pokračuje. Po tom co odešel hlavní programátor byl jeho osud nahnutý. Teď už je jasné, že autoři své dílko jen tak nepohřbí a pokračují v tvorbě. Již brzy by autoři chtěli zkompletovat a vypustit první veřejnou betu, kterou si budete moci vyzkoušet i Vy. Nebude sice obsahovat některé věci jako AI nebo Virtual Dispatcher, ale i tak se budete moci podívat, jakým směrem tvorba simulátoru pokračuje.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. prosince 2005 Novinka - EU07

EU07 zrušeno?

Pokud zvědavě hledáte na internetu novinky ohledně freeware simulátoru EU07 (Maszyna), potom Vám nemohla uniknout zpráva o tom, že byla tvorba simulátoru ukončena. Jenže žádná oficiální zpráva od autorů není, autoři zatím stále na EU07 pracují a myslím si, že se máme na co těšit, protože update to bude hodně veliký, alespoň co se staré verze EU07 týče. Kdy se updatu dočkáme zatím není známo, ale snad již brzy, třeba jako Vánoční překvapení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. března 2005 Novinka - EU07

Poslední verze již brzy

Již před více jak měsícem jsem Vás informoval o poslední připravované verzi stařičkého freeware simulátoru EU 07. Autoři na poslední verzi stále pracují a již brzy se dostane k testerům. Zajímavým faktem je zlepšení FPS téměř o 100%. Co to pro Vás znamená ? Pokud jste měli třeba jen 10 FPS, potom v této poslední verzi na starém enginu už bude Vaše FPS podle vyjádření autorů dosahovat neuvěřitelných 18 - 20 FPS což už se dá považovat za hratelnou rychlost. Ostatně poslední verze neznamená jako že opravdu poslední, ale jen poslední se starým enginem. Všichni tvůrci se pak vrhnou na NEBULA verzi se kterou se Vám snad do vánoc alespoň jednou představí i když je na ní ještě spousta práce.

Diskuse k článku [1 komentářů]