8. dubna 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 - update 1.20

V přípravě je nový update pro World of Subways vol. 4. Do hry bude přidáno houpání kabiny při jízdě a možnost dalšího zobrazení pohledu. Datum vypuštění tohoto updatu není známo, ale všichni majitelé se jej dočkají automaticky ze Steamu. Součástí tohoto updatu bude i opravená čeština (alespoň těch pár chyb co jsem zatím našel). Snad tento update opraví i padání či nemožnost spuštění hry na některých konfiguracích. Bohužel s tímto problémem jsem se osobně nesetkal, ale Steam forum je plné naštvaných zákazníků, kterým nešla hra vůbec spustit.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 - DLC

Pamatujete si ještě na první díl WoS z prostředí New Yorku ? Po vydání hry se hra dočkala i svého DLC, které přidávalo do hry několik dalších věcí. Ostatní WoS se už žádného DLC nedočkali. Teď přichází změna a pro WoS 4 (zřejmě díky umístění na Steamu) přijde hned několik DLC. V první vlně budou přidány další mise. Dále autoři slibují možnost konečně dojet i do dílny, kde se soupravy opravují (to v případě, že Vám souprava zahlásí poruchu). Ve finále autoři splní to, co bylo slibováno od začátku. Budete jít moci spát domů (tak jako v Bus and CableCar simulatoru) a svou funkci bude mít i šatna, která je ve hře momentálně pro okrasu. To by měla být jen některá plánovaná DLC od autorů. Zda se dočkáme i onoho zrušeného multiplayeru zatím není známo. Funkce by to byla určitě zajímavá. Každopádně první DLC by mohlo být k dispozici kolem Srpna až září (do hry přidá mise a další postavy, které poví svůj příběh).

Diskuse k článku [1 komentářů]

23. března 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 - čeština, aktivace a chyby

Pokud patříte mezi šťastné majitele World of Subways 4 a pátráte po češtině, protože ve většině případů hra nastartuje v angličtině, potom je zde jedna jednoduchá rada. V předchozích verzí se jazyk přepínal v nastavení hry. Zde musíte ukončit hru, spustit Steam klienta, vybrat World of Subways 4, pravé tlačítko, vlastnosti a v nabídce jazyk (language) si vyberete češtinu. Pak už bude hra v češtině.
No a teď k dané češtině... málo času, hodně textu mělo za následek, že jsem hned při prvním vstupu do jedné z nabídek našel chyby. V současné době jsem je opravil ve zdrojovém souboru, ale rád bych počkal ještě na další nalezené chyby ať toho můžou autoři odladit co nejvíce. Takže pokud najdete nějakou chybu a nebo si myslíte, že by tam mohl být jiný text (jina formulace věty), potom klidně zveřejněte originální text překladu do diskuse a k němu dopiště Vaše znění. Společně to můžeme dopilovat k naší spokojenosti. Každopádně za některé chyby, na které jsem narazil, bych si opravdu nafackal. Je to jak pěst na oko, když skočíte do nabídky Myš a místo citlivosti na Vás vyskočí cytlivost :/ (tohle už je zrovna opraveno ve zdrojovém souboru). Dále mi nemusíte hlásit objed místo oběd (nechápu jak jsem tohle mohl napsat :/), to už je taky opraveno. Jinak se do mě můžete vesele pustit :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

23. března 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 venku, co se do WoS nevešlo ?

A je to venku, na Steamu se oficiálně uvolnila verze k zakoupení a downloadu. Download zabere kolem 2 GB na pevném disku. Zveřejněných potřebných 10 GB je tedy bráno s hodně velkou rezervou.
Co se ale do WoS 4 nevešelo, respektive co tam není a původně to plánováno bylo ? Věřte, nevěře, je to multiplayer. Během překladu jsem narazil na pasáž, kterou jsem přeložil a která se týkala multiplayeru. Původně určeno až pro 8 hráčů s tím, že šla zakládat hra přes internet a nebo na lokální síti. Autoři nakonec multiplayer do hry nezařadili (možná někdy v budoucnu), ale počítají s tímto režimem pro jejich budoucí hry. Každopádně to mohlo být velmi zajímavé.

Diskuse k článku [6 komentářů]

20. března 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 i česky

Není firma jako firma. Určitě si pamatujete, jak jsem psal o češtině pro Train Simulator od Dovetail Games. I přes spoustu korespondence se nedala čeština oficiální cestou do hry dostat. Myslím tím, že by se instalovala přímo ze Steamu. Na druhou stranu TML Studios jsem oslovil asi týden před skutečným vydáním hry (tzn. původní datum bylo 19.3.2014). Velké nadšení ze strany tvůrců vydání neposunulo na 23.3.2015 (tam byl důvod jiný), každopádně jsem dostal možnost češtinu uplácat. Na překlad byl pouhý den, aby se vše dalo stihnout do data vydání. Textu hodně, času málo, nebude to tedy při vydání úplný zázrak, protože se těžko překládá hra, kterou člověk pořádně ještě ani neviděl a hlavně ani neví v jaké souvislosti jsou některé dialogy použity. Uvítám proto po vydání hry různé komentáře pod článkem s tím, že opravenou češtinu autorům znovu zašlu a oni ji opět implementujou do hry při nějakém updatu. Díky Steamu se dají dělat aktualizace rychle. Doufám, že alespoň některé tahle čeština potěší a ulehčí jim hraní tohoto simulátoru.

Diskuse k článku [3 komentářů]

19. března 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 - 23. března

Nové datum pro vydání WoS 4 je k dispozici. Dočkáme se 23. března a to přímo na Steamu, kde už je pro hru vytvořena i prodejní stránka. Jen dodám, že WoS 4 je zasazen do New Yorku, kde se tentokrát projedete na lince 7. Trať má délku 15 km, obsahuje 21 různých stanic. Ve hře najdete několik velice zajímavých úkolů (alespoň co jsem mohl vidět) od klasické jízdy, po řešení situací jako výpadek proudu, zaplavení, apod... Hrát můžete za výpravčího nebo za strojvůdce. Nebudu Vám před vydáním prozracovat celý obsah ať se máte na co těšit :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. března 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 odloženo

Ačkoliv to zní hrozivě, není to zase tak strašné. Hra byla odložena o pár dní. Autoři zdůrazňují, že hra je v plně funkčním stavu. Více toho neprozradili a ani já neprozradím. Každopádně po tom co jsem mohl vidět budete mile překvapeni. Začínám se na hru víc a víc těšit.

Diskuse k článku [1 komentářů]

11. března 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 - 19. března

Download verze očekávaného simulátoru World of Subways 4 bude k dispozici už 19. března. Ještě nás tedy čeká týden čekání. Produkt si budete moci zakoupit na Aerosoftu, ale pro mnohé bude i snadnější cesta přímo přes Steam. Osobně raději využiji Steam verzi, protože zde se stahují aktualizace automaticky a nemusím stále hledat na Aerosoftu, zda není pro danou hru nějaký nový update. Cena hry je stanovena jako vždy na 29.99 euro.

Diskuse k článku [1 komentářů]

6. února 2015 Novinka - World of Subway

WoS 4 - trailer, screeny

TML Studios ohledně WoS 4 nelení. Důkazem toho může být nový trailer, který Vám má hru trošku představit. A pokud by Vám trailer, kde vidíte hru v pohybu nestačil, potom se můžete kouknout i na obrázky přímo ze hry. Je dobré si všimnout, že u obrázků ani ve videu už není zmíňka o tom, že by to bylo děláno z nějaké bety apod... Finální podoba hry je tedy dána a předpokládám, že se teď autoři do samotného vydání budou zaměřovat na chyby ve hře. Hra by měla být k dispozici už na konci března tohoto roku.

Diskuse k článku [3 komentářů]

31. ledna 2015 Novinka - World of Subway

Rozdíly u jednotek

Autoři WoS 4 zveřejnili další informace ohledně hry. Tentokrát se zaměřili na dvě jednotky, které bude možné ve hře ovládat. V první řadě popisují, že R33/R36 jsou ze přední strany identické, ale v zadní straně je malý rozdíl v informační tabuly. Tu není možné najít na R36. Dále autoři popisují, že pro správný start bude nutné provést několik kroků. Hlavně jsou ke všemu důležité klíče. No a třešničkou na dortu je možnost převzít soupravu ve stanici po jiném strojvedoucím, který nám může dát klíče. Začínám se čím dál víc těšit :) Anglickou verzi najdete tady (i německá) a to včetně obrázků. WoS 4 by měl být k dispozici koncem března tohoto roku.

Diskuse k článku [2 komentářů]