18. listopadu 2012 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Family Pack

Vánoce se blíží a Auran vyrukoval ven se zajímavou akcí. No jak moc zajímavá akce to je si rozhodne každý sám. Pro mě osobně je tato akce nezajímavá. V podstatě se jedná o balíček 3 starších her, které si teď můžete pořídit za cenu $14.90 AUD. V balíčku tak najdete krabici Railroad Lines, krabici My First Train Set a krabici Trainz Simulator 2010. Ano, jedná se skutečně o Trainz Simulator 2010. Důležité je, že se jedná o 3 produkty, které můžete nadělit třem lidem :) Ještě je dobré vědět, že se jedná o cenu v australských dolarech.

Diskuse k článku [1 komentářů]

21. listopadu 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Railroad Simulator 2010 - SP3 a SP4

I přestože se zdálo, že starší verze tohoto simulátoru už zůstane bez updatů tak přeci jen Auran překvapil a připravil hned Service Pack 3 a Service Pack 4 pro tento simulátor. Updaty by se měly stáhnout automaticky přes autoupdate, ale pokud tomu tak není, potom můžete Service Pack 3 stáhnout tady (udělá z verze 44088 verzi 49933) a Service Pack 4 tady (udělá z verze 46170 verzi 49938). Majitelé Steam verze mají opět smůlu, protože na jejich build nebyl Auran schopen připravit update ani po 2 letech slibů. Jediný argument Auranu na toto téma je, že si máte hry kupovat u nich a né z jiných zdrojů a že na update pro Steam se usilovně pracuje (takhle už pracují už více jak rok a pořád jsme se nedočkali).

Diskuse k článku [1 komentářů]

14. března 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

TS 2010 Multiplayer

Auran se rozhodl do testování multiplayeru zapojit všechny. Teď už si tedy můžou multiplayer užít i ti, kteří si zaregistrovali své číslo na planetauran po 10. lednu 2011. To je hlavní podmínka pro multiplayer, mít vložené registrační číslo na planet auran. Takže pokud si chcete multiplayer vyzkoušet tak je nutné si stáhnout update na této stránce. Updatování Vám zabere nějakou tu hodinu a k tomu nesmíte zapomenout přičíst stažení updatovaných contentů, bez kterých si multiplayer nezahrajete. Mě osobně to zabralo půl dne a to s tím, že jsem si musel zakoupit GOLD účet na Auranu jinak bych ty updaty stahoval snad ještě teď :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

7. března 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Addony pro TS 2010

Není to tak dávno co jsem zde psal a dával k downloadu ruský addon pro RailWorks 2. Jak to tak vypadá v rusku se hraje úplně jiná liga co se addonů týče a ještě k tomu jsou všechny zdarma. Po velice propracovaném addonu pro RailWorks je tady addon pro Trainz Simulator 2010. První Vám představím dokonale vymodelovanou loco všetně animovaných brzd.

Potom se můžete podívat na nákladní vagón, jak detailně vypadá když se připojí k jinému a to včetně vzduchové hadice. Musím uznat, že je to opravdu skvěle odvedená práce, žasnu i nad detaily kol apod...

A poslední video ukazuje v akci vagón při nakládce. Animované otevírání dveří a to včetně skřípavých zvuků.

Navnadil jsem Vás ? To určitě není všechno, ostatně stačí si projet tento ruský web a těch kvalitných detailních addonů tam najdete podstatně více. A to to všechno začalo na MSTS tím plně animovaným sergejem, kde se daly otevírat okna i dveře... Jen tak dál.

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. ledna 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Multiplayer Open Beta

Už to vypadalo, že veškeré naděje na otevřenou betu multiplayeru pro Trainz Simulator 2010 jsou pryč. Auran to ale nevzdal a skutečně vypustil multiplayer pro veřejné testování. Je to tak jak jsem předpokládal, multiplayer je samostatný patch, který se aplikuje na poslední build 44088 a změní Vám hru na build 45467. Co tohle znamená ? Majitelé Steam a jiné digitální verze, kteří si nepořídili hru přímo z Auran stránek budou muset sáhnout po verzi poflakující se někde po internetu a dát do ní jen své sériové číslo.
Co o této betě zatím víme?
- je dobré ji instalovat zvlášt na novou kopii Trainz, protože ze hry odebere některé prvky
- je potřeba mít registrováno seriové číslo na planet auran do 10. ledna (ti co učinili později se bohužel účastnit nemohou a to i přestože update nainstalují)
- hra vyžaduje internetové připojení (to asi nepřekvapí nikoho ne ?)
- veškeré věci ve hře co se používají pro multiplayer by měly být v originální podobě, pokud jsou modifikovány tak si je hra vrátí do původní podoby
- multiplayer verze obsahuje pouze 2 tratě
- každý může hostovat hru
Více informací včetně downloadu tohoto updatu najdete tady. První dojmy z hraní snad zítra.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. ledna 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz ve slevách

Tomu se říká opravdu zajímavý tah. Auran nejdříve naláká lidi s registrací pro onen multiplayer, který jak se zdá v lednu nebude a potom na konci ledla udělá akci na Trainz a připraví slevy. Teď se můžu začít třískat do hlavy, protože v době vánoc vycházel nejlevněji Trainz Simulator 2010 na 600 Kč a to na Steamu. Teď Auran sice i na svém shopu shodil cenu dolů o 10 dolarů ze $49 na $39 (australský dolar), ale třeba eshop Impulse Driven tento víkend nabízí věci od Auranu s 50% slevou takže Trainz Simulator 2010 tam momentálně pořídíte za krásných 355 Kč! Takže pokud stále ještě Trainz Simulator 2010 nemáte a chcete jej pořídit za opravdu pěknou cenu tak to zkuste na Impulse Driven. Osobně mám s tímto obchodem dobré zkušenosti takže se není čeho obávat, je to něco jako Steam, akorát to není tolik známé a ceny jsou tam přepočítány do Kč.

Diskuse k článku [3 komentářů]

27. ledna 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz 2010 - kde je multiplayer ??

V listopadu Auran ohlásil, že probíhá neveřejné testování multiplayeru a v polovině ledna roku 2011 bude dostupná veřejná beta verze pro všechny, kteří své sériové číslo Trainz Simulator 2010 zaregistrují na planet auran do 10. ledna 2011. Blíží se nám konec ledna a Auran mlčí, jejich veřejná beta nikde a na dotazy nikdo nereaguje. Jako reklamní tah to bylo dobré, nachytal sem se taky a hru si pořídil ze steamu v akci abych se oné veřejné bety mohl účastnit. Ostatně lednu ještě není konec a nakonec Auran může překvapit 31.1. Doufám, že jeho servery budou na nápor hráčů připravené. Stačí když se podívám, jaké potíže zažívá Planet Auran.
A teď z jiného soudku. Všichni co si hru pořídili z jiného zdroje než je Auran Shop či normální DVD se hrou tak mají nakoupenou verzi s úplně jiným buildem než na které existují updaty. Multiplayer vyjde určitě jako další service pack, který půjde aplikovat pouze na poslední aktuální build. Jsem zvědav zda např. Steam tento update nabídne také. Co jsem měl možnost v různých diskuzích číst tak např. Trainz Simulator 2009 je na Steamu bez updatů a žádný update se na steamu do dnešního dne neukázal. Samozřejmě na vině nejsou tyto obchody (steam, d2d, Amazon, apod...), které se zabívají digitální distribucí, ale Auran, který pro ně ty updaty nedělá. Ke všemu se ale nabízí řešení i když tohle řešení není zrovna nejideálnější a berte ho opravdu až jako poslední možné řešení. Samotná hra obsahuje seriové číslo, které slouží pro aktivaci a hlavně pro hraní. Tím, že jste si hru koupili, řádně zaplatili jste ono seriové číslo dostali a to vlastně můžete použít v jakékoliv verzi této hry i v té co se volně válí po internetu. Důležité je nikomu Vaše číslo neříkat a ani ho nikde kromě Planet Auran nezadávat. Je to zatím jediné řešení (kromě druhého nákupu hry z jiného zdroje) než se Auran rozhodne podporovat i jiné obchody updatama.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. prosince 2010 Novinka - Trainz Simulator 2010

2 za cenu jednoho

Auran právě nastartoval vánoční akci ohledně dárkových poukázek. Při zakoupení dárkové karty dostanete druhou dárkovou kartu zdarma. Karta obsahuje kód, který si můžete vložit na svůj auran účat no a druhou kartu můžete někomu darovat. Vybrat si můžete pouze z produktů 2010 (tady je seznam. Tato akce končí 24. prosince. Na tyto produkty se nevztahuje sleva, kterou Auran rozesílal emailem minulý týden.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. prosince 2010 Novinka - Trainz Simulator 2010

Auran zasílá slevy

Většina uživatelů (né-li všichni) získali od Auranu na jejich email slevový voucher, který jde uplatnit na nějaké produkty Auranu. Konkrétně například na jejich poslední Trainz Simulator 2010: EE. Pakliže jste tedy registrovaní na Planet Auran tak si zkontrolujte Vaši email schránku ve které možná najdete právě slevový kupón. U každého kupónu je dáno na co se přesně váže a hlavně jakou slevu můžete získat. Kupóny je možné i darovat dál čehož bych klidně využil. Ostatně najde se někdo kdo dostal větší než 20% slevu a nevyužije ji ? :) Já už bych pro ní uplatnění našel :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

29. listopadu 2010 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Multiplayer!

Vypadá to, že Trainz předběhne RailWorks co se multiplayeru týče. Autoři RailWorks už to plánují nějakou tu dobu, ale zatím je ticho po pěšině, kdežto autoři Trainz neříkali nic a teď ohlásili, že se bude konat první beta testování multiplayeru. Do finální verze si budeme muset počkat i když uživatelé originálních verzí Trainz 2010 mají tu možnost se právě beta testování zůčastnit. Co je k tomu potřeba ? Do 10. ledna roku 2011 je nutné si pořídit originální kopii Trainz 2010 a seriové číslo zaregistrovat na planet auran. Beta test začne právě v lednu roku 2011. Osobně si tohle nenechám ujít :)

Diskuse k článku [3 komentářů]