25. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Formation Editor unlocker

Součástí TSW 4 měl být i editor formací. Na něm se zatím neustále pracuje. Jenže při prozkoumávání souborů jsem narazil na soubory, které právě tomuto editoru patří. Je to tak... Formation editor je již obsažen ve hře. Není úplně bez chyb, jedná se stále o verzi na které se pracuje. Každopádně i tak si jej už teď můžete vyzkoušet. Jen dodám, že celkem často padá a to díky Addon manageru, který je implementován do TSW 4. Pak nahrejte klasicky do DLC složky jako ostatní modifikace. Po spuštění hry je nutné spustit nějakou trať (doporučuji training centrum, protože se načítá nejrychleji). Po načtení se vraťte do menu a běžte do sekce Creators club. Zde by se měl objevit Formation Editor. Takže jej můžete spustit a užívat si tvorbu nových formací. Pamatujte, že se nejedná o finální verzi, protože se na něm neustále pracuje.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [10.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

24. září 2023 Novinka - Train Sim World

Přešlap DTG dodal Vectron pro TSW 3

Jak už se u DTG stalo tradicí, nebyl by díl TSW, který se neobešel bez nějakého failu při publikování přes Steam. Asi jeden z nejznámějších failů je vydání developerské verze TSW 2020 a to včetně všech v té době existujících DLC. Asi nemusím připomínat, že do hodiny verzi stáhli, ale bylo spousta uživatelů (včetně mě), kteří zareagovali pohotově a na chvilku pozastavili aktualizace ze Steamu než se Dev build zálohoval :)
TSW 2 takové štěstí bohužel nemělo, zde se žádný dev build nekonal, ale zde se dočkala bonusu Epic verze, která obsahovala pdb soubor (ten slouží pro detailnější zobrazování chyb). Tento soubor tam vydržel několik aktualizací (navíc v té době bylo TSW 2 na Epicu zrovna zdarma). Asi nemusím říkat, že vypuštění pdb souboru mělo pozitivní vliv pro tvorbu neoficiálního editoru, protože obsahoval spoustu užitečných informací :)
A jdeme do finále... celou dobu jsem si říkal, že TSW 3 nic nepotkalo... jenže přeci jen :) Při vydání předběžného přístupu TSW 4 se najednou začalo aktualizovat i TSW 3. Jenže tahle aktualizace nebyla stejná jako předešlé. Totiž neaktualizovalo se jádro hry (.pak soubor) a ani samotný .exe soubor. Hledal jsem tedy co se vlastně stáhlo a pro TSW 3 se stáhl .pak soubor obsahující Vectron :) Nevím zda se tak stalo všem uživatelům nebo jen těm, kteří si předobjednali TSW 3 v Delux a Special edici. Každopádně Vectron je tam :) Nepochybuji, že DTG dokáže .pak znovu odstranit nějakou další aktualizací tím, že jej prostě vynuluje. Každopádně se nejedná o finální verzi této loco... tipnul bych si, že je to hodně ranná verze. Teď když už máme pro každou verzi TSW nějaký bonus, tak jsem zvědav co přinese TSW 4 :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Logo pack v1.6

K downloadu je připraven oblíbený balíček různých log pro livery editor. Verze 1.6 nepřináší nic nového pro TSW 2 a TSW 3. Radovat se můžou majitelé TSW 4 (taktéž sice nic nového v balíčku), protože verze 1.6 dostala podporu i pro TSW 4. Do balíčku nebylo od minulé verze přidáno nic nového. Hráči TSW 2 a TSW 3 jej tedy můžou momentálně vesele ignorovat :) Kromě log balíček obsahuje i nějaké grafity, které můžete na své soupravy přilepit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [919.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

22. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Unlimited layer a SPAD remover

A je to tady :) Po vydání TSW 4, které mají k dispozici momentálně hráči, kteří si předobjednali deluxe nebo special verzi, je zde oblíbená utilitka, která odstraní limit vrstev v livery editoru. DTG sice zvedlo limit na 1000, ale pro některé hráče s velkou kreativitou to je pořád nedostatečné. Dají se totiž najít výtvory, které mají i přes 5000 vrstev. DTG pro TSW 4 navíc změnilo jméno hlavního souboru a z TS2Prototype se stal TrainSimWorld (tedy jen změna jména souboru, ostatní je pořád TS2Prototype :)) Každopádně oblíbená utilitka kromě odstranění limitu vrstev odstraňuje i SPAD (tedy ukončení hry při průjezdu na červenou - ve většině případů třeba problém AI souprav). Pravidla pro utilitku jsou stejná jako pro TSW 2 a 3. Při každé aktualizaci jádra hry a hlavního .exe souboru je potřeba utilitu znovu spustit (před tím je potřeba odstranit .bak soubor).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

19. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.03

Update
I přestože jsem modifikaci testoval, tak to vypadá, že při přípravě finální verze pro vydání se něco pokazilo a spousta věcí nefunguje správně. Byl jsem nucen soubor odebrat. Pro Vás to znamená znovu čekání a pro mě opět nekonečná práce při opravě chyb.

Po nekonečné práci na tomto jízdním řádu je zde konečně nová verze, která do hry přináší více jak dalších 50 servisů a to s označením 9JXX. Jako bonus jsem k jízdnímu řádu přihodil i upravený Journey mode, který taktéž obsahuje tento jízdní řád. No a aby toho nebylo málo, připravil jsem i takovou jednoduchou kapitolu s Class 700 přímo v Journey režimu. Třešničkou na dortu může být jeden úkol, kde budete mít možnost řídit soupravu Class 700/1 FLU (chtěl jsem ji dát i do jízdního řádu, ale ještě nemám přidané ty správné servisy). Class 700/1 FLU je mimochodem jen modifikované verze klasické 700/0 a to jen prodloužením o další 4 vozy. Nejedná se o plnohodnotnou 700/1. [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [0 komentářů]

8. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - WSR jízdní řád s AI HST

Na trati West Sommerset (na jedné z konečných) se nachází část úseku, kde vedou 2 tratě vedle sebe. Na žádost uživatelů jsem do této části přidal alespoň servisy ovládané počítačem. Jedná se o jednotky HST, které jezdí z portálu do portálu co 15 minut. Není to nic převratného, ale alespoň z části to danou část mapy trochu oživí. Bohužel úsek je tak krátký, že se nevyplatí tam dávat nějaký servis, který by mohl hrát i hráč. Pro správnou funkci budete potřebovat jedno z prvních DLC (GWR) a samozřejmě West Sommerset. V menu pak uvidíte 2 jízdní řády (ten co končí with HST je s HST :)) . Jako bonus jsem přihodil i Journey mode s tímto upraveným jízdním řádem.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [233.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

22. srpna 2023 Novinka - Train Sim World

TSW 4 již 26. září

Dalo se to čekat, TSW 4 bude venku 26. září a již dneska začíná předprodej. Dnes byl také k dispozici 2 hodinový stream, který hru dokonale představil. Všechny asi nadchne Scenario Planner 2.0, Livery Designer 2.0 a nebo dokonce Free roam. Všechny tyto novinky do hry přinášejí velice zajímavé inovace (i když free roam je lehce obšlehnutý god mode:)) Zároveň je připraveno i několik zajímavých novinek jako je lepší déšť na oknech, lepší trakční vedení, lepší mlha, apod... I systém bodování se dočká lepšího fungování a tak je také označen jako 2.0 :) Zajímavostí jsou i kategorie lokomotiv a jejich ovládání... Již v menu uvidíte zda se jedná o jednoduchou loko a nebo o něco komplexnějšího. TSW 4 bude obsahovat 3 tratě v základu. K dispozici bude i delux a special verze, které budou navíc obsahoval extra loko Vectron a parní loko Flying Scotman. Special verze by měla navíc obsahovat soundtrack a 2 další bonusy (vztahuje se jen na Steam verzi hry) a 3 další tratě.
Jenže celé tohle by mě nechávalo celkem chladným. DTG se ale rozhodlo (a trochu jsem to i čekal po tom co mi převzali kolegu z unofficial editoru) konečně vydat PC editor pro TSW v své první verzi. Bude se jednat o betu, která se samozřejmě bude zlepšovat. K dispozici bude v den vydání samotného TSW 4 a pro jeho stažení je potřeba mít účet na Epicu (není tam potřeba mít hru, stačí jen ten editor. Epic nedovoluje distribuci na jiných platformách). Tím si mě rozhodně DTG získalo a díky editoru jsem ochoten jim dát ještě další šanci a TSW 4 si zakoupit :)

Diskuse k článku [6 komentářů]

11. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.02

Může to vypadat, že se poslední dny něvěnuji ničemu jinému než tomuto jízdnímu řádu, protože se dočkal během krátké doby již třetí verze, ale není tomu tak. Věnuji se spoustě jiným věcem, ale poslední verze jízdního řádu obsahovala menší chybu v podobě nekomplatních informací. Díky tomu docházelo k zobrazování špatných informací na informačních systémech pro cestující (jednalo se konkrétně o informaci, která obsahovala počet vozů pro daný servis). Tahle aktualizace tedy přináší pouze opravu pro informační tabule.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.7 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

10. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.01

Po prvním lepším releasu je zde upravená verze, která opravuje několik chybek, které měla verze 1.0 a přidává do jízdního řádu dalších 6 dlouhých servisů. Opravil jsem otvírání dveří na dlouhé trati, opravil jsem cílové stanice pro dlouhou trať. Do balíčku jsem přidal outofbounds a invisible wall remover, protože někteří nemají daný mód a pak nemůžou dojet do cílové stanice (musel bych servis ukončit jednu stanici před). Krátké servisy již mají všechny své jméno. Vše by mělo fungovat jak má. Pro sprvnou funkci je potřeba vlastnit Class 700 DLC a trať London Brighton.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.0

Po prvnív neúspěšném pokusu jsem byl nucen tuhle modifikaci z webu sundat, protože si dovedu představit, kolik příspěvků by bylo v diskusi, že jsem někomu rozbil hru :) Ostatně jednalo se opravdu o zkušební verzi 0.1. Teď je zde ovšem již verze 1.0 této modifikace a ta by neměla mít žádné potíže, které by ze hry udělaly něco nehratelného a padavého. Modifikace přidává extra servisy s jednotkou Class 700 do tratě Londong Brighton. Jedná se o celkem krátké servisy (cca 5 minut), ale přihodil jsem i jeden delší... cca skoro hodinový. Ostatní delší doplním v příští aktualizaci. Je mi jasné, že našince tento mód moc nenadche, ale fanoušci UK tratí jej budou mít určitě zařazen ve svém žebříčku top 10 :) Mimochodem modifikace přidává do jízdního řádku skutečné servisy na extra vrstvě... nejedná se tedy o žádné nahrazování již existujících.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]