3. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Unlimited Layers and SPAD remover

Unlimited layers (tedy neomezené vrstvy pro livery editor) asi nemusím dlouze představovat. Pokud máte první verzi, potom není třeba stahovat tuhle (tedy pokud netoužíte po druhé části této utilitky). Což znamená, že pokud Vám nevadí ukončení hry při přejetí červené signalizace, potom Vám bohatě postačí předchozí verze. Nová verze totiž kromě neomezeného počtu vrstev obsahuje i odstranění SPAD (tedy ukončení hry při přejetí červené signalizace - testoval jsem na několika tratích a zatím vše fungovalo bez problémů :) Pokud tedy patříte mezi hráče, kteří rádi ignorují signalizaci a chcou prozkoumávat i zakázané oblasti, potom je tahle verze utilitky určena právě pro Vás. Prográmek modifikuje hlavní .exe soubor a je tedy nutné jej umístit do složky, kde se nachází TS2Prototype-Win64-Shipping.exe (stejně jako v případě předchozí utilitky). Opět po spuštění dojde k vytvoření .bak souboru, který obsahuje originální soubor (pokud tedy již nějaký .bak soubor máte, potom je dobré jej před spuštěním odstranit nebo přejmenovat třeba na .bak1 :)). Při každé aktualizaci hry je potřeba opět utilitku spustit aby vše znovu fungovalo tak jak má :) Pokud se budete chtít vrátit k originální hře, potom stačí smazat hlavní exe soubor a přejmenovat onen .bak soubor na .exe.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

20. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.7

DTG dneska vydalo další update, který opravil několik chyb, ale hlavně přinesl již dlouho očekávaný update pro trať GWE (jednu z prvních tratí pro klasické TSW). No ale kromě aktualizace tratě se budeme věnovat Mastery. V první řadě zde máje jedno Overlay pro trať WSR a to v podobě parní loko. Zbytek Mastery věcí opět pro livery editor. Tentokrát aktualizace obsahuje JUNE Community decals, RRO decals a WSR decals. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí a ke své funkčnosti kromě TSW 2 nevyžaduje vůbec nic. V podstatě se Vám zobrazí jen Mastery pro to co vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [52.1 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

17. června 2022 Návod - Train Sim World

TSW 2 - scénáře z Creators Clubu

V tomto pololetí DTG spustilo Creators Club ve stádiu beta. V současné době je možné sdílet v tomto systému scénáře a různé varianty loko, vagónů a souprav z livery editoru. Bohužel tohle všechno má jednu vadu na kráse a tou je nemožnost editovat již stažené věci. Na jednu stranu to chápu, přeci jen si s tím jiní autoři dali práci a jednoduchou editací, kde upravíte pár nesrovnalostí, si můžete vlastně výsledek připsat sobě. Na druhou stranu, pokud autor svůj produkt odebere z daného systému, tak se Vám z počítače taktéž vytratí. Jenže tohle už nemusí být pravda. V dnešním návodu se podíváme, jak tenhle systém od DTG jde krásně obejít a díky tomu si jednak můžete uchovat všechny stažené scénáře i varianty souprav, ale získáte tím dokonce možnost editací. Takže se pohodlně usaďte a jdeme na to :) [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [5 komentářů]

9. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.9

Trochu se spožděním je tady modifikace, která odstraní neviditelné stěny i na posledním DLC. Zároveň odebere opět Out of Bounds, které Vás nekompromisně při aktivaci pošle do menu. Jen pro upřesnění o jaké stěny se jedná - nečekejte odstranění plotů, keřů apod. Modifikace pouze odstrani neviditelnou stěnu v části, kde právě nejsou žádné ploty, keře apod... Ona neviditelná stěna je právě i za plotem, keřem apod., ale ještě samotný plot či keř má kolem sebe zónu, která je součástí daného modelu a zde k odstranění nedojde.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [13 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

2. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - WSR timetable s párou

Po vydání Spirit of Steam se začala spousta uživatelů ptát, zda je možné přidat parní loko i na jiné UK tratě. Jednou z takových tratí, kde se parní loko hodí je WSR. Samozřejmě je možné si vytvořit svůj scénář a parní loko si tam prostě přidat, ale spousta z Vás chce parní loko i v jízdním řádu. To celé vyžaduje práci v neoficiálním editoru při změně formací, protože parní loko nemůže díky tendru jednoduše suplovat za jíné loko. No a protože pro mě je jednoduché kompletně editovat jízdní řád tak jsem stvořil extra jízdní řád, který obsahuje i nějaké jízdy právě s parní loko. Pro správnou funkčnost budete potřebovat Spirit of Steam a WSR. Jen je dobré ještě vědět, že ve stanici Bishop je vždy problém. Po skončení jízdy z Mineheadu do Bishopu se v Bishopu nepřepne návěstí na volno a loco tak nemůže vykonat manévr pro změnu směru jízdy (tedy přepřažení z jednoho konce soupravy na druhý) - zde je nutné po skončení jízdy prostě vyskočit do menu. Na opravě se pracuje, ale zatím jsem nepřišel na to co tuto chybu způsobuje.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [66.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

30. května 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.6.1

31.5.2022 aktualizováno
Vydal jsem verzi 3.6.1 do které jsem doplnil ještě overlay pro dnešní DLC.
-
Venku je další update pro Train Sim World 2, který hru připravil na zítřejší parní DLC. Nový update aktualizoval i některé starší tratě a přidal opět i mastery. No a pro mastery zde máme overlay pro RSN a Leipzig (RNS má signal box a Leipzig přistávací letadlo). Pro livery editor je zde hned několik dalších věcí a to konkrétně pro tratě RSN, TRA, LPC, HRR a May Community. Zítřejší DLC tak přinese ještě overlay aktualizaci pro danou trať. Pokud tedy patříte mezi fanoušky těchto balíčků, potom neváhejte a stáhněte si novou aktualizovanou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [47.4 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.8

K novému DLC samozřejmě nesmí scházet i volnost pohybu a proto je zde připravena aktualizované verze balíčku, který odstraňuje neviditelné stěny na trati. Díky tomu se můžete dostat i do lokací, které jsou normálně nepřístupné. Balíček obsahuje i modifikovaný soubor, který spouští OutOfBounds - což je trigger, který Vás okamžitě hodí bez nějakého varování přímo do menu hry. Samozřejmě by autoři mohli zapracovat na mnohem lepší verzi, která by zapla odpočet a dala by Vám čas se vrátit do herní zóny. Každopádně s touto modifiakací si hlavu s OutOfBounds lámat nemusíte :) Jako vždy funguje na všech doposud vydaných tratích.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.5.1

Venku je nové DLC a sním i Mastery Unlocker ve verzi 3.5.1. Protože se nejedná o nic extra, ale pouze o Overlay pro nové DLC, tak jsem ponechal verzi 3.5 s tím, že jsem jen dodal Overlay. Pro nové DLC se tak můžete těšit na cirkus. Balíček obsahuje i předešlé mastery. Modifikace nevyžaduje žádné extra DLC. Mastery bude tedy fungovat pouze na tratích, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [42.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.5

Po poslední aktualizaci hlavního core .pak souboru je možné najít další decals pro Livery editor. Jsou opět připravené jako mastery nebo jako bonus po splnění nějakých podmínek (obdobně jako vánoční). No a protože je snadné vše odemknout, tak jsem objevené novinky přihodil do tohoto balíku. Najdete v něm tedy Community anniversary balík, Livery anniversary. No a pro tratě bylo doplněno mastery pro TVL a pro DLC, které bude k dispozici 12. dubna. Po vydání nového DLC ještě přihodím i overlay, které momentálně není k dispozici, protože overlay je vždy součástí tratě. Balíček jako vždy obsahuje všechny předešlé mastery.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [41.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2022 Novinka - Train Sim World

Train Sim World 3 - Spirit of Steam

Není tajemstvím, že DTG pracuje na svém prvním DLC s parní loko. Jenže celá tahle práce nabrala trochu jíný rozměr než původně DTG předpokládalo. Určitě si pamatujete na vyjádření DTG, že letní Rush Hour core update bude jedním ze dvou velkých aktualizací jádra. S oznámením Rush Hour totiž rovnou přišlo i oznámení Spirit of Steam. Podle původních plánů totiž Spirit of Steam mělo být připraveno před Vánoci 2021 (všichni víme jak plány a sliby DTG končí). No a protože Spirit of Steam vyžaduje trochu více péče, rozhodlo se DTG celou hru naportovat na UE5 a vydat ji jako Train Sim World 3: Spirit of Steam. Zároveň tím skončí podpora starších kozolí (PS4 a X:One), protože zde DTG dost naráželo na limity právě starších konzolí. Co to znamení pro ostatní hráče ? Asi nikoho nepřekvapí, že si budete muset hru znovu zakoupit (ostatně to stejné se stalo při přechodu z TSW 2020 na TSW 2). Dalším faktem je, že všechna již existující DLC skončí opět jako preserved collection. Přechod z UE 4.26 na UE5 není sice tak drastický, ale i zde bude muset všechna DLC nejdříve otestovat.
Druhým faktem je, že hry vydané na UE5 jsou většinou cryptované a tedy hůže modifikovatelné. Ve finále to znamená, že existující modifikace prostě přestanou fungovat. Pro mě a mého kolegu tento přechod znamená ještě další věc a tou je portace neoficiálního editoru právě na UE5.
Mimochodem TSW 3: Spirit of Steam bude v základu obsahovat jednu historickou trať (UK), 2 parní loko, dále opět SPG (pořád je to takové jádro hry) (US) no a zůstaneme i u německé tratě SKA. Cena bude stejná jako při přechodu na TSW 2. Všechna existující DLC se postupně převedou... je zde ale riziko, že opět o nějaké DLC přijdeme. Zůstane Vám ale v TSW 2. Datum vydání jako vždy v srpnu.

Diskuse k článku [7 komentářů]