13. května 2023 Download - Train Sim World

TSW 2 a 3 - Logo Pack v1.5

Po téměř roční odmlce jsem se opět pustil do tvorby logo packu pro TSW :) K dispozici je konečně verze 1.5, která obsahuje hned 10 dalších log pro livery editor (nutné říci, že soupravy, kde použijete tyto loga, nejdou sdílet přes Creators club, protože tyto loga nejsou součástí hry). Seznam nových log najdete v přiloženém readme souboru a na tomto obrázku. Balíček by měl fungovat jak s TSW 2 (protože poslední verze TSW 2 používá úplně stejnou verzi enginu jako TSW 3) tak i s TSW 3. Testováno na Steam verzi, ale předchozí verze jsem testoval i na Epic verzi a vše fungovalo bez problémů.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [916.8 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

10. května 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.8

I nové DLC obsahuje předem definovaný koridor ve kterém se můžete pohybovat. Stejně jako u předchozích DLC je i zde zakázán volný pohyb mimo tuto zónu pomocí různých neviditelných stěn (nepočítám místa, kde jsou keře, ploty, apod...). Tahle modifikace odstraní neviditelné stěny z mapy (opět jen neviditelné stěny... blokace, které jsou nastveny na keřích, plotech, ohradách, apod... zůstanou pořád aktivní. Stejně tak neviditelné stěny, které jsou nastaveny v různých modelech (či stanicích) tak zůstanou taktéž aktivní. Modifikace funguje na všech doposud vydaných DLC a nevyžaduje nic extra. Projeví se jen na DLC, které vlastníte. Pokud tedy patříte mezi uživatele, kteří nechtějí být omezováni koridorem, ale rádi zkoumají celou mapu, potom je modifikace určena právě pro Vás. Jako bonus obsahuje i Out of Bounds remover, který odstraňuje triger Out of Bounds. Ten Vás vždy nemilosrdně poslal do menu hry bez jiného varování.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. května 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.3

Včera DTG vydalo nové DLC Peak Forest pro TSW. Stejně jako předchozí DLC i tohle obsahuje mastery v podobě overlay a samozřejme jsou k dispozici i decals pro livery editor. Tahle modifikace Vám overlay i decals odemkne. Nemusíte tak plnit požadované mastery. Modifikace obsahuje i všechny předchozí mastery. Ke své funkčnosti nevyžaduje nic extra. Bude fungovat jen na DLC, které vlastníte. Samozřejmě decals pro livery editor budou fungovat všechny, protože jsou součástí jádra hry.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [77 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

18. dubna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.7

Populární modifikace, která odstraní Out of Bounds trigger z mapy a zároveň Vám dá možnost volného pohybu po mapách. Důležité je, aby na mapě byla část kolem kolejí, která neobsahuje žádné zábradlí, ploty, keře, apod... Čistě volná místa, která na nic nenavazují Vám umožní vstup do částí, které jsou normálně nedostupné, protože normálně jste omezeni jen na předem daný koridor kolem tratě. Modifikace nevyžaduje nic extra. Funguje jen na tratích, které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

18. dubna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.2

Jako při každém novém DLC (tedy pokud se jedná o trať) tak i teď je k dispozici mastery unlocker, který odemkne overlay pro nové MML DLC. Decals byly součástí jádra hry už někdy v březnu, takže ty jsou již součástí balíčku nějakou dobu. Balíček obsahuje i všechny předešlé mastery a nevyžaduje nic extra ke své funkčnosti. Bude fungovat jen na tratích, které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.8 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

4. dubna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.1

Máte chuť si zaběhat po testovací trati (Training center) a hledat velikonoční vajíčka ? :) Oficiálně event od DTG začíná 5.4., ale díky této modifikaci si můžete zobrazit velikonoční vajíčka na testovací trati již teď. Součástí tohoto mastery jsou i velikonoční decals. Training Center tak po Vánočním nášupu dostává i jeden velikonoční. Jsem jen zvědav zda se DTG na halloweena vytáhna a hodí do placu i nějaké dýně :D Master Unlocker obsahuje i všechny předešlé verze. Není potřeba nic extra vlastnit, funguje vždy jen na DLC, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [75.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2023 Novinka - Train Sim World

TSW 3: Weather Madness

Jak to tak vypadá, DTG hodlalo s TSW 3 vsadit na počasí a bude v tom evidentně pokračovat. Vzhledem k tomu, že nové placené verze vycházejí co 2 roky tak letos nás čeká free update (stejně jako před tím TSW 2: Rush Hour). Free srpnový update ponese název Weather Madness a nebude to nic jiného než další nezmary počasí. Podle všech řečiček (a ty jdou DTG opravdu skvěle) se můžeme konečně těšit na kupící se sníh, který bude zasypávat koleje a bude potřeba v některých případech zapřahnout před soupravu pluh či frézu, která sníh pěkně rozrazí a odhrne. Co se výhybek týče, může se stát, že občas zamrznou a Vaše souprava si tím zajístí nemilé spoždění. Samozřejmě nezůstane jen i sněhu, ale vliv bude mít i déšť. Do teď nebylo možné v TSW zaznamenat zatopené koleje. Je jen otázkou, zda se dočkáme i pořádného větru, který přinese popadané stromy na troleje.
Kromě počasí se možná konečně dočkáme Planneru 2.0 a Livery Editoru 2.0. Seznam novinech pro tyto ingame editory zatím není znám. Dá se očekávat lepší tvorba scénářů (zřejmě s možnosti odpojování a připojování souprav). Spousta uživatelů volá i po editoru formací, tak uvidíme zda to DTG dotáhne do konce.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. března 2023 Novinka - Train Sim World

Kdo je autorem DLC Niddertalbahn: Bad Vilbel - Stockheim ?

Na Steamu každý vychvaluje u tohoto DLC právě TSG, ale je TSG skutečně autorem tohoto DLC ? TSG je totiž jediný člověk a tím je Maik G. Skutečnými autory tohoto DLC jsou zaměstnanci DTG, kteří pracovali na této trati ve svém volném čase. Nebyli tak tlačeni na nějakou dead line, kdy vše musí být hotovo. Onen Maik v podstatě pro toto DLC nastavil akorát fyziku pro jednotku 628. Model 628 taktéž vymodeloval někdo jiný. Krok zaměstnanců DTG se dá pochopit jednoduše... nechtěli vytvářet další extra firmu a tak to hodili k vydání přes TSG (bohužel TSG si odnese díky tomu veškeré kladné reakce a v podstatě neudělali na tomto DLC téměř nic :) ) Na druhou stranu je vidět, že když se chce, tak DTG zaměstnanci umějí vytvořit opravdu hezky vypadající trať. Nesmí je ale vedení tlačit do nesmyslných termínů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.6

No a co by to byl za balíček aktualizací, kdyby zde scházel i velmi populární mód, který Vám dopřeje volný pohyb i po nově vydané mapě. Zřejmě není modifikaci třeba dlouze představovat, takže jen v krátkosti přijdete o všechny neviditelné stěny na trati (né ty, které jsou brány jako keře, stromy, ploty apod...). Díky uvolnění neviditelných stěn se nemusíte pohybovat jen ve vyznačeném koridoru. Nutné říci, že to neodstraňuje kolize v modelech (některé nádraží či různé modely mají sice prázdná míste, kde by se dalo projít, ale zde jsou stěny definovány většinou v různých BP souborech. Pokud tedy chcete utéct z koridoru, tak využijte místa, která jsou jen prázdná (bez plotů, keřů, apod...). Modifikace nevyžaduje nic extra a funguje jen na tratích které vlastníte.
Kromě samotného odstranění neviditelných stěn modifikace obsahuje i Out of bounds remover, který odstraní nepříjemnou hlášku, která Vás nemilosrdně teleportovala do menu hry.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.0

Dneska je opět k dispozici nové DLC od DTG a s ním přišlo i nové mastery. Decals jsem zveřejnil v době, kdy jsem je našel v hlavní části hry (to je přístupné úplně všem, i těm, kteří si DLC nezakoupí). No a dnešní update Mastery modifikace přináší chybějící Overlay, které je k dispozici jen těm, kteří vlastní DLC. Modifikace obsahuje všechny předchozí mastery. Pokud chcete mít všechny mastery k dispozici bez plnění různých úkolů, potom je tato modifikace určena právě pro Vás.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [72.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]