1. dubna 2023 Novinka - Train Sim World

TSW 3: Weather Madness

Jak to tak vypadá, DTG hodlalo s TSW 3 vsadit na počasí a bude v tom evidentně pokračovat. Vzhledem k tomu, že nové placené verze vycházejí co 2 roky tak letos nás čeká free update (stejně jako před tím TSW 2: Rush Hour). Free srpnový update ponese název Weather Madness a nebude to nic jiného než další nezmary počasí. Podle všech řečiček (a ty jdou DTG opravdu skvěle) se můžeme konečně těšit na kupící se sníh, který bude zasypávat koleje a bude potřeba v některých případech zapřahnout před soupravu pluh či frézu, která sníh pěkně rozrazí a odhrne. Co se výhybek týče, může se stát, že občas zamrznou a Vaše souprava si tím zajístí nemilé spoždění. Samozřejmě nezůstane jen i sněhu, ale vliv bude mít i déšť. Do teď nebylo možné v TSW zaznamenat zatopené koleje. Je jen otázkou, zda se dočkáme i pořádného větru, který přinese popadané stromy na troleje.
Kromě počasí se možná konečně dočkáme Planneru 2.0 a Livery Editoru 2.0. Seznam novinech pro tyto ingame editory zatím není znám. Dá se očekávat lepší tvorba scénářů (zřejmě s možnosti odpojování a připojování souprav). Spousta uživatelů volá i po editoru formací, tak uvidíme zda to DTG dotáhne do konce.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. března 2023 Novinka - Train Sim World

Kdo je autorem DLC Niddertalbahn: Bad Vilbel - Stockheim ?

Na Steamu každý vychvaluje u tohoto DLC právě TSG, ale je TSG skutečně autorem tohoto DLC ? TSG je totiž jediný člověk a tím je Maik G. Skutečnými autory tohoto DLC jsou zaměstnanci DTG, kteří pracovali na této trati ve svém volném čase. Nebyli tak tlačeni na nějakou dead line, kdy vše musí být hotovo. Onen Maik v podstatě pro toto DLC nastavil akorát fyziku pro jednotku 628. Model 628 taktéž vymodeloval někdo jiný. Krok zaměstnanců DTG se dá pochopit jednoduše... nechtěli vytvářet další extra firmu a tak to hodili k vydání přes TSG (bohužel TSG si odnese díky tomu veškeré kladné reakce a v podstatě neudělali na tomto DLC téměř nic :) ) Na druhou stranu je vidět, že když se chce, tak DTG zaměstnanci umějí vytvořit opravdu hezky vypadající trať. Nesmí je ale vedení tlačit do nesmyslných termínů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

20. prosince 2022 Novinka - Train Sim World

Ví vůbec DTG co vlastně chce ?

Začíná mi připadat, že DTG si vyloženě vychutnává, když se o nich mluví klidně i negativně. Ono se říká, že špatná reklama je taky reklama. Není to moc dlouho, co DTG definitivně odpískalo multiplayer z důvodů náročnosti na implementaci a 2 roky zpátky i editor s tím, že ho nahradili planerem a livery editorem. No a vypadá to, že najíždíme na druhé kolo :) DTG totiž zveřejnilo anketu (výzkum), kterým směrem by se mělo TSW vydat a jaké vlastnosti hráči očekávají. Musel jsem se zasmát, když jsem v anketní otázce ohledně těchto vlastností našel Multiplayer a Editor (plnohodnotný editor). Má DTG obavu, že by SimRail mohl pořádně jejich trh zasáhnout ? Přeci jen SimRail má multiplayer a přijde i s editorem. A co je hlavní, taktéž bude fungovat na konzolích, kde má DTG momentálně menší monopol, protože na konzolích je vlakových simulátorů opravdu minimum. Dává DTG hráčům znovu falešné naděje a nebo se opravdu chystají zapracovat slíbený multiplayer a editor ? :) Osobně této firmě již nevěřím, protože většina jejich slibů vždy skončila nezdarem a je to většinou jen mířeno na falešné naděje uživatelů a zlepšení prodeje hry či udržení herní základny. Jak to celé dopadne se asi dozvíme až s vydáním TSW 4 (ten editor by mohli stihnout klidně v první polovině roku 2023).

Diskuse k článku [2 komentářů]

26. září 2022 Novinka - Train Sim World

TSW 2 a 3 - Unofficial Editor 0.3 venku

Venku je nová verze neoficiálního editoru pro Train Sim World 2 a 3. Ano, tahle verze by měla bez problémů fungovat na obě hry, protože obě běží na stejném enginu a TSW 3 pouze obsahuje nějaké nové třídy. Stejně jako předešlé verze i tuhle můžete stahovat z githubu. Pro správné zobrazení je potřeba mít registraci na githubu, na epicgames a je potřeba spojit github účet s epicem a to včetně aktivace.

No a co je vlastně nového ?
- přidána třída reskinnable definitions
- přidány náhledy pro ribbon loft descriptor
- NetworkRenderProxyActors může být exportován jako statický model
- opraveno padání editoru u sjednocení modelů
- vylepšený blueprint editor pro vydané uassety
- přidáno několik blueprint funkcí
- přidána podpora pro Virtual HID components
- přidán debug box rendering pro VHID components
- Pak mounting (Pak soubory není nutné extrahovat)
- přidán comment box pro timetable editor
- oprava nahrávání Track Scenery tiles
- přidán alternativní landscape materiál pro některé tratě
- přidána mapa v editorou
- rychlejší start při načítání
- vylepšené vaření :)

Změn je dost a seznam neobsahuje všechny. Pokud tedy patříte mei hráče, kteří rádi tvoří i modifikace, potom je verze 0.3 právě pro Vás.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. září 2022 Novinka - Train Sim World

TSW 3 - unofficial editor v0.3 již brzy

Po vydání TSW 3 přestaly některé věci v editoru fungovat a začalo docházet k nečekaným pádům. Došlo totiž k některým změnám v určitých třídách. Samozřejmě aktualizace by mohla přijít rychleji, protože upravit dané třídy nám zabralo jen pár dní. Jenže nemělo smysl vydávat rychlou aktualizaci, když jsme měli v plánu během září či začátkem října vypustit verzi 0.3. Takže dobrá zpráva pro všechny čekatele, verze 0.3 je momentálně v testování (vybraná skupina uživatelů má tedy již možnost tuto verzi testovat a hlásit nějaké závažnější chyby) - ostatní si mohli všimnout, že verze 0.3 je k dispozici i na githubu samotného editoru, ale nedoporučuji ji stahovat, protože .zip archiv je chráněn heslem a zatím ještě verze 0.3 obsahuje chyby, které postupně mizí. Pokud tedy půjde všechno podle plánu, potom by verze 0.3 mohla být k dispozici již v říjnu. Velikost downloadu bude podobná jako u verze 0.2, protože jsme opět modifikovali i jádro samotného editoru. Novinky v samotném editoru Vám prozradím až při finálním vydání.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. září 2022 Novinka - Train Sim World

TSW 3 - příkaz a módy

Na TSW 3 zatím fungují již všechny existující modifikace a nebylo je potřeba nějak upravovat, protože TSW 3 běží taktéž na UE 4.26 a je to v podstatě jen aktualizované TSW 2. Ostatně i .exe soubory se jmenují stejně. Mimochodem i můj patch, který odemkne neomezené vrstvy v livery editoru, funguje úplně bez problémů :) S TSW 3 ale přišla i další novinka a tím jsou uzamčené některé journeys, které se odemknou až po splnění potřebných. Tohle se dá samozřejmě obejít příkazem, který se dá vložit do ini souboru. Pokud používáte UUU (Universal Console Unlocker), potom stačí zadat ts2.dbg.JourneyChapterLockOverride 1. Pokud příkaz vkládáte do .ini souboru, potom je potřeba zadat ts2.dbg.JourneyChapterLockOverride=1.

Diskuse k článku [2 komentářů]

2. září 2022 Novinka - Train Sim World

TSW 3 již dnes

Fanoušci, kteří si předobjednali TSW 3 (standard nebo deluxe verzi) se dnes můžou těšit na předběžný přístup, který jim dá 4 denní náskok vyzkoušet si hru před oficiálním vydáním. V předběžném přístupu budou k dispozici pouze core tratě TSW 3. Ostatní DLC budou k dispozici až k 6. září. Pro předplatitele deluxe verze bude k dispozici i aktualizované DLC Spirit of Steam. Předběžný přístup bude k dispozici i když si hru předobjednáte třeba zítra či pozítří. Je důležité říci, že s vydáním TSW 3 zmizí z obchodů TSW 2, už jej nebude možné zakoupit. DLC samozřejmě zůstanou na obchodech k dispozici.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. srpna 2022 Novinka - Train Sim World

Pozor na další falešné naděje

I když jsem byl velký fanda TSW, tak přístup DTG k tomuto simulátoru mě pomalu odrazuje. Začínám si všímat, že DTG mění své názory jak na běžícím páse jen aby si vždy obhájilo přestup hráčů na novější placenou verzi hry. Když bych začal přímo klasickým TSW - pro mě jasný impuls k nákupu bylo oznámení multiplayeru a editoru... jak asi víte, nic takového se ve finále nestalo. Zatím při fungování TSW a TSW 2020 jen Matt neustále apeloval na hráče, že je dobré si kupovat DLC pro získání velké kolekce assetů, které budou dobré pro editor. Příchodem TSW 2 se editor definitivně zrušil a DTG ve faq ponechalo multiplayer... opět jsem tedy investoval. Navíc z dob TSW 2020 jsem měl již funkční vlastní editor na základní věci ve hře a byla by škoda toho nevyužít ve verzi TSW 2. S verzí 2 přišly i první ingame nástroje jako Scenario Planner a Livery Editor. Krátce po vydání DTG oznámilo, že příští core update (tedy mělo se tak stát v létě 2021) přinese vylepšené verze těchto nástrojů označené jako v2.0. Dneska vidíme jak to dopadlo, o verzi 2.0 se zatím stále jen mluví a nástroje nikde. Teď přišlo oznámení verze TSW 3 a překvapivě byl zrušen multiplayer s dovětkem, že by museli předělat hodně jádra a to i přestože od začátku Matt tvrdil, že hra je stavěná už rovnou pro multiplayer :) Proč tohle všechno píšu ? Včera jsem zaregistroval na jejich fóru, jak Protagonist (jeden ze členů DTG) píše o VR (i přestože multiplayer končil v jejich anketách na prvních příčkách a VR někde úplně na konci). Konkrétně musím právě reagovat na větu:
So while multiplayer has to sit on a list labeled "very unlikely" the same cant be said of VR.
DTG opět dává falešné naděje hráčům, že by někdy mohli implementovat VR do novější verze hry a proto je dobré si ji zakoupit. Přitom pokud hra už od začátku nebyla stavěná na VR - jako že nebyla (DTG tehdá o VR vůbec nechtělo slyšet), potom se bude jednat taktéž o velký zásah do jádra hry :) Dávejte si tedy velký pozor na různá prohlášení od DTG, které by měly zvednout prodeje hry a přesunout hráče z předchozích verzí na nové placené verze. Při rozdávání falešných nadějí jsou totiž DTG profíci, kteří dokáží naslibovat hory doly, ale o jejich samotném výkonu se bohužel nedá říct to samé.

Diskuse k článku [4 komentářů]

22. srpna 2022 Novinka - Train Sim World

Multiplayer definitivně zrušen

A tak opět končí pohádky tisíce a jedné noci od DTG :) Krásně se to četlo, hezky se to poslouchalo, ale realizace se jako vždy nedostavila. Ostatně po fiasku s Train Simulátor multiplayerem se nedalo čekat nic jiného. DTG prostě multiplayer nezvládá a i přestože ho hojně propagovali už v prvním TSW tak teď je definitivně jasno, že multiplayer v Train Sim World nebude. Ostatně potvrzují to i slova na diskusi:
We would very much like to include multiplayer in TSW, and have had a development team exploring the idea for a significant length of time but it doesnt work. The number of core features (including physics elements) that have to be disabled to make it function render it not worth playing. As such, multiplayer is never likely to appear in TSW.
Já myslím, že tyhle nekonečné sliby od DTG už nemůžou nikoho překvapit. Je to jen hromada plků k podpoře prodeje hry. Osobně jsem třeba TSW kupoval právě díky slíbenému multiplayeru a editoru. S příchodem TSW 2 byl editor zrušen... s příchodem TSW 3 je zrušen i multiplayer. Pro mě jasná volba počkat raději na SimRail a né neustále dotovat prolhané DTG.

Diskuse k článku [2 komentářů]

12. srpna 2022 Novinka - Train Sim World

Když nevíme jak, tak to odeberem

Tímhle nadpisem by se tak nějak dala charakterizovat práce od DTG. Dostalo mě nedávné vyjádření ke stále problematickému ukládání v TSW (Save). Respektive ono není problém si ve hře pozici uložit, ale problém nastane, když si uloženou pozici znovu nahrajete pro pokračování rozehrané jízdy - ve většině případů se všechno rozbije. DTG tedy přišlo s naprosto geniálním řešením pro TSW 3 (ostatně tohle řešení představili i při přechodu z TSW 2020 na TSW 2, kdy z tratě SPG prostě odebraly funkční přejezdy, protože na jiných tratí jim nefungovaly). Oprava režimu ukládání tedy spočívá v odebrání této možnosti :) Jak snadné... a TSW 4 nebo core update příští rok nám potom představí novou featuru ukládání rozehrané hry :)

Diskuse k článku [3 komentářů]