3. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Unlimited Layers and SPAD remover

Unlimited layers (tedy neomezené vrstvy pro livery editor) asi nemusím dlouze představovat. Pokud máte první verzi, potom není třeba stahovat tuhle (tedy pokud netoužíte po druhé části této utilitky). Což znamená, že pokud Vám nevadí ukončení hry při přejetí červené signalizace, potom Vám bohatě postačí předchozí verze. Nová verze totiž kromě neomezeného počtu vrstev obsahuje i odstranění SPAD (tedy ukončení hry při přejetí červené signalizace - testoval jsem na několika tratích a zatím vše fungovalo bez problémů :) Pokud tedy patříte mezi hráče, kteří rádi ignorují signalizaci a chcou prozkoumávat i zakázané oblasti, potom je tahle verze utilitky určena právě pro Vás. Prográmek modifikuje hlavní .exe soubor a je tedy nutné jej umístit do složky, kde se nachází TS2Prototype-Win64-Shipping.exe (stejně jako v případě předchozí utilitky). Opět po spuštění dojde k vytvoření .bak souboru, který obsahuje originální soubor (pokud tedy již nějaký .bak soubor máte, potom je dobré jej před spuštěním odstranit nebo přejmenovat třeba na .bak1 :)). Při každé aktualizaci hry je potřeba opět utilitku spustit aby vše znovu fungovalo tak jak má :) Pokud se budete chtít vrátit k originální hře, potom stačí smazat hlavní exe soubor a přejmenovat onen .bak soubor na .exe.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

20. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.7

DTG dneska vydalo další update, který opravil několik chyb, ale hlavně přinesl již dlouho očekávaný update pro trať GWE (jednu z prvních tratí pro klasické TSW). No ale kromě aktualizace tratě se budeme věnovat Mastery. V první řadě zde máje jedno Overlay pro trať WSR a to v podobě parní loko. Zbytek Mastery věcí opět pro livery editor. Tentokrát aktualizace obsahuje JUNE Community decals, RRO decals a WSR decals. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí a ke své funkčnosti kromě TSW 2 nevyžaduje vůbec nic. V podstatě se Vám zobrazí jen Mastery pro to co vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [52.1 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

9. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.9

Trochu se spožděním je tady modifikace, která odstraní neviditelné stěny i na posledním DLC. Zároveň odebere opět Out of Bounds, které Vás nekompromisně při aktivaci pošle do menu. Jen pro upřesnění o jaké stěny se jedná - nečekejte odstranění plotů, keřů apod. Modifikace pouze odstrani neviditelnou stěnu v části, kde právě nejsou žádné ploty, keře apod... Ona neviditelná stěna je právě i za plotem, keřem apod., ale ještě samotný plot či keř má kolem sebe zónu, která je součástí daného modelu a zde k odstranění nedojde.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [13 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

2. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - WSR timetable s párou

Po vydání Spirit of Steam se začala spousta uživatelů ptát, zda je možné přidat parní loko i na jiné UK tratě. Jednou z takových tratí, kde se parní loko hodí je WSR. Samozřejmě je možné si vytvořit svůj scénář a parní loko si tam prostě přidat, ale spousta z Vás chce parní loko i v jízdním řádu. To celé vyžaduje práci v neoficiálním editoru při změně formací, protože parní loko nemůže díky tendru jednoduše suplovat za jíné loko. No a protože pro mě je jednoduché kompletně editovat jízdní řád tak jsem stvořil extra jízdní řád, který obsahuje i nějaké jízdy právě s parní loko. Pro správnou funkčnost budete potřebovat Spirit of Steam a WSR. Jen je dobré ještě vědět, že ve stanici Bishop je vždy problém. Po skončení jízdy z Mineheadu do Bishopu se v Bishopu nepřepne návěstí na volno a loco tak nemůže vykonat manévr pro změnu směru jízdy (tedy přepřažení z jednoho konce soupravy na druhý) - zde je nutné po skončení jízdy prostě vyskočit do menu. Na opravě se pracuje, ale zatím jsem nepřišel na to co tuto chybu způsobuje.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [66.3 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

30. května 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.6.1

31.5.2022 aktualizováno
Vydal jsem verzi 3.6.1 do které jsem doplnil ještě overlay pro dnešní DLC.
-
Venku je další update pro Train Sim World 2, který hru připravil na zítřejší parní DLC. Nový update aktualizoval i některé starší tratě a přidal opět i mastery. No a pro mastery zde máme overlay pro RSN a Leipzig (RNS má signal box a Leipzig přistávací letadlo). Pro livery editor je zde hned několik dalších věcí a to konkrétně pro tratě RSN, TRA, LPC, HRR a May Community. Zítřejší DLC tak přinese ještě overlay aktualizaci pro danou trať. Pokud tedy patříte mezi fanoušky těchto balíčků, potom neváhejte a stáhněte si novou aktualizovanou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [47.4 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.8

K novému DLC samozřejmě nesmí scházet i volnost pohybu a proto je zde připravena aktualizované verze balíčku, který odstraňuje neviditelné stěny na trati. Díky tomu se můžete dostat i do lokací, které jsou normálně nepřístupné. Balíček obsahuje i modifikovaný soubor, který spouští OutOfBounds - což je trigger, který Vás okamžitě hodí bez nějakého varování přímo do menu hry. Samozřejmě by autoři mohli zapracovat na mnohem lepší verzi, která by zapla odpočet a dala by Vám čas se vrátit do herní zóny. Každopádně s touto modifiakací si hlavu s OutOfBounds lámat nemusíte :) Jako vždy funguje na všech doposud vydaných tratích.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

12. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.5.1

Venku je nové DLC a sním i Mastery Unlocker ve verzi 3.5.1. Protože se nejedná o nic extra, ale pouze o Overlay pro nové DLC, tak jsem ponechal verzi 3.5 s tím, že jsem jen dodal Overlay. Pro nové DLC se tak můžete těšit na cirkus. Balíček obsahuje i předešlé mastery. Modifikace nevyžaduje žádné extra DLC. Mastery bude tedy fungovat pouze na tratích, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [42.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.5

Po poslední aktualizaci hlavního core .pak souboru je možné najít další decals pro Livery editor. Jsou opět připravené jako mastery nebo jako bonus po splnění nějakých podmínek (obdobně jako vánoční). No a protože je snadné vše odemknout, tak jsem objevené novinky přihodil do tohoto balíku. Najdete v něm tedy Community anniversary balík, Livery anniversary. No a pro tratě bylo doplněno mastery pro TVL a pro DLC, které bude k dispozici 12. dubna. Po vydání nového DLC ještě přihodím i overlay, které momentálně není k dispozici, protože overlay je vždy součástí tratě. Balíček jako vždy obsahuje všechny předešlé mastery.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [41.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. března 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.7

Volnost pohybu po mapě je velmi žádaná a většina komunity očekává vždy podporu pro nové DLC. Zde je tedy aktualizovaná verze odstraňovače neviditelných stěn a onoho spínače pro Out of Bounds, který vás nemilosrdně vždy vrátil do hlavního menu hry i pro poslední DLC od Rivetu. Balíček 1.7 tedy zatím obsahuje podporu pro všechny tratě, které jsou zatím k diszpozici.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.8 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

25. března 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.4

Po několika DLC od DTG se včera ven dostal i další pokus od Rivetu. Stejně tak jako DTG vždy k novým DLC dodává nějaké Mastery tak i Rivet zatím takhle funguje a s každým novým DLC vždy nějaké Mastery přidá. Decals pro livery editor byl součástí balíčku 3.3, protože Decals jsou součástí samotného jádra hry, které fungují i bez samotného DLC (tedy správně by fungovat neměly, protože bez samotného DLC je vlastně nemůžete odemknout). DLC tak vždy přinese pouze extra overlay a zde tomu není jinak. Verze 3.4 tedy přináší overlay pro nové DLC od Rivetu + samozřejmě všechny již existující.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [38.9 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]