25. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Formation Editor unlocker

Součástí TSW 4 měl být i editor formací. Na něm se zatím neustále pracuje. Jenže při prozkoumávání souborů jsem narazil na soubory, které právě tomuto editoru patří. Je to tak... Formation editor je již obsažen ve hře. Není úplně bez chyb, jedná se stále o verzi na které se pracuje. Každopádně i tak si jej už teď můžete vyzkoušet. Jen dodám, že celkem často padá a to díky Addon manageru, který je implementován do TSW 4. Pak nahrejte klasicky do DLC složky jako ostatní modifikace. Po spuštění hry je nutné spustit nějakou trať (doporučuji training centrum, protože se načítá nejrychleji). Po načtení se vraťte do menu a běžte do sekce Creators club. Zde by se měl objevit Formation Editor. Takže jej můžete spustit a užívat si tvorbu nových formací. Pamatujte, že se nejedná o finální verzi, protože se na něm neustále pracuje.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [10.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

23. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Logo pack v1.6

K downloadu je připraven oblíbený balíček různých log pro livery editor. Verze 1.6 nepřináší nic nového pro TSW 2 a TSW 3. Radovat se můžou majitelé TSW 4 (taktéž sice nic nového v balíčku), protože verze 1.6 dostala podporu i pro TSW 4. Do balíčku nebylo od minulé verze přidáno nic nového. Hráči TSW 2 a TSW 3 jej tedy můžou momentálně vesele ignorovat :) Kromě log balíček obsahuje i nějaké grafity, které můžete na své soupravy přilepit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [919.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

22. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Unlimited layer a SPAD remover

A je to tady :) Po vydání TSW 4, které mají k dispozici momentálně hráči, kteří si předobjednali deluxe nebo special verzi, je zde oblíbená utilitka, která odstraní limit vrstev v livery editoru. DTG sice zvedlo limit na 1000, ale pro některé hráče s velkou kreativitou to je pořád nedostatečné. Dají se totiž najít výtvory, které mají i přes 5000 vrstev. DTG pro TSW 4 navíc změnilo jméno hlavního souboru a z TS2Prototype se stal TrainSimWorld (tedy jen změna jména souboru, ostatní je pořád TS2Prototype :)) Každopádně oblíbená utilitka kromě odstranění limitu vrstev odstraňuje i SPAD (tedy ukončení hry při průjezdu na červenou - ve většině případů třeba problém AI souprav). Pravidla pro utilitku jsou stejná jako pro TSW 2 a 3. Při každé aktualizaci jádra hry a hlavního .exe souboru je potřeba utilitu znovu spustit (před tím je potřeba odstranit .bak soubor).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

19. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.03

Update
I přestože jsem modifikaci testoval, tak to vypadá, že při přípravě finální verze pro vydání se něco pokazilo a spousta věcí nefunguje správně. Byl jsem nucen soubor odebrat. Pro Vás to znamená znovu čekání a pro mě opět nekonečná práce při opravě chyb.

Po nekonečné práci na tomto jízdním řádu je zde konečně nová verze, která do hry přináší více jak dalších 50 servisů a to s označením 9JXX. Jako bonus jsem k jízdnímu řádu přihodil i upravený Journey mode, který taktéž obsahuje tento jízdní řád. No a aby toho nebylo málo, připravil jsem i takovou jednoduchou kapitolu s Class 700 přímo v Journey režimu. Třešničkou na dortu může být jeden úkol, kde budete mít možnost řídit soupravu Class 700/1 FLU (chtěl jsem ji dát i do jízdního řádu, ale ještě nemám přidané ty správné servisy). Class 700/1 FLU je mimochodem jen modifikované verze klasické 700/0 a to jen prodloužením o další 4 vozy. Nejedná se o plnohodnotnou 700/1. [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [0 komentářů]

8. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - WSR jízdní řád s AI HST

Na trati West Sommerset (na jedné z konečných) se nachází část úseku, kde vedou 2 tratě vedle sebe. Na žádost uživatelů jsem do této části přidal alespoň servisy ovládané počítačem. Jedná se o jednotky HST, které jezdí z portálu do portálu co 15 minut. Není to nic převratného, ale alespoň z části to danou část mapy trochu oživí. Bohužel úsek je tak krátký, že se nevyplatí tam dávat nějaký servis, který by mohl hrát i hráč. Pro správnou funkci budete potřebovat jedno z prvních DLC (GWR) a samozřejmě West Sommerset. V menu pak uvidíte 2 jízdní řády (ten co končí with HST je s HST :)) . Jako bonus jsem přihodil i Journey mode s tímto upraveným jízdním řádem.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [233.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

11. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.02

Může to vypadat, že se poslední dny něvěnuji ničemu jinému než tomuto jízdnímu řádu, protože se dočkal během krátké doby již třetí verze, ale není tomu tak. Věnuji se spoustě jiným věcem, ale poslední verze jízdního řádu obsahovala menší chybu v podobě nekomplatních informací. Díky tomu docházelo k zobrazování špatných informací na informačních systémech pro cestující (jednalo se konkrétně o informaci, která obsahovala počet vozů pro daný servis). Tahle aktualizace tedy přináší pouze opravu pro informační tabule.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.7 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

10. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.01

Po prvním lepším releasu je zde upravená verze, která opravuje několik chybek, které měla verze 1.0 a přidává do jízdního řádu dalších 6 dlouhých servisů. Opravil jsem otvírání dveří na dlouhé trati, opravil jsem cílové stanice pro dlouhou trať. Do balíčku jsem přidal outofbounds a invisible wall remover, protože někteří nemají daný mód a pak nemůžou dojet do cílové stanice (musel bych servis ukončit jednu stanici před). Krátké servisy již mají všechny své jméno. Vše by mělo fungovat jak má. Pro sprvnou funkci je potřeba vlastnit Class 700 DLC a trať London Brighton.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.0

Po prvnív neúspěšném pokusu jsem byl nucen tuhle modifikaci z webu sundat, protože si dovedu představit, kolik příspěvků by bylo v diskusi, že jsem někomu rozbil hru :) Ostatně jednalo se opravdu o zkušební verzi 0.1. Teď je zde ovšem již verze 1.0 této modifikace a ta by neměla mít žádné potíže, které by ze hry udělaly něco nehratelného a padavého. Modifikace přidává extra servisy s jednotkou Class 700 do tratě Londong Brighton. Jedná se o celkem krátké servisy (cca 5 minut), ale přihodil jsem i jeden delší... cca skoro hodinový. Ostatní delší doplním v příští aktualizaci. Je mi jasné, že našince tento mód moc nenadche, ale fanoušci UK tratí jej budou mít určitě zařazen ve svém žebříčku top 10 :) Mimochodem modifikace přidává do jízdního řádku skutečné servisy na extra vrstvě... nejedná se tedy o žádné nahrazování již existujících.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

27. června 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - Universal mastery unlocker

Stalo se pravidlem, že po každé aktualizaci zde byl ke stažení Mastery Unlocker v podobě .pak souboru. Ten se jednoduše nahrál do DLC složky a bylo vystaráno dokud nebyla další aktualizace. Balíček pravidelně obsahoval všechny mastery. Bohužel od vydání TSW 3 jsem přestal kupovat nové DLC a čekání na Mastery se prodloužilo, protože jsem čekal vždy na jména souborů abych je mohl v editoru vytvořit. S čekáním je konec, protože tahle utilitka (funguje stejně jako Unlimited layers a spad remover) jednoduše odemkne všechny mastery (decals i overlay). Pak soubory budu vydávat i nadále, ale kdo nechce čekat, vždy může spustit tento exe a bude mít hned vše přístupné. Důležité je .exe nahrád do stejné složky, kde je hlavní .exe soubor ke hře (ostatně jako u layers a spad removeru). Po spuštění se hlavní soubor přejmenuje na jmeno.mastery.bak . Pro odstranění modifikace stačí smazat hlavní .exe a přejmenovat zpátky Váš .mastery.bak soubor. Modifikace se odstraní i s každou novou aktualizací a proto je ji nutné vždy spustit po každé aktualizaci (vždy je nutné před spuštění odstranit .mastery.bak soubor, protože jinak patch nevytvoří zálohu .exe souboru a soubor tedy neupraví).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.4 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

7. června 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - Extra layer Vectron DRA

Dnešní update přinesl do tratě Dresden Riesa novou vrstvu v podobě lokomotivy Vectron a nákladního vozu. Tohle DLC ještě není venku, není součástí hry a ani nebylo zatím oznámeno :) Každopádně zde je unlocker, který Vám tyto servisy odemkne v DRA jízdním řádu. Snažil jsem se použít věci právě z DRA DLC, takže by to nemělo vyžadovat nic extra. V jízdním řádu je to schováno pod 185 a našel jsem tam i české názvy stanic. Jedná se pravděpodobně právě o tyto servisy.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]