12. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue již tento týden

Ano, datum vydání druhého dema, které nese označení Prologue bylo konečně upřesněno. Stane se tak již 16.12.2021 (tedy tento čtvrtek). Demo bude obsahovat 2 scénáře, jeden již znáte z prvního dema. Druhý scénář je zaměřen na nákladní vlak. V současné době dostali již někteří šťastlivci možnost si dané demo vyzkoušet a tak se dají na youtube najít první videa z hraní. Zde přikládám i jednu hodinovou ukázku. Osobně si raději počkám na samotný Prologue ať jsem překvapen. Plná verze hry potom zřejmě vyjde až příští rok, protože rok 2021 byl ze steamu odebrán a nahrazen zkratkou TBA (bude oznámeno).

Diskuse k článku [2 komentářů]

2. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue bude i v češtině

Připravovaný Prologue k SimRail 2021 od Polského studia SimKol bude komunikovat i česky. Dokládá to jedna z posledních aktualizací na Steamu, kde je v podpoře jazyků i čeština. Pokud má tedy někdo problém s angličtinou, tak ho jistě přítomnost češtiny potěší. Zda se čeština promítne i do finální verze hry není známo, protože Steam stránka se hrou sice hlásá podporu 8 jazyků, ale čeština tam momentálně není. Všechno se samozřejmě do vydání plné verze může změnit.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. listopadu 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail - Nový trailer pro Prologue

Vypadá to, že se blíží vydání druhého dema tohoto očekávaného simulátoru. Druhé DEMO si budete muset na Steamu znovu přidat do knihovny, protože původní DEMO neprojde aktualizací. Autoři totiž druhé demo vydávají jako SimRail - The Railway Simulator Prologue. Datum vydání není stanoveno, ale podle všeho by se tak mělo stát během několika dní (tento nebo snad příští týden). Finální verze je stále plánovaná na konec tohoto roku... Zda to tak dopadne je ale ve hvězdách :) No a teď už se můžete podívat alespoň na slibně vypadající trailer pro Prologue.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. září 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 DEMO již brzy

Již příští týden v pátek by mělo být k dispozici hratelné demo dlouho očekávaného vlakového simulátoru SimRail 2021. Demo by mělo obsahovat krátký úsek tratě (cca 10 - 15 min jízdy), které by mělo ukázat kvality hry. Součástí budou nějaké mise a to včetně náhodných událostí. Demo má být součástí Steam Next Fest akce. Zda bude demo k dispozici i po akci není známo, protože většinou dema vypuštěná v době Next Fest akce jsou po akci stažené. Finální verze měla původně vyjít v září tohoto roku. Datum vydání bylo ale náhle změněno na rok 2021 z čehož se dá očekávat, že ještě tento rok se dočkáme. Jinak týdenní dobu čekání si můžete zkrátit alespoň krátkou video ukázkou z jízdy. Osobně se na simulátor těším, protože to vypadá na velmi dobrou konkurenci pro Train Sim World, která mimochodem nabídne právě i editory. Ještě dodám, že SimRail tvoří polská firma SimKol, která má na svém kontě výukové simulátory právě pro reálné strojvedoucí.


Diskuse k článku [4 komentářů]

23. dubna 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 video preview

Již brzy se dočkáme dema simulátoru SimRail od polského studia SimKol. Než k nám to demo dorazí, tak autoři zveřejnili první video ukázku, která nevypadá vůbec špatně. Osobně musím uznat, že zajímavých detailů je hodně - např. komunikace s dispečerem pomocí rádia, fungující zrcátka, detailní elektrifikace. Samozřejmě by se dalo upozornit na pár maličkostí jako velký HUD (snad půjde vypnout a nebo bude ve finále jiný), zřejmě neanimovaní cestující (věřím, že finální verze bude mít klasické animace), vzdálený pohled je takový prázdný - schází do pozadí nějaká krajina - opět věřím, že tohle se ještě změní. Autoři zatím neukázali mnoho, ale i z toho mála jsem nadšen. Brzy by měly přijít další videa a samozřejmě již dříve oznámené DEMO - to bude pravděpodobně obsahovat právě jednotku, kterou vidíte ve videu. Co si o tomto polském simulátoru myslíte Vy ? Dáte mu nějakou šanci ?

Diskuse k článku [1 komentářů]

15. března 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 demo již brzy

Nadpis článku se Vám nezdá a ani neobsahuje chybu. Autoři SimRail 2021 simulátoru opravdu finišují připravy na hratelném demu, které by měli vypustit snad během měsíce dubna. Finální hra bude k dispozici ve třetím kvartálu tohoto roku. Zatím není známo, které herní režimy si budete moci v demu vyzkoušet, ale odvaha se autorům musí nechat. Přeci jen pokud demo hráče nezaujme, potom to bude mít celkový dopad i na finální prodeje hry. Mimochodem na jejich facebookovém profilu je možné najít spoustu dalších zajímavých obrázků a to včetně jednoho z editoru tratí.
Jinak se hodí připomenout, že SimRail tvoří studio, které má na svědomí simulátory na kterých cvičí a probíhají zkoušky pro reálné strojvedoucí. Hra by měla obsahovat možnost hraní za strojvedoucího, dispečera a to navíc vše v singlu nebo multiplayeru. Tešít se můžeme na proměnlivé počasí získávané přímo z reálného počasí. Nebudou chybět všechny druhy lokomotiv (tedy co se rozdělení na elektrické, dieselové a parní týče). Já jsem osobně na tento simulátor zvědav, protože se může jednat o dobrého konkurenta pro TSW 2 a věřím, že to pár desítek hráčů z TSW 2 odebere.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. listopadu 2020 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 - nové info + obrázky

I když se nový projekt SimRail 2021 tváří jako kompletně nový, opak je pravdou. Studio SimKol, které tuto hru připravuje, má za sebou bohaté zkušenosti právě s tvorbou simulátorů. Že jste o nich neslyšeli ? To bude tím, že zatím vše směřovali do profesionální sféry. Na jejich simulátorech trénují strojvedoucí. Studio se jen rozhodl převést jejich simulátor i mezi amatéry. I když je doba vydání naplánovaná na podzim příštího roku, už teď jsou k dispozici další obrázky. Mimochodem součástí simulátoru nemají být jen Polské věci jak to ze začátku vypadalo. Autoři se chystají postupně zveřejňovat lokomotivy i tratě, které budou k dispozici při vydání. Mimochodem i nefunčkní informační tabule pro cestující, které jsou v jejich prvním traileru, budou ve finální verzi funkční. A teď ještě krátké video o jejich simulátoru, které vypadá velice zajímavě:

Diskuse k článku [1 komentářů]

24. září 2020 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 - The Railway Simulator

Z Polska přicházejí velmi zajímavé vlakové simulátory. Existují minimálně 2 kvalitní zdarma (Maszyna, Train Driver 2) a to nepočítám ještě starou DOS éru. Teď je tady jeden komerční simulátor v příprave pod názvem SimRail 2021. Simulátor je poháněn Unity enginem a ze samotného výpisu toho alespoň pro mě nabízí více než Train Sim World. Ano, pořád schází editor, ale zhruba 500 km tratí, reálné počasí, které čerpá z reálných meteo dat, multiplayer, co-op režim (režim signalisty - dispečera), sníh, déšť, vítr to všechno vynahrazuje. K tomu všemu jště cestující, náhodně generované mise a hlavně i parní loko. To je myslím slušná dávka na první verzi této hry. Je jasné, že s editorem to nebude až tak snadné, protože Unity pracuje na jiném principu než UE4. Ale kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme nějakého DEV kitu. Autorům fandím a doufám, že tento simulátor dotáhnou do zdárného konce. Datum ani cena zatím není známa. Na Steamu je mimichodem i trailer..

Diskuse k článku [0 komentářů]