18. května 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail DEPO

Již brzy se budeme moci podívat do depa, které se skrývá v hlavním menu SimRailu. Autoři zde nabídnou zajímavé informace o vozovém parku přímo v samotném simulátoru a to včetně historie a konstrukcí. Možná se dočkáme v tomto menu i různých názvů pro různé typy lokomotiv či souprav. Stejně jako u nás máme Zamračenou, Brejlovce, apod... Třeba ona připravovaná jednotka EN57 je pojmenovaná jako Kibel (toaleta), protože to prý údajně v této soupravě jde hrozně cítit toaletou. Osobně jsem touto jednotkou necestoval, takže nemůžu posoudit. Každopádně depo by se mělo dostat do hry v jedné z příštích aktualizací (přesné datum není známo).

Diskuse k článku [1 komentářů]

17. května 2023 Novinka - SimRail 2021

Nový update venku

Ven se dostal nový update pro hru SimRail, který opravuje několik chybek, ale hlavně pro multiplayer přidává úplně nový jízdní řád. Tím přidává do hry ještě více souprav. Kromě nového jízdního řádu se můžete těšit na 3 nové dispečerské stanoviště (Katowice Osobowa, Strzałki, Biała Rawska), nový nákladní vůz 408S Uacs, 3 nové verze lokomotivy Dragon 2 pod označením E6ACTa-005, E6ACTa-014, E6ACTadb-027. Vylepšení se dočkaly modely ELF, UE07. Zvuková vylepšení můžete očekávat u Dragon2 a Z2 (osobní vůz). Samozřejmě to nejsou všechna vylepšení, které tenhle téměř 7 GB update obsahuje. Kompletní seznam můžete najít tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update z 17.4.

Autoři SimRail nelení a vydávají další větší update, který přináší do hry opět zajímavé prvky. Autorům se podařilo uzavřít spolupráci s Koleje Mazowieckie a díky tomu budou k vidění ve hře i vlaky v jejich barvách (pro ty kdo nemají ještě SimRail je díky tomuto partnerství opět sleva na Steamu a to až do neděle - není běžnou praxí, že hra v předběžném přístupu je na Steamu v akci).
Další zajímavostí je nový traťový úsek pro nákladní vlaky, který vede z Lazy LC přes Przemiarki - Koziol až do Dabrowa Górnicza Wschodnia. Zde se pohybují soupravy vlaků s čísly 412050-412098 a 442001-442049. Dává to samozřejmě další možnosti ve hře a nedivil bych se, kdyby toho občas někdo využil i pro přesměrování třeba IC a EC vlaků z důvodů např. nehody na trati :)
Další změnou je větší optimalizace hry, kdy i hráči s pomalejším počítačem by mohli mít ze hry něco hratelného. Pořád bych se ale držel minimální konfigurace, přeci jen to asi nepojede 30 FPS někomu, kdo má ještě P4 :D
No a poslední novinkou, kterou přináší tento update jsou 2 nové dispečerská stanoviště - Juliusz in Sosnowiec (klasický velký panel) a Szeligi (počítačový panel).
Řekl bych, že výčet novinek je opravdu dostačující a DTG s updaty se může někde krčit v koutě :) Autoři SimRail si opravdu podporu zaslouží.

Diskuse k článku [3 komentářů]

8. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update venku

Pro SimRail je venku další zajímavý update, který přináší do hry konečně slíbené náklady. Už netaháte pouze prázdné nákladní vozy. Pestrost nákladů je zajímavá a opravdu to dodáva hře lepší atmosféru. Kromě nákladů jsou k dispozici další 2 nové stanoviště dispečera. Stejně jako při ostatních releasech i zde je problém, že nové stanice budou nějakou chvilku nedostupné, protože je chce obsluhovat každý :) Novinky se dočkalo i online menu, kdy už nemusíte náhodně zkoušet kterým směrem souprava jede. Oprav je samozřejmě více. Krom toho autoři finalizují jednotku EN57 (jak autoři poznamenali, tvoří se finální nástřik :). Za mě je SimRail na velmi dobré cestě stát se minimálně nástupcem klasického Train Simulátoru od DTG a nebál bych se říct, že snad i TSW, protože na rozdíl od DTG autoři skutečně naslouchají komunitě a dodávají do hry i věci, které před tím vůbec neplánovali (viz. například možnost hrát za cestujícího, která je na jejich seznamu).

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail novinky

Jak to tak vypadá, tvůrci SimRailu nespí a pořád hru vylepšují. Pracují na další aktualizaci, která by měla přinést již dříve oznámenou parní loko a nové dispečerské stanoviště a hlavně naložené nákladní vlaky. Po předchozím oznámení prodloužení současné tratě došlo i k oznámení tratě z Drážďan do Zgorzelece. Pojede se tak přes hranice, protože Zgorzelec leží v Polsku a Ďrážďany v Německu. Trať nedosahuje takové délky jako trať, kterou máme momentálně v SimRailu, ale plánuje se i jeji napojení na současnou trať. To by nám dalo už celkem pěknou mapu :) Osobně autorům fandím, protože zatím si vedou opravdu skvěle.

Diskuse k článku [1 komentářů]

24. března 2023 Novinka - SimRail 2021

EN57 a pára Ty2

Autoři SimRail pokračují na dalších jednotkách pro jejich simulátor. Momentálně mají rozpracovaný model soupravy EN57 a parní lokomotivy Ty2. Parní lokomotivu jde mimo jiné už teď najít v souborech SimRailu, ale chová se pouze jako statický model, netočí se kola. EN57 není zatím součástí hry a původně nebyla ani v plánu. Na jejich fóru byla tahle jednotka ale hodně žádaná a tak to vypadá, že se ji ve hře dočkáme. Zatím autoři nevypustili žádné placené DLC (EN57 bych klidně jako placené DLC pochopil, protože je to úplně extra), doplňují pouze vozový park, který má být součástí finální verze hry (zatím jsme pořád ve stádiu předběžného přístupu).

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. března 2023 Novinka - SimRail 2021

Nové nákladní vozy + stanice

Již brzy se SimRail dočká nových nákladních vozů a jednoho nového dispečerského stanoviště. Co se nákladního vozu týče, mělo by se jednat o vůz na převoz cementu. Pokud to někomu nic neřekne, jedná se o vozy, které mají na sobě takové 4 velké cibule :) Co se dispečerského stanoviště týče, dočkáme se stanice Grodzisk Mazowiecki, které se nachází u Varšavy. Je jasné, že po vydání stanice bude asi nějakou dobu nedostupná, protože se o ni budou všichni na serverech prát :) Ostatně stejná situace nastává vždy s každou novou vydanou stanicí a opakovalo se to i při vydání EP08, kterou bylo problém na některých serverech získat, protože ji chtěl každý.
Nákladní vůz bude samozřejmě přidán do hry zcela zdarma při nějakém přištím updatu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. února 2023 Novinka - SimRail 2021

EP08 již brzy + nové stanice

Autoři se chystají do SimRailu přidat další elektrickou loko s označením EP08. Kontrukčně je převzatá z EU07. Hlavním rozdílem obou lokomotiv je maximální rychlost, která je u EP08 krásných 160 km/h (bohužel při této rychlosti nedosahuje takových kvalit), ale pro stabilní výkon byla změněna na 140 km/h. Současná EU07 ve hře má povolenou maximální rychlost 125 km/h. Loko EP08 by měla do hry naskočit zcela zdarma.
Nadále platí, že autoři pracují na signalizačních boxech pro ostatní stanice na trati. Do hry by měl vždy naskočit nový signalizační box každý týden.

Diskuse k článku [0 komentářů]

26. ledna 2023 Novinka - SimRail 2021

Co se kutí ?

Poslední patch, který byl před několika dny, do hry přidal další stanici otevřenou pro dispečery. Mělo by se tak dít teď pravidelně na 14ti denní bázi. Zajímavější je ovšem zpráva ohledně Německa a US. SimKol totiž oslovil vývojáře v Německu, kterým poskytne nástroje. Ti by měli začít pracovat na trati z prostředí právě Německa (zde se zřejmě asi nezačalo, když teprve poskytnou nástroje). No a pak tady máme jedno zajímavé info z US, kde ji nějakou dobu pracují SimKol vývojáři. Ti oslovili jednu Americkou vlakovou společnost a aby nešli s prázdnou, tak pro ně vytvořili cca 200 km úsek tratě (zřejmě jako ukázka toho, co může SimRail zvládnout). No a vypadá to, že vše vyšlo a na US DLC jsou momentálně práce již nějakou dobu v plném proudu. Osobně bych si dokázal představit, že by US trať vyšla zároveň s vydáním hry pro konzole. Mimochodem twitter link s touto informací obsahuje i foto tratě a rozpracované loco v barvách Canadian Pacific.

Diskuse k článku [1 komentářů]

17. ledna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail v EA venku

V pátek 13 se vlaková komunita konečně dočkala očekávaného polského simulátoru SimRail, který měl původně vyjít již v roce 2021. Osobně se zdržení na hře kladně pomítlo, protože při srovnání dema, prologu a tohoto předběžného přístupu je jasné, že poslední verze značně odskočila od svých předchůdců. Simulátor je momentálně i v 10% slevě do 20.1..
Jak simulátor vlastně vypadá a stojí to za to ?
Od playtestu došlo k vylepšení stromů (autoři začali používat SpeedTree technologii). Hra obsahuje kompletní již dříve oznámenou mapu (500 km) a celkem slušný vozový park, který se bude ještě postupně rozrůstat například o dieselové i parní loko (a to včetně různých nákladů). Co se dispečerských stanovišť týče, zatím jich je k dispozici 13 (tedy to co v playtestu), ale co 14 dní by se měla hra rozrůst o jedno stanoviště.
Hra momentálně obsahuje singlplayer a multiplayer. Rozdíl samozřejmě poznáte hned, protože SP obsahuje pouze pár scénářů, které si můžete zahrát. Samozřejmě ono se řekne pár scénářů, ale jejich délka Vás zabaví na hodiny :) Co jsem tak vypozoroval, scénáře moc neobsahují AI soupravy (většinou spíš nějaké statické někde stojí). Do budoucna by měl SP obsahovat flexibilního dispečera, který bude vždy reagovat jinak (dá se očekávat, že tohle se změní do finální verze hry).
Silnou stránkou hry je samozřejmě multiplayer. Ten je při prvním spuštění hry zamčen a je nutné nejdříve dokončit alespoň nějaký tutoriál, který Vás seznámí se samotnou hrou. Po dokončení se můžete ponořit do hraní MP, kde jsou na výběr hned 2 režimy hry. Strojvedoucí a dispečer... oba režimy mají nějaké levely a u takového dispečera si musíte nejdříve projít lehčím stanovištěm, než Vás hra pustí na komplikovanější. Ono totiž právě zde nastává občasná blokace kolejí, protože hráči kolikrát ani neví co dělají :) Na druhou stranu ti co věcí, tak si dokáží pro hráče na daném serveru připravit i zajímavé situace s výlukou kolejí, strženou trolejí apod..., kdy soupravu odkloní úplně na jinou kolej, nechají třeba jen jednu kolej v provozu a soupravy pouštějí kyvadlově, apod...
Hra v předběžném přístupu ještě neobsahuje jiné počasí než déšť, léto... do finální verze bude hra obsahovat i zimu. Co se editorů týče, ty budou zveřejňovány postupně až po vydání finální verze hry (ta by měla být venku za 3 - 6 měsíců, pokud tedy všechno půjde podle plánu :)). Za sebe můžu říct, že jsem se hrou maximálně spokojen. Ano jsou tam nějaké porodní bolesti, ale autoři se snaží vydávat opravy velmi rychle (kor ty, které opravdu kazí hratelnost - např. při vydání hry měly všechny přejezdy v SP režimu závory otevřené a byla na nich tedy dána rychlost 20 km/h. Oprava tohoto problému přišla ještě ten večer po vydání hry.). Rozhodně investice do SimRailu nelituji i když jsou hráči, kteří hru refundují, protože neobsahuje uložení rozehrané pozice během SP.

Diskuse k článku [1 komentářů]