13. září 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail se blíží do finále

Podle posledních informací od samotných autorů se SimRail blíží do velkého finále a z hry, která je momentálně stále označena jako předběžný přístup se konečně stane plnohodnotná finální verze (to neznamená, že vývoj nepůjde dál). I po vydání finální verze můžeme očekávat spoustu dalších věcí, které chtějí autoři do hry přidat - parní lokomotivy, možnost posunování, mechanické stavědla na dispečerském stanovišti, single player mise, trasa do Krakova, apod. Přechodem na finální verzi hry jen autoři splní svůj TODO list, který měli při vydání EA verze. Aktualizace, která vlastně změní stav hry a přinese do hry spoustu zajímavých věcí, můžeme očekávat v nejbližších dnech. No a co vlastně onen dlouho očekávaný update přinese ?
Jednotku EN57, kompletní roční období (jaro, léto, podzim a zimu), nové dispečerská stanoviště, ETCS, nový systém počasí, osvěženou vegetaci, podporu gamepadu a spoustu dalších vylepšení. Každopádně tenhle update posune SimRail zase o několik levelů dále. Nezapomínejme, že ve výrobě jsou dále minimálně 2 DLC (tedy o těch zatím víme) a to Německé a US.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. srpna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail novinky

Může se zdát, že SimRail po častějších aktualizacích trošku upadl a studio si dává menší pauzu. Ostatně přes léto se dá vždy očekávat slabší sezóna. Autoři každopádně na hře pořád pracují a již brzy by měly být k dispozici nové verze lokomotiv i jednotek v barvách dopravce Silesian Railways. Stejně tak bude k dispozici i další lokomotiva EU07 s předělanou kabinou. Autoři během toho aktualizují jádro samotného enginu na novější verzi a během toho i optimalizují hru. Do hry se snaží přidávat neustále další vlastnosti, které si hráči přáli. Jen je škoda, že zahlcené studio, které přidává jednu vlastnost za druhou tak muselo odsunout vydání finální verze hry snad až ke konci roku. Ono by to nebylo na škodu, kdyby se s tím neposunul i editor, který má být k dispozici až po vydání finální verze hry. Za mě škoda, protože hra měla dobře našlápnuto a nedostatek jiných DLC či editačních nástrojů ji pomalu sráží. Samozřejmě TSW taktéž při vydání měl pouze jednu trať, 24h jízdní řád a snad 6 scénářů. Jenže tam trvalo 5 měsíců a bylo k dispozici první DLC. SimRail sice od vydání trať o něco rozšířil, ale scénáře bez AI souprav nejsou zábavné. Věřím, že po letních prázdninách se vše opět v plné parádě rozjede... do hry přijede dlouho očekávaná parní loko + spoustu dalších věcí.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. července 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update

Před pár dny se dočkal SimRail menší aktualizace o velikosti cca 300 kb. Na dotaz co vlastně aktualizace udělala tvůrci odpověděli, že pouze aktualizace překladu. Nebylo tedy nic lehčího než si soubory s překladem projít a opravdu... Jednalo se o další texty pro hru a podle všeho to vypadá, že parní loko se blíží, protože aktualizace textů obsahuje právě věci pro parní loko. Vypadá to i na nějaké mise, kde v jedné budete mašinfíra a ve druhé misi budete hrát topiče :) Kdy vyjde aktualizace přímo s parní loko tvůrci zatím neprozradili, osobně odhaduji v průběhu srpna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. července 2023 Novinka - SimRail 2021

Nový screen parní loko

Autoři simulátoru SimRail zveřejnili nový screen z připravované parní loko. Tentokrát je obrázek zaměřen na interiér a tedy i pohled otevřené dvířka pro zatopení. Obrázek vypadá zatím čistě, ale pořád je to verze work in progress (tedy zatím stále v pracovním vývojovém procesu). Za mě to nevypadá vůbec špatně, jen schází ještě různé stínování. Jsem zvědav zda přinese parní loko režim spolupráce, kdy zde bude topič a strojvedoucí a nebo vše bude zvládat jeden hráč. Pro dokonalost simulátoru potom bude scházet ještě dieselová lokomotiva, protože zatím jsou ve hře samé elektrické. Kromě parní loko autoři zapracovali i na aktualizaci samotného enginu a proto jsou teď aktualizace samotného simulátoru o něco pozdrženy. Nový screen z parní loko si můžete prohlédnout zde.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. května 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail DEPO

Již brzy se budeme moci podívat do depa, které se skrývá v hlavním menu SimRailu. Autoři zde nabídnou zajímavé informace o vozovém parku přímo v samotném simulátoru a to včetně historie a konstrukcí. Možná se dočkáme v tomto menu i různých názvů pro různé typy lokomotiv či souprav. Stejně jako u nás máme Zamračenou, Brejlovce, apod... Třeba ona připravovaná jednotka EN57 je pojmenovaná jako Kibel (toaleta), protože to prý údajně v této soupravě jde hrozně cítit toaletou. Osobně jsem touto jednotkou necestoval, takže nemůžu posoudit. Každopádně depo by se mělo dostat do hry v jedné z příštích aktualizací (přesné datum není známo).

Diskuse k článku [1 komentářů]

17. května 2023 Novinka - SimRail 2021

Nový update venku

Ven se dostal nový update pro hru SimRail, který opravuje několik chybek, ale hlavně pro multiplayer přidává úplně nový jízdní řád. Tím přidává do hry ještě více souprav. Kromě nového jízdního řádu se můžete těšit na 3 nové dispečerské stanoviště (Katowice Osobowa, Strzałki, Biała Rawska), nový nákladní vůz 408S Uacs, 3 nové verze lokomotivy Dragon 2 pod označením E6ACTa-005, E6ACTa-014, E6ACTadb-027. Vylepšení se dočkaly modely ELF, UE07. Zvuková vylepšení můžete očekávat u Dragon2 a Z2 (osobní vůz). Samozřejmě to nejsou všechna vylepšení, které tenhle téměř 7 GB update obsahuje. Kompletní seznam můžete najít tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update z 17.4.

Autoři SimRail nelení a vydávají další větší update, který přináší do hry opět zajímavé prvky. Autorům se podařilo uzavřít spolupráci s Koleje Mazowieckie a díky tomu budou k vidění ve hře i vlaky v jejich barvách (pro ty kdo nemají ještě SimRail je díky tomuto partnerství opět sleva na Steamu a to až do neděle - není běžnou praxí, že hra v předběžném přístupu je na Steamu v akci).
Další zajímavostí je nový traťový úsek pro nákladní vlaky, který vede z Lazy LC přes Przemiarki - Koziol až do Dabrowa Górnicza Wschodnia. Zde se pohybují soupravy vlaků s čísly 412050-412098 a 442001-442049. Dává to samozřejmě další možnosti ve hře a nedivil bych se, kdyby toho občas někdo využil i pro přesměrování třeba IC a EC vlaků z důvodů např. nehody na trati :)
Další změnou je větší optimalizace hry, kdy i hráči s pomalejším počítačem by mohli mít ze hry něco hratelného. Pořád bych se ale držel minimální konfigurace, přeci jen to asi nepojede 30 FPS někomu, kdo má ještě P4 :D
No a poslední novinkou, kterou přináší tento update jsou 2 nové dispečerská stanoviště - Juliusz in Sosnowiec (klasický velký panel) a Szeligi (počítačový panel).
Řekl bych, že výčet novinek je opravdu dostačující a DTG s updaty se může někde krčit v koutě :) Autoři SimRail si opravdu podporu zaslouží.

Diskuse k článku [3 komentářů]

8. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update venku

Pro SimRail je venku další zajímavý update, který přináší do hry konečně slíbené náklady. Už netaháte pouze prázdné nákladní vozy. Pestrost nákladů je zajímavá a opravdu to dodáva hře lepší atmosféru. Kromě nákladů jsou k dispozici další 2 nové stanoviště dispečera. Stejně jako při ostatních releasech i zde je problém, že nové stanice budou nějakou chvilku nedostupné, protože je chce obsluhovat každý :) Novinky se dočkalo i online menu, kdy už nemusíte náhodně zkoušet kterým směrem souprava jede. Oprav je samozřejmě více. Krom toho autoři finalizují jednotku EN57 (jak autoři poznamenali, tvoří se finální nástřik :). Za mě je SimRail na velmi dobré cestě stát se minimálně nástupcem klasického Train Simulátoru od DTG a nebál bych se říct, že snad i TSW, protože na rozdíl od DTG autoři skutečně naslouchají komunitě a dodávají do hry i věci, které před tím vůbec neplánovali (viz. například možnost hrát za cestujícího, která je na jejich seznamu).

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail novinky

Jak to tak vypadá, tvůrci SimRailu nespí a pořád hru vylepšují. Pracují na další aktualizaci, která by měla přinést již dříve oznámenou parní loko a nové dispečerské stanoviště a hlavně naložené nákladní vlaky. Po předchozím oznámení prodloužení současné tratě došlo i k oznámení tratě z Drážďan do Zgorzelece. Pojede se tak přes hranice, protože Zgorzelec leží v Polsku a Ďrážďany v Německu. Trať nedosahuje takové délky jako trať, kterou máme momentálně v SimRailu, ale plánuje se i jeji napojení na současnou trať. To by nám dalo už celkem pěknou mapu :) Osobně autorům fandím, protože zatím si vedou opravdu skvěle.

Diskuse k článku [1 komentářů]

24. března 2023 Novinka - SimRail 2021

EN57 a pára Ty2

Autoři SimRail pokračují na dalších jednotkách pro jejich simulátor. Momentálně mají rozpracovaný model soupravy EN57 a parní lokomotivy Ty2. Parní lokomotivu jde mimo jiné už teď najít v souborech SimRailu, ale chová se pouze jako statický model, netočí se kola. EN57 není zatím součástí hry a původně nebyla ani v plánu. Na jejich fóru byla tahle jednotka ale hodně žádaná a tak to vypadá, že se ji ve hře dočkáme. Zatím autoři nevypustili žádné placené DLC (EN57 bych klidně jako placené DLC pochopil, protože je to úplně extra), doplňují pouze vozový park, který má být součástí finální verze hry (zatím jsme pořád ve stádiu předběžného přístupu).

Diskuse k článku [0 komentářů]