25. prosince 2010 Download - Boso View Express

BVE 5 v0.6

I když se občas zdá, že je vývoj nového BVE 5, od originálního japonského tvůrce, mrvý tak zdání může klamat. Autor jednou za čas zveřejní nějaké ty novinky jako teď například jak bude vypadat struktura scénářů ve hře. Kromě psaných a obrázkových novinek se ale dostane ven občas i nová verze tohoto projektu. Poslední verzí je tedy BVE 5 v0.6. Stejně jako předchozí verze i tahle ještě neobsahuje kompletní zvuky, ale na vyzkoušení to bohatě stačí. Stahovat ji můžete z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [9.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

11. května 2009 Download - Boso View Express

YKTrain

Při procházení internetu jsem narazil na další zajímavý simulátor (určitě není zajímavější než ZD Simulator, ale za pozornost stojí). Nejedná se o samostatný simulátor, ale ke své funkčnosti vyžaduje BVE 2. Stejně tak jako OpenBVE je modifikací klasického BVE tak i tenhle simulátor je ještě starší modifikací a to zpracovanou na téma Densha de Go!. Co to znamená? Příjezdy na čas, penalizace a hlavně okolní doprava, nastupující a vystupující lidi ve stanicích, atd. Problém je jen v tom, že jsem samotnou modifikaci našel už dost pozdě, protože stránky s tratí a s popisem jak tratě pro tuto modifikaci vytvářet už nefungují. Ale třeba už někdo našel tuto modifikaci dříve a návody či tratě má ještě k dispozici. Kdyby přeci jenom tak se neváhejte o ně podělit v diskusi pod článkem. A teď už se můžete pustit do samotného downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [2.5 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

4. května 2009 Download - Boso View Express

OpenBVE 1.0.5.0

Autoři freeware simulátoru OpenBVE, který zvládá používat tratě, modely i loco z BVE, už poskočili na verzi 1.0.5.0. Opět proběhlo několik oprav (od poslední zde zveřejněné verze 1.0.0.0 je seznam opravdu dlouhý). Hlavní změnou (pokud jste tedy nesáhli po nějaké předešlé jedničkové verzi) je verze i pro 64 bitové procesory. Poslední verze přináší manuální ovládání dveří, zřejmě možnost animovaných pasažérů (hádám podle popisu, že občas může dojít k tomu, že se pasažér zasekne mezi dveřma), možnost okolní dopravy která se už chová reálněji a něco pro nás - poslední verze obsahuje i češtinu. Kompletní seznam změn můžete najít tady a to včetně aktuálního downloadu nebo si verzi 1.0.5.0 můžete stáhnout i z tohoto serveru. Nezapomeňte si přečíst popis jak nainstalovat OpenBVE.

Autor:
Celý článek » | download [1.7 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

23. března 2009 Download - Boso View Express

OpenBVE 1.0.0.0

Autoři OpenBVE můžou začít slavit a určitě mají proč. Jejich OpenBVE (freeware simulátor, který dokáže pracovat se soubory BVE simulátoru verze 2 a 4) se dočkal konečně finální verze 1.0.0.0. Už teď mají plány až do verze 3.0.0.0, ale tam je čeká ještě dlouhá cesta. Na jejich domácí stránce si můžete finální verzi stáhnout včetně popisu instalace. Bude potřeba stáhnout ještě několik dalších programů pro správný chod. Kromě homepage si můžete finální verzi stáhnout i tady. Dodám jen, že OpenBVE podporuje animované objekty což se může projevit později na připravovaných tratích (animovaní lidé, poletující ptáci, kymácející se stromy, okolní doprava, apod...).

Autor:
Celý článek » | download [1.4 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

2. února 2009 Download - Boso View Express

OpenBVE 0.9.5.0

OpenBVE ve verzi 0.9.4.2 se tady neohřálo moc dlouho a už je tady verze nová, tentokráte s označením 0.9.5.0. A copak nám verze 0.9.5 přinesla nového ? Plná podpora dveří, která může být řízena plně manuálně, polomanuálně či automaticky. Všechno se dá nakonfigurovat v souboru train.dat. Rychlost otvírání a zavírání dveří je závyslá na rychlosti (délce) zvuku. Stahovat jej můžete jako vždy přímo z homepage projektu nebo z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [1.4 MB] | Diskuse k článku [11 komentářů]

1. února 2009 Download - Boso View Express

OpenBVE 0.9.4.2

Netrvalo dlouho a venku je další verze freeware simulátoru OpenBVE s označením verze 0.9.4.2. Co je nového v této verzi se na oficiálních stránkách alespoň do této chvíle nedozvíte, ale jsou tam informace ohledně verzi 0.9.4.1. Bylo tedy alespoň v minulé verzi opraveno pár malých bugů a přidána další podpora pro signalizaci. Akutální verzi můžete stahovat přímo na homepage projektu nebo z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [1.4 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

28. ledna 2009 Download - Boso View Express

OpenBVE 0.9.4.0

Autoři freeware simulátoru OpenBVE vypustili do světa novou verzi s číslem 0.9.4.0. Pomaličku ale jistě se tak blíží k první finální verzi 1.0. Bylo přidáno opět několik drobností jako možnost přidávat animované objekty i do vlaku (animovaní lidé, animované dveře apod...). Celý seznam oprav pro tuhle verzi najdete tady. Stahovat můžete přímo z lokálního downloadu nebo z jejich homepage. Nezapomeňte věnovat pár minut přečtení instrukcí jak vše správně nainstalovat.

Autor:
Celý článek » | download [1.4 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. srpna 2008 Download - Boso View Express

OpenBVE v0.8 beta

Neoficiální pokračování BVE simulátoru OpenBVE poskočilo o další verzi. S každou novou verzí jsou obsaženy nové vlastnosti (seznam najdete tady). Nutno připomenout, že samotný projekt nemá vůbec nic společného s BVE. Autoři pracují na vlastním kódu i enginu hry, jen dokáží číst soubory z BVE simulátoru jako tratě, modely, zvuky, apod... Zatím aktuální verzi pro windows si můžete stáhnout z lokálního downloadu. Dalsí verze najdete na homepage projektu.

Autor:
Celý článek » | download [1.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. června 2008 Download - Boso View Express

OpenBVE beta5

Nejdříve přišlo BVE, potom se ukázalo BVE2, ale ani to už nestačilo a autor tohoto japonského simulátoru přišel s BVE4. Jenže BVE 4 už je nějaký ten rok na scéně a nová verze v nedohlednu. Komunita ohledně tohoto simulátoru se rozhodla vzít tenhle simulátor do svých rukou a začali pracovat na OpenSource verzi s názvem OpenBVE. K downloadu Vám mohu nabídnout již verzi s označením Beta5. Před samotným downloadem si ale můžete prohlédnout video jak tato nová verze vypadá. Jak si můžete hned ze začátku všimnout, funguje i externí pohled na soupravu. Podrobnější info o tomto projektu najdete na jeho homepage. Jen dodám, že se jedná o kompletně od začátku napsaný simulátor (nemá nic společného s originálním BVE), který dokáže číst soubory pro BVE (tratě, loco, modely).

Autor:
Celý článek » | download [3 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]