Nové TSW se blíží - stream 22. srpna

Konec spekulací ohledně TSW 4. Je momentálně více než jasné, že se letos dočkáme nové verze Train Sim World simulátoru, která bude placená a vytvoří Vám další položku ve Steam či Epic knihovně. Důkazů, že se jedná o placenou verzi je mnoho. Ostatně spousta důkazů je spekulativních, ale jeden důkaz je prostě nevyvratitelný. DTG totiž v Epic Databázi založilo v dubnu novou hru s kódovým označením Smithfield. Mohlo se jednat kompletně o jiný projekt, kdyby ale Smithfield neobsahoval přes 100 DLC. Teď je více než jasné, že Smithfield je prostě TSW 4. Krom toho DTG oznámilo na 22. srpna velké představení (takových velkých představení už bylo, ale nikdy mě to nějak extra nepřesvědčilo...). Co je hlavní, na Epic Store je na 22. srpna již naplánován předprodej. Dá se tedy očekávat, že po streamu se spustí předprodej a hra by měla být k dispozici někdy v průběhu září.
O připravovaném TSW 4 se toho moc neví. Osobně bych očekával nějaký nový region kromě US/UK a DE. Vůbec bych se nebránil nějaké trati, z DE přes CZ do Rakouska. Nebo klidně nějakou Rakouskou alpskou trať. Je jasné, že nejvíce by se našinec spokojil s CZ tratí :) Mě osobně zaujmou i zahraniční tratě, jen musí být z jiných regionů než US/UK/DE, protože tohle kolečko začíná být nudné.
Neočekávám update enginu na UE5, protože to je moc brzo. Předpokládám, že se dočkáme opět UE 4.26 s tím, že některé prvky budou implementovány z UE5 tak jako tomu bylo i u TSW 3. Co bych uvítal je editor a klidně bych se nebál říct, že se jej i dočkáme, protože DTG stále přidává otázku editoru do jejich anket (a nebude to jen náhoda). Osobně tipuju editor i z dalšího důvodu a tím je, že DTG sáhla po spoluautorovi Unofficial Editoru (je z UK, dalo se to čekat :). Tím se samozřejmě práce na Unofficial Editoru razantně omezila.
Teď už by mohlo být jasné, že DTG přechází z dvouletého cyklu placených verzí na jednoleté. Příští rok by tedy mohlo být TSW 5 (možná na UE5 enginu), které by mohlo obsahovat ten dlouho připravovaný multiplayer :)

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [7]

fext | 23. srpna 2023 | 19:34 |

Já si čím dál víc myslím, že jsme svědky dvou "shod okolností" (nebo jak to nazvat?).

Jednak DTG neumí (nechce umět?) verzovat, proto je tu s námi už x-tá verze TSW (TSW2020 byla zjevně výjimka potvrzující pravidlo) a proto je každý update TSC takový hazard.

A jednak - a tohle je moje ryzí spekulace, byť založená na znalosti fungování obchodního práva - si čím dál víc myslím, že RSC/DTG nemůžou vydat jinou hru na bázi Railworks i kdyby 100x chtěli a nejspíš za to může nějaká klauzule v prapůvodní smlouvě o vydávání Railworks na Steamu.

Je to jen moje spekulace - ale všechno tomu nasvědčuje, protože při současném tažení "za očistu TSC kódu" by se opravdu DTG spíš vyplatilo udělat komerční fork TSC, který by sice nepodporoval všechna současná DLC, ale který by byl výrazně architektonicky čistší a mělo by to i tu výhodu, že by mohli nechat stávající TSC jak leží a běží pro nekompatibilní add ony - a jen málokdo by s tímhle měl problém (já tedy určitě ne).

pampaliny | 19. srpna 2023 | 20:10 |

to fext: rozdíl mezi TSC a TSW je hlavně v tom, že TSC je pořád jedna a ta stejná hra a to od Railworks až po současnost. Rozhodně nemám steam knihovnu plnou různých verzí TSC. U TSC se totiž verze aktualizovala automaticky, samotné jádro aktualizace bylo zdarma, ale tratě využívající nové funkce se musely dokoupit.
Na jednu stranu chápu, že DTG vydává novou verzi hry, protože v případě volné aktualizace u které by došlo ke změně minimální konfigurace, se asi zákazník naštve. Takhle je pořád možné hrát starčí verzi hry, když ta nová už neběhá třeba na starších strojích dobře. Je samozřejmě blbé, že tím ty starší verze stejně odsuzují k zániku, protože aktualizace na ně již nevycházejí (DLC se dají samozřejmě pochopit).
Každopádně já si TSW 4 koupím jen pod jednou podmínkou...pokud dají k dispozici kompletní editor. Ostatně nekupoval jsem ani TSW 3, to jsem od nějakého dalšího hráče dostal darem jako poděkování za ty různé modifikace.

fext | 19. srpna 2023 | 18:51 |

To pampaliny:
Ano, DTG by chtěla, aby tomu její zákazníci věřili.

Jenže v praxi je to jen výpalné za to, že vágně slibují, že se úplně nevykašlou na údržbu, takže si zákazník v první řadě předplácí budoucí patche a vývoj, protože předchozí verze samozřejmě doslova odpadne DTG od ruky (pokud je nám historie TSW a TSW2 učitelem), nehledě na to, že zákazník dostává doslova showelware, o který sice možná stojí – ale možná že také ne (ono to samozřejmě opět dopadne tak, že DTG nakonec nejspíš na jistou dobu vydá i „bare bones“ verzi TSW4, kde bude to, že jde o výpalné za přechod na novou verzi, zcela zřetelné, podobně jako tomu bylo u TSW3) .

Takže ne, není to to samé jako u TSC/Railworks, kde sice taky každý rok vychází nová verze s novým balíkem obsahu, ale to neznamená, že ta stará přestane být podporována a kde tím pádem může zákazník klidně některé ročníky zcela vynechat, pokud má za to, že ho jejich obsah zas až tak nezajímá.
Jasně, teď je situace trochu změněná i tím, že DTG byla koupena Focus Entertainment, ale tím jsou opatrnost a skepse na místě, protože podobné změny ve vlastnické struktuře jsou málokdy vyloženě ku prospěchu věci.

pampaliny | 18. srpna 2023 | 15:25 |

to Daniel Hloušek: no bral bych to i tak, že TSW 4 je zdarma a v podstatě se platí peníze za 3 tratě, které budou součástí (vzhledem k tomu, že jedna trať normálně stojí 35 euro, tak 3 tratě by stály 105 euro... cena 40 - 45 euro za hru + 3 tratě potom vypadá celkem směšně. Mám ale pocit, že TSW 3 pak přišlo čistě jen s aktualizací jádra za nějakou cenu 15 euro ? Dá se tedy očekávat, že něco podobného bude i zde. Vše se zřejmě dozvíme 22. srpna

Daniel Hloušek | | 16. srpna 2023 | 14:42 |

Tak jedničku jsem si koupil s přehledem. Dvojku jsem kupoval již s tím, že je to zbytečný nákup... trojku jsem koupil ve slevě, některá DLC ve slevě a některá DLC koupil v Bundlu. Přinejmenším, jestli chtějí dojit značku, tak ať dají alespoň lidem slevu podle toho, kolik mají koupených předchozích dílů. Podobná sleva kdysi bývala u TSC, jestli se nemýlím. Kupuji si většinu her v předprodeji, ale tohle je vždy jen taková aktualizace za plnou pálku...

fext | 7. srpna 2023 | 07:04 |

Nejspíš je to několik jevů dobromady...
Focus chce vydat něco už pod svou značkou (a nová iterace TSW je z tohoto hlediska nejvhodnější, to je bez debaty)
Dále, DTG evidentně zkouší, co všechno vydrží její hlavní cílovka.
A jelikož její hlavní cílovku tvoří ješitní a žlučovití dědci (pozor, nikoli hloupí, to ne!), kteří nevědí co se svými (západními) důchody, nadto zhusta trpící hráčskou obdobou Stockholmského syndromu (stačí si pročíst libovolné TSC a TSW fórum), tak se nedá očekávat, že by tento krok narazil na vážnější odpor u hráčů TSWx.

Humble Bundle TSW3 pomohl, hodně pomohl - ale uvážíme-li počet prodaných bundlů, tak se to úplně do počtu nových hráčů taky nepřeložilo (ale aspoň TSW3 v předsmrtné křeči relativně těsně překonal TSW2).

Daniel Hloušek | | 4. srpna 2023 | 16:20 |

Už mě to nebaví. Změny jsou spíše na úrovni updatu... ale jestli přijde editor, tak nebudu váhat. Jinak mi ten přechod nedává smysl.