SimRail DLC a update venku

DLC i update je venku sice již od 22.4., ale teprve teď jsem se rozhoupal o tom sepsat pár řádků. Ostatně celou tu dobu jsem byl ponořen právě do hraní. Pojďme nejdříve k samotné aktualizaci, která přinesla dost zajímavých věcí. Asi největší novinkou je samotný editor scénářů (LUA Editor), se kterým velmi snadně vytvoříte různé scénáře a to jak jízdy z bodu A do bodu B se zastávkami tak i klidně celou šichtu fíry. Samozřejmostí je konečně možnost posunu. Editor scénářů nenajdete ve hře v editorech, ale je nutné si zvolit nějaký scénář a potom stisknout F8. Celé to funguje tak, že si vytvoříte LUA soubor a příkazy ze hry potom vkládáte do toho LUA souboru. Zajímavé řešení, které asi nebude vonět všem, ale za mě osobně lepší než drátem do oka. Ono připravit dobrý scénář v TSW taktéž není jednoduchá záležitost a i přestože je snadné vše naklikat v jízdním řádu, tak omáčku musíte udělat v BP.
Další zajímavou novinkou je plně funkční systém ETCS (zabezpečovací systém). Není přítomen na všech vlacích ani na všech úsecích tratě, ale tam kde má být funguje dobře. Novinek je samozřejmě podstatně více... všechny jsou vypsány zde
První DLC cargo pack - za krásnou sumu skoro 18 euro (cena v akci, jinak bude za 19 euro). DLC přináší jednu loko a nákladní vozy včetně nákladu a plné simulace chování nákladu. Součástí jsou i nějaké scénáře a to právě včetně posunu. Ač nejsem fanda tohoto řešení DLC systému jaké zvolil právě SimRail, tak na druhou stranu jejich krok chápu. Co je na daném systému špatně ? V první řadě DLC není samostatné a je vlastně součástí hry s tím, že zakoupením ho jen pouze aktivujete (stejné řešení používá několik her a u simulátorů to je třeba TraimSim). Na jednu stranu to má výhody, že model ve hře uvidíte na jiných soupravách, ale nemůžete jej používat. Nevýhodou je, že Vám prostě zabere místo i když o něj třeba nemáte zájem. Věřím, že pro tratě autoři zvolí trochu jiný systém, protože takhle by hra neuvěřitelně nabrala na velikosti.
Za sebe můžu říct, že aktualizace hru opět oživila. Jsou to hodiny nekonečné zábavy, kdy s každou jízdou zažíváte vždy něco nového. Navíc hra obsahuje celkem dost scénářů na výběr a kdo by měl málo tak si může buď vytvořit svůj a nebo sáhnout po scénářích vytvořených komunitou.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [3]

Daniel Hloušek | | 30. dubna 2024 | 13:55 |

Máte pravdu, jsem nevšímavý. Jsem se koukal jen na jinou trasu, kde tutoriál nebyl.

pampaliny | 29. dubna 2024 | 23:02 |

to Daniel Hloušek: nevím o jaké absenci tutoriálů je řeč, protože hra obsahuje tutoriály pro všechny soupravy, které jsou momentálně ve hře hratelné. Stačí si navolit single player mise a při první mapě je hned tutoriál i pro loco z DLC.

Daniel Hloušek | | 29. dubna 2024 | 18:03 |

Mrzí mě, že tam stále není save systém. TSW hraji dlouho, ale SimRail hraji jen občas. Miluji simulátory, ale nejsem úplně loko znalec. U nového DLC jsem startoval lokomotivu asi deset minut, musel pořád zastavovat úvodní video, jak to mám udělat (kde jsem stejně zjistil až pod komentářem, že někomu funguje trochu jiný postup - takže dlouhý zásek), a když se mi vlak konečně rozjel, tak hned projel červenou. Restart, vše bylo nastavené jak předtím, ale vlak vůbec nefungoval. Nebudu lhát, pro fandu simulátorů, který je ale rád, když si zapamatoval TSW ovládání jednotlivých vlaků... je tohle frustrující. Jinak, vůbec mi nevadí, že musím dlouze startovat u nové lokomotivy (jednou si to stejně zapamatuji), ale když se něco posere, tak vlak už nedokáži rozpohybovat. Také absence tutorialu ve hře je podivné.